Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

rewolucja: z tego, co nam mówiła położna w SR wynika, że dopiero od 3 porodu, przynajmniej w Poznaniu, dopuszczają możliwość, że kobieta będzie rodziła sn przy ułożeniu pośladkowym. nie pytajcie, czemu od 3go, bo nie wiem. ta historia z małą sąsiadką straszna... w ogóle, kiedy sobie to wyobrażę, albo o tym czytam, to wolałabym już cc...
my dziś w Poznaniu mamy Babi Targ. A niedługo, to może fajna informacja dla przyszłych mam z Poznania i okolic, babi targ dla mam, czyli kobiety sprzedają rzeczy po swoich dzieciach. fajna sprawa:) na pewno pójdę:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

rewolucja nawet sobie nie wyobrażam, że mogą ci kazać rodzić przez SN! Jesli twoja lekarka będzie sie upierac poszukaj innego lekarza albo skonsultuj z lekarzem który w twoim szpitalu pracuje. Jak się uprzesz to nie zmuszą cię do SN. Moja siostra z bardzo poważną cukrzycą tez miała mieć SN ale jak ja polozyli na patologii to powiedziała, ze ona SN rodzic nie bedzie i koniec, trafiła do szpitalnego psychologa, który tylko sprawdził, czy jest swiadoma zagrożeń CC i zrobili jej planowana CC. dzięki bogu bo urodziła córeczkę ze skrajną hipoglikemią a dzieki CC poód trwał krótko i mała od razu trafiła pod opiekę, kroplowkę itd.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

ewcia ja zawsze uwielbialam kosmetyki Nivea dopóki nie zaczęłam czytać składów. Są bardzo słabe. Nigdy mnie nie uczulały, ale byłam zmuszona zrezygnować.

mamuska Ja Też Czasem ogladam te porody. Choc czasami zmieniam kanał bo się zaczynam stresować. Widziałam ten odcinek też, babeczka nie bardzo parła i poród się nie rozwijał i dlatego lekarz zaczął rozważać cc. I tak jak mówi Daniela- ciężej jest wykonać zabieg bo dużo warstw.

rewolucja trzymam kciuki żeby mała odwróciła. Myślę , że przy posladkowym ułożeniu lekarze nie będą chcieli ryzykować z naturalnym porodem. W razie czego porozmawiaj z lekarzem i powiedz o swoich obawach.

Miłego dnia dziewczyny!

Piotruś

Odnośnik do komentarza

ewelad ja też planuje kupić bebetto, model holand, jakos ten do mnie najbardziej przemawia, znalazłam w necie za 1300zł 2in1, zastanawiałam się między tym a baby design lupo comfort, ale sprzedawca powiedział, że bebetto lepiej robi wózki niż baby design.
Na SR do której chodzę położna nam mówiła, że przy ułożeniu pośladkowym robią CC, że może być tyle powikłań, że lekarze nie chcą ryzykować.
A tak sobie myślę o tym czemu nie chcą lekarze bardzo otyłym kobietom robic CC, to może też przez to, że rana może być ukryta pod zwisającą "fałdką" i bedzie się przez to gorzej goić, ale to tylko takie moje przypuszczenia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfjmg9251k.png

Odnośnik do komentarza

DANIELA U mnie bedzie trzeci poród :((((
Boję sie właśnie ze mi każą rodzić :(((( Ale nastawilam się bojowo i będę się wyklocac o cc. Ja sobie po prostu nie wyobrażam rodzic posladkowo. Porusze niebo i ziemię żeby mi skierowanie dala.

To o wadze i cc to chore jest po prostu to tak samo jakby grubszyM osobom nie robili żadnych operacji z tego samego powodu. Ja perwsze słyszę coś takiego. No ale lekarzem nie jestem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

ja się zastanawiam jak mój synuś jest ułożony, dziwnie te ruchy czuję, raczej na dole przy lewym biodrze. Tego ostatniego USG jeszzcze nie miałam i nie wiem kiedy bedzie bo moja lekarka jest jakaś dziwna i nic mi nie mówi :(
a z tym ułożeniem posladkowym to nie będzie tak, że w szpitalu mogą podjąć inną decyzję niz lekarz prowadzący?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfjmg9251k.png

Odnośnik do komentarza

hejka:-)

pogoda dupiana, pozostają zakupy i tv:-(

rybcia dzięki za odp w spr wózka, a z ciekawości na jaki się zdecydowałaś?

