Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Was podziwiam tak samo. Ja też miałam jedną Oliśkę i padałam na twarz przy niej. A teraz ma 7 lat 7 miesięcy i PIERWSZY raz zachorowala. Antybiotyk. A z chłopcami już i chirurg i szpital i dermatolog i izba przyjec 4 razy. Mąz dopiero w tym roku dostał kopa i prawko zrobil bo tak nas zawsze ktos wozil a teraz jak nas 5 to nie byloby jak. Kupilismy vectre kombi. Rano jeszcze jak szukalismy na olx to mowilismy co za osiol wydumal vectre kombi toc to brzydota. A wieczorem juz mowie ty a moze ta vectra to nie taka zla zobacz jaka ta srebrna ladna nawet i wozek sie zmiesci. I we wtorek pojechalismy 100km ogladac a w sobote z tesciem pojechalismy i kupilismy :) sama jezdze Oliwke 2 km do szkloy wozic a prawko na wiosne zrobie. Dokoncze bo testy nam zaliczone juz. Ech a Tomi dzis odkryl ptaszka swojego i taaak sie cieszyl hahaha mowie do meza I co teraz we trzech bedziecie lazic po domu po jajkach sie drapac? :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relghdgeg5jlrij0.png

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że ostrzegłyście odnośnie temperatury, bo ja zapomniałam o tych -10, żeby poniżej nie wychodzić... Przedwczoraj było co prawda -8-9, ale byliśmy 1,5 godz. na spacerze! Dzidziora sprawdzałam jednak i był cieplutki, nawet buzi mu nie wyszczypało :)
Ja teraz korzystam w parku z siłowni pod chmurką - robimy rundkę po parku, potem ja kilkadziesiąt powtórzeń na jednym sprzęcie i kolejna rundka, itd. Mam ambicje w tym roku schudnąć, jak zobaczę 58 na wadze, to już będę happy. Na razie waga się zablokowała i klops! Za bardzo łasa jestem na słodycze :/

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

mycha u mnie tak było, jak był dzień że byliśmy w drodze, mało jadłam, pominęłam jakiś posiłek to mleka było mniej.

A co do temp. na dworze to nie tylko chodzi o to żeby dziecko byo ciepłe tylko żeby nie wdychało takiego bardzo mroźnego powietrza. Trzeba zdać się na intuicje. W Nowy Rok byłam na dwugodzinnym spacerze mimo mrozu. Wczoraj dołączył się bardzo silny wiatr który potęguje uczucie zimna.

KolczykM u mnie też waga stanęła mimo że nie jem słodyczy ze względu na ten brzuszek małego.
Muszę zacząć ćwiczyć. Nie tylko żeby schudnąć. Zastałam się.
Twój Supermen jak sama nazwa wskazuje jest super :)

Nati jasne, kaladankennel@wp.pl. Zawsze możesz też dołączyć do nas na fb do zamkniętej grupy i tam pokazać filmik, tam się teraz większość z nas przeniosła więc będziesz mieć więcej odpowiedzi.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny.
Jestem mamusią październikowej Alicji ale czytam Was też od połowy ciąży - dzięki temu wiem czego się mogę spodziewać :) Ostatnio widziałam, że któraś z Was zgłaszała swoje dziecko na TWARZ SMYKA i ja też tego zapragnęłam :) możecie mi powiedzieć jak to znaleźć w necie? :) z góry dziękuję!
PS. macie śliczne dzieciaczki i będę Was dalej czytać - już teraz nie z ukrycia ;)
pozdrawiamy i liczymy na szybką odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza

kolczykM piekny!
mamaZuzanna sliczne chlopaki:) roznia sie od siebie:)
malutka piekna ta twoja ksiezniczka:)
Uwielbiam ogladac te nasze sliczne dzieciaczki.

