Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marika888

Teściowa temat rzeka:D my mamy w 2 święto chrzciny i Szanowna mamusia stwierdziła że nie przyjdzie, sama nie miała odwagi nam tego powiedzieć to swoją córeczkę naslala, suma summarum łaskawie stwierdzily ze jednak przyjdą. W ogole ta rodzinka od strony męża jakoś strasznie niezorganizowana do tego wszyscy wiecznie skloceni, stwierdzam że chrzciny małej to pierwsza i ostatnia taka większa impreza rodzinna, szkoda nerwów.my na wigilię też idziemy do mojej mamy (u teściowej w życiu nie byłam a znam się z mężem 8 lat + 3 malzenstwa) tak więc nic nie muszę gotować chciakam w domu ogarnąć ale z małą sie nie da. Wkoncu udało mi się ja zajść, posadzila mloda z bujaku przed włączoną pralka, na czas całego programu prania miałam spokój :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, do tej pory sie nie udzielalam, ale moze czas zacząć:) Wasze rady zawsze sa pomocne:)jestem mama Olenki, ur 3 wrzesnia, właśnie probuja nam wyjsc zabki, kp, ogólnie wesola, niestety w ciagu dnia zwykle jest usypiana na rękach:( ale wieczorem i w nocy zasypia bez problemu:)
Co do kąpieli to może zmiana środków myjacych - u mojej przyjaciółki to stanowilo problem:)

Życzę Wam Wesołych świąt

Odnośnik do komentarza

Mycha u nas też polecali enfamil i bebilon. Trzymaj się tam:-)

Jak już o teściowych to ja nie mam co narzekać ale 4 dni przed wigilią zapytała czy przyjdziemy do nich. Eh ja już z mamą mam dawno ustalone co ktira piecze, gotuje i w ogóle a ta z takim "zaproszeniem". Nie lubię u nich świąt bo mają dzieci które rządzą w domu, szwagierka 6 letnia i szwagier 8 letni. Jeden wielki wrzask, huk podczas zabawy, wszystko muszą mieć, zero ograniczeń jeśki chodzi o słodycze. Mają wszystko czego zapragną a i tak jak przychodzi czas prezentów to rzucają się na pakunki jak dzikie malpy. No i oczywiście teksty wkurzające mnie najbardziej "nie podobają mi się te prezenty" i "ble niedobre, obrzydliwe pfuuu"....nosz zero szacunku do kogokolwiek

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

.........a jednak w tym ZUS pracują myślący ludzie kasa juz jest dzien przed wigilia ale jest :):) a tak sie zastanawiałam kiedy wypłaca obstawiałam ze przed sylwkiem bedzie a tu taki surprice ....
a co do płaczu w kapieli moja tez płakała od samego włożenia do wody poskutkowało zagadywanie odrazu po włożeniu do wody śpiewałam gadam patrzyłam w oczy i mówiłam co robie "grzeczna dzidzia robi chlapu chlapu mamusia umyje dupeczka i będzie czysta pachnąca.....ojej jaka grzeczna Emilka ...." itd cały czas nawijałam ona słuchała i nie miała czasu płakać..... potem to płakała jak ja wyjmowałam a teraz płacze tylko jak jej ubieram cos przez głowe wiec tez zakładam jej prze głowe jak lezy na brzuszku bo pięknie trzyma głowe i jest OK

Ja dzis jeszcze nic nie zrobiłam czekam na meza zaraz wróci z pracy i jade z koksem plan na dzis sałatka i ogarniecie chaupy :P a jutro tylko barszczyk na piatek bo lepszy 2 dniowy i podłogi znajac zycie podrodze jeszcze tysiac innych rzeczy sie znajdzie

