Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MałaLidia

Cześć, czy może któraś z Was dysponuje wzorem wniosku do dyrektora przedszkola o przyjęcie dziecka, powołując się na obowiązek ustawowy w zakresie zapewnienia przez gminę miejsca w przedszkolu?
Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Hej Kobietki.
Zaglądacie tutaj czasem???
Jak tam sobie radza mamusie z dwójka maluchów??
Mnie niestety nie udalo się jeszcze zajsc w ciaze. Ciagle jakies problemy jak nie z hormonami to innymi chorobami...
Ale wierze ze i mi sie uda miec nastepne dzieciatko...

Pozdrawiam Was wszystkie :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cześć :)
Zaglądałam od czasu do czasu, ale pustki takie że już myślałam iż to koniec naszego forum.
Ja na ostatnich nogach w dwupaku. Synek ułożony miednicowo więc skończy się cc - 13.07 w piątek :D Chyba że cos wcześniej sie zacznie. Trochę się boję jak będę funkcjonować po cesarce, bo po sn na drugi dzień czułam się bardzo dobrze a cc to jednak operacja. Ale boje sie rodzic naturalnie że Malemu cos by sie stalo choć moglabym probowac.
Magdalena trzymam kciuki za powiekszenie rodziny. Dużo zdrowia!
A jak Wasze pazdziernikowe Maluchy? My żegnamy pieluszke i idzie super a tak sie bałam. Szymonek dużo mowi, duzo sie rusza i jest pogodnym dzieciaczkiem. Od września pójdzie do przedszkola.
Buziaki!

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

Magalena na pewno sie uda, trxymamy kciuki!

U nas Madzia tez juz zrzucila pampusia. Ale musialam ja przymusić bo widac bylo, ze tylko wygoda ją trzymala przy tym. Pewnego dnia sie zawzielam i nie zakladalam pampersa, az po polgodzinnym placzu, zaciskaniu nóg i niewychodzeniu z lozka wreszcie sie poddala i usiadla na tym nocniku. Od razu zmienila nastawienie, co chwila tylko siadala i sikala i mowila z usmiechem "sii" a my bilismy jej brawo :)
Potem sama juz chciala i kibelek i nakladke. Tylko kupa jeszcze w pampers, ale pozwalam jej ze wzgledu na te jej zaparcia. Przyjdzie czas to siadzie i zrobi.
I juz sama sie obsluguje w toalecie, troszke nieporadnie podciera i nasuwa spodnie ale juz sobie poradzi w przedszkolu z tym. I w ogole zosia samosia sie z niej robi. Jestem z niej bardzo dumna :)
I juz nie moge sie doczekac wrzesnia :)

Ale z mową ciężko i we wtorek wreszcie bylismg u logopedy.. i kazala nam zrobic badanie wzroku, sluchu i do neurologa. Z malym jeszcze bioderka i szczepienia i sie bujamy po lekarzach

Loki po cesarce 1,5 dnia i bedziesz smigac. Dbaj o to by Cie postawili w miare wczesnie, a nie po 20h :/

Odnośnik do komentarza

Fajnie ze sie odezwalyscie.
Ten cykl moge spisac na straty bo moj byl niedostepny. A jak juz bylo kiedy to mala sie budzila w nocy.

U nas Nastasza gada jak najeta. SPiewa cale piosenki. Kreci pupa smiesznie jak leci Sławomir w radio :)
Nawet na koncercie bylismy :D

U nas pampers juz dawno zazegnany. W czerwcu jakos minal rok jak nie zakladam jej pampka. W wc tez sobie radzi mimo ze z podestem bo moja mala jest. Ma 93cm a jak wasze szkraby duze sa??