hembra to podobne wózki rozważamy, ja myślę nad bebetto vulcano lub silvia, u mnie to trochę fanaberia, bo mam wózek po córce, ale chciałabym nowy tak do 1500

mmadzia, rewolucja, jeszcze jest trochę czasu na obrót, a jeśli nie-cc zawsze da się załatwić-głowy do góry:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ooo, to będę czekać na opinie o materacyku :)))

A co do cc i otyłości... To ja akurat po tym programie zaczęłam się bać cc (gdyby taka konieczność u mnie nastąpiła - oby nie!). Przed ciążą zrzuciłam 10kg, ale i tak moja waga jest ogrooomna. Będę dobrej myśli - żadnych dolegliwości podczas ciąży związanych z nadwagą nie miałam, więc liczę na to, że będzie ok. Poczytałam troszkę artykułów w necie i rzeczywiście cc u osoby otyłej jest trudniejsze. Reguły nie ma - my, te większe kruszynki, damy radę :-) Wszystkie damy radę :-)

Odnośnik do komentarza

Taki fajny tekścik:
Co ma zrobić mężczyzna, aby zrozumieć ciężarną kobietę? Instrukcja - krok po kroku:

1-3 miesiąc

1. Każdego wieczora organizuj sobie zatrucie - na przykład zjedz przeterminowaną rybę i popij mlekiem. Później dowiesz się, po co.
2. Następnego ranka wstań, weź pigułkę nasenną i idź do pracy. Jeśli rzeczywiście bardzo źle się czujesz - zostań w domu, ale nie zapomnij posprzątać i ugotuj obiad.
3. Do kostek u nóg przywiąż woreczki z piaskiem - po półtora kilograma na każdą nogę.
4. Przed wyjściem włóż do kieszeni koszuli zdechłą mysz i nie wyjmuj jej!
5. Tego nie jedz, nie wolno ci. Tego też. I tego. Najlepiej zjedz jabłko.
6. Powaliło cię? Rzuć te papierosy! Coca-colę, piwo i inne napoje gazowane też!
7. Usiądź wygodnie i zjedz jogurt. Jeśli nie masz ochoty - to chociaż trochę.
8. Zwymiotowałeś? Posprzątaj po sobie. Nie wołaj żony - jest zajęta.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Muszą zrobić niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa.

3-6 miesiąc

1.Do brzucha przywiąż materac z wodą.
2. Gdy się ubierasz - nie odwiązuj go, nawet, gdy próbujesz wciągnąć buty.
3. Śpij również z materacem. Jak to, JAK? Na boku!
4. Nie zapomnij rano zażyć pigułki nasennej.
5. A przed wyjściem do pracy - wypij litr wody.
6. Przed pójściem spać również wypij litr wody i weź tabletkę moczopędną.
7. Do nosa włóż wacik, tak, aby powietrze przechodziło, ale odczuwało się lekką duszność. Wacik noś stale.
8. Masz duszności? Otwórz okno - niektórym pomaga.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, PO CO? Zrobić niezbędne badania. Co z tego, że już robiłeś?
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Materaca nie odwiązuj!

6-9 miesiąc

1. Każdego ranka siadaj na fotel obrotowy i kręć się przez 10 minut. Gdy już organizm odmówi Ci całkowicie współpracy - wstań i szykuj się do pracy. No co ty, kręci ci się w głowie? Współczuję, to na pewno minie.
2. Dolej wody do materaca.
3. Wypij coś moczopędnego, a w pracy wypijaj szklankę wody co godzinę.
4. Postaraj się nie opuszczać miejsca pracy zbyt często. Bądź czujny i dyspozycyjny przez cały dzień. Jeśli przychodzi ci to z łatwością - weź dodatkową pigułkę nasenną.
5. Zwiększ również wagę woreczków z piaskiem, które masz przywiązane do nóg - do 2 kilogramów każdy.
6. Wieczorem, nie odwiązując materaca, połóż się do łóżka i bądź perfekcyjnym, namiętnym kochankiem!
7. Jeśli wydaje ci się, że twoja żona interesuje się innymi mężczyznami - pozostań wspaniałomyślny i wybaczający.
8. Poświęcaj żonie więcej czasu i uwagi. Wyobraź sobie, że jej też jest ciężko!
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, po co? Po to samo, co zawsze - niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Oczywiście, że z materacem, co za pytanie?

