Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Jay,dobry ciuchach jest obok mnie przy Kijowskiej na Targowej,jakby co wpadaj na herbatkę,zapraszam. Jeszcze jeden fajny jest szmizjerkateż przy targowej na przeciwko zabkowskiej,zapomniałam nazwy ulicy. Dziewczyny ostatnio na olx w ogłoszeniach oddam za darmo widziałam sporo ogłoszeń że oddadzą ubranka dla dzieci. Myślę że można by coś wybrać z takich ogłoszeń..ja w taki sposób zdobyłam świetny naroznik w super stanie.

Odnośnik do komentarza

-Ewelcia87, jestem z samego konca, z Suwalk ale ta ciaze prowadze u dr Mazurka i chyba poki co, lepszego lekarza nie poznalam. Zobacze co mi powie na wizycie 4 maja, prenatalne mialam w Klinice rozrodczosci ale lekarz, ktory robil badanie mial "zly dzien" i nie chcial nic mowic. Wiec chyba wole zaplacic i konkrety uslyszec niz burki i zbywanie.
Ile ja bym dala, zeby polatac po lumpeksach, moze mi sie jeszcze poprawi.

Odnośnik do komentarza

Oj dużo miałam do nadrobienia.
Mati pisałaś coś o zaparciach, ja też się zmagałam z tym problemem poszłam więc do lekarza i kazał mi kupić lactulosum :) Nie drogie i pomogło.
Zaczynacie robić zakupy.. nie wiem ja mam wrażenie, że tylko ja naokoło mam chęć cos kupować dla tego dziecka i martwie się żeby ze wszystkim zdążyć i w ogóle żeby miało jak najlepiej :)
U nas na szmateks mówi się lumpeks :P
Byłam ostatnio widziałam prześliczny kombinezon dla dziewczynki, różowy i w serduszka i z takimi uszkami na kapturze :) W bardzo dobrym stanie, ale nie kupiłam bo nie znam płci :(
Co do łóżeczka czy wózka, moje znajome kupowały używane, ale jak patrzyłam wasze linki do nowych to nie są wcale aż tak bardzo drogie jak myślałam.. no cóż zastanowię sie, materac i pościel napewno kupię nowe. A wózek raczej używany.

http://s4.suwaczek.com/201510187251.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Ktoras z Was pytala o zaparcia. Mnie strasznie meczyly i zaczelam pic kawe Inke. Strasznie mi pomogla i po 4 dniach picia 1 filizanki dziennie wreszcie wrocilam do normy. I to uczucie lekkosci bylo niesamowite hehe ;) Takze polecam.

Co do wyprawki to zgadzam sie z Jay90 - tak do 36 tygodnia powinnyscie miec wszystkie ciuszki poprane, wyprasowane i ulozone na polkach zeby "oswajaly" sie z domowym powietrzem. To samo z innymi rzeczami - materac, posciel itp.

@magdalena3 - super ten komplet. Wlasnie podkradne pomysl i zamowie jutro te poduchy ochraniacze bo sa super a moja cora strasznie rozbija sie w lozeczku wiec to bedzie dla niej super.
Co do kolderki to Moja Mala do 3 miesiaca spala w rozku a od 3 miesiaca pod kolderka. Bez poduszki spi do tej pory.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna 2015

Witam wszystkie przyszle mamy.Dlugo sie zastanawialam,czy napisac ten post ale kobieca solidaernosc zwycierzyla i oto jestem.Jestem w 13 tyg ciazy..kobietka po 40 i pierwszej ciazy.Wiem to troszke pozno,ale coz nie bylo mi jakos po drodze ze zdrowiem.Poronienia ,badania i teraz pod scisla kontrola lekarska prowadzona ciaza.Mam nadzieje,ze wspomorzecie mnie swoim optymizmem i ja takze was wspomoge :).Mieszkam w Uk od niedawna,a tu coiaza to cos normalnie zwyczajnego..nikt sie niczym nie przejmuje

Odnośnik do komentarza

Martyna 2015 ja mieszkam w Holanadii i tutaj podobnejak w UK podejście do ciazy maja ;) zazdroszczę koleżanka z Polski częstych wizyt z usg u gina ( tego ze mogą podglądać maluszki do woli) przez całe ciąże w NL kobieta ma tylko 2 razy robione usg ciąże prowadzą położne które wychodzą z założenia ze wszystko jest normalne i natura wie co robi. Udanego dnia dziewcZyny:)

Odnośnik do komentarza

Martynika,super że jutro już Julka będzie u lekarza,jesteś cudowna że tak pięknie to zalatwiłas, daj koniecznie znać co u niej i czego jej teraz potrzeba,może tu na forum coś się zorganizuje.
ACA,JA W poprzednich ciazach też miałam tylko dwa razy robione usg,nie myślałam o niczym złym i urodziłam bez problemów,bez nerwów zdrowych i silnych synów. Teraz od samego początku tylko bieganie i stres,nakręca matki negatywnie a faktycznie natura sama decyduje.
Wszystkiego dobrego,niczym się nie przejmuj tylko ciesz, ciąża szybko mija a to cudowny moment.

