Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Chciałabym zaprosić Panie w ciąży do udziału w badaniu psychologicznym - badanie przeznaczone jest dla kobiet od 13 t.c.
Badanie dotyczy samopoczucia kobiet w ciąży.
Link do badania: https://matkaidziecko.ankietka.pl/
By podziękować za poświęcony czas, wśród uczestników badania rozlosujemy prezenty - akcesoria dla dzieci firmy Black & White oraz książki wydawnictwa Łajka.
Badanie składa się z czterech części: pytamy o dane demograficzne, przebieg ciąży, Pani aktualne samopoczucie, opinie na temat opieki nad niemowlęciem, wyobrażenia dotyczące porodu oraz prosimy o ustosunkowanie się do twierdzeń na temat bliskich związków.
Zapraszam do udziału w badaniu i dziękuję za poświęcony czas!.
M. Chrzan-Dętkoś

Odnośnik do komentarza

Siwa na pewno sie jeszcze przekręci ma czas moja tez była posladkowo i sie przekręciła ostatnio nawet wiem kiedy to było bo zaczęła całkiem inaczej kopać i teraz znów mam wrażenie ze sie odwróciła z powrotem bo kopie poniżej pępka zobaczymy wizyta za 2 tyg 3mam ciukasy za twoja dzidzie...

a co do swędzenia to spotkałam ostatnio koleżankę u dermatologa ma termin na sierpień zaczęły ja swędzieć przedramiona i stopy (typowy obiaw cholestazy) i bała sie ze jaj cos wyjdzie bo ma wesele a lakarka zapisała jej tylko maść żadnych badan. Ja odrazu podejrzewałam cholestaze ale sie nie odzywałam nie bede mądrzejsza od lekarza;/ a co sie okazało w tym tyg wylądowała w szpitalu bo próby wątrobowe zle wyszły ....noż kurna lekarz dermatolog debilll......i sobie bidulka lezy teraz w szpitalu i czeka do sierpnia na cc

Odnośnik do komentarza

Tu Alucha

Hej kobietki ja tez dzisiaj po lekarzu mój skarb waży 1900g... Tez od jakiegos czasu i co jakis czas mam pobolewanie podbrzusza ale jak chodzę więcej sa bardziej nasilone te bóle i mi niestety sie szyjka ciągle skraca także luteina i magnez cały czas.... I brał mi posiew gbs dzisiaj.....

Odnośnik do komentarza

charming ja tak mialam, ale tylko takie sciskania (jakies 2 miesiace temu) dokładnie tak jak mowisz od pęcherza.. i to bylo od infekcji.. dopiero sporo pozniej okazało się ze mam te problemy z szyjka.. ale lekarka twierdzi, że te sciskania ze skracaniem się szyjki za dużo wspolnego nie miały (za duzy odstęp czasu od momentu kiedy to się działo do momentu skracania się szyjki )

Jak masz obawy to jedz na IP albo jeszcze lepiej zadzwoń do ginekologa..

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

sunshine trzymam kciuki, napisz po wizycie co ustaliliście ;)
joanna89a dobrze że wszystko w porządku, ale Ci pięknie córa rośnie, jeszcze trochę i dojdzie do trójki z przodu!
siwa87 absolutnie Ci się nie dziwię że się stresujesz całą tą sytuacją, ale wydaje mi się że jeszcze dużo za wcześnie żeby się tak tym przejmować. Tak jak Ci pisałam, mojej bratowej córa obróciła się w 9-tym miesiącu, dziecko ma jeszcze czas, niektóre dziewczyny z własnego doświadczenia napisały Ci to samo. Nie oglądaj takich filmików, nie myśl tylko i wyłącznie o tym bo jeszcze bardziej się nakręcasz a szkoda żeby mała czuła Twój stres. Maleństwo może się obrócić nawet na tydzień przed porodem. Więc głowa do góry, myśl pozytywnie - to bardzo pomaga!

Zapomniałam Wam ponarzekać na samą siebie...wczoraj miałam apogeum nerwicy, bardziej wkurzona na wszystko i wszystkich być już bym nie mogła. Jak ja sie cieszę ze mój kochany mąż tylko się ze mnie śmiał że jestem gorsza niż wściekła osa (czym jeszcze bardziej mnie wkurzał ale to już szczegół) kochany, nie wiem jak ja bym wytrzymała takie nastroje osoby z którą tyle przebywam...a najgorsze jest to że miałam świadomość tego jak się beznadziejnie o wszystko wściekam ale nie potrafiłam nic z tym zrobić. Nie wiem, przez cały dzień chyba z 10 zdań wypowiedziałam normalnym tonem :D

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale dzisiaj się strachu najadłam! Rano zjadłam śniadanie z mężem, on wyszedł do pracy, ja do łazienki patrzę a tam cała wkładka we krwi i to taki żywy czerwony kolor. Ze strachu prawie zemdlałam. Szybko zawróciłam go z powrotem i zadzwoniłam do mojego gina. Całe szczęście odebrał i był właśnie w drodze do szpitala bo miał dyżur i kazał mi przyjechać na ip na Madalińskiego. Zrobili mi ktg - wyszło ok. W badaniu wyczuł, że mały napiera główką na szyjkę ale całe szczęście nie skróciła się od piątkowego badania. Dostałam zwolnienie, zakaz współżycia i głaskania brzuszka. Luteina i nospa 2x dziennie. Z łożyskiem też było wszystko ok więc stwierdził, że to samoistne krwawienie z szyjki więc może tylko jakieś naczynka popękały.

