Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie ciezko.. oby tylko z poczatku. Modzi wczoraj cos zaszkodzilo i 2 razy w dzien wymiotowala, i raz juz po zasnieciu i bylo duzo placzu. A dla mnie zero snu. Teraz Madzi lepiej, ja juz opadam z sil a co jakby bylo jeszcze jedno do ogarniecia.

Moni a jak sie organizujecie? Maz urlop bierze, czy ktos do pomocy na poczatek?
U mnie na czas szpitala do domu przyjedzie tesciowa by Madzia nie zostala tylko z tata (tzn mezem, bo nie bedzie jej targac na porodowke i za kazdym razem jak cos bedzie mi trzeba po porodzie). A jak wroce to tesciowa won :P a maz bierze miesiac wolnego. Potem moze moja mama przyjedzie na kilka dni

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

U mnie najprawdopodobniej będzie cc w 37 tyg ustali mi lekarz termin z Michalinka będzie siedziała moja mama a mąż będzie przyjeżdżał do szpitala i dowozil niezbędne rzeczy. A po wyjściu ze szpitala mąż beze brał na mnie 2 tyg opieki i 2 tyg ojcowskiego więc te, będzie miesiąc z nami w domu i pewnie mama będzie wpadać co jakiś czas bo nie daleko mieszka.

Odnośnik do komentarza

He he slodziak z tej Madzi twojej. Pokazałam właśnie mojej to zdjęcie i mowi ooo mała Madzia :D
Jak tam się czujecie przed sama końcówka?
A my dalej musimy czekać bo biorę antybiotyk na wyleczenie choroby i borelioze. Tzn podejrzenie mam tego paskudztwo ale też może być inna bakteria. Niestety dermatologa mam dopiero 5 lutego. Chociaż mam nadzieję ze mi pomoże szybko ten lekarz.
A poza tym moja niunia gada jak Hanka Bielicka. Opowiada bajki. Śpiewa itp. Oczywiście kłóci się po swojemu a dzisiaj usiadła nacnik obok poradziła lale na nocnik i wzięła sobie taką kwadratową zabawkę twierdząc że to jej telefon. Stuka w to coś i mowi do lali ze teraz jej kolej grać na telefonie. Po czym przysuwa to coś do lali i mowi już spokojnie teraz ty :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Kurcze, twoja mala tyle mowi i umie i robi z tego co piszesz, ze sie zaczynam martwic troche juz. Moze maly leń z niej albo nieodpowiednio ją zajmuje.. najchetniej by tylko skakala nam po brzuchach i po lozku a mowic nie bardzo chce. W dodatku znow wrocily zaparcia. Ostatnio po 5 dniach musielismy czopek jej dac, bo az chodzic jej sie nie chcialo a brzuch wielki az sie na boki rozlewal, a nogi i tak dzielnie zaciskala i wolala o przekaski. I kupe robi tylko przy mnie, boje sie jak pojde do szpitala na tydzien a ona sie zapnie. Maz sam jej czopka nie da rady zaaplikowac. Oby sie unormowalo do tego czasu..
Ale poza tym slodziak rzeczywiscie :)

Czuje sie dobrze, poza zmeczeniem i niewyspaniem. Zadnych oznak ani objawow, dziecko pierwszy dzien 39tygodnia ma juz 3600g, pol kilo w 2tyg przybralo. Zapowiada sie powtorka z Madzi.

monthly_2018_01/pazdziernikowe-maluchy-2015_64749.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Oj każde dziecko inaczej się rozwija. Mojej np nie chce się już jesc samej. A tak jak twoja na zdjęciu mandarynki nigdy nie obrała. ciągle ma wstręt do tego co bierze do ręki. Owoców też mało je. Tylko w postaci kompotu, dżemu albo zmielone do placka np. Z dobrych rzeczy to niezbyt przepada za czekolada. Woli bez. Uwielbia cukierki lizaki i np mambe .
Ale rzeczywiście rozgadala się bardzo. Nawet nie wiedzialam że takie małe dziecko może tyle rozumieć i kojarzyć niektóre słowa które kiedyś słyszała i teraz wypowiada. Nie wiem czy pisałam jak opowiada la sobie trzy świnki i w pewnym momencie mówi że wilk chodzi wkoło domku i się glowi jak dostac się do swinki :D
A o skakanie się nie martw. Moja z pokoju do kuchni albo do łazienki ciagle skacze. Nawet na spacerze. Po nas też lubi lazic. Ale tego to ja ja nauczyłam bo np ja się tak z nią bawię a dla mnie dobra ćwiczenia na brzuch kręgosłup i uda :D
A z tym jedzeniem to nie wiem. Może napisz jakiejedzenie jej dajesz np w jeden dzień. A mleko jeszcze piję to dla dzieci? Może coś pomożemy razem.
Moja nawet jak miała dzień na słodkości same to nie miała problemu z załatwianiem. Czasem kilka razy dziennie nawet robi jak cięższe kilka Ale takto to nie.
A i twoja już na sedes robi? Jeśli tak to może ma jakąś blokadę.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ani na nocnik ani na sedes. Wczoraj udalo mi sie oszukac ze ma pampersa to sie zlala w gacie i w ryk. Sama mi pampersy przynosi.