Ja za chwile bede miala starcie w domu cos czuje. Tesciowa ma wpasc i pewnie znowu bedzie chciala go nosic i kolysac. Tak ostatnio pochwalilam moja mame a dzisiaj go przy mnie polozyla na brzuchu tuz po jedzeniu. Oszalec mozna.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej! :D
Chani - przede wszystkim to i tak juz długo karmisz!!! Szacun dla Ciebie!
Pola na nutramigenie tez sie uspokoiła, wyciszyła.. Teraz na recepte za Nutramigen 1 ( nie LGG) płace 17,50zł. Wiec taniocha ;)

Ja przepraszam...ale uwazam, ze jak sie nie da, to sie nie da.. Po co sie szarpac!? Dobrze dobrane mleko mm potrafi zdziałac cuda.. i dac wiele szczescia- zwlaszcza MAMOM.
Wiele z was karmi tylko kp, a dzieci i tak choruja, smarkaja, kaszla itp.. Nie ma co przesadzac.

Ja jak zwykle podchodze z dystansem i luzem do wszystkich tych twierdzen i porad..

MamaZuzanna- ja tez podziwiam.. Podziwiam Ci kobieto niesamowicie! :D Wspaniale chłopaki! :D
Kolczyk - super!!!
Anno - cudna fota. JA tez zbieram sie na basen.. tylko jakos zebrac sie nie moge :P
CzekamynaJanka- dolaczam sie do tego co Balnka pisała- Ty i przyszlosc Twojego dziecka to ogromna INWESTYCJA... Potrzeba do niej mnostwo radosci, szczescia, spokoju i milosci..
Ja zawalczyłam o swoje szczescie. MAm nadzieje, ze Ty tez bedziesz.

Odnośnik do komentarza

Hejka Dziewczynki :)Czytam Was cały czas tutaj na forum ale mało pisze bo z telefonu nie chce mi dodawac postu i jestem bardziej aktywna na fejsie :)
Dziś u mnie świeto bo mam urodzinki i bede miałą popołudniu troszke gosci :)
Z małym przechodzilam przez 2 tyg tragedie ciagle plakał chciał byc na rekach chyba to był skok ale juz jest lepiej:)
Za 9 dni konczy 4 miesiace wiec uderzamy z wprowadzaniem nowych pokarmów :) Zaczynam od paru łyzeczek i bedzie stoponiowo cos nowego dawac. Boje sie troche bo on miał dosc długo problemów z brzuszkiem.
Świeta nam mineły szybko bylismy u tesciow a potem na sylwka i nowy rok tescie byli u nas a raczej u moich rodziców:D my bylismy w knajpce z moim na sylwku :) Mój nie pij wiec ja poszalałam :D:D
No i Bartek takie sie robi silny ze nic tylko by chcial siedziec na kolanach jak go kłade do pozycji lezacej to placz i złosic a to troszke chyba za wczesnie. Jak wy trzymacie wasze skarby?
No i moje postanowienie Noworoczne odchudzamy sie :D
Nie bede jesc kolacji i zero slodyczy :)
Blanka podziwiam Cie za to samozaparcie z tymi ćwiczeniami jakos nie moge sie zabarac i cwiczyc :/
MamaZuzana naprawda podziwiam Cie ogromnie ja przy małym czasem mam doscy a ty masz 2 kochanych urwisów:) Śliczne te twoja Skarby. Przynajmniej bede mialy super kontakt ze soba :)
Malutka dawno sie nie odzywałas rzeczywiscie fajnie ze zagladłas do nas Twoja córeczka cudna :) fajna laleczka
Aaa i dawno cos sie Justisia nie odzywała moze tez sobie o nas nie długo przypomni
A to mój Skarb :)

monthly_2016_01/wrzesniowki-2015_41780.jpg

monthly_2016_01/wrzesniowki-2015_41781.jpg

monthly_2016_01/wrzesniowki-2015_41782.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/82doi09koq1kgtjd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/svchgywl6nk32snd.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
kasiunia90
hej dziewczyny.
Jestem mamusią październikowej Alicji ale czytam Was też od połowy ciąży - dzięki temu wiem czego się mogę spodziewać :) Ostatnio widziałam, że któraś z Was zgłaszała swoje dziecko na TWARZ SMYKA i ja też tego zapragnęłam :) możecie mi powiedzieć jak to znaleźć w necie? :) z góry dziękuję!
PS. macie śliczne dzieciaczki i będę Was dalej czytać - już teraz nie z ukrycia ;)
pozdrawiamy i liczymy na szybką odpowiedź! :)

