Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam pisać jutro ale zapowiada sie ze na dluzej utknęłam przy łóżeczku Bartka wiec piszę dzis. Pewnie macie takie akcje od dawna ale dla mnie to nowość. Moje dziecko od ponad godziny wariuje na całego w łóżeczku. W tej chwili jego ręce o nogi wystają przez szczebelki o on gamoń sie cieszy zamiast spać... A ja się nie złoszczę bo on ma taką radochę...

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie może Agatka po prostu już nie chce mleka bo zjada wszystkie obiadki, deserki, kaszki itp...
Co do diety przy kp to może przez pierwszy miesiąc uważałam, później poza fasola i kapusta za którymi nie przepadam to jadłam wszystko, łącznie z pepsi i frytkami i Agatka chyba to lubiła bo nigdy jej nie nie było:-)
Jutro jej kupie i dam flipsa albo marchewkę. Ciekawe czy jej się będzie podobać;-)

Pisałam też przedtem że po macierzyńskim wracam do pracy bo w domu nie dałabym rady siedzieć mimo że kocham Agatke ponad wszystko, ale chyba się to nie dodało. Mam zamiar zmienić pracę a Agatka Pójdzie do żłobka, wyjścia nie ma ale uważam że wszystko jest dla ludzi, choć nie wiem jak się z nią rozstane, nie mówiąc już o moim M, który już teraz przeżywa że Agatka we wrześniu będzie będzie sama biedna w żłobku;-) no ale na swoją emeryturę też muszę zarabiać więc siedzenie w domu nie wchodzi w grę...
Ewelajna u mnie przed chwilą było to samo :-D

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelinaa1986

Kowalska slodko Natisia wyglada i ile ma miejsca :) Dywanik piankowy pod puzzlami wyglada obiecujaco! A czy na Twoje oko nie bedzie sie rolowal jak dziecko bedzie po nim chodzilo? Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi. Ja mam puzzle ale ich codzienne skladanie mnie wykancza. Mamy c.o. z pieca wiec niestety odkurzanie jest na porzadku dziennym. A taki dywanik szybko mozna zwinac.

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ale tempo... zajrzałam teraz zobaczyc czy pisała olga a tam chyba 10 stron!
Ale doczytałam więc olga super że już po!!! teraz oszczędzaj się jak możesz, bierz leki przeciwbólowe jak będą potrzebne . Mam nadzieję że jesteś już w domku z rodziną. Odezwij się!
kowalska a ja od 3 dni na diecie... ;-) i zamierzam zostać :P
Dostałam dzis z allegro puzle piankowe - potrzebowałam powierzchni do tarzania się dla Krzysia - bardzo fajnie to wyglada i za grosze :) jestem zadowolona :)

mamaama u nas dzien wygląda tak:
6.00 210 ml mm, 10.00 150 ml mm, 14.00 125 słoiczek warzyw +60 g owoców (sliwka co drugi dzien, na kupki :) ) 17.00 150 ml mm + 60 g owoców, 20.00 210 ml mm
Owoce miałam dawac tylko na podwieczorek ale musze też w porze obiadu bo łączę z żelazem.
I tak już poki co chyba będzie. Aha- dzis doszła łyżka ugotowanej kaszy manny do zupki warzywnej.
kadaga juz dłuugo nie kp ale jak miałam taki guz w piersi to zrobiłam mocno ciepłą kąpiel i masowałam pierś, mleko leciało dowody ;) potem ściągnęłam jeszcze laktatorem i przeszło.
rewolucja moj synek coraz częściej zamiast wspomnianych wyżej 150 ml mm wypija np 60 ml, ale robię z reszty kaszkę jag. albo kleik kuk. i zjada z łyżeczki, widac czasem mleko mu nie w smak. Może u was tez tak?
k.a.s.i.a gratulacje z okazji ukończenia 6 miesięcy! WOW, zaczyna sę, takie duże nasze dzieciaczki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Witam się nocnie. Właśnie sąsiedzi z góry podnieśli mi ciśnienie. Studenci wynajmuja mieszkanie, non stop zakłócają ciszę nocną, dziś przegieli zaczęli wynikać rytm nogami i trabic trąbka co prawda o 21 ale obudzili mi dzieci i przez godz je usypialam. Mąż zadzwonił do właścicieli a oni, że to jest blok i co oni mają do tego. Zaczęła wracać do sytuacji sprzed 3 lat co się działo w naszym mieszkaniu, maż jej tłumaczy że my kupiliśmy to mieszkanie, a ona swoje. Jeb.... Baba. Może coś poradzicie mi kochane. Już nie mam siły... :-( przepraszam za spam, ale musiałam się "wygadać"...