Moja do przedszkola nie idzie bo tak mozna powiedziec przegapilismy nabor. Pani przez tel powiedziala ze jeszcze nie ma i kazala po majowce przyjsc do przedszkola wiec poszlismy a tam nam powiedziano ze nabor skonczyl sie ostatniego kwietnia:)

Jesli chodzi o lekarzy to my 16 lipca mamy dentyste...
Cora zamiast lizac lizaka to je gryzie i sobie dwie dwojki gorne zalatwila. Z jednej cale szlikowo polecialo a drugi peknietety jakby. I ostatnio rano wstala pokazujac na jedynki gorne i mowi ze chce lek bo ja zabek boli.

Poza tym pogodna jest i nie choruje... za to charakterna i coraz czesniej sie madrzy :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Napisalam tu 2 dni temu i postu nie ma:/

Magalena trzymamy kciuki by jak najszybciej sie udalo :)

Madzia ma 103cm i niecale 20kg. Tez musi podest w toalecie miec. Niedawno myslalam ze i z deska plastikowa sie pozegnamy, ale jednak wrocila do lask.
Co do przedszkola moze we wrzesniu sie znajda wolne miejsca jeszcze?

A co do dentysty tez chyba ja zapisze. Ostatnio kilka razy mowila, ze ja zab boli, ale chyba chciala syrop wyludzic bo lubi strzykawka sie bawic.

A jak stopki waszych juz (prawie) 3 latkow? Plaskie troche jeszcze czy juz nie ?

Odnośnik do komentarza
Gość maaagaleena3

Ooo to moja jak pisalam ma 93cm i wazy 13.5kg ale jak widac kazde dziecko inne.
dzisiaj bylismy obejrzec bratanka mojego meza. Zapomnialam juz jakie te dzieci male jak sie rodza.

Jesli chodzi o stopki to moja juz dlugo nie ma plaskich. Widze po skarpetkach tez jak brudzi :)
Ale wydaje mi sie ze troche lewa stopke koslawi do srodka ale uwielbia chodzic po murkach i kraweznikach a tam najlepiej cwiczy sie jej nozki. Doktorka kaxala mi ja uczyc chodzic ja po linie. Raz na pietach raz na palcach. Tyle ze noga za noga. Dla niej frajda a przy okazji ja sprawdzam czy dalej koslawi.

Odnośnik do komentarza
Gość maaagaleena3

A jak u waszych dzieci z nauka nowych rzeczy? Mojej czasem powtarzam i powtarzam a ona nie i koniec. Mowie np o trzymaniu lyzki albo kredki a o narysowaniu innego ksztaltu niz kolka petle albo kteskach to moge xapomniec. Moze to za szybko ale skoro farbami namaluje glowe oczy nos usta i rece z nogami to kredkami czy maxakami tez mi sie wydaje ze powinna umiec chyba ze jej sie nie chce :D

Odnośnik do komentarza

No to kiepsko z forum. Za jakis czas pewnie calkiem padnie i slad po nim nie zostanie :)

Nowych rzeczy tez nie chce. Dzis robilam jej weze z plasteliny, troche porobila sama a potem juz nie chciala, tylko "mama, mama". Tak samo z.rysowaniem po sladach, tylko na poczatku z zapalem a potem mama rob. Troszke leniuszek, albo woli obserwowac az sama to nagle opanuje :) nie naciskam wiec, i tak jest zdolna i kochana.

Hmm to musze cos z tymi stopkami poczac. Zauwazylam to we wrzesniu, ale sie dowiedzialam ze trzeba czasu i rzeczywiscie lekka poprawe widac (a i wkladki ma i na bosaka chodzi jak zalecali), ale jak mowisz ze Twoja juz dawno nie to sama nie wiem.. ciekawe jak inne dzieci

Odnośnik do komentarza

moja ciagle na boso chodzi. LAto zima ciagle na boso. Tylko najwyzej cieplejsze skarpety albo dwie pary.
Ale mi doktorka powiedzala ze to do 3 roku sie powinno unormowac. Tak jak okragly brzuszek i plecki. I rzeczywiscie juz ta postawa jest jak u malego dziecka a nie roczniaka. A wiec to chyba kwestia czasu.

