Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

U nas druga noc nie przespana, pobudka co 2godziny na cyca. Ale podejrzewam, że przyczyna leży w tym, że je kolo 5minut i zasypia i za chwilę znów głód budzi.
Dzisiaj rano po raz pierwszy przekręcil się z pleców na brzuszek, myślałam, że przypadek, ale kilka razy powtórzył.
W domu pracy od groma, bo w pierwszym dniu świąt mamy chrzciny Igorka, obiad na 21 osób w domu, także się zamecze.

Angelika, 10.10.2001, 3030g, 54cm
Igor, 15.09.2015, 3500g, 54 cm

Odnośnik do komentarza

JoasiaG mam nadzieje, ze i u nas platki owsiane rozprawia sie z ciemieniucha.
Tak sobie mysle,ze to troche moja wina bo pediatra mowila, ze nabial przy skazie moze przyczyniac sie do ciemieniuchy, a w sobote zjadlam kawalek jablecznika i kruchego z owocem. Nie moglam sie powstrzymac.
A jezeli chodzi o podawanie mleka z butelki to Antek nie mial problemu z piciem, a wczoraj mialam sciagniete i chcialam podac to wrzask, dalam cyc i sie przyssal. Wczoraj na wieczor odciagnelam w sumie to chcialam zamrozic, ale wyskocze sobie po jakas sukienke na wigilie i tatus nakarmi, oby sie udalo.
Podziwiam Was kochane, ze przygotowania do swiat. My spedzamy u moich rodzicow i tesciowej wiec nic nie musze robic.
Chociaz chyba upieke sobie jakies ciasto bez nabialu bede miala do inki :) Chodza jeszcze za mna sledzie pod pierzynka z burakow i ziemniakow. Chyba sledz nie zaszkodzi przy kp, bedziecie jadly?
kasiatko wszystkiego najlepszego! :)

Odnośnik do komentarza

joanna 89a super to co teraz czekamy i co widzimy sie w wawie na zdj ehehehe :)
Szczesliwa84 ja tam KP i jem WSZYSTKO juz od dawna a moja malutka ani nie jęknie smakuje jej to co mamusi jadłam juz zupe fasolowa pierogi z kapusta czekoladę to zjadłam raz cała zaczynałam po trochu ale szybko poszłam na całość.Przy 1 ciązy jak młoda urodziłam koncem listopada to moja wigilia była uboga bo sie bała a teraz juz luzzz...ale to zalezy od dziecka jesli bedzie dobrze tolerowało to nie ma co sie katować a jak twój maluszek to mysle ze juz sama wiesz najlepiej powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego Kasiatko.
Mój Antek usnał w końcu na spacerze. Teraz śpi na kanapie i mam chwilę dla siebie. Nawet go z kombinezonu nie wyjęłam tylko rozpiełam zamki i zdjęłam czapkę.
KolczykM u mnie też jeszcze nie ma choinki. Nie potrafię się dobrze zorganizować i ciągle brakuje mi czasu, chociaż kombinuję jak mogę. Nawet nie wyrobiliśmy się ze sprzątaniem w sobotę. W środę mąż będzie miał wolne to będziemy kończyć sprzątać i kupimy drzewko. Zakupy spożywcze, bombki i wszystko co potrzebne zamówiłam w Tesco przez internet i czekam na dostawę. Nie chce nam się biegać po sklepach, bo szkoda czasu, to prezenty też kupiliśmy przez internet. Plan na środę gotowy, ale gorzej będzie z realizacją, bo lista rzeczy do zrobienia jest długa, a Antek co raz bardziej domaga się uwagi. Dobrze że nie muszę sama gotować. Zostajemy na święta w domu. Mieszkamy u teściów więc na szczęście nie ja wszystko organizuję. Pomimo to i tak mamy masę roboty w domu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

JoasiaG tak, zasada z głodem tu jakby nie działa. Głodny jest, ale z butli nie zje.

