Skocz do zawartości
Forum

Konkurs Świąteczny z Parenting.pl


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek Grzesiu (5 lat) uwielbia świąteczne przygotowania. W tym roku stworzyliśmy piękne bombki choinkowe - styropianowe kule pokryte kaszą gryczaną lub ryżem, ozdobione złotym/ srebrnym sprayem, koralikami i gwiazdkami. W 90 % zostały wykonane przez synka (pomagałam wyłącznie w spryskaniu sprayem i przyczepianiu wstążek). A oto efekt:) Pięknie wyglądają na naszej choince, którą Grzesiu też już ustroił:)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22250.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
ponieważ lubimy takie świąteczne kreatywne prace - dlatego przedstawiamy i my Nasze ozdoby świąteczne.
1. Aniołek, wykonany ze styropianowej kulki, żółtej krepiny, sukieneczka pomalowana przez Juleczkę i ozdobiona błyszczącymi cekinami i klejem z brokatem skrzydła to wycięte odrysowane dłonie Julii
2. Choinki wykonane z foremek papierowych po babeczkach, przyczepione do siebie zszywaczem ozdobione błyszczącymi cekinami i klejem z brokatem
3. Renifer (brązowy) i Piesek (czarny) wykonany z odcisków dłoni, pomalowany farbami plakatowymi ozdobione klejem z brokatem, noski to pompony naklejone oczy

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22280.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22281.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22282.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22283.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22284.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22285.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22286.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22287.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Parę dni myśleliśmy z synkiem (3 lata i 4 miesiące) nad ozdobą choinkową, która byłaby unikalna.. I do głowy przyszedł nam lampion - w końcu czas adwentu ;) Ale żeby nasz lampion był naprawdę unikalny zrobiliśmy go z makaronu do lasagne :)
Filipek namalował na 2 częściach Pana Jezuska w żłóbku i bałwanka a ja (też chciałam się pobawić) choinkę i nasz dom w Świątecznej ciepłej odsłonie :) Synek wszystkie 4 części wymalował palcami a gdy wyschły, skleiłam je klejem na gorąco i dokleiłam u góry sznurek. Filipek powiesił lampion na choince, włożyliśmy do środka światełka choinkowe i zaświeciliśmy światełka - efekt naprawdę super! :)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22292.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22293.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22294.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22295.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22296.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22297.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22298.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22299.jpg

Odnośnik do komentarza

Święta tuż tuż, więc postanowiłam z moją 8-letnią bratanicą Wikusią zrobić oto takie ozdoby choinkowe. A sposób ich przygotowania jest bardzo prosty. Najpierw ozdobne opakowania po pralinkach obkleiłyśmy kolorowym papierem do pakowania prezentów, a następnie ładnie obwiązałyśmy wstążeczkami (czerwonymi i zielonymi). Ale miałyśmy super zabawę. Pomagał nam oczywiście mój 2, 5 synek, dzielnie przytrzymując paluszkiem podczas zawiązywania kokardek :-)

