Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

MAMAEWY tak skończyła bo ona z 15 jest :) dziękujemy :)

Dzisiejszym solenizatom moc buziakow :*

RUDAMARUDA Ty jako spec od kp to mi doradz co jest nie tak? No karmię a ona je z 4 minutki i za chwilę znów się na mnie drze. A nawet jak zje więcej to też za chwilę chce. Ja już dziś jej kaszke dałam i do niej trochę jabłka (czyli miała dziś trzy nowości bo jeszcze brokul) ale już nie wiedziałam co robić. Nie będę jej przecież co pół godziny karmić bo już sił nie mam. No ręce opadają. Jeszcze szukam w paszczy bo to może zęby ale nic nie widzę narazie.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

MamaEwy a próbowałaś ululać w nocy Małą jak ci się budzi pierwszy raz? Moja Mała zawsze miała tylko jedną pobudkę, ale odkąd wyszłyśmy ze szpitala to zdarza jej się obudzić dwa razy i do tej pory ją karmiłam, ale zasypiała mi po 5 minutach. Dziś nie dawałam jej do cyca tylko ululałam (pierwszy raz) na rękach, trwało to jakieś 20minut ale się udało. Jeszcze chwilę poruszała się w łóżeczku i zasnęła. Ja będę to za każdym razem teraz próbować jeżeli obudzi mi się wczensiej niż o 3, bo wygląda na to że po prostu ma wtedy lżejszy sen a nie głodna jest.

JustynKa87 u nas też wyszły górne dwójki, wampirek malutki ;) ale muszę przyznać że czasm jak pzejedzie mi po sutku zębiszczami to aż mnie ciary przechodzą ;/ Myjesz jakoś te ząbki? Bo ja odkąd wyszły jej jedynki to myję tylko wodą przegotowaną, pasty jeszcze nie użyłam bo nie ma skończone 6miesiący.

My musimy się wstrzymać z rozszerzaniem diety jescze przez tydzień, jak dojdzie do siebie po tym zapaleniu płuc, więc dziewczyny będę was męczyła pytaniami :P przygotujcie się na męczącą BASS :D

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Jutro trafiła nam się wizyta w poradni kardiologicznej, a Mała jest jeszcze osłabiona po antybiotyku i miałyśmy nie wychodzić nigdzie przez tydzień, no ale cholerka zwolniło się miejsce (kolejny termin na październik dopiero ) i powiem wam że nie wiem jak to ugryźć, myślicie żeby założyć Małej maseczkę? Bo to w Prokocimiu a tam wiadomo że mnóstwo dzieciaków, rodziców, lekarzy. Sama nie wiem, boję się że coś złapie, teraz grypa wszędzie szaleje ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Ewulka8 Pani dr nie kazała stawiać, a powiedziała, że można już stawiać, tym bardziej, że mój brzdąc już strasznie rwie się do stawania. Ale powiem Wam dziewczyny, że wczoraj jak zobaczyłam u Pani dr takie miesięczne maluszki, które były na pierwszej kontroli bioderek, to mój Bąbel przy nich już taki duuuży się wydawał. Co chwilę coś gadał, chwilami piszczał, śmiał się w głos, a podczas usg już nie leżał spokojnie jak wcześniej tylko wiercił się bo wszystko go interesowało.
Co do obiadków to ja najczęściej gotuję sama, bo mój Panicz jakoś woli mamusine zupki. A najbardziej podchodzą mu takie lekkie pomidorówki, tak pomidorówki- dodaje do wywaru z jarzyn( najczęściej ziemniak, marchew, pietruszka lub seler) pod koniec gotowania odrobinę przecieru własnej produkcji ze swoich pomidorów, jeszcze pogotuję to z 5 min i na koniec zblenduje to. Młody wcina aż mu się uszy trzęsą. Tych obiadków z Hippa też w ogóle nie chce jesć, ja kupuję już tylko z Gerbera. A i od kilku dni tez podaje mu Flipsy ( jednego na dzień) i też je ze smakiem- za pierwszym razem siedziałam i patrzyłam czy czasem nie ugryzie za dużego kawałka, ale nawet ładnie sobie to memla- tylko potem ubranie od razu do prania bo całe poklejone. A w niedziele mieliśmy gości i wiecie co przywieżli w prezencie dla półrocznego dziecka... kinder czekoladki- powiedziałam, że ja mu jeszcze takich rzeczy nie daje i zostawiłam na stole. Ale dwa wieczory i po kinderkach ani śladu- zjedliśmy z mężem hehe.

