Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

ism
Nie liczac malego zatwardzenia po marchewce, gdzie nie mogla zrobic przez dwa dni, to raczej bez zmian. Grunt to nawadniac :)

Czy wasze dzieciaczki probuja zmieniac pozycje podczas snu? Madzia pod koniec kazdej drzemki przekreca sie na bok i musze ja powstrzymywac by nie przewrocila sie na bok, bo wtedy na bank sie obudzi. Jak ja podtrzymuje, zaczyna plakac. Takie fanaberie czy niewygodnie jej nagle?

A oto Madzia w za duzych rampersach.. za ciasne w kroku :(
A wiaodmosci nadal nie dzialaja, jak cos to ismenarr@o2.pl

No co Ty! Obydwa czy tylko ten mniejszy? Długa ta Twoja panna się zrobiła

Odnośnik do komentarza

Moja cora tez sie wierci w lozeczu i przy zasypianiu i jak sie przebudzi. Przewanie przekreca sie wokolo nie wzdluz ale kreci sie fajnie bo nozkami po szczebelkach/ochraniaczu chodzi jak po drabinie.
Ale jak spi to tylko boczki zmienia i przekreca glowke jak na pleckach spi. Bo o spaniu na brzuszku to mozna zapomniec. Chociaz musze ja moze jutro przekrecic w trakcie snu. Sen ma mocny i ja nic nie budzi to moze sie uda :) chociaz na chwile :)

Musze sie pochwalix ale moja dziecina wczoraj i dzisiaj jadla moja zupke. Wkoncu. Bo ostatnio to tylko sloiczki szly i to tez nie zawsze. A i od kilku dni daje jej jogurt naturalny i nie ma zadnych skutkow ubocznych tak dzisiaj dalam jej troche danonka truskawkowego.

A zabkow jak nie bylo tak nie ma. Kiefys wyjda :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Magdalena, co dobrego ugotowalas że tak smakowało:-)???
Kurcze zazdroszczę tego że dzieci śpią twardym snem. Hania ma tak lekki sen ze chyba budzi ja wszystko. Od urodzenia starałam się żeby nigdy nie było ciszy kiedy śpi ale to nic nie działa. Chyba po prostu taki typ;-).
Starszy syn od urodzenia do tej pory tak ma ze jak zasnie to nic go nie obudzi.No a Hania do śpiochów niestety nie należy.
Jeszcze do niedawna miała jedną dłuższą drzemkę w ciągu dnia około 2,godzin i dwie po około 30 minut Tak teraz nawet na spacerze ciężko ma tyle spać.

Odnośnik do komentarza

Magdalena3 mój syn ma tak samo jak twoja córcia wierci się przy zasypianiu i jak się przebudza. Tylko jak wstanie to odrazu na brzuch się przekreca. Mój mały je akurat wszystko co dostanie także nie mamy z tym problemu. Co do spania w ciągu dnia to różnie raz są 4 drzemki po 30-60 min. Ale to prędzej nazwalabym czuwaniem bo trzeba chodzić na palcach żeby się nie obudził. Za to jak zasypia już na noc to ma twardy sen. Nie wiem czemu taki ma w ciągu dnia :( na spacerach nie śpi w ogóle woli oglądać drzewa samochody itp. :). I My się chwalimy wczoraj Kacperkowi wyszły dwie dolne jedyneczki :) niedziela była tragiczna ale na szczęście już po bólu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jxtkpjwia.png

Odnośnik do komentarza

U nas sen na szczęście jest dość twardy. Mega wiercenie jest przy przebudzeniu. Wtedy często obraca się na brzuch. W nocy ostatnio przebudza się z przeraźliwym płaczem. Wystarczy przyłożenie dłoni bądź pieluszki do twarzy i śpi dalej. Możliwe ze to przez ząbki, które właśnie wyszły.

Jakich używacie kremów tych na codzień i tych z filtrem?