Sniadanko platki jakies na mleku z dodatkiem owocow i czasem sliwke suszona dokroje. Potem przekaska mandarynki, pomarancza lub jablko najczesciej. Na obiadek najczesciej zupka na miesku i z jarzynami, potem kolo 17,18 jakis owoc i kolacja bulki graham z twarozkiem lub szyneczka. Jak na moje to zdrowo jest. Moze rzeczywiscie nie potrzebuje tyle kupkac, bo wiekszosc raczej plynne rzeczy.. tylko czasem mnie to dziwi bo ja jem dokladnie to co ona i czasem 2x dziennie odwiedzam toalete :P

Niedawno chyba cos jej zaszkodzilo i wymiotowala przez jeden dzien i po tym miala zupelnie inne kupki niz dotad i bolesniejsze, moze teraz wroci do normy.

Jak sie wystroila :D Moja to by najchetniej na golasa pewnie :P

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamy. Mam na imie Ania i mam synka z 10.2015- Dawida. Mam do was pytanie jak z mowa u waszych maluchów bo troche sie zaczynam obawiac.. Moj maluch jakis czas temu radził sobie dobrze jednak sie zaciał i od tego momentu nic... mama, tata, i sylaby jednak we własnym układzie. Jest bardzo ruchliwy, skacze( najlepiej wychodzi po łóżku rodziców:) ) biega, manualnie tez wszystko ok.. Zaczynam sie martwić tym bardziej ze niebawem - w maju bede miec 2 synka. co wam pomogło w nauce mowienia? Ksiązki niestety u nas odpadają..

Odnośnik do komentarza

Ism a pije dużo? Moja wciąga wodę i wodę z sokiem malinowym, cytryna i miodem. u mnie w rodzinie zawsze było ze jak załatwić się ciężko bylo to przygotowana letnią woda z miodem pomagali zawsze. Więc może tak też spróbuj.
A jeszcze jak jest z jogurtem u was? U nas zawsze na drugie śniadanie. Już teraz nawet sama po pierwszym śniadaniu idzie do lodówki i wyciąga jogurt aby później zimny nie był. Ale najzabawniejsze jest jak się siluje z lodówką żeby ja otworzyć. :D

Anna witam w naszym gronie. Jeśli chodzi o nowe to chyba indywidualna sprawa. Mi zawsze mówiono że do 3 lat może mało mówić. Więc za wcześnie się nie martw. Tak mi się wydaje. Ważne żebyście się Wy dogadali. U nas książki też nie wchodzą w grę. Tzn no czytam jej bo zaraz się zamienia. Ale jak opowiadam jej sama co na obrazku jest to z chęcią słucha. Albo jak zasypia to jej opowiadam Ale ona z uwagą patrzy na moje usta. I chyba dlatego tak ruszyła z mową. A no i ja nie jestem zwolenniczką zmiękczania słów do dzieci. Mówię normalnie. Nie cackam się z mową do niej. To może i też dlatego.

Ostatnio ulubione słowa to rzeczywiście i oczywiście :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Pije wode. I ogolnie duzo pije, jak nie robila kupki przez te 5 dni to tyle wychlala, ze szok. No coz, widocznie tak juz ma ze mimo tego co 3 dni kupki beda. Przynajmniej teraz sa rzadsze, bo zanim sie to wszystko zaczelo to jak plastelina.. i male. Mam wyrzuty sumienia ze nie zwracalam na to wtedy uwagi.. pewnie troche ja bolalo przez to a ja nic nie zauwazylam :((

Moja tez kilka slow mowi, mimo ze jej czytam i czytam. Jak cos chce bardzo i mowimy jej "to powiedz ......." i probuje, inaczej jak ma sama ochote - a rzadko ma :) i jak cos jej sie podoba, czy cos w tv czy na spacerze czy gdzies to mowi "Peppa". Moze jak braciszek sie urodzi to zechce porozmawiac z nim, skoro do nas nie chce :P