Odnośnik do komentarza

ja mam psa rasy shih-tzu- wg książek idealny dla dzieci, a mój to mała socjopatka, ale cóż, jesteśmy na siebie skazami, to mój 4 pies, ale po tym doświadczeniu trudnej miłości raczej ostatni

to moje dziecko dziwne, bo uwielbia odciąganie i czyszczenie noska, co oczywiście może się zmienić, więc się nie podniecam

ania ja gotuję na 3 dni właśnie:-) i wcinamy już 3 paczkę kaszki bobovita, dobry żarcik hahaha

Silv myślałam, żeś zginęła:-)

Justynka gratki wampirka:-))) wysyłam moc:-)

rewolucja zdrówka i niech gile idą precz, byle nie do nas, bo coś młody kicha, a matka się modli; musi się skończyć, bo jak kocham moją córkę, to jak posiedzimy jeszcze w domu z tydzień, to wyjdę po ziemniaki i nie wrócę:-)

mmadzia ja mam mannę z bobovity, ale ona jest na mm, więc może kup zwykłą po prostu i gotuj

MamaEwy u nas też od wprowadzenia stałych pokarmów 'dorosłe' koopy- w konsystencji i zapachu niestety także:-)

Inez u mnie z M to samo... kochanie, gdzie jest cukier? no k... w tej samej szafce od roku:-))) ale na teksty pt ' ja nie robię, bo Ty i tak lepiej zrobisz' się nie nabieram:-) ten bolesny proces wychowawczy trwa już 17 lat, ale nie ustaję w wysiłkach i awanturach:-)

Ewulka po daniach ze słoiczka nie tylko u nas buzię trudno domyć, ale także doopkę po 2:-) mój M wykonuje polecenia, jak móie 'karmisz' to karmi:-) ja gotuję sama, bo lubię, a słoiczki podaję takie fikuśne bardziej, albo pierwsze mięska podawałam no i owoce typu morele, jagody, śliwki

Magdag a dynia, cukinia?