Odnośnik do komentarza

JoasiaG tak z ciekawości: jaka jest różnica wieku między Twoim mężem a rodzeństwem? Teściowie musieli mieć ich bardzo późno.
U mnie na teściów też nie narzekam, z tym, że u nich nigdy do końca nie wiadomo-robią, nie robią Wigilię, u kogo. A może teść się obrazi i nie przyjdzie. Poza tym na stole jest wódka, a to mi jakoś nie pasuje do tej okazji. Po prostu u mnie nigdy nie było.
No i jeszcze nic dla wnuczka nie kupili. Nie mówię, bo pieniądze nam dali i to jakby zamyka sprawę, ale chodzi mi o prezent, tak od serca - jakaś zabawka, ubranko. Chodzą w ramach rozrywki po galeriach, sklepach, mogliby tyle razy jakiś drobiazg kupić. Takie inne podejście.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Kolczyk mój G jest starszy od brata o 19 lat a od siostry o 21 także spira różnica. Niby teściowie mowią że świadomie chcieli tak późno żeby mieć kogoś w domu na starość. No ale nie ogarniają dzieci totalnie. Wychowanie bezstresowe bez żadnych kar, zakazów itp, na każdym kroku prezenty, słodycze i inne duperele którymi jest zagracony cały dom łącznie z salonem w którym przyjmują gości.

Wiecie co? Czasami mam ochote to wszystko rzucić i pojechać do mamy. Denerwuje mnie że tyle razy proszę żeby dzieciaki bawiły się ciszej bo mały śpi, je a na ich krzyki i hałasy reaguje strachem....phi mają głeboko w poważaniu co do nich mówię. Może jakbym im coś dała to byłoby chwilę spokoju. A teściowie nie widzą problemu. Jak mają gości to trzeba dosłownie krzyczeć żeby ktoś słyszal co do niego mówisz bo ta dwójka robi tyle hałasu jak całe przedszkole. Rozumiem wiele bo sama jestem przedszkolanką no ale kurcze są jaskieś granice.
To i ja się wyżaliłam....taka spowiedź przedświąteczna....no ale komu jak nie Wam:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Kilka dni nie zaglądałam, tzn zaglądałam żeby czytać bo na nic więcej nie miałam czasu. Mały przechodzi chyba skok rozwojowy, ja zmagalam się z kryzysem laktacyjnym. Wcześniej jedna pierś co 3 godziny, teraz obie co 2 i jakby miał mało. A że karmienie odkąd się rozgląda trwa pół godziny to prawie cały czas mu poświęciłam, resztę na codzienne obowiązki. Dziś już było lepiej z karmieniem, myślałam że odpisze Wam na poruszane 2-3 dni temu tematy. Ale żeby nie było zbyt pięknie rano dostałam ataku kolki nerkowej. Dwa zastrzyki w tyłek plus pełno lekarstw dzięki którym może unikne szpitala. Choć lekarka widząc mnie od razu skierowanie wypisała. Teraz czekam jak na szpilkach czy atak się powtórzy jak zastrzyk rozskurczowy przestanie działać. To się może stać w każdej chwili, za godzinę albo za 2 dni. Karmić nie mogę puki zażywam leki. Jeśli nasze pierwsze wspólne święta spędzę w szpitalu to chyba się załamię. Bardzo Wam dziękuję za pomoc kochane bo ja nigdy w życiu nawet nie zastanawiałam się nad opcja kupna mm.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuje kochane ale nie jest tak fajnie bo już 2 się szykuje.

Joasia g ją mam brata 23 lata młodszego więc wiem o czym mówisz

A wy wszystkie przygotowania do wigilii a ją nie mam nic bo nie mam z czego gotować w niedzielę się zespół samochód dzisiaj mąż ma go do końca naprawić bo czekał za częściami i w taki sposób nie mam nic kupionego bo mieliśmy to zrobić w poniedzialek a nikt się nawet nie zainteresował i nawet o wigilię się nikt nie zapytał szczerze to siedze i łzy mi plynaplyna.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Hej,hej. To znowu ja :)
Mycha zdrówka.
My już po kąpieli i się cycolimy :)
To może żeby nie było tylko tak smutno z mojej strony to pochwale się też ze Natalka rehabilitację zniosła nawet nie źle, miała też zabieg na basenie. Ćwiczenia staramy się robić w formie zabawy, kołyska o której tu juz dziewczyny pisały, Natalka uwielbia, do tego wyciąganie rączek i nóżek w pozycji kołyski, są też ćwiczenia na piłce. mięśnie brzuszka musimy wzmocnić, rozluźnić mięśnie pleców i ramion. Do tego dużo się dotykać ale tak zdecydowanie, mocno. Czasem się śmieje ze mam dziecko sado-maso :) bo o jakim kolwiek glaskaniu nie ma mowy. Raz na zajęciach próbowali zrobić jej masaż, kurcze później prawie godz nie mogłam uspokoić. A tak po za tym to ładnie trzyma główkę, łapie zabawki i próbuje się nimi bawić, a raczej zjadać :) jeszcze się nie przekreca ale próbuje. w wanience szaleje, ale na brzuszku, na plecach mniej. Jak jej włączę piosenki z yt to juz trochę sama polezy na macie wiec mogę chociaż zrobić i wypic sobie kawe na spokojnie, gada i śmieje się się w głos choć ostatnio trochę mniej niż wcześniej, musze ja pozachecac do tego.
I tak jak pisalyscie z dnia na dzień kocha się coraz mocniej i mocniej :)

