Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Sara24 oczywiscie kazda zdrowo myslaca kobieta na Twoim miejscu pobieglaby do lekarza, zeby utrzymac ciaze. Bez wzgledu na to czy to 1 dziecko czy 5. Ja w ostatnim dniu 4 tygodnia zorientowalam sie ze jestem w ciazy. Ze wzgledu na okres staran o dzidziusia od razu tel do mojego lekarza prowadzacego (prywatnie) i instrukcje jakie badania i co ile dni robic (hcg, progesteron co dwa dni). Chwile pozniej juz bralam luteine. Gdybym w 6 tc zaczela plamic kwota za wizyte u dobrego lekarza nie mialaby znaczenia. Swoja droga z wynikami poszlam do 2 innych lekarzy (na nfz). Jeden po uslyszeniu calej mojej historii zapytal po co robilam tyle wynikow, drugi stwierdzil, zebym sie nie nastawiala ze donosze ta ciaze.
Mama3 kazdy lekarz jest dobry poki sie nic nie dzieje. Nie wszedzie sa dobrzy lekarze na nfz, tak jak w w-wie.

Odnośnik do komentarza

motyleczek
Dziewczyny co Wy tak wcześnie wstajecie? ;)

Ja też musiałam po 5 bo jadę do Łukowa na egzaminy i przy okazji pochwalę się Wam brzuszkiem w wersji biznesowej hehehe

Mój fasolek wczoraj był mało aktywny może przez to, że było okropnie gorąco na dworze :) wasze lobuzy tez tak maja ?

Śliczny brzusio!

Moja ostatni tydzień taka ospała jest. Może właśnie przez pogodę i moje zmęczenie, bo latam a to na basen, a to coś innego robię :P Wczoraj koleżanka na basenie właśnie stwierdziła, że wyglądam na więcej niż 6 miesiąc.
A to my :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuski:)

Motyleczek u mnie tez wczoraj byla mniej aktywna, mysle ze to przez pogode bo ja zle znosze takie upaly, nawet jej cos slodkiego nie pobudzilo, zaczelam sie martwic ale obiecalam sobie nie panikowac i wieczorem juz szalala jak i w nocy i teraz tez:)
Dziecko tez czlowiek moze miec gorszy dzien:)

A brzuszki dziewczyny macie sliczne:))

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Oj moje biedne dziewczynki , moja kruszynka dzis obudzila mamusie mocnymi kopniakami juz o 7 i mala godzinke dala polezec i musialam wstac ;) widze ze pomysl ze zdjęciami był dobry , czekamy na resztę mam które się pochwala ;) a ja dziś tez w trasę jadę a upal wiec musze uwazac tymbardziej ze moj piękny zostaje ma obowiazki :( jutro powrót :*

Odnośnik do komentarza

Witajcie w ten piękny dzionek! :D
Czytam na bieżąco te Wasze wypociny i myślę sobie, że ten kraj to jakaś jedna wielka patologia.. Ja również mam lekarkę na NFZ i od początku była mega zaangażowana, ale niestety jej to przeszło... -,- Zobaczymy jak będzie na tej wizycie bo jeżeli mnie zirytuje po raz kolejny swoimi zaniedbaniami to chyba poszukam kogoś innego. Prywatnie chodzę tylko na USG. (ok 13tyg. i połówkowe), bo ona nie ma zbyt dobrego sprzętu. Płacę 150 zł za wizytę w Gdyni + dojazd 30 km.
Może po południu wstawię zdjęcie mojego brzuszka ;)

Cieszyłam się, ze to było tylko 1,5 kg na plusie.. Teraz tyję z dnia na dzień dosłownie.. I już zauważyłam, że mi się trochę biodra poszerzyły bo nie wchodzę już w mój dawny rozmiar ;( Zawsze byłam otyła. Udało mi się trochę schudnąć ale niestety trochę zaniedbania i kg wracają.. Dlatego może mi tak ciężko pogodzić się z tym że to normalne że tyję. Ale pocieszam się myślą, że to przecież dla maleństwa. Muszę być silna dla mojego synka. A mój narzeczony cały czas mnie pociesza, bo mówi, ze mimo tego że mi przybyło tu i ówdzie mam najpiękniejszy brzuszek, który dodaje mi tyle uroku, że celulit który zaczynam mieć na udach i pośladkach też wygląda pięknie ;p
Dobrze mieć trochę wsparcia..

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3ygoj4oht.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki:-) Czytam wasze wpisy i postanowiłam się przylaczyc.Ja chodzę do lekarza co 4 tyg prywatne place 130zl.Na prenatalnych w 12tc 450zl i teraz na polowkowym 300zl bylam w Łodzi bo u nas nie robią także jeszcze dojazd 100 km. Aha i oczywiście za każde badania też płacę . Także idzie tych pieniążków ale czego nie nie robi dla takiej kruszynki:-)
Termin mam na 2 pazdziernika podobno będzie chłopczyk chociaż od 12 tc myślałam że dziewczynka a na polowkowym się zmieniło na siusiaka. Maleństwo budzi mnie w nocy a Ja męża :-)
Pozdrawiam wszystkie mamuśki

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqv4iurl55q.png

Odnośnik do komentarza

Upal i u mnie :D ale w domku chlodno przewiewnie i jest dobrze. Wczoraj u mnie malenstwo tez malo ruchliwe za to przytulalo strasznie pecherz :D Mialam momenty ze co 5 minut latalam :D
Po 4 sie obudzilam na siu siu i jak wrocilam to malota dawal jezz'u :D
Jade teraz troche zdjec porobic a potem bede czekac na wizyte :D ALe jakos wytrzymam :D pozdrawiam :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja II prenatalne mam 11 czerwca, już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że się dowiem kto tam rośnie. Też chodzę prywatnie płace raz 120 raz 150. Za prenatalne 250 zł w Poznaniu.