Odnośnik do komentarza

U nas tez "postep" z jedzeniem, wczoraj zjadla 2 lyzeczki jablka z bananem:) wykrzywiala sie jakby cytryne jadla ale otwierala buzie. Pewnie dlatego, ze to slodkie :/ co dajecie do picia i w jakich iloscisch przez caly dzien. Obawiam sie, ze moja pije za malo, bo jak jej daje z kubeczka to wezmie lyczek lub dwa i koniec. Z butelki nie chce wcale. Wode dajecie normalnie z kranu przegotowana czy mineralna?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pomocy!!! Dotarło do mnie właśnie, że w sobotę mamy Chrzciny. Msza na 18 z Chrztem. Co zrobić do jedzenia??? Nasi rodzice i babcie preferują kuchnię tradycyjną, nasze rodzeństwo lubi rożne rzeczy: kuchnia lekka, grill, śródziemnomorska, chińska itp. Dzieci to jedzą to co wszystkie dzieci... Robię w domu bo w knajpie jakoś nie chciałam. Mam duży ogród z atrakcjami dla dzieci, a w knajpie to zawsze strach, że gdzieś pójdą i sobi cos zrobią. Poradzcie proszę co podać na taką kolację zeby wszyscy byli zadowoleni. Może macie jakieś patenty na mało pracochłonne sałatki, mięska, przekąski? Ciasto zleciłam babciom i zamówiłam tort. Jak znam życie to posiedzą pewnie do 22 albo i dłużej. Bedzie 27 osób w tym 4 nastolaty i 3 małe (5-8 lat), bez małego licząc.

Odnośnik do komentarza

4mama
Dziewczyny pomocy!!! Dotarło do mnie właśnie, że w sobotę mamy Chrzciny. Msza na 18 z Chrztem. Co zrobić do jedzenia??? Nasi rodzice i babcie preferują kuchnię tradycyjną, nasze rodzeństwo lubi rożne rzeczy: kuchnia lekka, grill, śródziemnomorska, chińska itp. Dzieci to jedzą to co wszystkie dzieci... Robię w domu bo w knajpie jakoś nie chciałam. Mam duży ogród z atrakcjami dla dzieci, a w knajpie to zawsze strach, że gdzieś pójdą i sobi cos zrobią. Poradzcie proszę co podać na taką kolację zeby wszyscy byli zadowoleni. Może macie jakieś patenty na mało pracochłonne sałatki, mięska, przekąski? Ciasto zleciłam babciom i zamówiłam tort. Jak znam życie to posiedzą pewnie do 22 albo i dłużej. Bedzie 27 osób w tym 4 nastolaty i 3 małe (5-8 lat), bez małego licząc.

Hm ja gotować nienawidzę i w kwestii jedzenia na posiłek nie pomogę, ale mogę fajną przekąskę polecić.

Pizza, zrolowana, upieczona i pokrojona w kawałki. Na każdej imprezie się u mnie sprawdza, nie jest pracochłonna a i dodatki jakie się chce. Spód na pizze : 0,5 kg mąki, 5 dag drożdży i trochę wody i szczypta soli. Nic więcej i zawsze wychodzi smaczne :) Do tego ketchup i sos czosnkowy i pójdą jak woda :D
http://4.bp.blogspot.com/-gAzc-HvpxzQ/Ua4qCI2l6wI/AAAAAAAALdk/B1RZhWtERRA/s1600/pizza+zwijana2.jpg

Odnośnik do komentarza

4mama na poczatku ogromny szacunek, ze chce Ci sie organizowac przyjecie w domu dla tylu osob:) podziwiam. Z szybkich i pysznych dan, to wszelkiego rodzaju przekaski z gotowego ciasta francuskiego- zawijane z dodatkami jak do pizzy i pociete na kawalki, tarty z kurczakiem i mozarella lub dowolnymi dodatkami, karkowka z piekarnika lub grilla. Salatka gyros- pasuje do wielu dan. Jakies pieczone miesko z kurczaka w piekarniku oczywiscie i tradycyjne schabowe lub mielone, do tego jakies surowki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamuśki:-) dawno się nie odzywałam ale czytam w miarę na bieżąco. Zaliczam ostatnimi czasy spadek formy i to dość duży więc albo to baby blue albo brak snu bo Mały cały czas w nocy co 2h przy cycu a odespać nie mam jak. Dodatkowo muszę zrobić mu serię badań aby wykluczyć chorobę genetyczną i nie mam już siły bo dzwonię i ciągle odbijam się o mur braku miejsc w tym roku oszaleć idzie.

My chrzciny mamy za sobą i też robiłam je w domu ale na tyle osób to bym się nie odważyła. A może wynająć kucharkę aby wszystko przygotowała ja tak zrobiłam na obiad po ślubie przyszła Pani wszystko ugotowała i w dniu obiadu wszystko podgrzała tylko nie wiadomo czy tak na ostatnią chwilę kogoś się znajdzie.