The end

No, dobra, żartowaliśmy, wiemy, że jest to niemożliwe do wykonania. Po prostu odwiedź po raz dwudziesty znajomego proktologa, niech włoży Ci pomarańczę... już on wie, gdzie. Teraz oddychaj głęboko i mocno przyj. Udało się uwolnić od pomarańczy? Wyśmienicie! Możesz już pozbyć się zdechłej myszy i odwiązać materac.

Odnośnik do komentarza

Po obchodzie..jak narazie zostaje. Badanie krwi do powtórki, jestem tylko,ciekawa,gdzie będą mnie kluc bo juz wszędzie mnie kluly u mam siniaki. Jeszcze,czekamy na wyniki z posiewu.
dostalam kroplówkę przeciw skurczom bo byly dzisiaj takie delikatne na,ktg ma 30% i wcześniej klulo mnie podbrzusze.
oby wyniki byly dobre

a co do kosmetyków uwazam ze z NIVEA są dobre, i jakbym miala tak czytac analizę wszystkich kosmetyków to bym zglupiala ;)

Odnośnik do komentarza

gosik, kasia - nie bez powodu natura tak to wykombinowała, że to my a nie faceci chodzimy w ciąży i rodzimy dzieci :P Gdyby chłopcy mieli to robić, to pewnie po powyższym żaden by już nie chciał kolejnego.

A my... Czasem może narzekamy, ale tak naprawdę wszystko dzielnie znosimy byle tylko dziecko było zdrowe i silne. Supermanki z nas, dziewczyny kochane i tyle! ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Ja twierdze, ze tak przez miesiac facet powinien na probe pochodzic w ciazy ;) wtedy by kazdy zmadrzal i zobaczyl jak to jest. Ja mam kochanego meza (dzis mamy pierwsza rocznice slubu ;)) ale czasami za bardzo rozluznia sie i taki beztroski jest, ze sie smieje, ze- przewiaze mu baniak 5 litrowy z woda przez szyje i zobaczy jak to jest ciezko nam i ta energia by mu zeszla troszke ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Myślę, że u "większych" ciężarnych chodzi też o znieczulenie. Jak mi przy pierwszym porodzie sn nie wyszło i trafiłam na cc to anestezjolog krzyczała, że się wkłuć nie może bo kręgów nie czuje. Przed porodem bardzo spuchłam i fakt, że macała te kręgi i czasu to trochę zajęło. A że była 3 w nocy to kobieta cierpliwości nie miała.
Wg mnie sudocrem i bepanthen to przy odparzeniach, a tak to wietrzenie i linomag.
rewolucja ja nie wierzę żeby w dzisiejszych czasach kazali rodzić z ułożeniem pośladkowym!! Nic się nie denerwuj. Nie znam takiej historii. Parę lat temu może ale dzisiaj nie,tym bardziej jak pacjentka zdecydowanie wyraża swoje zdanie. A dzidzia i tak ci się pewnie obróci.
Ja mam porównanie z pierwszą ciążą, syn w ostatnich tygodniach tak kopał po żebrach ,że spać nie mogłam. Teraz tylko lekko czasem coś poczułam, jakby tylko rączką mnie cóa tam dotykała, więc też raczej pozycji od ostatniego USG nie zmieniła i pośladkowo leży. Za tydzień się dowiem na USG.
liza trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!
Dziewczyny tyle stron piszecie, że jak doczytałam do końca to nie pamiętam o czym miałam napisać :)

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Rybcia ja już ten wózek odebrałam w tym tygodniu. Bardzo mi się podoba, nie mam do niego jak do tej pory żadnych zastrzeżeń :) Prawdą jest, że nie próbowałam go podnosić ani zmieniać gondoli na spacerówkę, bo mi nie wolno nic dzwigać, ale moja druga połowa twierdzi, że jest lekki i bez problemów działają zatrzaski. Mam nadzieję, że się sprawdzi. I znajomi również twierdzą, że wózek jest bardzo ładny. Jedyne czego się obawiam, to obszyte eccoskórą są ochraniacze na pasy w spacerówce, ale moja mama lubi szyć i mówi, że nie jest problemem aby uszyła takie ochraniacze wnuczce z materiału :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s20mmtwdqetlf.png

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko wróciło z zielonej szkoły całe i zdrowe tylko trochę chude :/ Matka się poplakala oczywiście :)

HEMBRA według mnie to lekarz prowadzący powinien skierowanie na cc wypisać i o to będę walczyć a nie dogadywać się z nimi w szpitalu potem.

