Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) ja po dzisiejszej wizycie (roz)zwarta i gotowa, bo jak to lekarz stwierdził podczas badania palpacyjnego "ooo.. W każdej chwili sie może zacząć. Jedziesz do domu i czekasz na odejście wód lub regularne skurcze" tak więc czekam ;) ale nic się nie zanosi ;) czuje sie, jak normalnie ;) trochę mnie wystarczył, bo powiedział, że muszę szybko zareagować i jechać do szpitala, gdyż szyjki już nie ma wcale, rozwarcie dalej ok. 2,5cm a główka idealnie w kanale różnym więc szybko pójdzie ;) no trzymam go za slowo :) a mój "mały" nadal większy o prawie tydzień i waży 3060g :) 37 tydz (dokładnie 36+3)

Odnośnik do komentarza

Woow Koniczynka to lada moment :-) ojjj zazdro zazdro!! :-)
Pewnie teraz podekscytowanie na maxa :-)
Ja bym chyba nie usnela dzisiaj jakbym wiedziala ze porod w kazdej chwili sie zaczac moze :-)
Moja znajoma urodzila w srode i zgadnijcie ike rodzila? ? Ja bylam w szoku! Wody odeszly jej 21 z minutami a synus o 23.25 byl juz na swiecie :-) no rekordzistka normalnie, taki porod to ja rozumiem a nie meczyc sie po kilka/kilkanascie godzin tego chyba najbardziej sie boje...

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamuśki ;)
Szczególnie te, które już za chwilę urodzą ;P
Ja jestem w 34 tyg. więc chyba mam jeszcze trochę czasu ;)
Mam już 4 latka w domu i będzie miał braciszka ;)
Pierwsza ciąża zakończona cc i ta też taka będzie (lekarze odradzają naturalny poród).
Boję się tak samo, jak przed pierwszym porodem ;P a może nawet bardziej....

Odnośnik do komentarza

Dodam, że zaliczam się do słodkich mam ;P
Bawię się glukometrem od dwóch tygodni i za bardzo wzięłam sobie do serca potrzebę diety ;)
Według zaleceń lekarza odstawiłam wszystko co słodkie, jadłam regularnie a jednak za mało - schudłam 2 kg!

Od wczoraj muszę bawić się też innymi paskami...i modlić się by ketony zniknęły ;/

A wizytę u gina mam dopiero w poniedziałek i boję się czy wszystko dobrze u Maleństwa :(

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
Jestem pod opieką dietetyka właśnie od dwóch tygodni ;)
i stosowałam się ściśle do zaleceń (pomiary, dieta - 5 posiłków), ale po tych wynikach i ketonach lekarz uznał właśnie, że za mało jadłam i teraz mam mieć 7 posiłków dziennie (cukry w normie były).
A ketonów się boję bo są groźne dla dziecka - tak powiedział lekarz :(

Dzięki za dobre słowa ;)

Odnośnik do komentarza

Moj synek w sobote skonczy 3 latka bez pampersa w domu chodzil od lutego i absolutni nie moglam mu wytlumaczyc zeby nie sikal w majtki tylko prosil. Z kupa zalapal po ok. 2 tyg. Jak zrobil w majteczki i go wykapalam w ciagu dnia pod prysznicem a wtedy jeszcze sie tego bal wiec zaczal prosic. A siku dalej w majteczki. Od maja zaczal na podworko chodzic bez tez byly wpadki ale spodobalo mu sie sikanie na drzewko. Prosi sam od polowy lipca. A od konca sierpnia zrobil sie samoobslugowy. Mysle ze to pozno ale nie bylo na niego sposobu. Dodam ze nocnik kuplam jak mial 11 miesiecy a nakladke na sedes jak kial 20 miesiecy i nie dzialalo. Siedzial i nie sikal. Na noc zakladam a w dzien jesli zasnie nie sika. Opisalam wszystko ;)

Odnośnik do komentarza

Każde dziecko jest inne, nie ma reguły mój syn jak miał nie całe dwa lata to był samoobsługowy na noc też mu nie musiałam zakładać, nie było żadnych wpadek a z córką było dużo dużo ciężej i jak miała 2,5 to dopiero złapała co i jak. Tak że sama zobaczysz ja myślę że spokojnie możesz zacząć, ale czy twoje dziecko będzie do tego gotowe to nie wiesz już teraz

http://www.suwaczek.pl/cache/88aa68158b.png

Odnośnik do komentarza

Kazde dziecko inaczej. Ja swoja oduczylam jak miala 2.5 i w nocy i w dzien nie miala juz pampersow a moja znajoma ma dwoch synkow i ci w wieku 1.5 roku w dzien chodzili bez pampersa a w nocy do dwoch lat i tez miala spokoj z pampersami. Kazde dziecko indywidualnie musi to zalapac nie ma reguly. Probowac mozna juz po roczku ale z tym oduczaniem roznie to bywa.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Z góry już przepraszam za SPAM.

