Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę dziewczyny też tak macie ze każdy wam mówi żeby nic nie kupować przed porodem bo to źle wróży mnie to tak ciotki wkurzaja że nie macie pojęcia sama jestem głupia bo juz bym chciała wszystko kompletoeac to robią mi burzę z mózgu głupie zabobony:O
Zuzia przyłączam się do prośby o tą listę mam które juz rodziły i wiedza co jest najpotrzebniejsze i do szpitala i później w domku :-)
A smoczki kupujecie? Pieluchy to pampersy a zwykle też są potrzebne czy nie?

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqv4iurl55q.png

Odnośnik do komentarza

Ja na noc kupuje pampersy a na dzien dada z biedry. ( W kauflandzie promocja na pampersy, 34 zł chyba). Teściowa mi mówi, ze musze miec duzo tetrowych bo chyba nie bede ciagle na pampersach jechac (ale oczywiscie bede). Ale własnie duzo osob mi mowi zebym kupila duzo tetrowych tylko po co mi one?

Odnośnik do komentarza

Ja na szczęście mam przy sobie siostrę, która rodziła na początku maja. To też jej pierwsze dzieciątko i ja przy okazji uczę się od niej co robić i jak. Przede wszystkim wiem co jest niezbędne, potrzebne, a co można sobie darować.
Na początku przez dwa tygodnie karmiła piersią, ale niestety pokarm zanikł i musiała przejść na modyfikowane.
Jeśli chodzi o tetry miała na początku przygotowane ich 15, no ale musiała 10 dodatkowo dokupić. Od samego początku używa Dada i szybko przeszła na dwójki, ze względu na to, że praktycznie niczym nie różnią się od tych jedynek.
Butelki miała przygotowane oczywiście (250ml Avent, 125ml Avent, 125ml NUK) laktator również ręczny. Laktator używała tylko z dwa razy dlatego to wszystko pójdzie w moje ręce.
Więcej pisać nie będę bo za dużo tego.
Oczywiście mówiła mi żebym nie nastawiała się tak bardzo jak ona na poród naturalny i poczytała trochę o cesarce. Ona przygotowywała się właśnie na naturalny, o cesarce nie czytała ani trochę i nie była przygotowana na to jak się po tym zachowywać. Niestety trafiło tak, że właśnie do cesarki doszło i przez to, że była nie przygotowana szybko podnosiła głowę po znieczuleniu i przez to przez następne dwa tygodnie cierpiała na straszny ból głowy.
A i co do smoczków to w szpitalu nie są za mile widziane przez nie które położne i lekarzy. Basia natomiast mimo wszystko go używała.
Ja również mam przygotowane mam dwa smoczki (Avent, Lovi). Sprezentowałam jeden z Lovi małemu Michasiowi i bardzo mu przypasował ze względu na to, że m bardo podobny kształt do butelki (NUK i Avent nie odpowiadają mu za bardzo) :).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpjqq20qy17.png

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie tu nie było ale miałam krótki epizodzik w szpitalu, wylądowałam z podejrzeniem pęknięcia błon ale na szczęście na strachu się skończyło:)
Wczoraj zaczęliśmy szkołę rodzenia i akurat na pierwszych zajęciach było o wyprawce, dużo przydatnych informacji ale bez narzucania konkretnych rzeczy a raczej na zasadzie na co zwracać uwagę.
I tak jeśli chodzi np o smoczek to może być tak, że kupimy jakiś super-ekstra który nam się podoba:) a dziecko i tak wybierze inny bo ten mu będzie pasować. Co do butelek to z doświadczenia żłobkowo-opiekunkowego to najbardziej lubiłam Avent i Lovi.
Tetra się przydaje jako tzw ulewajki, pielucha na ramie i Maluch na pieluche, poza tym wytrzeć można nią wszystko, włożyć na niej dziecko do wanienki, podłożyć na przewijak, A po wszystkim, świetnie myje się nia okna:P
Mogę wstawić moją listę, my już prawie wszystko mamy i czeka:)
A ja najbardziej czekam na wózek który już jedzie:)