Ja to znalazlam przez.fejsbuka na.stronie smyka. Ale ktos tu wysylal link bezposrednio.
Z tym, ze zgloszenia sa do dzis


właśnie wiem, że do dziś i dlatego bym prosiła o pomoc jeśli ktoś wie, jak to znaleźć to porposze. a na fejsbuku jak to znalazłaś? bo ja nie mogę :(

Odnośnik do komentarza

kasiunia90
joanna89a
kasiunia90
hej dziewczyny.
Jestem mamusią październikowej Alicji ale czytam Was też od połowy ciąży - dzięki temu wiem czego się mogę spodziewać :) Ostatnio widziałam, że któraś z Was zgłaszała swoje dziecko na TWARZ SMYKA i ja też tego zapragnęłam :) możecie mi powiedzieć jak to znaleźć w necie? :) z góry dziękuję!
PS. macie śliczne dzieciaczki i będę Was dalej czytać - już teraz nie z ukrycia ;)
pozdrawiamy i liczymy na szybką odpowiedź! :)

Ja to znalazlam przez.fejsbuka na.stronie smyka. Ale ktos tu wysylal link bezposrednio.
Z tym, ze zgloszenia sa do dzis


właśnie wiem, że do dziś i dlatego bym prosiła o pomoc jeśli ktoś wie, jak to znaleźć to porposze. a na fejsbuku jak to znalazłaś? bo ja nie mogę :(

Prosze:
https://m.facebook.com/smykcom/photos/a.386782587197.166619.280121792197/10153361366637198/?type=3&source=54

Odnośnik do komentarza

nati, chociaż mój Wituś położony do łóżka obecnie nie wierzga, bo nie usypiam go w łóżeczku, to chciałam napisać, żebyś jak najbardziej pokazała filmik lekarzowi. Najprawdopodobniej jest to zwykłe "wściekanie" się dziecka, ale padaczka u tak małych dzieci może mieć bardzo nietypowe objawy i klasycznych drgawek może nie być wcale, a np. wykręcanie oczami, pomrukiwanie, jakiś niepokój, itd. Nie straszę, bo większość takich rzeczy robią całkowicie zdrowe dzieci, a to lekarz jest od oceny. Trzymaj rękę na pulsie!

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

~Ania2209
kasiunia90
joanna89a
kasiunia90
hej dziewczyny.
Jestem mamusią październikowej Alicji ale czytam Was też od połowy ciąży - dzięki temu wiem czego się mogę spodziewać :) Ostatnio widziałam, że któraś z Was zgłaszała swoje dziecko na TWARZ SMYKA i ja też tego zapragnęłam :) możecie mi powiedzieć jak to znaleźć w necie? :) z góry dziękuję!
PS. macie śliczne dzieciaczki i będę Was dalej czytać - już teraz nie z ukrycia ;)
pozdrawiamy i liczymy na szybką odpowiedź! :)

Ja to znalazlam przez.fejsbuka na.stronie smyka. Ale ktos tu wysylal link bezposrednio.
Z tym, ze zgloszenia sa do dzis


właśnie wiem, że do dziś i dlatego bym prosiła o pomoc jeśli ktoś wie, jak to znaleźć to porposze. a na fejsbuku jak to znalazłaś? bo ja nie mogę :(

Prosze:
https://m.facebook.com/smykcom/photos/a.386782587197.166619.280121792197/10153361366637198/?type=3&source=54

dziekuje! :)

Odnośnik do komentarza

Kolczyk śliczny mały mężczyzna.
MamaZuzanna świetni są Twoi chlopcy. Ja na początku też myślałam że bedą bliźniaki bo z męża strony były dwa razy.

Malutka jaka słodka kruszynka:-)

U nas dziś leniwy dzień, spaliśmy do 9, później Szymek się bawił a ja robiłam obiad i ciasto. Po obiedzie kawa u teściow i teraz znowu zabawa.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Chani nie posiadam konta na Facebook, prześlę mailem. Kolczyk M właśnie naczytalam się dodatkowo o tej padaczce niemowlęcej i się wystraszylam dlatego muszę to skonsultować z lekarzem, wygląda to jakby nie mógł zasnąć,ale lepiej sprawdzić. Mam do was również pytanie odnośnie kataru,któraś z dziewczyn pisała o zawieszeniu czosnku nad łóżeczkiem dziecka,faktycznie pomaga?

