Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

blanka to ładnie pocisnelas. Ja ściągnęłam raz 9 a raz 110 o ni cholery więcej. . A jaki masz Laktator? Ja mam już 2...

Coś chciałam pisać 8 zapimnialam.

Witek ma dziś 2 miesiące :) jak ten czas leci !
I z racji tego problem z brzuszkiem śpi tylko na rekach a obsral się dosłownie po pachy :p

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

weronika.95
Blanka widze ze ty masz najgorzej z tymi nocami. Ja bym na twoim miejscu nie dala rady ! Szacun kobieto!
Jest to mozliwe. Mój maly przesypia cale noce od jakiegos miesiaca. Dzis np zjadl o 19.30. 21 kapiel po kapieli smok i spi slodko. Budzi sie o 7-8 na butle i znowu idzie spać do okolo 9 :)

Ja tez nie dowierzam... Moja Jula budzila sie dzisiaj 6 razy... (I tak przez ostatni miesiac co noc).
"Padam padam padam" a juz bylybtakie piekne noce jak bylybtylko 3 pobudki.

Odnośnik do komentarza

ale naskrobałyście!;)

Ja ostatnio trochę zalatana. Dużo spraw, a miasto daleko, więc same podróże do urzędów zajmują czas.

Weekend na studiach. Mąż oczywiście poradził sobie sam z dwójką :)ma mu się obsrala:D nie byl zadowolony.
Ja odstresowana , spędziłam trochę czasu ze znajomymi, poedukowałam się trochę :)
Jutro rano musze zawieźć próbki do badań na nosicielstwo, więc znowu wyjazdy. Takie są uroki mieszkania 50km od miasta powiatowego;)

Pozdrawiamy cieplutko;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqgbj495x7y.png

Odnośnik do komentarza

Kochane kiedyś w koncu każde z naszych dzieci prześpi noc ;) mojemu tez sie jeszcze nie udaje, ale wierze, ze w koncu to nastąpi. Jeśli nie uda sie do skończenia trzech/czterech miesięcy to zacznę go dodatkowo karmić butla na śpiocha tak ok. 23 przed tym jak sama pojde spac. Moja siostra tak robiła. Jedzonko przed spaniem około 20 a pozniej na spiocha jeszcze butla o 23 i mały spał ładnie do rana. Twierdzi, ze wyspani rodzice to najedzone dziecko :) chyba cos w tym jest ;)

Moj młody jak wczoraj przespał cały dzien, tak dzisiaj nie spi praktycznie wcale. Teraz juz umęczony chyba padł mi podczas jedzenia, ale pewnie jak bede go odkładać to sie obudzi. Moze to i lepiej i dzieki temu uda mi sie łatwiej go uśpić na noc:)

Wszystkie codziennie kapiecie maluchy? Mi przyznam sie, ze czasem zdąża sie odpuścić jak młody usnie mocno albo bardzo mi sie nie chce :P i mam pytanie jak wam sie udaje samemu kapać bąbelki bo ja mam wrażenie ze jedna osoba tego nie ogarnie i zawsze z niemezem kapiemy razem :P

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

Tesciowa nie rozumie jak mowie do niej zeby go nie nosila i nie kolysala bo nie ma takiej potrzeby. Mowi zebym nie przesadzala. Szlag!

chani no i elegancko:)
joanana ja staram sie codziennie kapac ale jak nie wykapie to sie nic nie stanie. Ja kapie sama bardzo czesto choc na poczatku kapalismy zawsze we dwoje:)
psychaa ja juz ta gabke wyrzucilam. Bo mi sie wydawala brudna

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź w sprawie nani. Chyba rzeczywiście skuszę się na kamerkę. Tego dlinka, bo są dostępne w mediamarkt, a mamy kartę podarunkową do wykorzystania.

Młody właśnie zasnął. Też się zawsze zastanawiam jak będzie wyglądała noc i również trochę mnie to stresuje! Bo bywa różnie! A wiem, że potrafi ładnie je przesypiać więc jak trafi się jakaś gorsza to mnie od razu denerwuje;)

Udało nam się przejść prawie na całkowite kp. Tylko przed snem po piersi dokarmiam go mm. Jestem z siebie dumna! Po trzech miesiącach wreszcie się udało;) i chyba w związku z tym czwarta doba leci bez kupy. Hehe. Jutro zaopatrzę się w te czopki glicerynowe, na wszelki wypadek. Póki co widać, że mu się nie chce kupki, ale różnie bywa.

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

A odnośnie kąpieli. Kąpie z reguły sama. I nie wyobrażam sobie odpuścić kąpieli. To juz rytual, który Młody bardzo dobrze zna. Zawsze przed kąpielą jest kryzysowa godzina ciaglego marudzenia i niezadowolenia (jest zmęczony i chciałby drzemać), ale wystarczy wejść z nim do łazienki i od razu mu humor dopisuje. A później od razu jedzonko i spanie.
Nawet jak wyjdziemy z domu i wrócimy późno, a on taki rozespany to i tak kapiel jest obowiązkowa.
A poza tym baaardzo lubię jak pachnie po myciu! :D

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

Witam się! Dziewczynki powiedzcie mi te które karmią piersią czy używacie tabletek antykoncepcyjnych Ovulan? Gin mi przepisał że podobno nie szkodzą dziecku jak się karmi piersią ale sama nie wiem czy wykupywać receptę... Jak u Was z zabezpieczeniem? Pewnie już ten wątek poruszany był ale ja zawsze mam spóźniony zapłon...

