Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie: )
ja niestety poklocilam się z moją mamą: (
tak mnie wczoraj zdenerwowała: (
rozmawialysmy o mojej wizycie dzisiaj i że robiłam kc w piątek, a ona :"to przygotuj się że ty także możesz mieć cukrzycę" , a ja zdziwiona i pytam" także? ", to dowiedzialam się że mój dziadek chorował i moja kochana mamusia także w każdej z 4 ciąż w wynikach wychodził wysoki cukier: (
padne. .....brak mi słów: (

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Ewa.7, mam tą karuzelę, włączałam dla pierwszej córeczki, jest spoko, nieduża, niedroga, kolorowa, można wyłączyć muzykę, tak żeby tylko te zwierzątka się kręciły, pasuje do każdego łóżeczka bo ma pokrętło regulowane. Wady: Wg mnie jest dość głośna i nie ma regulacji poziomu głośności, i w samochodzie przy foteliku nie przydała mi się ani razu, bo mojej niuni wystarczyło odpalić silnik diesla i super spała (jak chyba większość dzieci w samochodzie;)
Używaliśmy do ok 10-11 miesiąca, teraz umyta, po wymianie baterii czeka na drugiego bobasa.

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

Witam po upalnym weekendzie!
Starałam sie nadrobic was na raty, ale chyba jeszcze mam zaleglosci.
Nasz weekend w Łebie byl upalny, ale jednak chłodna i czysta woda, mieciutki piasek jakos nas ratowały. Ciezko sie funkcjonuje w 33 st. Wczoraj bylismy juz w domu, ale kolejny dzien upałów znowu zmusił nas do plazowania - Młody szalał na dmuchanych zabawkach, a ja ciagle moczyłam tyłek :D Popołudnie w ogrodzie tesciow, w cieniu :D No i jakos zyjemy!
Opaleni, wygrzani, Brzuszek nawet troche opalałam, choc przyznam, ze ciezko sie z takim nadbagażem ułozyc wygodnie! :D

Moja Mała dalej jest bardzo aktywna i zaczeła sie rozpychac nawet w nocy, wiec wstaje czesciej, sikam, mam zgage, pije, wierce sie, kokosze w łózku.. Mam wrazenie, ze juz jej tam strasznie ciasno!

Dzis w Gdansku od rana szaro, buro i pada. 24 st! Szukam inspiracji na fajne rozrywki dla dzieciaków i chyba dzis zabiore Młodego na basen. On sie wyzyje, a ja odciaze kregosłup i troche rozluznie miesnie.

Zaraz zamawiam ta herbatke z lisci malin i olejek z migdałów! Zaczynamy przygotowania do poroduuu! :D hihi
Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Gość aniamamaolka

[quote="niepogoda"]Hej dziewczyny :) U nas dziś pochmurno i troche pokropił deszcz.

Mam pytanie do mam które mają łożysko na przedniej ścianie. Czy w te upały też rzadziej czujecie swoje maleństwa? Ja czuje swojego od czasu do czasu, czuje jak się wypina i się zastanawiam czy to normalne? [/quote

Hej,nie wiem czy to przez upaly czy juz taki tydzien ciazy,a moze i lozysko na przedniej scianie ale tez odczuwam wyrazna zmiane i troche mniej dzidzius daje o sobie znac,ale staram sie go troche pobudzac zeby za bardzo sie nie martwic.Mam zero doswiadczenia bo to moja pierwsza ciaza wiec czekam na bardziej doswiadczone mamy

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
Ja dziś wreszcie po w miarę przespanej nocy. Spałam ciągiem 4,5 h. To chyba rekord :)
Mój też nie baczy na upały i wścieka się tak jak się wściekał. Wypina się i tłucze.

