Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

[quote="izabela33"]A mi taki ból wszedł w lewy pośladek, że ledwo chodzę. Zaczęło się 3 dni temu,trochę pobolewało jak źle stanęłam, w piątek nie mogłam chodzić, taki tępy ból promieniujący wzdłuż nogi lub na plecy. Wyczytałam,że to prawdopodobnie rwa kulszowa.Wczoraj już trochę lepiej było,ale nadal bolało,dzisiaj jeszcze nie wiem bo jeszcze nie rozchodziłam. Smaruję tylko voltarenem, nie biorę żadnych leków, mam nadzieję, że szybko przejdzie, ale ból taki,że nikomu nie życzę!

też mnie dopadł ten ból w lewym pośladku. Lekarz powiedział, że te maści p/bólowe to niekoniecznie są wskazane. Ból pojawia się dlatego, że rosnący brzuch wymusza na nas zmianę postawy ciała i stąd ucisk na nerw. Rozmawiałam ze znajomą położną/joginką i poradziła poszukać sobie na youtube filmiku z ćwiczeniami jogi dla ciężarnych. Oczywiście ćwiczyć mogą te z nas, których ciąża nie jest zagrożona. Znalazłam takie:



ten drugi prowadzi doula i jest lepszy. Ćwiczyłam 3 dni z rzędu i przeszło, teraz tylko ćwiczę jak mnie znowu łapie ten ból. Cały trening to max 10-15 min. Dodam tylko, że przed ciążą, ani w ciąży nie uprawiam żadnego sportu, fitnessu czy jogi. Czasem chodzę na basen i spaceruję. Mieszkam pod Poznaniem więc dużo przemieszczam się samochodem. Zabrzmi jak wymówka, ale nie mam czasu na sport. Jestem raczej szczupła więc nie mam też motywacji w postaci chęci zrzucenia wagi itp. Polecam te ćwiczenia - mnie pomogły. Filmik jest po angielsku, ale wszystko jest dokładnie pokazane więc nie trzeba znać języka.

17+5 i od wczoraj czuję pierwsze ruchy:-))

Odnośnik do komentarza

~4mama
O ruchach: ja jestem w 4 ciąży, ruchy poczułam pierwszy raz wczoraj 17+4. Zjadłam loda 2h po obiedzie i maluszek zareagował, tak intensywnie, ze poczułam. Jestem szczupłej budowy i natychmiast tata położył tekę na brzuchu, ale przez skórę jeszcze nie dało się wyczuć:-) We Wczesniejszych ciążach pierwsze ruchy miałam: 20+3, 20+1, 19+6 (prowadziłam pamiętniki ciąży - świetna sprawa po latach można wrócić i sobie porównać:-)). Rożnie to jest, zależy od wielu czynników. Czasem błędnie są odczytywane ruchy perystaltyczne jelit, które okresowo w ciąży mogą być bardziej intensywne. Macica wypycha jelita i stad tez może się wydawać, ze czujemy je inaczej i zdaje się nam że to dzidziuś. Moja szwagierka jest w pierwszej ciąży, 6 tyg starszej od mojej i pierwsze ruchy poczuła w 22 tyg!! Nie denerwujcie się na zapas. Gdyby z dzieckiem coś było nie tak, Wasze ciało z pewnością da Wam o tym znać.

Bardzo mnie Twoja wypowiedź uspokoiła bo tak jak czytam ze większość już czuje a ja nie to już się martwiłam i nasluchuje od kilku dni.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Co do ruchów maleństwa - to ja też jeszcze nie czuję.
Co do rodziców i teściów to mieszkają 320km ode mnie. Z jednymi i drugimi mam super kontakt, więc nie zarzekam.
Dla mnie alkohol w ciąży nie istnieje i tyle.
W zeszłym tyg. byłam na wizycie i lekarz nie podał jeszcze płci, ale z mężem stwierdziliśmy, że jednak coś tam było między nóżkami... nie nastawiam się, ale fajnie by było - tylko dla chłopca nie mam jeszcze imienia .
Miłego dnia :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k7h3v8d7d.png