CIUSZKI
• body dł. rękaw (rozm. 56 – 6szt, rozm. 62 – 6szt)
• body kr. rękaw (rozm. 56 – 2szt, rozm. 62 – 2szt)
• kaftaniki/bluzeczki (rozm. 56 – 2szt, rozm. 62 – 2szt)
• śpiochy (rozm. 56 – 2-3szt, rozm. 62 – 2-3szt)
• półśpiochy/spodenki (rozm. 56 – 2-3szt, rozm. 62 – 2-3szt)
• pajace (rozm. 56 – 3szt cieplejszych + 3 szt cienkie, rozm. 62 – 6szt)
• sweterek/bluza ( rozm. 56 – 1szt, rozm. 62 – 2-3szt.)
• kombinezon cienki
• kombinezon grubszy
• rajtki
• czapeczki
• skarpetki/ew. niedrapki

SPANIE
• łóżeczko + materac
• prześcieradła + prześcieradło nieprzemakalne
• ochraniacz do łóżeczka
• przewijak + pokrowce na gumkę (2szt)
• pieluchy tetrowe i flanelowe (ulewajki)
• otulacz/rożek
• śpiworek
• kocyk cienki
• kocyk grubszy „minky”

KĄPIEL
• wanienka + stojak+termometr
• płyn do mycia
• gaziki, sól fizjologiczna, octanisept, wit D i K
• ręcznik x 2
• oliwka/olejek
• linomag zielony do pupy
• szczotka do włosków
• nożyczki
• „frida”
• patyczki do uszu
• płatki kosmetyczne
• wata
• myjki małe i duże
• termometr do ciała
• pieluchy jednorazowe + pieluchy wielorazowe
• miseczki itp. na przegotowaną wodę IKEA 4szt 24,99zł

„PODRÓŻE”
• wózek
• fotelik do samochodu
• torba + przewijak
• chusta

MAMA
• wkładki laktacyjne
• podkłady poporodowe Absorgyn + bella Mama
• majtki jednorazowe
• maść na brodawki Maltan
• staniki do karmienia +koszule + szlafrok
• Octanisept

O czym zapomniałam:)?

Ciuszków już mam więcej bo podostawaliśmy no i babcia nie może sie oprzeć:)!

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

A laktator pozyczam elektryczny Medeli od koleżanki ale ja się na maksa na cycka nastawiam, im dłuzej tym lepiej:)

I jeszcze jedno, nie kupujcie za duzo pieluch, chusteczek jednej firmy, Maluchy mogą być uczulone i potem zostajemy z towarem:) Promocje gdzieś zawsze sie znajdą. To samo tyczy się kosmetyków. Szarpniemy się na coś super ekstra za nie wiadomo jaka kasę a potem my sie tym będziemy myć:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

Kochane nie przejmujcie sie, my doswiadczone matki wam pomozemy:) Oczywiscie same sie przekonacie, ze i tak wszystkiego nauczycie sie metoda prob i bledow bo inaczej sie nie da kazdemu co innego pasuje:)

1. Co do przesadow to tez sie obawialam ale w dzisiejszych czasach wczesniejsze porody zdarzaja sie coraz czesciej wiec mysle, ze lepiej byc przygotowanym. OCZYWISCIE NIKOMU TEGO NIE ZYCZE!

2. Laktator jak wiadomo sluzy do odciagania pokarmu i dziala podobnie do dziecka, wiec wyobrazacie sobie tak popowac recznie, tym bardziej, ze niestety nie jest tak ze pociagniesz i leci. Ja z doswiadczenia wiem, ze tylko elekryczny. Drozsze od recznego ale za 200zl mozesz juz kupic badz uzywany ale mnie to jaka opcja jakos odrzuca. Wiem ze sa Campol i czesto w promocji za 160zl i taki zamierzam kupic bo ma regulacje ssania. Wczesniej mialam ten mustella czy jakos tak ale kosztuje wlasnie 400zl i mnie nie stac zreszta za tyle to.mozna wozek kupic:) Mi laktator bardzo pomogl zaczac karmic i teraz zamierzam go miec przed porodem, zabrac do szpitala a jak bede miala znow cc to zaczac stosowac przed porodem.
2. Pieluchy wazna sprawa:) Typu pamersy ja uzywam z rosmana od pamersow firmowych i hugistow moje dzieci mialy dupcie odparzone, a do tego jako matka wielu dzici patrze na cene bo duzo tego idzie:) z biedronki tez sa dobre.
Jesli chodzi o pieluchy tetrowe to wystarczy kupic taka paczke nie wiem ile ich jest 10? A dlaczego bo nasze kochane maluszki ulewaja przy odbijaniu wiec dobrze polozyc sobie na ramie, czy im buzke wytrzec:) od 3mc polecam sliniaki, warto juz kupowac bo duzo ich idzie:)
3. Ubranka kupowac z umiarem, te mniejsze z dlugim rekawem, wiadomo najwygodniesze bodziaki cale rozpinane jak i spiochy czy pajace, bo kladziesz w nie dziecko i ubierasz choc ja ma takie przez glowe bo akurat byly po 5zl w auchan:) ja kupuje troszke 56 reszta 62 bo dzieci szybko rosna:) Ja mozecie szalec w lumpeksach to kupujcie na kazdy rozmiar :)
4. Rozek otulacz wedle uznania, ja ma po blizniakach otulacz cienki bez usztywnienia i bylam zadowolona, a prawda jest taka ze mozna to samo zrobic ze zwyklego kocyka i dziecko mocniej zawinieta jest, wiec jak ktos ma slaba z kasa to nie musi kupowac:)
5. Do szpitala w necie jest duzo list. Najwazniejsze kupic z 10opakowan duzych podpasek Bella kosztuja chyba 5zl, zadna zwykla podpaska nie da rady nawet xl. Jak bedziecie mialy cc to mniej kupcie bo wtedy czysza macice,mniej krwi i zero skrzepow,ja bynajmniej tak mialam, jakis plus cesarki:)