Odebraliśmy x-landera od bratowej, na razie gondole i nosidełko. I od mojej kuzynki przewijak więc wreszcie mam pierwsze rzeczy do wyprawki :) Wózek na prawdę w bardzo dobrym stanie, super że zaoszczędzimy taki wydatek.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Moja mała jest taka, że im cieplej tym sie bardziej wierci.. wiercipietka mala ;)
nie mówiąc juz o tym co robila wczoraj jak siedzieliśmy na tarasie robiąc grilla przy wlaczonej dosc glosno muzyce- moj brzuch falowal w taki rytmiczny sposob, ze nawet przez koszulkę bylo to widać :):) także stwierdzilismy, ze będzie tancerka chyba ^^

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

JoasiaG gratuluję udanej wizyty ;) Od dawna odczuwasz te bóle jak na okres? I jak często? Teraz to się nam chyba będzie stopniowo wszystkim zaczynać, ja na razie tego jeszcze nie mam.
Gosia ja wczoraj patrzyłam na moje cukinie i jedna już jest do zerwania ale zostawiłam ją jeszcze na 2-3 dni ;)
Ale radość z własnych zbiorów!
Kuki82 śliczne te biustonosze wyhaczyłaś, piękne :) Ja się tylko zastanawiam jaki kupić i trochę się tego obawiam... Bo wiadomo że zaopatrzyć się trzeba wcześniej a ja nie wiem czy biust zostanie mi taki jaki jest czy jeszcze urośnie, po porodzie też może się zmienić. I kup tu takie cacko za 70 zł i wrzuć na dno szafy bo nie ten rozmiar później...
chani, karolaaa spróbujcie na ten ból głowy wilgotny zimny ręczniczek,może takie okłady na czoło pomogą?

Ja po weekendowych upałach padałam, puchnę, może nie jakoś spektakularnie ale wystarczy że kucnę i mam wrażenie że łydki zaraz eksplodują. I strasznie znoszę ciepło, nie mam czym oddychać, jestem strasznie słaba. Wczoraj w domu przy pozasuwanych roletach jeszcze wieczór miałam 30'C
Coraz częściej łapią mnie też nocne skurcze łydek mimo zażywania magnezu, wystarczy że się w nocy przeciągnę i aż mnie skręca...kobitki jak my wytrzymamy to ja nie wiem, mam nadzieję że temperatury spadną! ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Jak dobrze u mnie dzisiaj 23 na termometrze i z rana popadało.

Ja mam łożysko na przedniej ścianie ponoć ale moja mała tak jak u Asi szaleje na okrągło.
Ułożona jest już tak jak powinna główką w dole. Nasze dzieciaki są już tak duże i wypełniają całą macicę więc możemy czuć rączkę i po lewej i po prawej stronie. Mi po lewej daje z łokcia a przy pępku dłońmi się wypycha tak samo nóżki są już skulone bo nie ma miejsca i to co nieraz wydaje się być wypchniętą pupcia to kolana.
Asia wiec Laura może mieć cały czas ułożenie główkowe ale jest juz wieksza i inaczej ją odczuwasz.

Karuzele na pewno kupię marzy mi się taka z projektorem. Cena ok 200 zł. Ale ja będę na OLX szukać na pewno znajdę o połowę tańszą.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mycha wczorajszą noc calutką przeleżałam z mokrym ręcznikiem na czole i oczach. Ulgę przynosiło ale tylko troszkę. Ten ból głowy to taki jak na kacu - nasiljący się przy zmianie pozycji, przy pochyleniu głowy itp. Dzisiaj jest lepiej. Może przespana noc pomogła a może powrót do domu.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

też mam nadzieję, że upały odpuszczą, u nas kolejny dzień ok 35 st. Wczoraj było 37 :/
zapowiadają tak do czwartku, ale dziś liczę już na jakąś burzę
sama sobie się dziwię bo tak normalnie upały, słońce i taką temperaturę uwielbiam ale w ciąży nic nie jest normalne.

Do spuchniętych nóg i ogólnego samopoczucia niczym "mucha w smole" doszły mi problemy z cerą :/
wiem, że zawsze miałam -delikatnie mówiąc- niedoskonałości ale dermatolodzy pocieszali, że "będzie pani w ciąży i wszystko minie". No i jestem w ciąży a tu żadnych zmian.
Po porodzie też tak będzie? A może to wcale nie hormony?

