Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczy przydatne do szpitala
Na trzy tygodnie przed planowanym porodem do szpitala należy zapakować do torby

rzeczy dla siebie
(bawełniane koszule nocne umożliwiające karmienie,
szlafrok,
kapcie,
klapki pod prysznic,
skarpetki,
biustonosz ciążowy lub do karmienia piersią,
wkładki do biustonosza,
wkładki higieniczne bezzapachowe typu maxi,
przybory toaletowe,
telefon komórkowy,
odciągacz pokarmu – można też wypożyczyć w Oddziale Położniczym)

oraz rzeczy dla noworodka
(dwa ciepłe i cienkie kaftaniki,
dwie pary śpioszków lub pajacyków,
skarpetki,
rękawiczki,
czapeczki bez wiązania,
kocyk lub śpiworek,
jasiek przydatny przy karmieniu,
kosmetyki do kąpieli,
chusteczki do pielęgnacji,
ręcznik,
paczka pieluch jednorazowych dla noworodka,
pieluchy tetrowe i flanelowe).

Szpital nie pierze rzeczy osobistych pacjentek i noworodków. Brudne rzeczy należy zabierać do domu. W razie braku ubranek dla dziecka, jest ono ubierane w ciuszki szpitalne, które potem należy oddać – po dostarczeniu własnych ubranek dla dziecka.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, trochę mnie uspokoiłyście. Czyli nic z tym nie zrobię, trzeba przeczekać jak wszystkie inne ciążowe dolegliwości ;)
A jeśli chodzi o rzeczy, które trzeba zabrać dla siebie i maluszka do porodu i po nim, to zależy od szpitala. U nas w okolicy są dwa i w jednym muszą być np ubranka, czy rożek dla dziecka, a w drugim te rzeczy dają od siebie, trzeba wziąć tylko rzeczy na wyjście. Także chyba najlepiej zapytać w szpitalu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

Niuśka- jak juz chcesz byc forumowym guru od medycyny to pliz.. sprawdz informacje, które podajesz.
Prostuję- zgaga ma związek z uciskiem na żołądek i tym samym dostawaniem się soku żołądkowego do przełyku. NIE OZNACZA ze dziecku rosną włosy, że będzie kudłate czy cokolwiek innego.... To zabobony rodem ze wsi z 18 wieku...

OCZYWISCIE ze urodzenie dziecka starszego wpływa wprost proporcjonalnie na jego mozliwości przezycia- im większy tydzień, tym większe szanse- proste. NIEPRAWDĄ jest ze dzieci ur w 7 mc ciąży mają większe szanse niz te z 8mc. W kazdym momencie - w przypadku zagrożenia dostają sterydy na rozwój surfaktantu, który umożliwia im oddychanie i przezycie.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie po wizycie. I się trochę podłamałam... :-(
Ponoć będzie chłopiec, ale lekarz pewny nie był na 100%, choć czuję że to się sprawdzi.
Jedno co mnie martwi to fakt ze mierzył maleństwo... Obwód brzuszka ok, zgodny mniej więcej z tyg jaki wyliczył, ale mierzył tez główkę i tu już nie było fajnie :'( wychodzi dwa tygodnie do przodu, jakiś 36 tydzień. Nie wiem co myśleć :-( maluch będzie z tych większych bo ma już 2,5kg.
Iść do innego lekarza? Jestem załamana...

https://www.suwaczki.com/tickers/gann9jcgjoxdzcht.png

Odnośnik do komentarza

BEATA33
to lista z mojego szpitala, biore małe ilosci, bo nie bede jezdzic z tymi pakami, jak BABA BAZAROWA;)))
jak cos zabraknie, albo m.kupi,albo dadza cos w szpitalu.....bez przesady, watpie, aby kazdy był tak na maxa zaopatrzony....a poza tym maz/rodzina dojada i zawsze brakujaca rzecz dowioza....
teraz jak byłam....w te upały , to dzieciaki lezały TYLKO w pampersie , nakryte pielucha tetrowa,
a ubranko potrzebne bedzie na wyjscie....