Przypomniałam sobie, że miałam Wam wkleić dwa sklepy z ciuszkami, które namierzyłam. Kupiłam ubranka i na metkach były adresy, weszłam i sprawdziłam.
Dany i krasnal-dzieciaczki
Ten pierwszy ma bardzo dobrej jakości ubranka i jak weszłam, to się okazało, że fajne wzory i dla chłopców i dla dziewczynek. A przy okazji sporo rzeczy na wyprzedaży w dobrych cenach.
Ten drugi okazało się, że ma bodziaki z napisami, które są naprawdę śmieszne (w przeciwieństwie do niektórych). No i można zamówić body z imionami lub z metryczką.
Może komuś się przyda, ja się zasadzam w każdym razie ;-)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

KolczykM Dziękuje. Oj tak tym bardziej, że wszyscy na nas czekają i na dodatek chrzest będzie w drugi dzień świąt. I po świętach przychodzi geodeta nasz dom wytyczac... same przyjemnosci nas czekają.
Marika8 miesza się po paczce: koper włoski, kminek, anyz, melisa, pokrzywa, ziele rutwicy lekarskiej. Dostępne w każdym zielarskim sklepie. Tak przygotowanej mieszanki 2 łyżeczki zalewam 2.5 szklanki wrzatku w termosie. Trzeba uważać bo jak za długo to pilam to az za dużo miałam. Uważam ze to jest lepsze bo wiem co pije i zdecydowanie taniej wychodzi niz gotowe herbatki dla karmiacych.

http://s2.suwaczek.com/201509231756.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09wn15haip1d26.png

Odnośnik do komentarza

Pochwalcie sie dziewczynki jakie ziółka z termosu pijecie na laktację. Mi na szczęście trzeci dzien wytycza mojego mleka ale natancuje sie z laktatorem co niemiara. Fajnie jakby było pod dostatkiem i wieczorami bez trzymania zapasu z nocnego albo porannego ścigania.

Blanka jak robisz dorsza? Moze karpia bym zastąpiła dorszem. Wierz bądź nie ale nigdy dorsza nie jadłam :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Szczesliwa84

Cantedeskia8708 sliczne swiateczne pazurki :) tez sie zbieram, zeby zakupic zestaw do robienia hybrydy w domu

Polecam hybryde. Malujesz i masz spokoj na pare tygodni. Jak sie zdecydujesz to daj znac polece Ci tanie i bardzo trwałe hybrydki. Jesli masz zdolnosci do malowania pazurów bedziesz zadowolona. Bo potrzeba troche wprawy. Ja jestem z zawodu kosmetyczką,mam kursy stylizacji paznokci wiec dla mnie to pikuś. Pamiętam czasy tipsów wow!!! Ale lubie miec pomalowane. O dziwo kolor szybko sie nie nudzi. A dlonie zadbane wtedy takie sie wydają. I przy dzieciach, garach, praniu, sprzątaniu nic sie nie dzieje, nie ma odprysków ;) idealne dla mam ;))
Starsza podlapala katar, teraz ja kicham...cudnie na same Swieta. Byle malutka nie podlapala.

Odnośnik do komentarza

Cantadeskia a czy mogłabyś i mi polecić te hybrydy? Gdzie najlepiej kupić. Jeszcze przed ciazą zastanawiałam się nad kupnem bo nawet jak na lakier nałożę utwardzacz/utrwalacz to i tak kilka dni i odpryski.

Mały śpi, kończę piec ciasteczka z maszynki.
Nie chce zapeszać ale po kilku nieudanych próbach Szymek na noc wypił z butli. Dałam mu TT bo ma smoczek najbardziej zbliżony do kształtu kobiecej piersi. Mam nadzieję że jutro mu się nie odwidzi.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hybrydki faktycznie sa super jak ktis lubi miec trwaly lakier ktory sie nie niszczy. Niestety sciaganie hybrydki niszczy paznokcie ale efekt jest super po pomalowaniu. Choc tez zalezy od lakieru. Ja robilam shelac i byl dobry. Raz mialam zrobione kiepsko i lakier odklejal sie jak naklejka.