Mam nadzieje ze to forum calkiem nie padnie bo zawsze dobrze wejsc na chwile pogadac albo poczytac o innych dzieciach :)

Ja teraz oczekuje do poniedzialku. Termin spodziewanej miesiaczki. Ciekawe czy cos sie udalo. Ale juz czuje mocne cmienia wiec chyba przylezie. Ale bedziemy walczyc dalej.
Na koniec sierpnia mam wizyte u gin wiec moze wtedy juz da jakies zalecenia na badania jak nic sie nie uda :)

A jak sobie radzisz z dwojka?? Madzia juz mniej zazdrosna?? pewnie juz kocha mocno braciszka :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Sie rozpisalam i ucieło..

Adas juz ma ustalone pory drzemek i w miare przesypia noce, ale ja za to czuje sie coraz bardziej zmeczona i niewyspana.
Niedawno bylam u rodzicow i siostr 3 tygodnie. Myslalam ze tam troche odsapne, ale tam to 10x wiecej roboty przy nich mialam. Wrocilam z jeszcze gorszym stanem psychicznym i wiekszym zmeczeniem niz przed wyjazdem.

A Madzia lubi braciszka, tuli, biegnie do niego kiedy sie obudzi. I tez oczekuje od niego czulosci - pochyla sie nad nim i przyklada jego raczki do twarzy jakby ja glaskal i zamyka oczka :)
Czasem mysle, ze brakuje jej od nas czulosci, bo wiadomo jak to jest czasem i dlatego tak robi, wiec staram sie ja wiecej tulic i glaskac.. i nawet nosic na rekach choc sporo wazy.

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie :) mimo, że także rzadko tu zaglądam to mam nadzieję ze forum przetrwa jak najdłużej.
Magdalena nie poddawaj się, na spokojnie i pozytywne nastawienie to połowa sukcesu.
Mój Szymek też tylko boso biega w domu i stopki są już dość ładne ale myślę ze jeszcze się kształtują. Szymek to już zaprawiony przedszkolak i mimo ze jest najmłodszy w grupie to lubi to miejsce i chodzi bardzo chętnie. Zrobił się też bardzo samodzielny. A ostatnio rozczula mnie jak wieczorem podchodzi do mnie przed spaniem i mowi ze cos mi powie na uszko, ja się przychylam a on szepcze słodko : kocham cie.
Pomału zaczynam myśleć nieśmiało o drugim dziecko. Ale poczekam do przyszłego roku jak dostanę inną umowę, żeby mieć do czeg wrócić.

Odnośnik do komentarza

Ancia zgadza sie, te czule slowka zwalaja z nog. moja czestwo tez podchodzi i sie przytula jak np widzi ze siedze i nic nie robie albo jak zmeczona jestem a jak pytam czemu sie przytula to mowi zeby ci bylo lepiej :D

A teraz przezywa jutrzejsza wizyte u pani dentystki. Juz wczorajszej nocki budzila ze co kilka godzin i wiercila i przychodzila zeby sie z nia polozyc. A jak rano jej zapytalam czy cos ja boli albo glodna jest to powiedziala tak po cichu ze nie chce isc do dentysty. Wiec sprawa sie wyjasnila i przezywa wizyte. MImo to rozmawia o tym ze sie troche boi ale bedzie dzielna i da pani obejrzec zabki.

Ism a jesli chodzi o czulosc to moze byc tez troche zazdrosna bo malego czesciej pewnie nosisz niz ja. Ale wazne ze jak potrzebuje to sama przyjdzie sie przytuli. moja to zazdrosnica. jak czasem przytulam bratanice albo bratanka to ona tez przychodzi. Ale sama np podchodzi do kuzynki i daje jej buziaka albo przytula sie. Wiec moja to przytulas i calusnik. No i bardzo uczuciowa. Jest np kolysanka twinkle twinkle pewnie kazda z was kojarzy i jest jedna bajka do tego na yt to jak oglada to teraz ju chce aby szybko przelaczyc bo jej bedzie przykro i bedzie plakac ale jak pierwszy raz obejrzala to plakala i sie przytulala. Z poczatku nie wiedzialam czemu placze bo jej nie ogladalam. Ale wytlumaczyla i po kolei ze dzieci pomogli gwiazdce wrocic do nieba i jej przykro bo macha i juz jej nie bedzie.
dorzucam link :)5qjW0UKvJ14[/yt]]Tekst linka