WSZYSTKO ZALEZY OD OKOLICZNOSCI...
aha, ja biore szczotke dla Juniora....bo ma miec mega czupryne...

OFELIA, mi 3ech lekarzy powiedziało, ze dziecko ma wlosy....
i ze jak dziecko oklejone jest ta mazia.....to na glowie na tym usg, jest wiecej....ja tego tez nie widzialam....ale jak mi pokazaly, to widac....i o tej zgadze, to mi teraz jedna dr sama mowila ZGAGA= WLOSY

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
Widzę, że temat przesądów się pojawił. Z tą zgagą to u mnie pośród znajomych np. się sprawdza. Mama ze mną miała i urodziłam się mega kudłata. Szwagierka nie wie do dziś dnia co to zgaga, a dzieciaki włosów prawie do 2 roku nie miały. Ja się też już dłuuugo zmagam, a na USG w 30tyg lekarka mi powiedziała, że już jest burza włosów i żebym szampon kupiła do wyprawki :)

Co do pępka. Też słyszę o tym chłopaku, że to na pewno będzie chłopak, bo tak mi wentyl wystaje... Lepiej żeby nie, bo złoże wszystkim co mi USG robili reklamację.

Odnośnie krwi z nosa. Mnie się jako tako nie leje, ale co rano muszę nos czyścić ze skrzepów właśnie zaschniętej krwi. Ponoć to właśnie przez ukrwienie.

Ja zaraz się szykuję na wizytę i zobaczymy co lekarz powie. Wczoraj mnie bardzo brzuch bolał, a dokładniej taki pas jakby przez wysokość pępka, że się ruszyć wgl nie dało, ani zgiąć, ani wyprostować. Mała później buszowała, jak popuściło trochę, więc nie siałam paniki, ale muszę mu o tym powiedzieć na pewno.

Nooo i w temacie mscy ciąży. Ja w poniedziałek już zacznę 9 :o

EDIT.
@Pasikonik Ty się tak nie gorączkuj, przecież nie mamy po 5 lat i wiemy, że to tylko takie "żarty" i przesądy... A to, że zestawiamy w tą albo tamtą, to przecież nie znaczy, że trzeba zaraz całe forum ustawiać :D

Odnośnik do komentarza

Ha ha ha jasne że wiemy że to takie przesady z tą zgagą chyba nikt nie bierze tego na poważnie. Marta ja chyba tak bym się nie przyjmowała tym że wyszło Ci że dzidziuś ma większą głowę bo czytałam i mój ginekolog mi mówił że przez włosy ciężko jest zmierzyć obwód, włoski falują i lekarzowi może być ciężko idealnie pomierzyć.

http://www.suwaczek.pl/cache/88aa68158b.png

Odnośnik do komentarza

Witamy z rana w swietnym humorze i zarazam wszystkie :D

Widze ze pasikonik tylku tutaj czatuje na niuske jak sie pomysli cos innego napisze niz po jej mysli.

Koniec szumu :D
Ja tu zaraz do parzadku ustawie :D he he he

Dzisiaj wizyta na 16 niby ale jade wczesniej bo ... kolejki...

Moja mala dzisiaj od 3 i od 6 rano meczyla sie z czkawka. Az mi sie szkoda jej zrobilo bo okolo 10 minut ta czkawka trwala.

A i mam pytanie do was. Czy wasi lekarze tez wam zlecili ponownie anty HIV?? Bo ja mialam jakos na poczatku wyszedl ujemny i teraz tez mam do zrobienia :D
Rozmawialam z bratowa i ona tez miala dwa razy. A nie pamietam jak to bylo w poprzedniej ciazy.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Co do pepka mi tez wystaje i bedzie chlopak ,ale co do zgagi to nie mialam ,ale moze jeszcze sie pojawi...bo jak nie to bede miala lysego synka;) oczywiscie to zabobony nie ma co wierzyc raz sie dopasuje do nas raz nie.. a co do krwi to mi tez czasami troche krwi poleci i tez slyszalam,ze to normalne...