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Jak coś 3 dni robi to chyba tak może być. Ważne właśnie ze się nie męczy przy nich. Moja ostatnio wystraszona na nocniku pytam co się stało bo co chwilę wstawała. a ona do mnie ze kupka gilga i żebym jej powiedziała nu nu kupa :D

Teraz namiętnie uczy się łapać piłkę. Jak wyciągnie ręce to złapie a takto zapomina :D

Chociaz też ostatnio sprawdza moje nerwy. :D sprawdza jak głośno może pokrzykiwac. :D no i tym podobne

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Moja tez mi sprawdza nerwy - staje na stole i probuje otworzyc wiszaca szafke (a drzwiczki do gory ida), zeby sie do herbatnikow dostac. Kilka razy dziennie dostaje zawalu ;)

Wczoraj wieczorem charakterystycznie smierdzaco pierdziala, wiec znak ze czai sie kupka. Oby bez zwloki wyszla, sprobuje wode z miodem ale nie sadze, by sie skusiła na nią.

A twoja mala duzo ma towarzystwa innych dzieci?

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Moja na szczęście na stół nie wchodzi. Ale skacze ciagle na kanapie.rokladan poduchy i miski przy kanapie niby się bawi ale jak coś robie w kuchni to na wszelki wypadek. Raz mi spa dla jak nic nie było na podłodze. I najlepsze że w momencie gdy byłam z nią w pokoju. To są sekundy ale i tak miałam wyrzuty. Niby nic się jej nie stało ale jednak.

A otoczenie dzieci mało. Bratanice mam na przeciwko 4 letnią ale ostatnio mało się spotykamy bo ciagle ktoś chory u nich. A u znajomych kilka razy się spotkała z dziećmi ale tak to malo dzieci. Mamy 3 na wsi obok nas jeszcze ale jakieś wyplochy te rodzice i wszystkie rozumu pozjadały więc się z nimi nie spotykamy. A jak się widzimy to tylko czesc.

Ale właśnie chyba spotkania z dziecmi też kształtują mowę.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Mysle ze mojej towarzystwa brakuje - jak ostatnio byla moja mama z siostra 10 letnia to bez przerwy ja zagadywaly, jak nie jedna to druga i Madzia tez sie ozywila. Bo my z mezem tez do niej mowimy oczywiscie ale nie az tyle, raczej srednio rozmowni jestesmy :P
Poczekamy jeszcze, jak sie nie rozwinie to pewnie do logopedy?

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Ja to ciagle coś gadam jak nie do niej to do siebie. Ale ja mam taka psychile ze muszę gadać bo pisać to mi się nie chce. Inaczej bym wszystko tlamsila w sobie.

Właśnie jemy obiad. I moja cora do mnie ze to bardzo mi smakuje. Pyszne :D
Aż rosne w skowronkach :D
Jakbyś bliżej mieszkała to dalabys mi Madzie na tydzień to bym ja zagadala. :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

U nas Michalina też aż tak dużo nie mówi bardzo dużo po swojemu chociaż ostatnio widzę że chce coś powiedzieć,, po naszemu,, i się strasznie skupia i tłumaczy i jak ją jej powiem to stara się powtórzyć. Ism Michalina też ma problemy z kupka na nocnik robi ładnie siusiu już rzadko się zdarza posikac w majtki pampersy zakładamy tylko na noc. A kupę jak posadzilam ja na nocnik bo już widziałam że chce i zrobiła i się przestraszyla zaczęła plakac mama co to i od teraz jak jest kupka to nie chce wstrzymuje. Jak widzę że jej się chce to zakładam jej pampersa żeby chociaż zrobiła bo potrafi wstrzymać i nie robić że 2-3 dni i później ciężko jej zrobić. U nas pomaga Kubuś zawsze po nim zrobi

Odnośnik do komentarza

Monia ma rację może i twoją się wystraszył jak ja uczyłam kupkę robic. Ja nigdy nie sądziłam mojej jak widziałam że robi. Tylko pytałam. Zawsze pytalam i tak do tej pory. Chociaż teraz już nie pytam bo sama mówi kiedy chce a ostatnio to nawet sama zaczyna się rozbierac.
Może wstrzymaj się z nauką tak że dwa tyg. Może trochę się rozluzni i zapomni. A przy patrz się jej w dzień może ona coś przeżywa bardziej jakaś bajkę i tak się stresuje że nie może zrobić. Albo zaczyna wyczuwam zagrożenie emocjonalne związane z przyjściem brata? Swiadoma jest tego brata czy nie bardzo się interesuje?

Moja to 15min to norma jak siedzi na sedesue bo twierdzi że jeszcze robi. Chociaż wiem że już zrobiła. Ale lubi posiedziec :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...