A co do wynagrodzenia chorobowego, to jest tak, jeżeli pracujecie w zakładzie gdzie jest więcej niż 0 pracowników to Zakład wam wpłaca chorobowe, a sobie po prostu pomniejsza składni, a jeżeli jest mniej pracowników to płaci ZUS i z tego co słyszałam regularnie to nie jest.

Tekst linkatabelka Tekst linkahttp://www.suwaczki.com/tickers/3jgxvfxm399gon9a.png]Tekst

Odnośnik do komentarza

Mama 3, tego holtera tez bedziesz robić na nfz? Zdradź jak to zrobić:)! Moja koleżanka musi też mieć bo cos tam kardiologicznego wyszło w ciąży a na nfz ponoć nie idzie bo terminy takie, że miałaby po porodzie! Czy hasło CIĄŻA coś zmienia w terminie oczekiwania?

Ja już dostaje pieniążki z zusu i faktycznie, trudno przewidzieć kiedy przyjdą:) Dostaje za każde zwolnienie więc dlatego byłam ciekawa jak to jest jak ma się zwolnienie do końca ciąży.

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

Ja też chodzę prywatnie i płace raz 100 a raz 120 zł za wizytę. U mnie w przychodni nie chodzę na NFZ bo jest dwóch lekarzy i byłam u obydwoch i w końcu musiałam znaleźć kogoś prywatnie i wreszcie było w porządku. Szczegółami nie będę was zanudzac. Też wolałabym chodzić na NFZ a te pieniążki wydać na wyprawkę dla mojego dzidzia ale nie zawsze niestety jest to możliwe. Dziś mam wizytę o 15:00 i juz nie mogę się doczekać. Mam nadzieję że usłyszę same dobre wiadomości.mały jest bardzo ruchliwy więc może wszystko jest ok. No i ciekawe co mi powie o wagę bo widzę że strasznie się tego czepia żeby za dużo nie przytyć a od ostatniej wizyty 4 tygodnie temu przytulam 2,5 -3 kg. No i ciekawe czy potwierdzi się że Mikołaj to dalej Mikołaj czy jednak córeczka

http://s8.suwaczek.com/201509291578.png

Odnośnik do komentarza

witam!
wpadam się przywitać. weekend na studiach był ciężki. Mały jest mało ruchliwy, najwiecej się rusza jak siedzę,jak się wyciągnę- on się przestaje ujawniac.

u nas ukrop, ja od rana jak zwykle w rozjazdach. badania mam okropne znowu. 11 mam 4d, puchnę okropnie, dzis zabiorę córkę nad rzekę, zaraz po nią idę jak zjem cos. dziś malutkie ziemniaczki, kurczak w płatkach i szparaga:)

buziaki ;*

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

eewelinka
Trzeba mieć zaświadczenie żeby w pasach nie jeździć? Ja myślalam ze to tak normalnie, wg ustawy czy innego przepisu można. A co do tych adapterów to strasznie drogie! Ja podziękuję jednak za to :)

Macie jakiś mega dobry przepis na coś z brokułami? hmm.. jakiś makaron? taka mam ochotę, a pomysłu brak...

wg mnie teraz przepisy w maju określiły to jasno- kobiety w widocznej ciąży nie muszą mieć pasów,

ja jeżdżę w pasach, w razie wypadku mniejsze zło to pasy niż wylot przez szybę.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

martolina jak się jest w ciąży to u kardiologa ni czekasz naście miesięcy tylko tydzień maks. Ja miałam holtera w poprzedniej ciąży zakladanego. Teraz miałam jakoś w 9 tc zakładany ale kiepski zapis był. Odczepily mi się elektrody. Lekarz kazał się dosłownie męczyć bo nic nie może mi przepisac bo ciąża wczesna
Kazał przyjść w 5 MC. I muszę bo mi się pogorszyło.

Jezu jaka duchota dziś.

Odnośnik do komentarza

luiza570
Witam wszystkie mamusie wten upalny dzień :) nadchodzą upały, ja otwieram szafę i okazuje się, że nie mam nic na upały tzn bluzki mam, gorzej z dołem, w sukienki też już raczej się nie mieszczę :( wyszłam więc na zakupy i wstąpilam do lumka i znalazłam spódnice h&m z takim pasem rozciągliwym jak na ciążę :) a zapłaciłam całe 8 zł :) pochwalę się swoim brzuszkiem oraz nową spódnicą :) sezon letni czas zacząć :) aha, w sobotę mamy połówkowe, już nie mogę się doczekać gdy znowu zobacze córcie:)

ja dzis za 12 z hm mama biała koszulka a spodenki na wyjazd nad morze wziełam w duzym rozmiarze, bo teraz mam 38/40 ale do sierpnia moze mi sie przytyc wiec 44, cieniutkie z hm mama z pasem za 8 zł :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Psychaa
na ginekologa z nfz czekałabym miesiącami, a nikt mi żadnego nie był w stanie polecić. Jestem wściekła, że składki z których jestem okradana idą na marne, ale wolę wydać pieniądze na dobrego lekarza i fachową opiekę. W moim małym mieście wizyta prywatnie kosztuje 80 zł w sumie niezależnie co robi, a w większym mieście gdzie jeżdżę raz w miesiącu do kliniki 200zł. Oczywiście, że wolałabym wydać te pieniądze na coś innego ale życie i zdrowie mojego dziecka jest nieprzeliczalne. Może w kolejnej ciąży zmienię zdanie :)

Miłego wieczoru kobietki!!

ja jestem w drugiej ciąży i zdania nie zmieniłam :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...