Odnośnik do komentarza

a ja dziś zaczelam 19 tydzien :D
ruchów jeszcze nie czuję, ale 1wsza ciąża więc zero stresu.. tym bardziej, że dziś w końcu wizyta i się może okaże, kto tam siedzi :D
mówilyście ze wysokie tetno plodu to dziewczynka.. zobaczymy czy się u mnie sprawdzi, bo zdarzalo się nawet 170, a kilka dni temu jak mierzylam detektorem to 145-155.. hm.. :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Ostatnio nie mam czasu, żeby regularnie pisać...tysiąc spraw do załatwienia przed ślubem :P ale staram się czytać.
Palenie i picie - Paliłam przed ciążą, jak jeszcze nie wiedziałam o ciąży to papierosy przestały mi smakować. Parę razy naszła mnie ochota żeby puścić dymka ale umiem się powstrzymać. Palenie w ciąży to zło. Co do alkoholu, to czasem mam ochotę na lampkę czerwonego wytrawnego wina, ale w ciąży nie zrobiłam jeszcze ani łyka alkoholu. Za dwa tygodnie na własnym ślubie zamierzam upić łyk wina. Uważam, że wszystko dla ludzi, można raz na jakiś czas przy uroczystości, grillu, itp. wypić szklaneczkę piwa 0%, czy wina.
Ruchy Marysia daje czadu, raz mocniej raz słabiej. Zdarza się, że jak kopnie to widać delikatne pulsowanie skóry na brzuchu. Super uczucie. Jak się nie odzywa to się martwię, że coś jest nie tak....i pewnie to się nie zmieni :P
Badania połówkowe Sporo z Was już miało połówkowe, ja jeszcze czekam, lekarz stwierdził, że im później tym lepiej, bo wszystko będzie ładnie widać. Wizytę mam 27 maja tuż przed ślubem, będę wtedy w 21 tygodniu i 2 dniu ciąży :D
Ciuszki jak co poniedziałek śmigam do pobliskiego lumpeksu na polowanie :P Dzisiaj kupiłam body, sweterek, trzy pary spodenek :D dla Marysi oczywiście, chociaż sobie też zawsze coś kupię ;)

monthly_2015_05/pazdziernikowe-maluchy-2015_29524.jpg

monthly_2015_05/pazdziernikowe-maluchy-2015_29525.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja tez chyba nic nie czuje jeszcze ale słyszę bulgotanie śmieszne jak jem lody;) a ochotę mam na wszystko sama nie wiem na co ale zaczęłam bym od spaghetti ;)) a później to chodzą zamna racuszki z jabkim i troszkę cukru pudru a na koniec to jeszcze nuteli bym zjadła troszke:))) ale racuchow nie zrobię bo mojej tesciowej będzie smierdziec tak ze plany mam ale nie wiem jak będzie z re

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8rjjgz9vhyzng.png

Odnośnik do komentarza

Jak ja wam zazdroszcze ze wiecie na co macie ochote. Ja bym ciagle cos jadla czasami z nudow nie z glodu ale jestem silna i sobie odmawiam bo jestem lasuchem i ciagle bym jadla lakocie i chrupki a tego za duzo nie wolno. Jedyne co mi podchodzi z jedzenia to koreczki sledziowe po gizycku i po baltycku. Musi byc tam ocet. Wczoraj zjadlam jedno opakowanie na raz, ale z chlebkiem.

Jesli chodzi o alkohol to mi sie moze ze dwa razy zdarzylo zlapac piwa lyk albo dwa od mojego. Raz mnie sie tak chcialo ze moj pojechal i kupil a jak zlapalam lyka to wyplulam. Jakos mi nie podeszlo. To juz nie byl ten czas na zachcianke, tylko to bylo kilka godzin pozniej.

A i jeszcze jedna sprawa, jak znosicie wode niegazowana?? Bo ja nawet przed ciaza duzo pilam wody bo mi zostalo z poprzedniej ciazy. Ale na wyjzdzie to i nie podchodzial. Co sie napilam to mi sie robilo nie dobrze za jakies 15 minut. Jakies dusznosci, zawroty. A najgorsze bylo wczoraj jak pojechalismy do Ustki. Najpierw spacerek po plazy potem do restauracji na dorsza oczywiscie z frytkami.
Wsio ok dopoki jadac w samochodzie napilam sie wody i myslalam ze umre. Jakby mnie ktos na karuzeli krecil. Musial mi moj stanac i jak chwile pochodzilam i sie dotlenilam to jakos ustapilo. Pozniej jakos usnelam i przeszlo. Ale dziwne ze mi sie tak po wodzie dzieje.
Dzisiaj tez jak tabletki popilam to odrazu niedobrze...

