Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam tez forum nt jednych ze szpitali u mnie w miescie. I mam do was pytanie.
Jedna z dziewczyn zapytala czy to prawda ze w ciazy tylko 7 wizyt na NFZ jest refundowanych? Bo lekarz na ostatniej wizycie tak jej powiedzial (ciaze prowadzi wlasnie panstwowo, ale np na usg ze wzgl na dlugie terminy oczekiwania chodzi prywatnie). No i ten lekarz jej powiedzial ze za nast wizyte bedzie musiala zaplacic. Slyszalyscie cos o tym?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Bylam dzis na wizycie ;) moje szkraby rosna ksiazkowo, Mały wazy 967 g a Mała 1055 g :) poprzekrecaly sie i teraz chlopiec jest glowkowo, a dziewczynka posladkowo, chociaz nie mam pojecia kiedy sie obrocila :)

co do hemoglobiny, 3tyg temu mialam 10,5 , a teraz 11,6 dzieki temu, ze biore raz dziennie chella ferr ;)

Agatka83 materac kokos pianka gryka to dodatkowe udziwnienia , niekoniecznie niezbedne . Poza tym piankowe sa tansze :)

AnNaS witamy !! :) fajnie, że dołaczyłaś:)

Justyna12345 u mnie kuzynki pozjadaly rozumy na temat ciazy i wychowania, a widzac co robia z nimi dzieci, nie wiem czy sie smiac czy plakac :)

Co dohttp://www.popularnie.pl/zwierzeta-w-ciazy/ to ja definitywnie jestem 12 :)

Odnośnik do komentarza

No, niektóre mamusie uwielbiają coś doradzać i wmawiać na siłę. Ja uważam, ze przy pierwszym dziecku popełnilam wiele błędów i teraz chciałabym je skorygować, ale jak wyjdzie w praktyce to się okaże;).
Co do kosmetyków dla dziecka to ja miałam tylko szampon, mydełko, oliwkę i bepanthen. Teraz do tego zestawu dorzucę jakąś emulsję do kąpieli. Butelka na pewno sie przyda nawte jak karmimy piersią, bo czsrm trzeba iść coś załatwić i wtedy warto zostawić ściągnięte mleko w butelce. Mi laktator tez był bardzo potrzebny, bo miałam problem z zalegającym pokarmem. Ale znam wiele dziewczyn, które nie użyły ani razu. Naprawdę nie ma ci wariować. Wszystko wyjdzie w praktyce. A w dzisiejszych czasach wszystko mozna dokupić migusiem. Na zapas też nie ma co kupować, bo dzieci często mają na kosmetyki czy pieluszki uczulenie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Witamy nowe mamusie.Wszędzie taki upał?Masakra.
Ja już po wizycie,mam założony pessar bo Pani doktor zamówiła wcześniej i na dziś już miała a że posiew wyszedł dobry to zapytała czy zakładamy yod razu czy w środę to myślę co będę jeszcze raz jeździc i mam już założony ale jakoś mało komfortowo się czuję z tą myślą no cóż może kwestia przyzwyczajenia;-/.
Lencia gdzie kupiłaś tą koszule?
Ofelia to spore te Twoje maluchy chyba jak na bliźniaki;-).

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Ofelia, a który tydzień dokładnie u Ciebie? Moja w 28 ważyła 1050g. Jutro mam trzecie prenatalne, to zobacze ile urosła przez 3 tygodnie. Ale raczej spodziewam się małego dziadziulka, bo Madzia ważyła 2940g i miała 54cm.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Ja naprawdę rozumiem jeśli kobieta jest w pierwszej ciąży i druga, która ma pewne doświadczenia o których nie piszą w książkach chce jej doradzić. Wiem, że to nie ze złośliwości tylko z dobrego serducha - szkoda tylko, że mówią "musisz tak i tak". Ja znajomej powtarzalam kiedy o coś pytała ze "na moje dzieci działało to i to, mozesz spróbować tez tego i tego ale każde dziecko jest inne i sama musisz dojść do tego, co działa dobrze na Twoje". Nic nie narzucalam, jedynie zawezalam jej "pole manewru" kiedy kompletnie nie wiedziala w którą stronę iść. Ale to też była taka sytuacja ze ona sama się do mnie zgłosiła z pytaniami. Najpierw o wyprawkę co i jak, potem z problemami poporodowymi, ale później też już pytała "co robiłaś kiedy..." i wielokrotnie z rad korzystała ale też wiele razy robiła po swojemu i dobrze na tym wyszła. Nie rozumiem kompletnie ludzi, którzy teraz udzielają mi mnóstwa rad.. po urodzeniu bliźniąt !!!!! :D masakra, mówią o karmieniu, o tym co mi się przyda a co nie i to oczywiście nie w sposób "możesz ale nie musisz" tylko "tego nie kupuj, to Ci się nie przyda. Tamto koniecznie musisz mieć bo przy dzieciach..." - idzie jobla dostać. Może i nie pamiętam wszystkiego dokładnie, bo dziewczyny juz mają 4 lata ale wiem, że instynkt macierzyński naprawdę jest niezawodny i choćby zasypywali milionami "złotych" rad to matka i tak zrobi po swojemu, a przynajmniej powinna :D

Żabcia - trzymam kciuki za glukozę dzisiaj!! Nie daj się ;)

Odnośnik do komentarza

zabcia ja rowniez trzymam kciuki za glukoze :) daj znac jak poszlo.

A ja juz na nogach, jakos ciezko sie spalo co chwile sie budzilismy z moim i mala w brzuszku tez czesto szalala.
Moj pojechal do pracy ok 7 to jak usnelam to budzik o 8 mnie obudzil :D
Ide troche porobie poki jeszcze da sie zyc a potem bedziemy lezec. Wczoraj o 22 szklanki zmywalam bo jakies nerwy mnie ogarnely i zeby nic nikomu nie zrobic :D ale na szczescie szklanki cale :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Dzieki Baśka za odpowiedz bo właśnie mam takie uczucie dyskomfortu brr mam nadzieje że minie,a nie przyplątują Ci się żadne infekcje,bo czytałam że po 2 tyg powinno się sprawdzic czy wszystko ok czy dobrze sie trzyma itp a ja mam wizytę wyznaczona na 28 i powiedziała że jakby się coś działo to przychodzić wcześniej a jak nie to tego 28.A i jeszcze jedno pytanie-czy przy tym założonym pessarze robi się na wizytach usg przezpochowe?He?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...