Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

marta89sz
Ja właśnie po wizycie. I się trochę podłamałam... :-(
Ponoć będzie chłopiec, ale lekarz pewny nie był na 100%, choć czuję że to się sprawdzi.
Jedno co mnie martwi to fakt ze mierzył maleństwo... Obwód brzuszka ok, zgodny mniej więcej z tyg jaki wyliczył, ale mierzył tez główkę i tu już nie było fajnie :'( wychodzi dwa tygodnie do przodu, jakiś 36 tydzień. Nie wiem co myśleć :-( maluch będzie z tych większych bo ma już 2,5kg.
Iść do innego lekarza? Jestem załamana...

A lekarz to jakoś skomentował?
Nam dziś na usg też wychodziły pomiary różne, jesteśmy w 30+6 a niektóre na 31+ lub 32+ wychodziły. Mimo to Pani dr powiedziała, że wszystko rozwija się prawidłowo a takie różnice są naturalne, wszak ludzie nie są identyczni, a te pomiary są tylko odniesieniem do średniej. Moim zdaniem na tym etapie ciąży te 2 tygodnie nie mają znaczenia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Pooglądaliśmy sobie córkę, płci nie zmieniła :P
Rośnie zdrowo, waży 1708 gram, termin z usg wyliczyło nam tym razem na tydzień wcześniej, ale Pani dr kazała się tym nie sugerować, wiążący jest nadal ten z I prenatalnego i OM, po prostu córka jest ciut większa niż średnia :)
Jest kudłata, usta ma jak Angelina Jolie :P

A tu foteczki:

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34530.jpg

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34531.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Ania777 śliczna dzidzia ;)

Jeśli chodzi o zaparcia, to może maślanka, albo inny produkt mleczny i trochę otrębów... Albo zalać parę śliwek suszonych wrzątkiem i rano wypić powstały sok na czczo to na bank zadziała.

Ja biorę surbiprofen czy jakoś tak i tylko takie żelazo mi przepisuje gin.

Mam pytanie, już wcześniej pytałam, ale chodzi mi o ten podgrzewacz czy warto tej firmy, bo wydaje mi się mało znana? czy ta funkcja podgrzewania w samochodzie się przyda, jak myślicie?
http://allegro.pl/mycarol-podgrzewacz-sterylizator-butelek-auto-dom-i4936553521.html

Odnośnik do komentarza

kochanowska1
Karola
W którym szpitalu rodzisz i dlaczego akurat ten szpital wybrałaś?? Też chcę rodzić w Krakowie tylko zastanawiam sie który szpital :-D

Dzień dobry wszystkim i witam nowe mamy :-D

Długo nadrabiałam, ale było warto :-)
Niuśka witam znowu trochę za Tobą tęskniłam bo ewidentnie było Cię brak na forum.
Mam dzisiaj mega nerwa i znowu twierdze że ludzid to hieny, ale trzeba z tym żyć. Jutro naszczescie ide do gina już się doczekać nie mogę aż zapiszę sie na ostatnie usg bo chyba z Was wszystkich to ja tylko nie miałam :-(


kochanowska1 Zastanawiałam się między Kopernikiem ( Szpital Uniwersytecki) a Żeromskim. Moja teściowa jest pielęgniarką na kardiologii i anestezjologiem w Koperniku, tylko oddział na Skawińskiej. Wybór padł na Żeromski .Oba szpitale mają najlepszą neonatologię to było dla mnie najważniejsze. Jeśli masz cukrzyce ciążową to i tak Cię zawiozą do Kopernika. Żeromski ma najnowszą ginekologię i położnictwo oddane jedno w kwietniu jedno w czerwcu do użytku, do tego jako jedyny szpital w Polsce ma sale operacyjne gdzie tak zwane drogi "czyste" i "brudne" się nie krzyżują nie ma ryzyka zakażenia żadnego. Jedzenie tam jest tylko marne w ilości i to trzeba mieć na uwadze, że dobrze by było żeby ktoś dokarmiał ale to problem wielu szpitali. Kopernik jest naprawdę świetny ale opieka później na położnictwie bardzo słaba, stare położne które są nie miłe, nie chcą pomagać i robią wszystko z łaską, to przeważyło. Wiadomo, że pewnie każda ma inne odczucia. W Żeromskim masz worek sako, wanne, stołek do rodzenia, rodzisz w pozycji jaka Ci odpowiada, przy cc może być obecny partner.
Także definitywnie Żeromski :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam po wizycie :) Corka dalej jest corka, wazy 1270g i juz nie jest ulozona posladkowo tylko glowkowo :)
Lekarz powiedzial ze to mogla byc przyczyna tych boli ale nie zapewnil ze jak taka ruchliwa jest to sie nie przekreci znowu :)
Zrobil USG bo jak powiedzialam o tych bolach to chcial sprawdzic. Ale wszystko pozamykane wiec jest git. Serduszko bije mala ruchliwa nawet mu boksa dala :D