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

ale pogoniłyście pisanie od wczoraj!
My dziś jechalismy do hematologa na wizytę. Od rana mi mąż podpadł, bo wstalismy rano a on nic mi nie pomógł przy małym, ja latałam jak głupia żeby nas wyszykowac i zdążyć a on sobie tableta odpalił przy kawie- "bo on już jest gotowy". Niech to szlag.
lekarka powtórzyła po poprzedniej, to neutropenia, najwazniejsze że mały nie choruje, jest duża szansa ze mu to z wiekiem minie, teraz nic nie zostaje tylko obserwować i uważac zeby czegos nie złapał. Bo w przypadku nawet niewielkiej infekcji zaleca się od razu antybiotyk - bo jego organizm może sobie nie poradzić sam :( i nie wolno ryzykowac że się choroba rozwinie. Mam nadzieję że nie będziemy musieli tego sprawdzić ;(
ewulka ja trochę gotuję, trochę jadę na słoiczkach, żeby różnorodnie było. Kupuję warzywa te bio, ale jest mały wybór, więc daję też słoiczki.
Krzys też ma lekko pomarańczowy nosek ale nie wiedziałam ze to źle... bede musiała się przyjrzeć tym obiadkom i mniej marchwi dawać.
co do bezmarchwiowych obiadków to mozna też przeciez dawac jednoskładnikowe obiadki, albo otworzyc dwa słoiczki bez i po pół dać , przez dwa dni np:) ja ostatnio tak miksuję, np daję obiadek z królikiem a do tego poł słoiczka brokułów (bo nie miałam akurat nic złozonego z brokułami)
Albo dziś warzywa z ogrodu z wołowiną, po poł słoiczka dałam, jutro reszta.Czy pół pasternaka, pół obiadku z mięsem itd. Ogólnie niezły mix ;D
kagada zawsze możesz kupic albo sama ugotować mięsko i dodać do sloiczka bez marchwi :) ja kupiłam pierś z kurczaka (oczywiście bio ;) ) ugotowałam, zblendowałam na papkę i podzieliłam na 10 gramowe kulki, zamroziłam i teraz jak chcę mieć sloiczek z mięskiem to taką kulkę rozmrażam i dodaję (miałam swojej pordukcji sporo bezmięsnych słoiczków pomrozonych więc musiałam sobie jakoś poradzić)
mamaEwy ja mam zwykłą mannę, sypie na wrzątek, ale lewą ręką sypię a prawą już mieszam :) to glutkow nie ma :)
rewolucja, olga całusy dla dzieciaczków na pół roku, sto lat i inne okazje :D
Wy wszytskie o urodzinach już myslicie? jakos smutno mi sie zrobiło, bo my takich wielkich planow nie mamy, nasze rodziny są daleko, raczej nie będzie imprezy z tego powodu. maż pewnie wolne weźmie i gdzieś sobie pojedziemy we trójkę... i tyle :/niestety nie mamy jakichś bardzo bliskich relacji z rodzinami, a dystans jeszcze to pogłebia.
Do dziś moi rodzice byli u nas raz, tak samo teściowa. My u nich też moze 3 razy... więc bez szału.
chrzciny planujemy na kwiecien, też bedzie pewnie problem kto jak i na ile ma przyjechać. Były cyrki ze slubem, teraz powiem tylko kiedy mają się stawić i liczę że chociaż chrzestni rodzice sie pojawią. Reszta niech kombinuje.
na wesele musielismy w hotelu wszystkich gości połozyć, a co chwile cos komus nie pasowało chociaz wydalismy majatek na noclegi. Dlatego teraz już nie zamierzam się gimnastykować. Sorry, wyżaliłam sie przy okazji na rodzinne klimaty.

PS. Ja miałam chyba szczęście bo nasze puzle nie śmierdziały ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Julita28

Ja byłam dzis z Hania na wizycie wazy 8.050 i mierzy 69 cm
Glutenu jeszcze nie wprowadziłam tlyko Kp i jakies tam słoiczki
Martwi mnie to ze moje dzidcko ma 6.5 Msc a nadal sama sie nie przewraca :/ lekarz mowi ze jak za msc tak dalej bedzie to mam przyjść nie wiem
Jak położę hanie tak ona sobie lezy . Czy jest jakies dziecko na forum co tez jeszcze nie opanowalo tych przewrotów ?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jakiś czas temu trafiłam na to forum i się wciągnęłam w czytanie Was :) Przygarniecie mnie jeszcze???? :) jestem mamą fasolki urodzonej 11 sierpnia, też KP i mam małe problemy z rozszerzaniem diety.... Piszecie o jakiś latach, czy mogę prosić o jakiś link bo właśnie też przymierzam się do kupna czegoś :)

Odnośnik do komentarza

witaj Oweczka :) razem raźniej ;)
Julita a może zachęcaj jakos do obrotów? u nas pomogło kładzenie ulubionej zabawki tak tuż poza zasięgiem rączek, mały się wyciągał pręzył i w koncu przyszedł mu do glowy pomysł z obrotem :) poza tym sa filmiki jak ćwiczyć obroty na you tube, spróbuj i nie martw się!
mam link ale nie da sie tu wkleić :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Bass no jasne ze myjemy zabki;). Odkąd tylko pierwszy sie pojawił. Mam taki specjalny zestaw szczoteczek który dostałam z rossmana i teraz używam taka jakby z silikonowych włosków. Ja polewam ja zawsze woda przegotowana przed użyciem i tak szorujemy. Swoja droga Tosia to uwielbia ( oby jej tak zostało ) a to juz jako rytuał przed kąpielą występuje;)