To teraz życzę wam wszystkim zdrowych i pogodnych świąt. Wspaniałej rodzinnej atmosfery, mało złości, dużo miłości, siły i wytrwałości i wszystkiego co najlepsze...

Chciałam dodać zdjęcia ale niestety błąd

http://www.suwaczek.pl/cache/939a4f1aa2.png
https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjorx9jkw6c.png

Odnośnik do komentarza

Mychakochana mam nadzieje, ze spędzisz święta w domu z najbliższymi. Nawet nie myśl o innej opcji. Teraz jak przyjmujesz leki to odciągacz regularnie mleko zeby podtrzymać laktację? Mleczko juz kupiłaś, ale tez dodam, ze zarówno Pani w aptece jak położna chwaliły enfamil, ale mi najbardziej jakos pasuje bebilon. Mieliśmy dwa razy bebilon, potem mnie enfamil skusił ale juz wróciłam do bebilonu. Na szczęście mleczka teraz wystarcza, wcześniej czasem z dwa razy w tygodniu podałam po 90ml mm na wieczór.

U nas ze świątecznego nastroju tylko choinka stoi, tradycyjna warzywna sałatka i tradycyjne wędliny własnej roboty:szynka, karczek i boczek. Karp w zamrażalce. Szwagier cukiernik wiec ciasto dostaliśmy.

Co do prezentów.. Teściowie sa specyficzni ale małemu w sumie co chwila rzuca pare groszy (po 50 głownie) np 10 dni temu na 3 miesiace i dzisiaj znow dali, wcześniej juz z dwa razy po 100 dali. Prezentów nie kupują,ale moze i dobrze .. Moi rodzice tez dają jakies pieniążki ale widze ze przyjemność sprawia im kupienie prezentu z tym ze raz kupili wielka kolorowa grzechotkę taka typowo plastikowa (jak miał z 3 tygodnie) i nadal Antoś nie jest nią zainteresowany, a dzisiaj dali sweterek. Sweterek w serek zapinany na złote guziki... Niestety gustu zero. Założę go jadąc do nich na święta ale na fb bym zdjecia w tym sweterku nie wstawiła:D (nie wstawiam maniakalnie zdjeć zeby nie było, mam tylko jedno zdjęcie synka, w święta pewnie stawie drugie)

Dzieciątko płaczące po jakimś czasie w kąpieli. Tez pierwsze co mi do głowy przyszło to ze woda stygnie. My stawiamy wanienkę na ziemi i bardzo szynko woda traci temperaturę dlatego kąpiel trwa do 5 minut, ubierać teraz tez ubieram w łazience bo tam jest bardzo ciepło a w sypialni mamy zakręcony grzejnik i ok 30 stopni. Podczas ubierania w sypialni płakał. Myślałam zr ogólnie nie lubi ubierania, a in płakał bo było chłodno. W łazience ubiera sie bez sprzeciwu.

