Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie mnie wkurza takie gadanie, że to niesprawiedliwe, że jakaś pani baletnica tak pięknie wygląda. Nie za darmo, moje drogie, utrzymywanie ciała w formie jest w dzisiejszych czasach wyzwaniem i nie przychodzi z dnia na dzień. Pani po prostu cieszy się efektem codziennych, żmudnych treningów. Gdybyśmy takie odbywały, to wygladałybyśmy zapewne podobnie.
Oczywiście ciężko kogoś winić, jeśli zmaga się z zagrożoną ciążą czy brakiem sił na ćwiczenia.
Ale mnie osobiście nieco irytuje, kiedy ktoś komplementuje moją formę w ciąży w stylu: to ci się udało... Nie udało, tylko 3x w tygodniu zwlekałam tyłek z łóżka wcześniej, żeby zdążyć na zajęcia. I wymagało to wiele samozaparcia.
Teraz już odpuściłam, bo mięśnie brzucha zaczęły mi się rozchodzić i nie chcę ich przeciążać, ale zastanawiam się nad jakąś wyjątkowo łagodną dla brzucha formą aktywności.

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny Wam tez sie robi taki podluzny szpic z brzucha jak wstajecie z pozycji lezacej?;) ja staram sie podnosic z jednego boku ,ale wczoraj wstalam tak,ze zrobilo mi sie to uwypuklenie i tak sie usmialam ze swojego meza,bo on na caly glos ,, o boze co to co ci jest;D " stwierdzil,ze to wygladalo jakbym miala jakas obca istote;D ciekawa jestem jak on wytrzyma porod hehe

Odnośnik do komentarza

marta89sz Tak, mam jeszcze mniejszy. Jestem w 32 tygodniu Lekarz mówi, że taka moja uroda, że brzuszek mały bo wód płodowych jest dużo, synek też dobrej wagi. Moja mama mi zawsze powtarza, że jej w każdej ciąży wszyscy się śmiali, że brzuch chyba na plecach nosi bo z przodu nie widać haha kasiaaa7989też tak mam :) hihi podobno nie powinno się tak wstawać ,,z brzucha" tylko najpierw na bok, a potem się podnieść....co więcej niby powinien robić tak każdy, nie tylko kobiety w ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie zmierzylam. 87. W sumie fajnie bo rozstepow nie mam, problemow z poruszaniem, zakladaniem butow, goleniem nog itd tez nie ale z drugiej strony ludzie na mnie dziwnie patrza zazwyczaj jak sie dowiaduja ze to 8 m-c. Od razu pytaja czy jestem na jakiejs diecie i podejrzewaja, ze sie glodze. Mowia ze bede miala male dziecko albo ze mam malo wod i ogolnie to musze sie nasluchac. Nikogo nie przekonuja wyjasnienia, ze dziecko jest wieksze niz powinno, wody w normie a ja odzywiam sie zupelnie normalnie, wiec przestalam sie tlumaczyc:-)

Odnośnik do komentarza

Lencia
Wlasnie zmierzylam. 87. W sumie fajnie bo rozstepow nie mam, problemow z poruszaniem, zakladaniem butow, goleniem nog itd tez nie ale z drugiej strony ludzie na mnie dziwnie patrza zazwyczaj jak sie dowiaduja ze to 8 m-c. Od razu pytaja czy jestem na jakiejs diecie i podejrzewaja, ze sie glodze. Mowia ze bede miala male dziecko albo ze mam malo wod i ogolnie to musze sie nasluchac. Nikogo nie przekonuja wyjasnienia, ze dziecko jest wieksze niz powinno, wody w normie a ja odzywiam sie zupelnie normalnie, wiec przestalam sie tlumaczyc:-)

Jak dla mnie to przemiana materii itd. Każda ciąża jest przecież inna. Każda przyszła mama chyba wie, że nie powinna się głodzić, więc leczy mnie gadanie ludzi. Wielcy wróżbici i lekarze.. ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

kaszka
Strasznie mnie wkurza takie gadanie, że to niesprawiedliwe, że jakaś pani baletnica tak pięknie wygląda. Nie za darmo, moje drogie, utrzymywanie ciała w formie jest w dzisiejszych czasach wyzwaniem i nie przychodzi z dnia na dzień. Pani po prostu cieszy się efektem codziennych, żmudnych treningów. Gdybyśmy takie odbywały, to wygladałybyśmy zapewne podobnie.
Oczywiście ciężko kogoś winić, jeśli zmaga się z zagrożoną ciążą czy brakiem sił na ćwiczenia.
Ale mnie osobiście nieco irytuje, kiedy ktoś komplementuje moją formę w ciąży w stylu: to ci się udało... Nie udało, tylko 3x w tygodniu zwlekałam tyłek z łóżka wcześniej, żeby zdążyć na zajęcia. I wymagało to wiele samozaparcia.
Teraz już odpuściłam, bo mięśnie brzucha zaczęły mi się rozchodzić i nie chcę ich przeciążać, ale zastanawiam się nad jakąś wyjątkowo łagodną dla brzucha formą aktywności.