Elsi mam nadzieję, że u Ciebie też na tym tylko się skończy!

Dopiero teraz uświadomiłam sobie, jaka jestem głupia.. zamiast iść wcześniej na zwolnienie.. niby wskazań nie było, mój lekarz zawsze żartował, że nie ma ze mną za wiele roboty bo ciąża jest niemal książkowa ale jednak.. może by nie doszło do tego gdybym już wcześniej darowała sobie pracę. No ale najważniejsze, że jest ok.
Miałam farta, że trafiłam akurat na dyżur mojego lekarza - od razu zrobił mi wszystkie niezbędne badania i dzięki temu uniknęłam niepotrzebnego skierowania na oddział.

Także dziewczyny uważajcie na siebie i nie przemęczajcie się!
I nie zwlekajcie z wyprawką tak jak ja.. nie znamy dnia i godziny kiedy wszystko się zacznie!

http://fajnamama.pl/suwaczki/d9yv4au.png

Odnośnik do komentarza

charming_mi ja mam takie ściskania, jak Mały napiera główką na szyjkę. Wtedy albo boli pęcherz, albo, aż kłuje w pochwie. Ale ciężko wyczuć, czy moje ściskanie, to takie samo, jak Twoje ściskanie :)
joanna gratuluję dorodnej córeczki, moja koleżanka rodziła swoją w terminie i waga 2800 była.
siwa87 aż się boję klikać ten filmik ;-)
Poszukaj sobie tych ćwiczeń, o których Ci pisałam, są proste do zrobienia, a mogą pomóc. Godzinami nie musisz wisieć, jak ten nietoperz, co wpadł do Joanny ;-) wystarczy kilkanaście minut dziennie.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

czytam Was i nadrabiam zaległości weekendowe.
magda.lena.28 dobrze, że wszystko ok ale musiałaś się strachu najeść!
Elsi mam nadzieję, że u Ciebie wszystko okaże się ok.
joanna89a pięknie Laura Wam rośnie, ten nietoperz mnie rozbawił już sobie wyobrażam jak uciekałaś do pokoju przed nim, ja tez bym tak zareagowała :D
mycha nie przejmuj sie za bardzo swoimi humorkami przejdą ;) a męża będziesz musiała jakoś wynagrodzić za anielską cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza

siwa ja tez bym się przejmowała jakbym była w Twojej sytuacji, ale bądź dobrej myśli, maleństwo ma jeszcze naprawdę dużo czasu żeby się przekręcić główka w dół, może spróbuj tych sposobów z latarką, muzyka itp. Moja Julia jest główką w dół od 5 msc a ja zazwyczaj siedzę lub leżę z laptopem na kolanach, słucham muzyki, oglądam filmy na yt itd więc myślę, że w tej torii z dzwiękami i światłem skierowanym w dolnej części brzucha musi być sporo prawdy. Warto spróbować, to na pewnu nie zaszkodzi. Trzymaj sie dzielnie i nie daj się negatywnym myślom.

Odnośnik do komentarza

mycha88 ja mam ostatnio albo mega nerwa albo depresje. To przez upały i przez to ze nie mam sily nic zrobic. A jak coś zrobię to musze odespać bo inaczej nie funkcjonuje. Na piątek i sobotę wyslalam Hanie do mojej mamy to przynajmniej ona nie odczula moich nerwów i milo spedzila czas. Biedne dziecko. Ciągle tylko się na nią drę a potem przepraszam. Mężowi zaś zawsze mowie jak jest i wie że moje zachowanie to nie moje zachowanie. Tak wiec luz. Oby do wrzesnia.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj tez mialam badania :) moja mala jest glowka w dol ulozona, powiedzieli mi ze jak bd rosla tak jak rosnie to mniej wiecej przy porodzie bedzie 3200-3400 :)
Ze mna i z moimi badaniami wszystko ok, tyle ze wasze badania przy moich to jest z innej beczki wgl. Wypbrazcie sobie ze tutaj ani razu nie mialam zadnego badania ginekologicznego i mi tam nie zagladali, nie wiedza czy mam jakas infekcje nienwiedza jaka mam szyjke a tym bardziej ja ...
No nic nie bede narzekac bo w dola popadne.
Na bol plecow skierowali mnie na fizjoterapie takze czekam na telefon od nich dobrze bo chociaz bezplatnie :)
Gratuluje dzisiejszych wizyt.
A co do tego czopa (przepraszam nie pamietam twojego nicku), wiem wiem ze moze byc inaczej i ze kazda jest inna ale moze tydzien czy 2tyg temu mojej kolezance w 23 tyg odpadl czop , a nad ranem zaczela sie akcja porodowa.. Nienwiem co u niej niestety ale mam nadzieje ze wszystko ok. Wiem tylko tyle ze w szpitalu jest
A tego profilowego to chyba nigdy noe zmienie, wczoraj az telefonem z nerwow rzucalam :/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...