Pewnie jeszcze duzo tego jest sama musze ogarnac temat i zrobic liste bo chce do wrzesnia miec wszystko,poprostu pytajcie postaram sie odpowiedziec,chic omylna nie jestem pisze o wlasnym doswiadczeniu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Kilka moim zdaniem przydatnych gadżetów.
Fajne pojemniki na sciagniety pokarm wiem z doswiadczenia ze sie przydaja.
pojemniki
Pieluszki tetrowe ja mam duzobo mama mi znalazla po siostrze takie duze masywne ( uzywalam ich na recznik do wycierania po kapieli ba sa mietsze niz ręczniczki i dodtakowo chłona), pare kupilam nowych , czesc z wzorkiem. Przydaja sie do podkladnia pod piers podczas karmienia , wytarcia buzi dzidzi, preferuje te mniejsze i tak trzeba czesto wymieniac i prac bo od mleka smierdza troche wiadomo. wiec warto miec kilka. Flanelowych pieluc mialam 5 uzywalam jako podkładki np. u lekarza na przwijak ale takze w domu by mu podcielić. Napewno znajdziecie dla nich zastosowanie. ( latem jako przykrycie zamiast kocyka)
Butelki warto jest miec dwie bo czaem nie masz czasu umyc i wyparzyc a tu trzeba dać nie ma zmiłuj się! :)
Laktaor moze byc reczny jesli sciagac bedziecie tylko czasami. Ja miałam i reczny i elektryczny pozniej kupilam bo karmilam tylko butelka ale swoim mlekiem i elektrycznym tak sie reka nie meczyla bo juz mialam powiem wam zakwasy.
Ja chwalę sbie tez sterylizator ale to to z wygodnictwa. Dałam za nigo 50 zł i bardzo ułatwił mi zycie bo mialam duza ilość butelek.
Nad konkretna lista moja autorska popracuje i jak juz bede miala to Wam wstawie do porównania :) co ja bede kupowała.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie
Panie, bo wcześniej się nie przywitałam. Obserwuję Was w wolnej chwili w pracy.
Termin mam na 17 października i to moje pierwsze dziecko. Raczej chłopak ale nie na 100% mąż już się nastawia :) ale najważniejsze żeby było zdrowe.
Dobrze że doświadczone mamy piszą o wyprawkach bo ja mam dopiero 3 szt. body rozm . 56 i jeszcze zakładane przez głowę (dopiero w domu pomyślałam jak ja będę je zakładać noworodkowi?). Z listą łatwiej, trzeba zacząć powoli kompletować.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wokoło pełno mam, jedne z dłuższym inne z krótszym stażem, każda ma swoje doświadczenia i nie zawsze się pokrywają, więc wyciągam średnią :) Pomocna jest też lista na stronie szpitala, bo każdy szpital wymaga czego innego, jedne np. dają podkłady dla mam czy ubranka dla dzieci, w innych trzeba mieć swoje.