Ja mam takie samo podejście do tego jak i Ty, zwłaszcza jeśli chodzi o balet to musiały być to bardzo ale to bardzo intensywne treningi. W żadnym wypadku nie uważam ze ta Pani zwyczajnie "ma szczescie" albo że jej "się udalo". Po prostu wcześniej byłam energiczna osobą, miałam dużo siły a ostatnio czuje się jakby ktoś ze mnie cała energię wyssal, ze wszystkim mi ciężko, mam zadyszki nawet czytając dzieciom bajkę na dobranoc!! I zwyczajnie pół żartem pół serio sobie z tego powodu narzekam :D

Odnośnik do komentarza

Otoz to ludzie lubia gadac a patrzac z boku wiekszosc ludzi jest coraz bardziej zawistnych i zazdrosnych..ma sie maly brzuch beda gadac ze sie nie je ze dziecko na tym ucierpi nieodpowiedzialna matka pewnie dba o figure itd ma sie duzy to ze dziecko bedzie ogromne ze pewnie sie obzera itd..nie ma co sluchac innych a najczesciej to takie osoby ktore nigdy nie byly w ciazy...WSZYSTKIE WYGLADAMY PIEKNIE BEZ WYJATKOW!;)

Odnośnik do komentarza

Każda ciąża inna, każda kobieta. Od wielu czynników to zależy jak się wygląda i jaki duży ma się brzuszek :-) mi coś nie wychodzi dodanie zdjęcia :-(
U Nas urwanie chmury juz od jakiejś godziny, burza wiatr taki że meble ogrodowe poprzewracało. A moją teściowa wzięła mojego męża na spacer na cmentarz bo się martwi o kwiaty, nosz kur**. Ta kobieta mnie drażni ostatnio samym wyglądem :-/

https://www.suwaczki.com/tickers/gann9jcgjoxdzcht.png

Odnośnik do komentarza

a u mnie kolejny kiepski dzień gardło boli z nosa cieknie a lecze sie mlekiem z miodem i wdycham vick bo nie wiem co robic :( kupilam syrop prenalen to takiej wysypki dostalam ze dziekuje juz zawalu malo nie dostalam na szczescie przeszla :)
byle do poniedzialku to sie pożale lekarzowi i bedziemy kombinowac co dalej z tym fantem zrobic , na szczescie goraczki nie mam jeden plus....

http://www.suwaczki.com/tickers/ganns65gcmlq5rw4.png

Odnośnik do komentarza

a jeszcze chcialam sie "pochwalic" mądrościa narzeczonej mojego szwagra ( zaznaczam ze dziewczyna ma 3-letnie dziecko) wczoraj przyszla do nas w gosci i od progu widzac ze jestem przeziebiona do mnie tekst " a moja znajoma byla przeziebiona w ciazy i jej sie niepelnosprawne dziecko urodzilo"
zatkalo mnie a moj mąż zje**ał ją równo , ludzie mają tupet :(

Odnośnik do komentarza

Haha Fobianka a myślam, ze tylko ja tak mam z ta zadyszka :D

Co.do tekstow to mi ostatnio tesciowa, ktora widuje sporadycznie choc blisko mieszka, walnela ze mam brzuch wiekszy niz z blizniakami haha a mi sie wydaje ze mam maly :D

Ja juz od dawna nauczylam.sie mie wyjeb...na to co ludzie o mnie mysla, wazne ze jestem.soba i dobrze sie z tym czuje :D

Co do powrtotu do formy po ciazy to i ja sie dolacze choc latwo nie jest,dziecko nie wysysa z nas wszystkiego trzeba dupcie ruszyc i tyle :D

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

marta89sz
Nie wiedziała co powiedzieć to wypaliła jakąś głupotę. Co za ludzie :-/ Ja jak byłam przeziębiona to lekarz kazał mi brać prenatal grip care czy jakoś tak ;-) mój syn dostał temp :-( już dawno śpi jak nigdy... Mam nadzieję że to przejściowe.

marta no wlasnie mnie pop syropie Prenatal zasypalo wiec przemecze sie do poniedzialku i juz uzgodnie co brac z lekkarzem bo samemu nie ma co kupowac , podlecze sie miodem cytrynka melkiem i czosnkiem i jakos bede zyc do poniedzialku.
PS wy tez tak puchniecie? w sensie stopy i dlonie ?

Odnośnik do komentarza

Ja na szczęście nie puchnę. Za to waga szybuje w górę :(. A wcale nie jem dużo, tylko że siły nie mam żeby się ruszać. Dziś w połowie schodów na górę skurcz mnie złapał aż usiadłam. Martwią mnie te skurcze bo są kilka razy na dzień. A lekarz twierdzi że wszystko ok, tylko mam odpoczywać.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...