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamusie :)
Martynika świetnie ze tak szybko zalatwilas wizyte Julce. Trzymam kciuki i zdajcie koniecznie relacje, chyba ze Jula zda :)

Ja dzisiaj jade na wizyte :D ale sie ciesz ze, wczoraj wieczorem dolozylam reke do brzuszka i czulam gazy w jelitach i w pewnym momencie takie stukanie :D misiek maly moj rosnie :) Słoneczko świeci, wyspalam sie to pelno optymizmu ze mnie tryska, jak ktoras chce to moge zarazic :D

Mial ze mna jechac moj na wizyte zeby zobaczyc szkraba, ale to sie okaze czy sie wyrwie z pracy czy nie. Ale juz sobie przetlumaczylam ze nastepna wizyte umowie w pozniejszej godzinie to zobacz malenstwo :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ZjemCiMisia, Kaja, dziekuje za porady. Zacznę od Inki, a w razie czego kupię ten preparat gdyby nic mi nie pomagało, ale mam nadzieję, że się uporam z problemem bez tabletek :)

Widzę, że jakoś często chodzicie na wizyty i macie USG. Mnie lekarz zaprasza raz na miesiąc i USG miałam w 12 tygodniu (skonczylam dzisiaj 16), ale nic mi lekarz nie mówił kiedy następne ani nie dawał skierowań na żadne badania. Chodzę do Luxmedu i nie wiem czy takie podejscie wynika, że pierwsze badania wyszły bardzo dobrze, ciąża prawidłowa i USG genetyczne też. czy może mój lekarz się nie przejmuje tak jak ja :) Muszę przyznać, że mam nerwicę, co prawda zaleczona i na razie nie mam objawów, które mnie skłoniły do podjęcia leczenia na początku, ale nerwica to też zle myśli, a ja ostatnio ciągle mam jakieś obawy czy dzidzia się rozwija prawidłowo, ale przecież nie mogę tego sprawdzić i to irracjonalne z mojej strony, skoro nie mam żadnych dolegliwości... Tak się musiałam wygadać... Miłego dnia wszystkim!

Odnośnik do komentarza

mati28 wydaje mi sie a bynajmniej jestem pewna ze to normalny odruch ze sie martwisz o dzieciatko czy sie dobrze rozwija, ja tez sie martwie, a wizyty tez mam co miesiac bo tak mam zwolnienie wystawiane, ostatnio bylam dwa tygodnie temu bo mialam plamienia. A jezeli chodzi o nerwice to ja sie nabawilam juz w liceum jakies 9 lat temu tylko u mnie objawem bym ciagly bol glowy, klatki piersiowej i takie tam. A teraz nerwy dochodza bo sie martwisz i hormony buzuja

paaulinaa24 nie podpowiem ci jezeli chodzi o zaswiadczenie o ciazy bo u mnie takowe nie bylo potrzebne, po prostu masz zwolnienie na ciaze i to powinno wystarczyc, a nawet jesli na zaswiadczeniu napisze ci od kiedy chodzi do lekarza to co za roznica??
Jezeli chodzi o ruchy to tego nie da sie opisac, jak poczujesz to sama bedziesz wiedziec ze to jest wlasnie to :) Ale sprobuj po jedzeniu polozyc sie wygodnie i polezec chociaz godzinke wtedy moze cos poczujesz :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Martynika jesteś WIELKA <3<br /> Myślę, że nam wszystkim sytuacja Julki stała się bardzo bliska i bardzo martwimy się Jej losem jak i samego dziecka.
Ja wiele lat temu miałam podobną sytuację w mojej rodzinie. Moja kuzynka urodziła swoją córkę we własne 17 urodziny.... Czyli bardzo podobnie jak u Julki, bo Ona jest z października jak termin porodu :)
Julka oczywiście u kuzynki początki nie były łatwe ale wszystko się pomyślnie poukładało :) Dzisiaj córa ma już 13 lat, ma wspaniały kontakt ze swoją mamą jak i z dziadkami :) i nawet od paru lat ma młodszą siostrzyczkę :)
TRZYMAM KCIUKI I DOPISUJĘ DO POMOCY

Odnośnik do komentarza

Martynika, Julka - czekamy na wieści i cieszymy się, że udało się umówić i będziecie u lekarza, wszystkie Was wspieramy :)

Dziewczyny - mam do Was pytanie, czy spotkałyście się albo macie silne bóle głowy? Ja w zasadzie od początku ciąży bez wymiotów, mdłości, itp, tylko te bóle. Takie na skroniach, nasilają się albo rano jak się nie wyśpię, albo ok. 17-18, wtedy są naprawdę mocne. Myślałam że miną po 1 trym. ale dalej jest to samo. Czasem jest lepiej jak się chwilkę zdrzemnę, ale najczęściej nie mam takiej możliwości, bo pracuję i potem jestem z Młodą. Pytałam lekarza, zasugerował, że mogą być to skoki ciśnienia, ale od kilku dni mierzę w apogeum i nic, wczoraj np. 120/65, podręcznikowo. Nie wiem już co z tym robić, a nie chcę za często apapem się faszerować...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Cameom ja mam podobnie, jak wspomniałam lekarzowi, że mam silne bóle głowy to odpowiedział mi, że to bardzo dobrze,... a ja na to jak to? Wyjaśnił mi, że jest to efekt niskiego ciśnienia (zwykle 100/60) i podwyższonego progesteronu w organiźmie.
Apap odradzam
Może czasami mała kawa lub poprostu sen..... jeśli masz taką możliwość

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...