I już nie wiem co miałam jeszcze napisać. Trzymajcie się zdrowo:-)

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

Aniaba85, bardzo dziękuję francuskie upiekę razem z pizzą od SheViolet;-) tak myślę, że jedna cześć ze szpinakiem i fetą, a drugą z jakimś mięsnym nadzieniem. Super! Karkówka z pieca tez dobra opcja, zrobię w pt a w sob tylko podgrzeje. Dla dzieci zrobię piersi z kurczaka panierowane (schab u nas nie chodzi) - wpadłam na to dzięki Tobie. Do tego wystawię frytownice na taras i frytki zrobię zeby mi w domu nie śmierdziało. A dla nie jedzących frytek zrobię kaszę pęczak z grzybami leśnymi. A jak sie robi sałatkę gyros? Jeszcze może jakieś dwie sałatki ze świeżych warzyw i gotowe! Co ja bym bez Was zrobiła??
A jeśli chodzi o organizacje to jestem spokojna. Mam męża, który lubi działać w kuchni, córki 16 i 18 lat które liczę ze tez mi pomogą. A u nas to jest taki dom publiczny, wszyscy chętnie sie u nas goszczą i często nas odwiedzają. Żałuje ze nie mogę zaprosić przyjaciół spoza najbliższej rodziny, ale to juz byłby tłum, nawet jak na mój dom. +nie mam tyle talerzy i sztućców;-) zaprosiłam ich na niedzielę na pochrzcinowe grillowanie.
Zdecydowałam sie na tą imprezę w domu, bo Marcinek bez problemu bedzie mógł przespać sie w swoim łóżeczku i w razie czego będę miała gdzie zapewnić mu spokój.

Odnośnik do komentarza

4mama nie wiem czy masz kombiwar -chyba tak to sie pisze, ale to swietna sprawa 30minut i kurczak gotowy. Ja kupujr rozbe przyprawy do grilla i do kurczaka mieszan ze soba i obsypuje, wkladan do miski polewam olejem i odstawiam na noc a potem tym olejem jeszcze polewam w srodku jak juz sie pouklada. Miesko jest miekkie a skorka lekko chrupiaca i zawsze kazdemu smakuje. Nawet na grilla tak robie. Dodam ze rovbilam tak tez piers tylko pokroilam w grubsze plastry i nie wyszlo suche. Jesli chodzi o cos szybkiego to jeszcze tak jak pisza dziewczyny o ciescie francuskim to jeszcze sa gotowe placki do pitty czy jakoa tak. Tez swietne z serkiem sniadaniowym czosnkowyn plus salata ser zolty i papryka kolorowa zawinac i pokroic pod skosem w plastry grubsze i do tego sos czosnkowy. Wiadomo wszelkie zimne nozki aby z kurczaka sie nie zmarnowaly porcje i rosolek :) jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze :) a karkowe polecam podsmarzona z wegeta i gotowac do miekkosci i do tego ciemny sos i ziemniaczki albo kluski slaskie/kopytka :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

4mama trzymam kciuki, meeega wyzwanie :) Ja na imprezy zazwyczaj robię sałatki, mozarelle z pomidorkami i bazylią, rollsy (zawijana pizza), jakies miesko pieczone w rekawie, jajka w sosie tatarskim, szynka zawijana z twarozkiem z rzodkiewka zwiazana szczypiorkiem, ogoreczki chili, mini tortille, roladki z pierski kurczaka, a na slodko muffinki z biala i mleczna czekolada.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498ribrcdwmnww.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ug37j48akwbw2z53.png

Odnośnik do komentarza

4mama i zawsze można zrobić dzień wcześniej coś tradycyjnego jak bigos i sałatka ziemniaczana wcześniej i przy gościach tylko podgrzewasz.

Przepisz na pyszną sałatkę ziemniaczaną ( podaje już warstwami do ułożenia )
1kg kurczaka zamarynować z przyprawą gyros i ostudzić

1. kurczak
2 cebulka pokrojona w drobną kostkę
3warstwa pikantnego ketchupu
4ogórki konserwowe pokrojone w kostke (3szt)
5warswa pikantnego ketchupu
6warstwa majonezu
7kukurydza z puszki
8poszatkowana kapusta pekinska zaprawiona sosem włoskim 0,5szt)
9 papryka czerwona pokrojona w drobna kostke

jest naprawdę pyszna i super się prezentuje

jeszcze szybkie i pyszne muffinki http://smakuje.blox.pl/2012/07/Muffinki-kakaowe-ktore-zawsze-sie-udaja.html

Odnośnik do komentarza

Kama911
dla mam których maleństwa nie chcą same zasypiać małe pocieszenie: http://www.czasmamy.com/2016/05/nauka-samodzielnego-zasypiania-czy-jest.html

Miód na moje serce - dziękuje :) Lubie to, że Młody śpi z nami, ale czasem mam dosyć (np. dziś się strasznie rozpychal i jestem polamana).
Dziewczyny normalnie głodna się robie jak Was czytam :) Szalejecie w kuchni, ja nie bardzo lubię gotować więc podziwiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...