Odnośnik do komentarza

Nati90 mój młody jak uśnie to po około 10 minutach rusza rączkami tak jakby chciał się podrapać po twarzy i kręci wtedy głową w prawo i w lewo. Później jak już dobrze uśnie to jest spokój.
My wieszaliśmy i chyba mu pomogło, lepiej mu się na pewno oddychało. Do tego smarowałam pod nosem maścią majerankową a klatkę piersiową aromactiv baby. No i inhalacje z soli fizjologicznej.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Jestem dumna z mojego M bo w koncu postawil sie mamie i powiedzial ze nie moze ani Sebusia nosic ani kolysac. Powiedzial ze ostatnio przez jej noszenie plakal bo szybko sie przyzwyczail. I nie kolysala. Da sie.

joasiaG jak zrobilas obiad i ciasto to nie taki leniwy dzien.

sylweczla wszystkiego najlepszego!!! Ja wole forum niz fb. Zmotywuj sie i w pon wt czw sob robimy skalpel chodakowskiej:) razem razniej:)

Ja dzis mialam sie oczyszczac sokiem grejpfrutowym ale skusilam sie na dwa kawaleczki sernika bo moj M upiekl i taki pyszny!!! Ale juz koniec slodyczy choc ciezko sobie odmowic jak tyle pysznosci lezy w domu nie zjedzonych.
Mialam sie jutro wybrac do pepco ale w tym mrozie zrezygnuje ze spacerku. Poczekam az sie ociepli.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

A ja dziś skorzystałam z pogody i rozmroziłam w końcu zamrażalnik :) zawartość mogła bezpiecznie przetrwać na balkonie, a ja zwalczyłam lód w 2 godz. Ale tego było!
Nati nie czytaj za dużo, bo się nakręcisz i będziesz dziecku przyglądać czy czasem czegoś tam nie robi. Ale filmik pokaż lekarzowi, albo idź od razu do neurologa, żeby rozwiał Twoje obawy.

Przypomniałam sobie, że miałam napisać tu o rumianku. 1 łyżkę rumianku parzymy w szklance wrzątku. Potem taki napar możemy wykorzystać do codziennej pielęgnacji buzi malucha (przecieramy czystym gazikiem) - zamiast szczotki i pasty, które będą później. To polecił mi dentysta. W takim samym naparze możemy zanurzyć pieluchę tetrową zawiązana w supeł i podać jako kojący gryzaczek.
Tak samo zaparzony rumianek można dać do picia, ale trzeba rozcienczyć wodą do koloru jasnożółtego lub rozcienczyć mm. Będzie działał trochę uspokajająco, trochę wiatropędnie, pomoże przy zaparciach i ogólnie problemach brzuszkowych :)
Rumianek najlepiej kupować w aptece Mieszanki apteczne herbapolu.
Ot, tak trochę od czapy, ale może się komuś przyda.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

U nas tez dzisiaj leniwie. Mały coprawda znow o 5:30 juz wyspany, ale dałam jesc i maz zabrał go do salonu a ja pospalam do 8:) całkiem inaczej funkcjonowałam dzięki temu.

Chani ja tez uwazam, ze powinnaś zrobi test i jesli pogodny dzien to była zasługa mm, to powinnaś przejść na nie. Najważniejsze, zeby dzieciątko było szczęśliwe. A Ty i tak walczysz juz bardzo długo. Wiem, ze bedzie ciezko bo jednak te chwile kiedy maleństwo łapie pierś, ciągnie patrząc ci w oczy, trzyma rączkę na piersi a potem ze świecąca sie od mleka buzia słodko uśmiecha sa najcudowniejsze :) pamietam jak w 2 miesiacu zmęczona lataniem z cycem na wierzchu mówiłam, ze jakos wytrzymam do swiat i odstawiam małego, a teraz w ogole mi to przez myśl nie przechodzi. Mam nadzieje, ze uda mi sie te 6 miesięcy wykarmić głodomorka. Chociaż od 4 miesiaca planuje dosypywać troszkę kleiku do mleka z nadzieja, ze nasycony pospi dłużej niz 3-4 godziny. Marzenie :)