Znow sie naklikalam a jak mi nie doda posta to chyba sie na Fb wyprowadzę !!! Joke :)

Kochane spokojnych swiat, zeby każdej z nas zakręciła sie w oku łza wzruszenia i miłości przy tych naszych skarbach :) :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Po dzisiejszym dniu padam....no ale wypieki zrobione, choinka ubrana, zaczyna roznosić swój zapach, Szymek śpi a ja już nie mogę się doczekać jutra:-)

Nie wiem czy jutro będę mieć czas więc kochane mamusie życzę Wam świąt pełnych spokoju i miłości, spędzonych w gronie najbliższych. A wszystkim dzieciaczkom przesyłamy wraz z Szymkiem moc uśmiechu i radości:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joanna cwaniara:) soczki bedzie pila:)
joasiaG ale sie narobilas:) podziwiam:)
karolinek ja tez tak mam ze mam ochote zjesc to moje dziecko:) zwlaszcza teraz jak jest taki bobas slodki i wyjmuje sobie mela zeby wlozyc kciuka:)
mycha zdrowia mamusiu!!!

Dziekujemy za zyczenia i rowniez zyczymy Wam cudownych i spokojnych swiat. Duzo odpoczynku i radosci z Waszych pociech, pojednan z partnerami i tesciowymi:) i szybkiej przemiany materii po tym obzarstwie. Uwielbiam Was i ciesze sie ze jestescie!

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

rozibędzie dobrze,nie trzeba mieć wszystkiego na święta i tych wszystkich potraw.ważna atmosfera i wasza miłość.
mychaMój pije enfamil na noc.nic się nie dzieje,kółek nie ma.
mamusie:życzę wam spokojnych i radosnych świąt,abyście spędzimy je przyjemnej rodzinnej atmosferze.Dziękuję wam również za to ze piszecie i że wiele rzeczy mogę się id was dowiedzieć jak i was zapytac.Mam nadzieję że nasze bobasa przyniosą nam w te święta mnóstwo pociechy.
Mam nadzieję że mimo tych świat i całego zamieszania będziecie pisac bo i ja zapewne zajrzę.
My jedziemy na wigilię cioci męża z teściowa,oby mały był grzeczny i nie marudzi u obcych,bo właściwie każdy dzień świąt u kogoś innego.a dopiero w pon.jedziemy do moich rodziców i zostaniemy do Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Dziewczyny jesteście kochane i aż bierze mnie wzruszenie na myśl że jesteście i zawsze można na Was liczyć! :*
Mąż pojechał po mleczko w poszukiwaniu Enfamil ale w 3 różnych sklepach nie znalazł. Mamy bebiko, zobaczymy. Mój mały zdrajca zasysa się tak ze aż się boje ze będzie problem z powrotem do piersi ;(
Karolinek odciągam mleczko, za wszelką cenę chce utrzymać laktacje. Ale boję się że Kuba się zbuntuje po kilku dniach mm...

Ból znów powracał ale wzięłam ketonal forte i jakieś mocne rozkurczowe czopki i przetrwałam, najwyzej pociągne tak chociaż jutro jeszcze...
Przez to całe dzisiejsze zamieszanie prawie zapomniałam ze tego dnia dokładnie rok temu Kubuś dał mi pierwszy znak swojej obecności w postaci cudownej jeszcze nieśmiało bladej drugiej kreseczki :)

Kochane bo mogę nie mieć kiedy...
Wszystkiego najlepszego życzę Wam z całego serducha! Spędzcie ten czas w gronie najbliższych z uśmiechami na twarzach który będzie Wam towarzyszyć cały czas! Cieszcie się swoimi maleństwami i bawcie się dobrze owiane cudowną świąteczną atmosferą ;***

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki :) oj widzę ze u Was juz wszystko gotowe na święta a ja jeszcze w czarnej du...przez ostatnie dni tylko awantury z mężem ( strasznie mnie wkurza on i jego durna rodzinka jestem na nich tak wkur...ze nie wiem czy chce z nimi święta spędzać ) Laura nie ma jeszcze sukienki ja tez niekoniecznie mam na siebie co włożyć a młodemu kupiłam dziś za małe spodnie i jutro muszę biegiem wymieniać :/ jedyny plus z tych awantur jest taki ze w tydzien pare kilo poleciało wiec moge spokojnie w święta smakować wszystkiego :))))
Mycha my tez używamy enfamil i wszystko Oki w razie jak bebiko nie podpasuje zawsze mozna zmienić :)
Kochane życzę Wam zdrowych wesołych i spokojnych Świat spędzonych z najbliższymi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...