A dorsza po prostu przyprawiam sola i pieprzem i panieruje. Dorszowi wiecej nie trzeba:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Itta dobrze ze dostałaś foto bo i tak kombinowałam o co chodzi z ta "paczka" :)
Jutro będę na miescie po wołowinkę to zaopatrze sie w te ziółka, zaszkodzić nie zaszkodzą a jesli miałbyby pomoc to byłoby super.

Synek śpi od 19 a ja siedzę zamiast wykorzystać to ze pierwsza drzemka zawsze najdłuższa, oj jutro pewnie pożałuje.

Kurczę chyba jakis dołek mnie łapie, czuje sie jakos tak smutno i samotnie. Sama nie wiem czego chce. Ciagle piosenka Urszuli "rysa na szkle" leci, i tak wsłuchuje sie w słowa, utożsamiam i smutam. Tu niby mi samotnie a jak przyjaciółka sie zaoferowała ze ma wolne w przerwie świątecznej i mnie odwiedzi na cały dzien to tez złe i najchętniej bym sie wykręciła. Jak maz w pracy to tak myśle zeby wrócił to sie przytule i wycisze, a jak juz jest to zmywam sie do sypialni i siedzę sama. I tak juz któryś dzien. Muszę sie wziąć w garść bo nic sie nie stało i nie mam powodu do złego nastroju.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Cantadeskia a czy mogłabyś i mi polecić te hybrydy? Gdzie najlepiej kupić. Jeszcze przed ciazą zastanawiałam się nad kupnem bo nawet jak na lakier nałożę utwardzacz/utrwalacz to i tak kilka dni i odpryski.

Mały śpi, kończę piec ciasteczka z maszynki.
Nie chce zapeszać ale po kilku n:-) ieudanych próbach Szymek na noc wypił z butli. Dałam mu TT bo ma smoczek najbardziej zbliżony do kształtu kobiecej piersi. Mam nadzieję że jutro mu się nie odwidzi.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joasiu brawo dla naszego buntownika :) oby sie z butla zaprzyjaźnił na dłużej i pozwolil mamie ucztować w święta :)
My tez mamy tommee tippee, niby jedne z najtańszych a od początku małemu podpasowaly i tylko czasami podaje z aventu bo dostaliśmy na szkole rodzenia a tak to TT króluje.
A jak przy butelkami jesteśmy to jakie macie smoczki? U nas wciąż jedynki ale sa za małe bo czasem mały łapie i puszcza i denerwuje sie szczególnie jak bardzo głodny. Kupiłam do aventu"3+" ale mleko az sika i on dosłownie powietrza nie łapie jakby zapominał o oddychaniu i jak przełyka do w kącików ust mleko sir leje, nir umie pic, za szybko. W Avencie zerówce zrobiłam uparzona igła z 3 dodatkowe dziurki i jakos w miarę pije ale nie wiem zy kupować "2" do TT czy nie bedzie tego samego efektu co w "3+" aventu. Ma ponad 3 miesiace ale ten smoczek to nie wiem czy za miesiac-dwa ogarnie.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

joasiaG uzywam hybrydy Semilac. Bardzo tanie i przede wszystkim OGROMNY wybor kolorow. Zestawy startowe z lampą jesli nie masz są na allegro,lub na ich stronie Daimond Cosmetics.
karolinek26 "2" TT jest inna niz 3+ aventu. Nie leci tak szybko. Mozesz sprobowac. Avent wlasnie w tym 3+ ma trzy otwory a TT troche wieksza ta dziorke. Moja pije i z TT i aventu. A kaszke tylko z aventu na trojprzeplywowym na III
Picie tez pije z TT na tych smokach "2" wiec joanna98 raczej kleik Ci nie pojdzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...