Mała się wypina i boksuje ale po bokach więc nadal ułożona w poprzek. Kontrola pojutrze a usg dopiero 22 lipca :/
ciekawe czy tutaj też jest wskazanie do CC przy takim ułożeniu bo wczoraj rozmawiałam z jedną znajomą francuską i powiedziała (jeśli dobrze ją zrozumiałam), że tutaj jeśli dziecko jest ułożone pośladkowo to również można próbować rodzić SN :/
jak to usłyszałam to o mało mi oczy z orbit nie wyszły i od razu sobie pomyślałam, że to 1. musi bardziej rozpychać i chyba bez nacięcia się wtedy nie obejdzie 2. zagraża to dziecku, niedotlenieniem czy coś...?
Słyszałyście o tym?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nhdge4c9yyzh3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dd3m1ocra.png

Odnośnik do komentarza

Mycha ja ten ból jak na okres mam od jakiś dwóch tygodni, nie codziennie, tak 2-3 razy w tygodniu no ale po tej wizycie przynajmniej wien że to normalne.

Mój maluszek też rozpycha się całymi dniami robiac mi z brzucha fale Dunaju. Dla mnie to już nie jest rajie dziwne ale jak jestem np. w sklepie to ludzie się przyglądają co to za mały ufoludek tam siedzi w środku.

Siwa ja osobiście nie wyobrażam sobie rodzić dziecka ułożonego pośladkowo ale moja położna urodziła tak pierwsze dziecko. Mówiła że to był jej najboleśniejszy z trzech porodów, popękała i w ogóle długo się męczyła.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Chani to może rzeczywiście z niewyspania. W końcu kiedyś organizm wysiada z braku snu, staraj się łapać chociaż na drzemki w ciągu dnia, może to pomoże :*
Siwa ja też zawsze KOCHAŁAM słońce, upał, skwar...no ale w ciąży to wiadomo. Najbardziej wkurza mnie to że co roku jak na złość najlepszą pogodę przesiedziałam w pracy a teraz będąc w domku, mając multum wolnego czasu nie mogę z tego korzystać. Mi jeszcze dodatkowo po ataku kolki nerkowej lekarz zabronił wychodzić na słońce bo nawet nie poczuję jak mi odparuje woda z organizmu co może się przyczynić do powstania kolejnego kamyka i powtórki z rozrywki. Ale jak tu unikać słońca latem musiałabym się w izolatce zamknąć :P

Mój też baaardzo ruchliwy :) Czy słońce, czy deszcz, czy dzień czy noc wierci się ile wlezie :D testuje wytrzymałość skóry i reakcje mamy na wyciskanie pępka :)) zastanawiam się czy on kiedykolwiek śpi :) aż mi czasami dziwnie jak idę na zakupy albo do znajomych i wiem że brzuch mi się cały rusza hihihii :D

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

siwa moja koleżanka ma termin pod koniec lipca, dzidzia jest ułożona pośladkowo i lekarz(dokładnie dwóch) nie widzi przeciwwskazań do porodu SN. Ona chciała cc przy takim ułożeniu, ale nikt nie chce jej wypisać skierowania.

Moja mama miała 7 porodów (w tym bliźniaki) i właśnie bliźniaczki rodziła z ułożenia pośladkowego.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqgbj495x7y.png

Odnośnik do komentarza

u nas parno strasznie i 32 st. Psikam sie non stop woda termalna i troche mi lżej ale najkrpuej dzisla na mnie mysl ze juzcw srode tylko 20 st :)

Dziewczyny czy macie moze krwotoki z nosa? Ja juz z tym walcze od jakiegoś czasu i nic co jakis czas krew poleci , ale dzis tak mi polecialo ze zachlapalam koszulke. Łykam żelazo, magnez, dobrze sie odzywiam, staram się nie przemeczac i juz nie wiem co jeszcze moge zrobic. W dziecinstwie tez tak mialam, ale tylko kiedy bylam przeziebiona.
Czy to moze miec zwiazek z krzepliwoscia krwi?