Należałam do grupy listopadówczek 2014 – mój synek jest już z nami 10 miesięcy. Jest straszną rozrabiaką, więc w ciągu dnia non stop zanim głównie biegam. Z dziewczynami z parentingu przeniosłyśmy się na grupę na zamkniętą na fb i jesteśmy już po 2 cudownych zjazdach – nie tylko poznały się mamy ale i nasze dzieci oraz mężowie. Już planujemy kolejny ogólnopolski zlot czarownic, e to znaczy listopadóweczek.

Do rzeczy – dziewczyny, mam do sprzedania wózek – designerski i niezawodny X lander - już się pewnie zorientowałyście, że jest to wózek, którego nie trzeba reklamować.
Tutaj jest link do OLX - -20150912-[displayLink]-18775971@1-20150912223244]http://olx.pl/oferta/x-lander-x-pulse-2w1-granatowy-w-bardzo-dobrym-stanie-jak-nowy-CID88-IDbHb61.html?action=show&id=172830457#xtor=EREC-143-[id1]-20150912-[displayLink]-18775971@1-20150912223244

Mam również mnóstwo firmowych ciuszków po synku począwszy od rozmiaru 62 – głównie firmy takie jak: H&M, 5-10-15, Next, Cocodrillo, C&A, Smyk. Sprzedam w okazyjnych cenach, ponieważ chcę zrobić miejsce na kolejne (nosimy już 86 – 92). Mam również podgrzewacz Chicco, matę edukacyjną i inne niezbędne akcesoria. Gdyby któraś z przyszłych mam była zainteresowana, mogę podesłać fotki (w wiadomości priv albo na maila).
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie i życzę szczęśliwego dalszego ciągu ciąży (magiczny okres w życiu) !!!

Elleves
W razie pytań, piszcie na priv albo przez olx albo mogę podać maila.

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki. Ja nadal w szpitalu. Wczoraj znów miałam wysokie ciśnienie. Do tego w nocy skurcze, ale unormowało się na szczęście. A dziś rano ciśnienie niziutkie 110/70. Jutro mają podjąć decyzję czy wychodzę czy dalej obserwują. A już tak wszystko mnie boli od tego łóżka, że masakra. Tylko martwię się tą szyjką, która podobno się skróciła.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Każde dziecko ma swój tryb opanowania zwieraczy ;) ale dużo też zależy od rodziców - nie ma co ! My w przedszkolu jak miałyśmy dwu latków i oduczałyśmy ich korzystać z pampera dało się zauważyć, którym rodzicom było to na rękę, a ktorym nie. I które dzieciaki łapały bardzo szybko, jak myślicie? :p
Niby to jest wygoda.. bo jak jesteś w sklepie czy gdziekolwiek nie musisz się martwić poszukiwaniem toalety.. no ale przebieraj sobie kupę 2,3 latkowi który już wszystko przecież je .. :/

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxgov36i0vkky6.png

Odnośnik do komentarza

Hejka :)
Co do pieluch to pamiętam że wiosną moja mama zaczęła uczyć moją najmłodszą siostrę korzystania z nocnika i już w lecie, urodzona jest w czerwcu, latałyśmy z nią "w krzaki" czyli okolice 2 lat to dobry moment. Jak zaczniesz koło 1,5roczku to w sam raz. Sama mam taki plan.
Szpitalne dziewczyny cały czas trzymam kciuki i obserwuję sytuację. Jesteście dzielne i napewno dacie radę.
A u nas weekend bardzo pracowity. Pokój pomalowany, komody wstawione, okno umyte wysprzątane, część rzeczy już ułożona a dziś reszta. Ale nie wiem czy już składać łóżeczko. Tak się narobiłam że podnieść się nie mogę, dobrze że jutro wizyta to upewnię się czy wszystko ok bo czuję że przegięłam i to o wiele...

A o Magdalenie naszej dalej cisza...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

sheViolet, podręcznikowo dziecko osiąga dojrzałość w tej kwestii między 18 a 36 miesiącem, indywidualnie. Ale nie ma co przyspieszać, bo można dziecko zrazić i zablokować. My pierwszy raz z Majką próbowaliśmy jak miała 2 lata, bezskutecznie. Potem 2 raz jak miała 2l3m i w tydzień się oduczyła w dzień. W nocy dopiero pół roku później. Ale i tak teraz przez wakacje zaliczyła cofkę i zaczęła posikiwać do łóżka w nocy (nie wiem czy to kwestia upałów i tego, że dużo się piło czy czegoś innego), więc póki co wysadzamy ją przed naszym pójściem do łóżka na spiocha i wtedy jest ok.

A dzisiaj rano się poryczałam ze szczęścia!!! Odebrałam wyniki GBS i są ujemne!!!! Temat, który spędzał mi sen z powiek, bo jeżeli pamiętacie, w pierwszej miałam +, a że urodziłam w 2,5h, to nie zdążyli mi podać 2 dawki antybiotyku i potem był szereg problemów, np. mnie wypisali, a Majka musiała zostać na noworodkowym i była w nocy dokarmiana butlą, przez co miała problem ze ssaniem cycka efektywnie, itp. Ale jestem szczęśliwa, nie wyobrażacie sobie!!

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...