Odnośnik do komentarza

blanka,karolina83 właśnie o to mi chodzi ze podanie mm nie poprawia sytuacji i nie wydłuża snu, a u nas wręcz skracał bo marnowaliśmy pózniej 20 minut na odbicie. Ja podałam mm z 3-4 razy po kąpieli do snu bo w piersiach miarki nie mam, a laktator mam dupny i nienawidzę odciągania. Az mnie ciara po plecach przechodzi jak zaciągam i nieważne czy na małym czy dużym ssaniu. Ja wiem ze mam pokarm i nikt mi nie wmówi, ze nie bi zaraz 3 miesiace i dajmy radę, a waga małego rośnie :) ale Antoś zasypia zawsze przy wieczornym cycu i myślałam ze zasypia i nie dojada a jak podam mm w butki to dotankuje sie do pełna i pospi. Głupie myślenie i kompletnie sie u nas nie sprawdza, wiec zostajemy przy piersi i czekamy na ten przełom z dnia na dzien co u Was :) :)

Blanka chcesz ćwiczyć. A z taz w tygodni nie możesz uciekać na zajęcia grupowe? Ja w tym tygodniu tez idę na fitness. Wiem ze ćwiczenia raz w tyg nie wpłyną drastycznie na wygląd ciała ale za to na psyche baaaardzo :) az mi sie zachciało dzisiaj poćwiczyć w domu :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

karolinek26 no wlasnie dzis pocwiczylam sobie...
Nie pamietam juz ktora polecala skalpel chodakowskiej ale dzisiaj zrobilam ten trening dajac z siebie 50 proc a wszystko mnie bolalo. Moje miesnie zapomnialy do czego sluza. Musze sie wziac za siebie.
Z fitnesem musze to z moim M uzgodnic bo on duzovpracuje a chce tez z nim spedzic troche czasu... Poza tym mam orbitrek w domu i troche szkoda kasy wydawac na karnet.

ewa7 ja mam tabletki ale inne i w sumie mi nic po nich nie jest ale taka antykoncepcja nie dla mnie bo czesto zapominam brac mimo budzika. Wczesniej uzywalam plastrow i juz nie moge sie doczekac jak do nich wroce:) bo sa super:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

My tez kapiemy codziennie, moze z 2 razy pominęliśmy, a tak to codziennie. Moze i nie jest to konieczne ze względów czystości, bo codziennie ma na noc i dzien czyste ubranka a nie ulewa ale sam chyba bardziej niz Antoś przyzwyczaiłam sie juz do tego ze cyc, kąpiel, cyc i spać :)
I teraz uwaga, ja synka nie kąpałam jeszvze nawet razu. Maz ma szkole rodzenia mył lale, potem w szpitalu jak spędziliśmy 8 dni ze względu na żółtaczkę to pytał położnych czy moze k zawsze chodził z małym na kapanie i w domu tez kapie on. Ja w tym czasie szykuje pampuszka i strój do snu, ubieram i karmie a zakaz ogarnia łazienkę bo młody juz zaczyna kopać w wodzie i rozlewać :)
Gąbka tez uwazam ze siedlisko bakterii i brudu, kupiliśmy ale nigdy nie użyliśmy.
Psychaa u nas te problemy brzuszkowe właśnie na piersi. Codziennie kupka dwie czasem trzy, a od ostatniej soboty jedna wymuszona czopkiem w czwartek i znow pampers suchy:/ mały przy tym roskoszny, uśmiechnięty, nie płacze i nie stęka.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

A my kąpiemy co 2 dzień i zawsze z mężem, jak do tej pory. Po początkowym falstarcie, zaczęliśmy znów kąpać w wiaderku tummy tub. Mały fajnie w nim siedzi, jest mu ciepło i przyjemnie :) i tak kąpiemy na zmianę w wanience i wiaderku. A w dni bez kąpieli myję go całego płatkiem i wodą przegotowaną, ostatnio zawsze z mlekiem (tym moim, z piersi). Bardzo pomaga na krosty, wypryski - wszystko ładnie poschodziło :)

Gratuluję dziewczynom walczącym o kp i tym, które cały czas karmią również :)

Dziewczyny po cc - czy pobolewa Was podbrzusze? Bo mnie tak od czasu do czasu, dziwny ból bo nie tak do końca na okres, ale też jakby nie od blizny. A dziś mnie rozbolał konkretnie, całe szczęście przeszło, ale zastanawiam się nad przyczyną.

Aha i problem z dziećmi nieodkładalnymi - proponuję rozejrzeć się za chustą lub nosidełkiem typu mei-tai. Ja mam nosidełko z opcją dla noworodka (chodzi o rozstaw nóżek) i łażę tak z Witkiem po mieszkaniu. Można coś zjeść, zrobić w kuchni, itd. Nawet jak się drze, to się uspokaja w końcu i ostatecznie zasypia. A przy okazji ćwiczy stawy biodrowe, naprawdę zaczął ładnie rozstawiać nóżki po 2-3 noszeniach.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Kurczę nie pomyślałam o tych bakteriach itd. bo dopiero co kupiłam tą gąbke i raz użyłam, chyba jednak na ręce będzie wygodniej. Kąpiel traktuję jako znak że już zaczyna się noc, karmię i do spania, tylko ciężko nam trafić z godziną, bo mały różnie jeszcze śpi.
Właśnie mamy pierwsze nocne karmienie po 4 godzinach snu, co rzadko się zdarza, bo raczej 2,5 to max, ale mieliśmy pępkówkę więc udało mi się trochę posiedzieć przy stole z karmi:-)
Co do zabezpieczenia to chyba zostaną prezerwatywy, bo moją wątroba źle przyjmuje tabletki.
Za tydzień zapiszę się do ginekologa na kontrolę po połogu, a co do bólu po cc to ostatnio mam ból jak na okres ale nie jest tak bolesne.

http://www.suwaczki.com/tickers/h84f20mmd8jhq88f.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...