A w sprawie prezentu ja swojej bratanicy na roczek kupilam taki fotel smerfetki co sie rozklada i moze na nim lezec. Dostala jeszcze rowerek/jezdzidelko, taki domek edukacyjny z odglosami tez fajny i takie duze klocki duplo. I od babci kolczyki zlote. A reszta chyba kase dala.

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34533.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ofelia, dzięki za odpowiedź.Zapytam na następnej wizycie ale wcześniej kupie i wypróbuję, przecież nie zaszkodzi.

Daga, ja tez marynuje cukinie, najczęściej robie z curry a drugi sposób to cukinia na słodko a'la ananas.Potem używam do salatek albo chinszczyzny.

Magdalena, świetny ten fotelik. Mogę zapytać gdzie kupilas i za ile?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Karola za Twoją wypowiedz. Właśnie byłam bardziej nastawiona na Rydygiera lub Narutowicza ale ostatnio poczytuje opinie Kopernika i tak wiem że opinie opiniamy i jeśli się sama nie przekonam to będe gdybać albo żałować że wybrałam "ten" szpital a w "tamtym" może byłoby lepiej. I właśnie mam cukrzyce wiec też muszę dostowować to wszystko pod dziecko żeby nie było za późno :-)

Co do tego podgrzewacza to fajny jest jeśli się dużo podróżuje. Np moja bratowa mieszka od nas 1,5 h samochodem i mają dziecko roczne i podrzać butle w aucie w czasie jazdy to fajna rzecz. Ale sama to musisz przemyśleć czy będzie Ci potrzebne czy będzie po prostu tylko miejsce zajmowało

Odnośnik do komentarza

gosia77
(...)
Magdalena, świetny ten fotelik. Mogę zapytać gdzie kupilas i za ile?

Ja kupilam w sklepie w moim miasteczku bo jest taki dla dzieci i zaplacilam 130zl ale mozna kupic tez na allegro w tej samej cenie tylko wiadomo trzeba doliczyc koszty wysylki. Podrzucam link fotelik

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Usagi mam wizyte kwalifikującą w Medeorze 8 września. Jakiś czas temu pisałam na forum, że trzeba się do nich zgłosić najpóźniej w 31 tygodniu ciąży (a wizytę wyznaczają na 36 tydzień). Najciekawsze jest to, że nigdzie nie jest to napisane, mnie powiedziała moja ginekolog. Dam znać jak przebiegła ta wizyta. Zobaczymy co powie lekarz bo mam wskazanie do cc.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22089

Odnośnik do komentarza

Aniu Mala jest cudna i te usteczka :)
Izabela hehe taki z Niego typ ale ma mile usposobienie a nie kazdy nasz lekarz takie ma.
Powiedzcie mi Dziewczyny, czy te reczniczki z kapturkiem do kapieli sa takie niezbedne? Mam kilka bardzo fajny i bardzo dobrych gatunkowo nowych recznikow, takich normalnych i tak mysle co mam sie nadziac na jakis badziew to nie lepiej uzywac dla Bobo takiego recznika? Mialam Was jeszcze o cos zapytac ale oczywiscie zapomnialam, matuchno jaka ja mam skleroze w ciazy, poglebiajaca sie :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...