Staram się nie popadać w przesadę, nie chcemy kupować zbędnych gadżetów, bez których można sobie poradzić, zamiast tego na rzeczy bardziej potrzebne będę mogła przeznaczyć większą sumę.
Np. podgrzewacz do mleka uważam za niekonieczny, w zamian wolę dołożyć do porządnego laktatora - wiele moich znajomych chwali bardzo Tufi Spectra 3.

Na razie się rozglądam, przeglądam, oglądam - robię rozeznanie w rodzajach produktów, firmach itp. Z zakupami jeszcze poczekam, bo nie mamy gdzie tego trzymać.
W lipcu chcemy kupić szafę na rzeczy dla dziecka, potem czeka nas jeszcze przemeblowanie sypialni i salonu (tu nas powstrzymuje gips na nodze męża) i gdzieś od sierpnia będziemy się ogarniać z kącikiem dla dziecka i wyprawką :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nie mam rozstępów ale tendencja jest bo mam na pośladkach z okresu dojrzewania. Smaruje się olejkiem topła i zastanawiam się czy kupić ten sam czy coś innego? Dopiero teraz brzuszek zaczyna rosnąć. Mam + 4 kg

Odnośnik do komentarza

muszę odszukać w domu listę, bo zrobiłam taką przy córce i była w punkt jeśli chodzi o to co mi się przydało, póki co z przemyśleń na szybko:

- laktator - jeżeli planujecie tylko czasami ściągać, szkoda pieniędzy i ręczny wystarczy, ale ja np. z córką przez 3 miesiące ściągałam cały czas i tylko dostawała moje mleko z butelki, miałam tylko ręczny i się zajechałam na amen praktycznie... do czy do szpitala zabierać - to wg uznania - większość z tego co wiem, ma elektryczne i można pobudzać/odciągnąć tymi ich (dostajesz swoje końcówki)

- pieluchy - warto próbować, moja córka np odparzała się od lidlowych i rossmannowych, od dad 1, 2, 3 nie, ale już 4 tak i dupa, nie wiem czemu, jakiś skład czy co, używałam od tego czasu na dzień pomarańczowych pampersów, potem odkryłam jeszcze tesco loves baby i też były ok, na noc od początku do końca tylko zielone pampersy u nas się sprawdziły (szybko przesypiała całe noce i tylko te nie przemakały do rana)

- po porodzie/połóg - nie polecam jednorazowych majtek, za to polecam kupienie zwykłych bawełnianych w jakimś np. hipermarkecie za 2/3zł, dużo przyjemniejsze i delikatniejsze dla matki po porodzie, plus obowiązkowo (bo na liście wyprawkowej nie było) Tantum Rosa, rozpuszcza się saszetkę w pół litra letniej wody i przy każdym korzystaniu z toalety polewa/przemywa krocze, działa cuda, naprawdę.

- kąpiele/po kąpielach - osobiście nie polecam oliwki i z tego co wiem, położne też ich nie polecają, zatyka pory dziecka, itp, za to na pierwsze 1-2 miesiące polecam do kąpieli emolient, wlewamy do wanienki nakrętkę i już nie trzeba niczym innym myć ani smarować dziecko po, po tym czasie już bardziej dowolnie, trzeba sprawdzić co będzie ok dla dziecka

To tak na szybko z osobistych doświadczeń, może Wam się przyda :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o przesądy to faktycznie starsi tak mówią żeby nie kupować przed porodem. Ale teraz tak się nie da, bo do szpitala trzeba wszystko mieć. Dlatego ja kupuje wcześniej. Przesada kupować jak ktoś dwie kreski na teście zobaczy, ale 3 mies przed porodem to raczej juz nalezy kompletować wyprawke. Jeśli chodzi o laktator to mialam ręczny i strasznie sie namęczyłam, a później nie umialam sie na elektryczny przestawić. Pieluchy tetrowe są potrzebne. Ja musialam małą pieluchowac, bo miała dysplazję biodra, a wtedy oprócz pampersa dwie dodatkowe tertrowe zakladalam. Na pieluch Pampers moja córka miala uczulenia, a Dada jej bardzo pasowały. Teraz tez będę je kupowac. Warto tez mieć stanik do karmienia. Jest trochę tych rzeczy, ale trzeba dokładnie przemyśleć, żeby nie kupować bez sensu. W szpitalach wiszą listy z niezbędnymi rzeczami. Ja się wlasnie taką kierowałam.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...