Odnośnik do komentarza

witam dziewczeta wieczorowa pora. Dzien zupelnie zwariowany u nas wiec mamy teraz dwie opcje: albo mala padla i bedzie spac jak aniol albo mnie czeka hardcore z nadmiaru bodzcow :/
Silv - sorki ze dopiero teraz, nic nie robiam, ciagac nie umie a mala buti niet wiec poprostu dostawialam ssaka jak tylko marudzil.
kowalska - dobre :) :) :)
rewolucja - urlop jest od wypoczywania a nie zamartwiania sie. Napewno wszystko z Hanulka dobrze tylko chcialaby cos konkretnego wciagnac a nie tylko mliko. Nieodrodna siostra swojego brata ;)

Co do diety to ja sie nawet nie wypowiadam bo daleka ona od idealu byla i jest ale Niunia nie protestuje. Teraz trzymam sie bezmlecznej wiec cwicze mistrzostwo w wynajdowaniu dozwolonych slodyczy i innych przekasek. :) Nasz rozmiarowka to najrozniejsza, co producent inna ale maks 80

K.a.s.i.a gratki dla Neli, co za grzeczna dziewczynka no :)
aneta1981 - wspolczuje ospy, trzymajcie sie dzielnie
Olga - swietne wiesci, kuruj sie kochana i wracaj do nas!
RudaMaruda, zyjesz? :/
MamaOlizny , moja pojutrze konczy 6 mcy i zadnego "ma" czy "ba", tylko skrzeki piski i gruchania. Tez dopiero kilka dni temu odkryla stopy i namietnie je bada.
Dobra, korzystam z tego ze cesarzowa spi przykladnie i ide spac i ja. Dobrej nocy! ;)

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor dziewczynki!!! Jestem w domku, na obchodzie stwierdzili, ze moga mnie wypuscic. Ale jaka radosc moja byla :) rano po 20h lezenia w lozku wstalam i super poszlo. Bo kazali mi tez lezec zeby glowa nie bolala i do momentu wyciagniecia cewnika. Dalam rade ale bylo bardzo ciezko. Dobrze sie czuje. Wiadomo nie dzwigac, oszczedny tryb zycia bla bla bla tak sie przy dziecku nie da ;) a malego mojego sultana wymeczylam dzis ;) dziewczynki trzeba dbac o zdrowie, badac sie itp. Akurat u mnie te kamienie pojawily sie w czasie ciazy bo dzien przed porodem dostalam tego ataku kolki nerkowej. Ale lezala ze mna dziewczyna 26 lat i czeka na przeszczep nerki. Juz ledwo co funkcjonuje jej ta nerka a kolejka dluga do przeszczepow. 3 razy w tygodniu ma dializy. Lezala tez ze mna pani starsza co mysleli, ze szwankuje jej zdrowko z powodow urologicznych a okazalo sie po badaniach, ze to problemt ginekologiczne. Powiedziala ze zaniedbala te sprawy ginekologiczne bo nie chodzila do ginekologa a teraz taki problem. A wiec cieszmy sie i badajmy jak mamy jakies podejrzenia. Kocham Was za to, ze jestescie :D tyle wsparcia ahhhhhh :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Dziś nam w końcu aura na dworku pozwoliła na spacerek.... A z racji złego samopoczucia daaaawno nie byliśmy! Zapakowałam Kazika do karocy i hulaj dusza piekła nie ma!!! Jak ja się świetnie poczułam!!!! Wyszliśmy z domu jak ludzie, poszliśmy nawet do spożywczaka :P - ooo, takie to dziś mieliśmy atrakcje :)))
K.a.s.i.a Duuużo zdrówka dla małej Jubilatki :))
Mamaaa mój synuś różnie pije.... Czasem mniej, czasem więcej. Trudno mi tak jednoznacznie określić, bo prawda jest taka, że tego nie kontroluję.
Rewolucja mam nadzieję, ze to jednak zmiana otoczenia, a nie choroba. Kazio też czasem mniej jadał, ale mniej to znaczyło u niego jakieś 120ml co 3 godziny... Ale skoro zjadła cały słoiczek, to może właśnie w tym rzecz, żeby jej już bardziej urozmaicać. ooo!! No pięknie - Hanulka ruszyła z kopyta :))) Widziałam ostatnio krzesełeczko z ikei u znajomych i ono nie miało pasów, ale chyba jest jakiś sposób na to i Ewelajna nam napisze :) Może dokupuje się jakoś.... Właśnie doczytałam o Hani - eeee, to na pewno nie choroba, a konkretne zachcianki, a co! :)
Ewelajna mój Kazik od jakiegoś czasu odstawia takie harce (pisałam o tym), że nie pogadasz!!! Normalnie nie może zasnąć na pleckach, ale kręci się po całym łóżeczku, a już najchętniej przewraca się na brzuszek..... Nóżki i rączki również lądują między szczebelkami.... Masakra :D
Kowalska od jutra trenuję zmienianie pieluchy jedną ręką :P
MamaOliwciIkubusia a policja?
Olga Ty się, Dziewczyno, oszczędzaj!!!! Superancko, że w domciu, bo w domciu szybciej dojdziesz do pełni sił :))) zdrówka!
Dobrej nocki :))