Ja nie mysle jeszcze o urodzinach ale my na pewno zrobimy w domu i beda najbliżsi czyli rodzice i chrzestni jeśli wyraża checi;). Nie wiem ale jakoś nie jestem zwolennikiem urządzania dzieciecych urodzin w lokalach , przecież to ma byc dzien dla dziecka a nie dla dorosłych:) Dlatego bedzie piękny tort i dużo balonów zeby Tosia sie cieszyła:)

Aniu jasne ze nie będziesz sie musiała nic sprawdzać. Krzys jest silnym i zdrowiutkim chłopczykiem. Nie dla niego choroby- przecież on nie ma na to czasu:)A z czasem z pewnością wyrośnie z tej przypadłości i juz nie będziesz musiała sie martwić. Bedzie dobrze!:)
A co do rodziny ha! Skąd ja to znam?!;) Z tej właśnie przyczyny nie robiliśmy wesela i był święty spokój:)

Julita moja córcia tez jeszcze sie nie przewraca. Moja pediatra ma specjalność neurolog dziecięcy i mówiła nam żebyśmy dużo ćwiczyły obrotów.

Olciak co u Was? Zdrowi? Wszystko ok?

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Rewolucja dobry sposób na zasypianie :):) moja właśnie łapie się tylko wtedy jak jest śpiącą ale ròwnież ostatnio zauważyłam że ma dziąsła na dole zaczerwienienie więc może to też zęby jak mówi K.a.s.i.a ( bo narazie nie mamy żadnego) szczepienie mam dopiero 10 marca ale na pewno zapytam lekarza niech spojrzy w te uszy :)
Co do urodzin, mój M wymyślił zamek dmuchany ale myślę że na 1 urodziny to trochę przesadą bo mała chyba nie będzie jeszcze korzystała, u nas w rodzinie dużo dzieci więc będzie kinder party, zapewne grill w ogrodzie :) tylko ciekawe jakie lato będzie w tym roku :) uffff pamiętajcie upały jak rodziłysmy? Jak jak urodziłam to było 37! Nie do pomyślenia teraz :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!

Aniu Krzys bedzie zawsze zdrowy! To taki kochany chlopiec!

Witaj Oweczka! Co do uszek to moze jak spiacy jest to tak ciagnie? Moj kuzyn ma 28 lat i tak mu zostalo do teraz! Jest spiacy to bawi sie uchem hehe

Rewolucja zdrowka dla malutkiej! I u Kowalskiej rowniez!

Co do obrotow to tez u nas dopiero gdzies od okolo tygodnia i tylko na prawa strone. A wiec kazda dzidzia ma swoj rozwoj. Zaraz dzidzie niektore beda siadac a inne beda czekac i czekac. A wiec nie przejmujmy sie i nic nie mozemy przyspieszyc. Lekarz mi np mowil, co do chodzenia norma jest miedzy 12 a 18 mcem a wiec zobaczcie jakie rozbieznosci.

My roczek napewno bedziemy robic w restauracji bo mamy duza rodzine - tak jak na chrzcinach bylo prawie 40 osob.

MamaEwy ale mnie rozbawilas zyczeniami dla Sultana haha wedlug serialu to Sultan to taki wielki wladca a wiec rzadzenia hehe ale i tak juz nami rzadzi :D

Dzis dziewczynki karmilam malego i plakalam. Patrzylam w te jego blekitne oczka i z radosci placz ze szczescia byl. Jakie to piekne uczucie miec dziecko. Zycie z takim bobaskiem to szczescie. Bym go wycalowala z milosci :) oszalalam na jego punkcie <3 <br />

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...