A sluchajcie zlapalam chyba jakiegos wirusa ,bo biegam do kibla co chwile ;\ zjadlam teraz i znow..eh jak myslicie moge wziac jakis wegiel? Czy lepiej przeczekac?

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa7989
Co do pepka mi tez wystaje i bedzie chlopak ,ale co do zgagi to nie mialam ,ale moze jeszcze sie pojawi...bo jak nie to bede miala lysego synka;) oczywiscie to zabobony nie ma co wierzyc raz sie dopasuje do nas raz nie.. a co do krwi to mi tez czasami troche krwi poleci i tez slyszalam,ze to normalne...

A sluchajcie zlapalam chyba jakiegos wirusa ,bo biegam do kibla co chwile ;\ zjadlam teraz i znow..eh jak myslicie moge wziac jakis wegiel? Czy lepiej przeczekac?

Ja nie biegam co chwila, biegam raz dziennie, ale z objawami rozwolnienia. I tak juz 3 dzień chyba ...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Marta, spokojnie,u mnie na usg w zeszłym tyg głowa byla 2 tyg do przodu a kość udowa ponad tydzień. Po prostu bedzie wiekszy maluszek, co potwierdził wczoraj lekarz na wizycie.

A co do zgagi to w poprzednich dwóch ciazach miałam okropna, i syn i corka urodzili sie z gestymi czarnymi czuprynami. Teraz mam zgage czasami, az sie dziwię ze nie tak intensywnie.Jak się mała urodzi to zobaczymy czy sie sprawdziło.

A co do wczesniejszego urodzenia to mnie mama tez powtarza, ze lepiej w 7 niż 8 m-cu. To zupelnie nielogiczne ale tak sie wg niej od dawna sprawdzalo.

Odnośnik do komentarza

Witajcie :-)
Ja dopiero co się obudziłam - tzn już kilkanaście minut temu, ale musiałam nadrobić braki w forum :-)
Coś mnie dziś głowa boli... Wczoraj też bolała. Nie wiem czemu ale wcale nie jest mi miło. Poza tym nie chce mi się wstać z łóżka a pęcherz już jakiś czas wzywa :-P dobrze że Młody jest głowa w dół i nie kopie w niego bo na pewno bym nie mogła sobie tak leżeć :-)

Nie chcę straszyć, ani siać paniki, ale uważajcie dziewczyny z tymi rozwolnieniami! Ja miałam 2 albo 3 tygodnie temu, akurat w dzień wizyty u gin i ona trochę spanikowala i zmusiła mnie do badania (miałam tylko l4 wziąć) bo powiedziała że czasem organizm się sam przed nadchodzącym porodem oczyszcza. U mnie na szczęście okazało się wszystko ok - wypilam mleko, a że było bardzo bardzo gorąco, mleczko mi skisło w brzuszku i stąd problem :-)

Wstaje już chyba i robię jakieś śniadanko. Mmm mam ogromną ochotę na naleśniki...

Miłego dzionka życzę mamuśki kochane!

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

Moja mała łysa jak kolano a zgaga po owocach albo słodko pikantnych rzeczach jest :) pępek nie wyszedł i się nie zapowiada bo głęboko. Nie ma co się dziewczyny napinać na siebie.
U mnie w szpitalu mam mieć tylko rzeczy dla siebie, ale biorę ze sobą kilka rzeczy dla małej, swoje to jednak swoje :)
Dziewczyny a koniecznie trzeba mieć ten miękki stanik do szpitala? Bo ja mam dwa z fiszbinami i Lubie je bardzo do karmienia. Chciałam jeszcze ze dwa kupić ale nie te miękkie całe :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...