Odnośnik do komentarza

A my z córcią LAura ( 1 rok) zrobiliśmy kilka wyjątkowych ozdób choinkowych. Oczywiście nasze prace trwały kilka dni. Dlatego było kilka dni zabawy. Prawie córcia miała katar to mieliśmy urozmaicenie dnia, gdyż nie wychodziliśmy na spacery. I tak spod naszych rąk powstał cały komplet pięknych tekturowych baniek, łancuch z szyszek i szyszkowe ptaszki.
Bańki powstały z tekturki. Mają one rózne wzory. Na jednych jest choinka zrobiona ze stempelka zimniaczanego. Wyciełam w ziemniaku trójkąt a córcia odbijała go z moja pomocą na bańce. Po wyschnięciu dekorowaliśmy choinkę brokatem w kleju.
Bańka 2 to głowa bałwana. Zrobiona również ze stępelka z ziemniaka. Czapka bałwana jak i jego buzia zostały zrobione z brokatowego kleju.
Bańka 3 to banka zrobiona z pociętych resztek kolorowego filcu. Najpierw posmarowaliśmy bankę klejem a potem córcia nałożyła na nią grubą warstwę pociętego filcu.
Bańka 4 przedstawia głowę mikołaja. Na bańkowej tekturce córcia odbiła swoją rączkę pomalowaną białą farbą i tak powstała broda mikołaja. Brokatem domalowałyśmy mu policzki, nos i usta a pisakiem oczka. Na koniec dokleiłyśmy mikołajowi czapkę z materiału. Pompon i futerko zrobione jest ze starego wsadu do poduszki.
Bańka 5 i 6 powstały z orzeszków ziemnych. Kilka orzeszków pomalowałyśmy pędzelkiem na biało i czerwono. Z białego orzeszka powstał bałwan, któremu zapałką domalowałyśmy guziki i buzie. Na koniec doczepiliśmy filcową czapkę i kawałek gałązki jako miotła.
Z czerwonego orzeszka powstał mikołaj. Domalowałyśmy mu oczka farbą i dokleiłyśmy brodę z wkładu do poduszki. Czapka zrobiona z materiału (takim samym sposobem jak czapka mikołaja odbitego z rączki ).
Z niepomalowanego orzeszka powstał jeszcze renifer. Doczepiłam mu 2 małe gałązki jako rogi. A paluszkiem umoczonym w farbie córcia domalowała oczka i nos.
kolejną ostatnią bańkę zrobiłam sama. Umieściłam na niej logo Waszego portalu i brokatem domalowałam świąteczną ozdobę :)
Na szyszkowym łańcuchu znalazła sie szyszka z kokardą na samym czubku.
Kolejna szyszka to elf. Jego buzia powstała z filcu. Domalowałyśmy mu oczy i usta brokatem. Dokleiłysmy czapkę i zawiązałyśmy szalik by nie zmarzł na dworze ;) Podobnie powstała szyszka anioł. Tylko ma on jeszcze skrzydła z tektury pomalowanej złotym brokatem.
Wszystkie szyszki przyczepione zostały do tasiemki i tak powstały 2 szyszkowe łańcuchy.
Ostatnią ozdobę zrobiliśmy z pozostałości. Czyli resztek tektury i bańki, która nam została. Córcia moczyła swój paluszek w różnokolorowej farbie i odbijała go na tekturze. Po wyschnięciu wyciełam z niej skrzydełka i ogonki by zrobic szyszkowe ptaki. Najpierw do szyszki przyczepiłam kawałek drucika by ptaszka przyczepic na choince. Potem z córcią dolepiłyszmy mu oczka i dziób z filcu a na koniec pomiędzy łuski szyszki włożyłysmy kolorowe skrzydełka i ogonki. Córci najbardziej podobały się właśnie te ptaszki. Cały czas się do nich uśmiechała.
Wszystkie te ozdoby powiesiliśmy na choince przed domem, by zobaczyc jak się one prezentują :) Jest to nasza pierwsza wspólna świąteczna choinka. Ponieważ rok temu nawet nie miałam siły myślec o ozdobach świątecznych

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22322.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22323.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22324.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22325.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22326.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22327.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22328.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22329.jpg

Odnośnik do komentarza

Ozdoby choinkowe wykonane wspólnie z synkiem Adamem, lat 5.
1)Bałwanek wykonany z buteleczki po jogurcie pitnym.
2)Bombka z żarówki, pomalowana lakierem do paznokci, wyklejona czarną nitką.
3)Bombka "kwiatek" wykonana z żarówki i płatków kosmetycznych.
4)Bombka z żarówki oblana woskiem.
5)Bombka z żarówki, oklejona paseczkami z kolorowego papieru.
6)Bombka Mikołaj, również wykonana z żarówki.
7)Bombka z żarówki wyklejona kuleczkami z bibuły.
8)Bombka z żarówki, wyklejona skórką mandarynki.

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22481.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22482.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22483.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22484.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22485.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22486.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22487.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22488.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...