Blanka jak masz aki luźny kontakt z mężem to proponuje chodakowska z mężem:) mój wczoraj ze mną ćwiczył, oczywiście nie za nic :D juz nie wiem czy zebra od ćwiczeń czy od śmiechu z niego bolały :) az płakaliśmy tak sie śmieliśmy jak pokracznie robił :)

My rownież na spacerku nie bylismy od dwóch dni, tak jak ktoras pisała, to nie chodzi do końca o to zeby dziecko nie zmarzlo, a o to ze powietrze powyżej -10 złe wpływa na rozwijające sir wciąż płucka. A mrozy za 2dni maja minąć wiec mozna przeczekać i nir narażać.
Mamazuzanna rownież podziwiam. Jesteś wspaniała, a Twoi mężczyźni cudowni:) zazdroszczę:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Blanka dziekuje ślicznie za życzenia :) wlansie przejrzalam sobie na youtobe ten program Skalpel i jestem zdecydowana bede cwiczyc 3 razy w tyg :) i musi mi sie udac:)

Urodzinki mi sie udaly fajnie posiedzielismy byla szwagierka z mezem i moi rodzice :)
Miałam miec romatyczny wieczorek z męzem ale dostalam okres wiec nici a dodatek brzuch i kregosłup i rozsadza wiec fajny mam prezent urodziniowy.
Mlody wlasnie zjadł i zasypia.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doi09koq1kgtjd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/svchgywl6nk32snd.png

Odnośnik do komentarza

Sylweczka wszystkiego najlepszego z okazji urodzin spełnienia wszystkich marzeń.

Kolczyk mamaZuzanna chlopcy przesliczni

Chani jeśli przejście na mm ma przynies ulgę małemu to ja bym spróbowała zawsze możesz odciagac aby podczymac laktacje i wrócić do karmienia jeśli nie będzie poprawy. Ale zawsze bedziesz najlepszą mama bez względu jakie mleko będzie pil.

Ją za to dzisiaj ogarnialam pranie itd jakoś od chrzcin nie mogę z niczym nadążyć zamiast sprzatac jak małe śpią to wolę po ćwiczyć

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Sylweczka 100 lat i spełnienia marzeń :)

BLANKA super że się mąż postawił mnie też wkurza takie ignorowanie tego co się mówi u mnie teściowa na szczęście nic nie zrobi bez mojej zgody.

KOLCZYKM dzięki za rady z tym rumiankiem. Rumianek działa na stany zapalne więc faktycznie może pomóc przy ząbkowaniu, nie pomyślałam.

SZUSTERKA zdrowia dla Witusia teraz jest starszy to organizm silniejszy i będzie ok. U nas od tyg Bartuś taki podziębiony raz jest lepiej raz gorzej ale jutro zamawiam wizytę do domu nie ciągnę go na ten mróz. Nie podoba mi się jak charczy mu w gardle jeszcze. Zazdroszczę Wam zdrowia bo u nas już 3 poważniejsza infekcja. Może dlatego że mało spacerujemy jak już jej zdrowy?

CHANI przetestuj mm jak będzie ok to może faktycznie lepiej dla dziecka. Póki co odciągaj pokarm jak po paru dniach nie będzie poprawy na mm to wrócisz do piersi.

My dalej rozszerzamy dietę marchewka zaakceptowana chociaż po niej kupka taka zbita. Jutro jabłuszko :)

Odnośnik do komentarza

sylweczka wszystkiego najlepszego:*
chani ja tez bym spróbowała z mm i podtrzymywala lakatorem laktacje w razie czego
szusterka oby Witus wyzdrowial a to co go meczy bylo tylko przeziebieniem
kolczyk i mamazuzanna
chlopcy do schrupania:*blanka och.... przez ciebie mam wyrzuty sumienia ze nie cwicza ja tak tego nie lubię:(moze wybiorę inna aktywnosi wrócę na basen

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...