Odnośnik do komentarza

Nieesia mnie mąż budzi przynajmniej raz w tygodniu w nocy bo mam całą poduszkę zalana krwią i już reż nie wiem jak z tym sobie radzic lekarzowi mowilam to powiedział że wyniki mam dobre i napewno spowodowane jest to z większą ilością krwi w naszym organizmie i w nocy napewno mocno wysycha sluzowka wewnątrz nosa i przy kichnieciu albo nawet większej próbie nabrania powietrza przez nos może doprowadzić do pękania naczynek a nieraz do krwotoku krótko trwałego

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Monikalina musisz mieć spoooorą rodzinkę ;)
Nieesia najczęściej krew z nosa to jeden z objawów ciąży, jeśli masz dobre wyniki to myślę że musisz przeczekać. Tak jak pisała Rozi przyczyną może być zwiększona ilość krwi w obiegu, do tego zmiany hormonalne i tyle wystarczy...Jedne z nas zmagają się z krwawiącymi dziąsłami, inne z krwawiącą śluzówką nosa.
Siwa Ty miałaś stwierdzone takie ułożenie córeczki, czy po prostu czując ruchy tak sobie wydedukowałaś? Bo może niepotrzebnie się martwisz, czasami dzieciaczki robią nas w konia wiercąc się tak, że już się nam wydaje że zmieniło pozycję. Ja na usg robionym w szpitalu miałam małego ułożonego tak że miał ułożenie główkowe a między tą główkę i dnem macicy jakoś jeszcze wcisnął rączkę i obie nóżki :D więc już bym mogła pomyśleć że ma ułożenie pośladkowe bo czułam ruchy nisko ;)
A wydaje mi się że w tych czasach coraz mniej takich odważnych by decydowali się na poród w takim ułożeniu SN, odchodzi się od tego w obawie o komplikacje których każdy szpital wzbrania się jak ognia. Będzie dobrze ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Rozi, mam nadzieję, że z babcią się ułoży i wyjdzie z tego, choć ostatnie pogody sprawiają, że wszyscy mają dosyc. U nas mało popadało dzis, a nogi mam spuchniete od wczoraj, leżę teraz na poduchach, żeby były wyżej... a temperaturę na balkonie miałam w słońcu prawie 50 stopni. Masakra.

Ja cały czas gromadze wyprawkę, uprałam pierwsza serię w normalnym proszku, a jeszcze kilka przede mną i pranie w jakimś proszku dla dzieci.

Mój synek sporo się rusza, chyba lubi upały jak ja przed ciążą;) a w ogóle to cały czas rośnie mi brzuchol a jak jeszcse spuchłam to znów chyba jakąś kreację muszę kupić. Normalnie przegląd szafy co dwa tyg. Chyba będę robić.

28.06.2017
http://www.suwaczek.pl/cache/6ed4493815.png
Czekamy na kolejny egzemplarz:)
http://www.suwaczki.com/tickers/tb736iyemsf6nv2e.png

Odnośnik do komentarza

Kochane, a ja mam dziś mega problem :( bylam zdecydowana na wózek City Move Sportime.. i kurde dziś juz miałam go kupowac, a tu okazuje sie, że Pan, który handluje tymi wozkami twierdzi, ze Sportime to jeden ze starszych wozkow i lepiej, żebyśmy rozejrzeli się za czymś nowszym.. i tu polecił wózek Tako Baby Heaven Exclusive.. może któraś z Was ma taki wózek, albo spotkała się z jakimiś opiniami na jego temat?? Proszę poradźcie, bo ja już sama nie wiem co robić :(

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Cześć Ciężaróweczki :)
U nas chwilkę popadało, ale tyle, co kot napłakał. Zrobiło się jeszcze bardziej parno. Poszłam dziś po zakupy bo mam zajawkę na lody i shake'i domowe i brakowało mi składników :) (zaraz będę robić lody brzoskwiniowo-jogurtowe)
W każdym razie, iść, to jeszcze, ale stać to kiepsko! Prawie zemdlałam pod bankomatem, tak długo analizował moją kartę ;-)
Krwawienie z nosa to chyba fizjologia, ja miałam takie ok. 5 miesiąca. Chociaż były inne niż przed ciążą - nie leciało ciurkiem, tylko ciągle podkrwawiał. Teraz niedawno to wróciło, ale w mniejszym stopniu.
W "moim" szpitalu na SR wyraźnie powiedziano, że ułożenie pośladkowe i poprzeczne w 39 t.c. lub stwierdzone przed porodem, to bezwzględne wskazanie do cc.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...