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Moja kiepsko mowi i mi nic nie szepcze :(
A tulic sie sama zaczyna dopiero od niedawna.. i ja tez duzo ja tule. Dzis maz wzial Adasia na rece to Madzia od razu do mnie, zebym ja wziela ja :) i jak byla na rekach to sie przytulila na chwile :) słodziak :)

Fajnie :) Jaka wrazliwa. Tez sprobuje Madzi jakas wzruszajaca bajke puscic. Ciekawe jak zareaguje

Powodzenia u dentysty

Odnośnik do komentarza

Niemartw sie przyjdzie czas i na nia. Widac ze jest na tym samy etapie ale nie umie powiedziec to sie przytyla i caluje. Jeszcze ci sie czasem odechce zeby nnie mowila duzo jak wczesniej :D

A moze jakies fotki wrzucicie waszych szkrabow.
Oto i moja cora i na jednym nawet i ja :)

monthly_2018_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_68350.jpg

monthly_2018_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_68351.jpg

monthly_2018_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_68352.jpg

monthly_2018_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_68353.jpg

monthly_2018_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_68354.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Chyba zdjecia swoje robia. Chociaz przewaznie jak kogos znajomego gdzies spotykam to mowia ze juz taka duza to wyglada na wiecej a mnie sie wydaje ze wlasnie mala (wzrostem) wedlug rowniesnikow ale to moje pierwsze dziecko wiec nie mam porownania.

A ten twoj maly to nie taki maly :) ale minke zrobil swietna. Madzia ten słodziutka. Moja odrazu by sie z nia bawila. ALe pewnie najpierw by przytulila :D i skakala z radosci.
Dalej ma faze na skakanie i ciagle skacze nawet jak zmeczona.

Musze chyba tez plasteline kupic bo do tej pory nie kupowalam... ze wzgledu tez na brak czasu bo troche kolo domu sprzatalam aby miejsce na plac zabaw i domek byl aby pies nie wchodzil...
Wiec jutro po dentyscie odwiedze pepco :D

Dobrej nocki dla wszystkich....
Wrzucajce zdjecia :)

p.s. palnujecie jakies wakacje??

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Noo moja tez by skakala. I rzucala sie z rozpedu na łóżko. Szalenstwa lubi ogolnie :P

Plastelina moze jej zajac duzo czasu :) ale pewnie Ty musialabys jej wszystko lepic :P musialam ulepic cala rodzine swinek i odgrywac scenki z bajki Peppy.. koszmar :P
Mały nie mały ale od Madzi mniejszy na pewno :P

Wakcji nie planuje. Maz juz mial dluzszy urlop przy urodzeniu Adasia i bierze caly tydzien na pierwsze dni przedszkola Madzi. Ja za to bylam z dziecmi trzy tygodnie u rodzicow i sie wykonczylam nerwowo zamiast odpoczac takze dziekuje. Ale Madzia sie wybiegala na pewno :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza
Gość magaaaalrna...

Meldunek się po dentyści.
Dzielna córa. Nie płakała. Trochę się smucila jak weszliśmy do gabinetu ale otworzyła ładnie buzię pani pomalowana ząbki i pokazała gdzie trzeba bardziej myć ale na szczęście mówi ze są w dobrym stanie. I trzeba zwraca bardziej uwagę na mycie. A te dwójki są pekniete ale w dobrym stanie. Wiec jak będzie trochę większą i bez problemu da cokolwiek zrobić to go trochę odbuduje. Dostała dwie naklejki w tym jedna z brokatem pomachala i powiedziała do widzenia. I w podskokach wyszła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...