OLGA wszystkiego najlepszego! :) i 200 lat razem :)

LIZA pamiętaj ze trzymamy kciuki :)

Ja to mam dzisiaj tak napompowany brzuch ze az mi oddychać ciężko. Jak wielki balon z wodą. Ciekawe czemu?

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Cześć,
moje dziecko chyba było w lekkim szoku bo wczoraj wybraliśmy się z moim m do znajomych na grilla, z którego wróciliśmy o 4.30 - Mały zdekoncentrowany tym, jak długo matka może nie spać :p w dodatku dzisiaj spacer po parku ponad godzinę, bo mieliśmy sesję zdjęciową brzuszkową. Już widziałam jedno zdjęcie cudne... :D Udało się, po mimo pogody, wstrzeliliśmy się między deszcz - wyszło nawet słońce!
Do smarowania pupy będę używać linomag i bephanten, podobno można go też stosować na brodawki (więc dodatkowy plus). Mi też położna mówiła, że można od 34tc masować krocze, ale zastanawiam się ile to daje. Czy warto... niby pracy dużo przy tym nie jest, ale coś czuję że jeżeli będę rodzić naturalnie to i tak mi krocze natną. Co do paznokci, koleżanka rodziła (cc) i miała pomalowane to tylko zapytali czy na naturalnej płytce czy może jest tips.

Odnośnik do komentarza

Rybcia zobaczyłam w internecie ten wozek co pisałas sliczny jest ! Ja swoj zamówiłam. Przyszedł w sobotę juz jest i czeka :) mój jest tez fajny same ma zalety duża gondola itd .. Nazywa sie Tako Captivia Mohican. Same plusy jedny minus tego wózka jak dla mnie to to, ze jest wysoki i ja jako niska dziewczyna nie widze za duzo co sie dzieje przed wózkiem jak budka jest rozłożona to troche mi to przeszkadza ! No juz nic nie zrobie mam nadzieje ze sie jakos przyzwyczaje . Ja ten wozek zamówiłam bez oglądania na żywo koleżanka mi poleciła . :)

Odnośnik do komentarza

Julita28 Tako tez ma bardzo fajne wózki :-) mi akurat zależało na tym żeby siedzisko i gondola była wysoko bo mąż ma 2m wzrostu ;-P a ja raczej normalnie bo 170cm.
Mamdzia super ze fajnie wygląda bo ja na żywo go nie widziałam. Jaki kolor masz? Ja zamówiłam szary żeby był uniwersalny dla drugiego dziecka :-)

Odnośnik do komentarza

dzień dobry! muszę przyznać że w ten weekend czułam się już wyjątkowo ciężarna... w sobotę rano napinał mi się brzuch, potem już leżałam bo sie wystraszyłam trochę... Wczoraj mały dawał czadu, a popołudniu pomagałam mężowi montować meble i chociaż nie robiłam nic ciężkiego to od kucania tak mnie rozbolał brzuch że przez godzinę leżałam nieruchomo na łóżku :( Więc stanowczo wam odradzam takie "ćwiczenia" Zaczynam czuć że to już końcówka ciąży i będzie coraz trudniej... a jeszcze dobry miesiąc.
Mam plan -oczywiście w partiach żeby znów nie przesadzić - w tym tyg. poprać i poprasować ubranka, bo coś czuję, że mnie zaskoczy sytuacja. No i jak dojdzie paczka z gemini to juz sie biorę za pakowanie torby, będę spała spokojniej.
Czy możecie mi podpowiedziec czy do karmienia to muszę miec koszulę na rękaw czy zwykłe na ramiączkach wystarczą?
julita28 ja co prawda inny wózek wybrałam, ale też jest wysoki - ciekawe jak mi z tym bedzie przy moim wzroście162 cm ;-) ale generalnie wszystkie jakie oglądałam w sklepie: Tako, Jedo, rico, Amelis... były takie wysokie, właściwie stelaż w każdym z nich był prawie taki sam... Natomiast na ulicach to widuję raczej ludzi z niższymi modelami, moze teraz zaczeli robic takie? Zobaczymy jak sie to sprawdzi w praktyce.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...