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej DziewcZyny:) Ale sie rozpisalyscie ;) nie było mnie tydzień a tu proszę kilkadziesiąt stron do nadrobienia ale już na bieżąco jestem Zuzia.be27 prześliczny masz brzusio ! Tydzień temu odwiedziłam swoją panią gin z nadzieja poznania plci dziecka ale moja mała wiercipięta tak sie kręciła i fikala koziołki ze pani dr gwarancji nie dała co do tego ze to chłopczyk mam nadzieje ze 11.06 na polowkowym wszystko sie potwierdzi. Idac za waszym przykładem obkupilam już dzidziusia odwiedziłam ulubione ciucholandy w swoim mieście uzbierały sie 3 ogromne siaty:) Co do alkoholu tez jestem zdania ze można wytrzymać chodź czasem ochota na winko przychodzi :P

Odnośnik do komentarza

Ktoś pytał o znoszenie ciąży i wagę. U mnie się cofła (ale to chyba od nerwów ostatnio) i jestem +3kg. W środę mam ważenie zobaczymy jak to wyjdzie na tej "profesjonalnej" wadze :D

Z objawów to u mnie wieczna zgaga, ale chyba pomału się przyzwyczajam. No i bóle podbrzusza ostatnio dość mocne.
Wzdęcia tak samo, ale głównie wieczorem, że aż mi skóry brakuje.

Dzisiaj po raz pierwszy doświadczyłam takiego przemęczenia fizycznego, że się chwiałam na nogach, a raptem pojeździłam 3h z reklamą... Dobrze, że pracuję tylko do końca miesiąca

Aaaa no i najlepsze. Dzisiaj byłam już zmuszona kupić nowy stanik i z przerażeniem odkryłam, że przy wadze 73kg, wzroście 175 mam stanik 80F ;o

Odnośnik do komentarza

Jestem po badaniu serduszka naszego maluszka,wszystko na szczęście w normie,lekarz nie widział nic niepokojące go,rozwój ,budowa i praca serca prawidłowa:-) Tak się cieszę:-))! Jutro czeka jeszcze mnie echo już mojego serca,trochę się martwię,bo znalazłam poszukując mojej sercowej dokumentacji wpis z echa sprzed 8 lat ,lekarz wpisał ,że mam złożoną wadę serca z cechami nadciśnienia płucnego.Wiem,że nadciśnienie płucne w ciąży może grozić nawet śmiercią matki:-( Boże, tak chciałabym móc urodzić i wychować z rodziną to maleństwo.jeszcze ostatnio oglądam sobie serial babski,,przyjaciółki,, w którym u jednej z bohaterek wykrywają jednocześnie ciąże u tę choribę- jednocześnie ,zalecając aborcje, ma szanse na przeżycie 50:50. oby jutro lekarz mógł mieć dla mnie dobre wiadomości.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

zuzia.be27
SheViolet ja normalnie mam biust E65....dwa tygodnie temu kupiłam dwa biustonosze F70 :P boję się, że do końca ciąży liter alfabetu zabraknie :P nie chcę żeby mi cycki jeszcze urosły :/

Co to dopiero będzie jak się jeszcze mleko nazbiera. U Ciebie to chociaż przeskok o rozmai, a ja wyjściowo miałam C....

Odnośnik do komentarza

Zostałam postawiona w niezręcznej sytuacji :/
Dzwoniłam zapisać się na prenatalne, dostałam skierowanie od swojego lekarza z powodu wystąpienia wad rozwojowych w rodzinie (córka siostry zmarła przed porodem z powodu wad rozwojowych, prowadził ją mój lekarz).
Pani w rejestracji powiedziała, że nie starczy adnotacja lekarza na skierowaniu, że mam przynieść ksera dokumentacji medycznej z ciąży siostry :/
Głupio mi teraz do niej jechać i prosić o ksera, dla niej to bolesny temat, minęły dwa lata, nadal się nie doczekali potomstwa, moja ciąża też pewnie ją boli choć tego nie okazuje... Muszę do niej zadzwonić, ale jakoś nie umiem się zebrać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...