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ogromne dzięki:*
meyiyn mam nadzieję, że u mnie to też będą 2 dni góra:/
Ewelinaa dzięki za info o metodzie przystawiania przyniosła trochę ulgi, będę stosować aż przejdzie.
Wera, mamaOlizny tego, że lepiej schłodzić te liście, to nie wiedziałam, dzięki.
kowalska, kasia2307 i ania125 był prysznic i masaż:)
e_wcia współczuję przejść. U mnie zaczerwienień nie ma, więc to narazie zastoje.
Stosuję wszystkie Wasze rady oprócz kapusty, bo w domu z wiadomych względów brak. Jest dużo lepiej:) Jeszcze raz dzięki:*

Iwcia 5 dni aż, no jakby tyle nie było kupki, to już bym pewnie panikowała. A dzięki Tobie wiem, że tak może być:)

I zapomniałam wcześniej napisać Ewulka ja do pracy wracam jakoś we wrześniu (po uwzględnieniu urlopu). U nas w mieście żłobka państwowego nie ma, są tylko klubiki maluszka. Zastanawiam się nad tą opcją, choć przeraża mnie wizja chorób. Zwłaszcza, że to jesień już prawie będzie. W przeciwnym razie opiekunka, tylko czy uda się znaleźć odpowiednią i czy będzie nas na nią stać...

Aneta1981 współczuję przeżyć z ospą. Ja chciałam odpuścić, to szczepienie, a teraz dałaś mi do myślenia... Tym bardziej jeśli Lidka miałaby pójść do klubiku. Przypomniało mi się, ze na ostatnim szczepieniu wpadła mi w ręce ulotka o szczepionkach na ospę. Było w niej napisane, że podlega ona refundacji u dzieci zdaje się poniżej 3 roku życia, które uczęszczają do żłobków itp. Tylko nie wiem, czy to aktualna ulotka była. Może któraś z Was wie coś w tym temacie? Na następnym szczepieniu się tym bardziej zainteresuję.

Padam już i nie dam rady nic więcej odpisać. Spokojnej nocy bez pobudek Wam i sobie życzę:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :)
U nas dziś w nocy znowu masakra.wczoraj mała się kręciła całą noc a dziś pobudki co godz z zegarkiem w ręku. Usnela o 19 i do 22:30 spala a potem pobudki 23:30.00:30.2:30.3:30.4:30 i od 5:30 juz nie śpimy. Jezuuuu co jest znowu. Pewnie kryzys laktacyjny bo nic innego mi nie przychodzi na myśl.
Co do zastojow to ja miałam ten problem przy pierwszym synu i u mnie świetnie się sprawdzał krem perfecta mama do piersi właśnie. Jak tylko czulam ze coś jest nie tak to Smarowałam i na drugi dzień już było ok. W nim jest chyba tez wyciąg z kapusty wiec na prawdę działa kojąco.
Rewolucja i wszystkie mamy chorowitkow życzę zdrowia dla dzieciaczków i dla mam żeby miały siłę uslugiwac dworowi:) my w pt na kontrolę idziemy i powiem wam że mam obawy ze dostaniemy jeszcze porcję antybiotyku bo te moje dzieci jakoś tak kaszla nadal. Obym była w błędzie i ten kaszel jest już taki pochorobowy.
'Wada konstrukcyjna' mnie rozwaliła. Mężowi jak powiedziałam bo się oczywiście dopytywal co się tak chichram do tel to się biedaczysko obruszyl:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

rewolucja biedna Hania mam nadzieję, że szybciutko jej przejdzie. Buziolki dla Was
ja ilość mleka liczę na podstawie wody a nie później z proszkiem czy to źle?? nie zastanawiałam się nigdy nad tym...
mamuśka, rewolucja pasy są dołączone do każdego krzesełka tylko jak to w ikei do samodzielnego zamontowania (można nie montować) jak trzeba to zdjęcia zrobię :)
Pozdrawiam wszystkie niewyspane mamusie dołączam dziś do Was mój syn po wieczornych harcach obudził się o 1 w nocy i znowu zabawy mu w głowie usnął 0 2:30 i teraz śpi smacznie jakby nigdy nic...

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

A moje dziecię które normalnie śpi od 18 do 2 i potem 5 wczoraj zasnelo o 18 i obudziło się o 22:30 zjadlo pokrecilo się i spało do 6. Miałam 7h spania w jednym ciągu od niepamiętnych czasów.

Od kilku dni przymierzam się do zrobienia ziemniaczka dla żaby. Dziewczyny gotujace same robicie go normalnie w wodzie obranego czy w mundurku? Może głupie pytanie ale nie wiem sama a ze skórka ma chyba więcej wartości ?tak?

Mówię M ze trzeba coś myśleć nad tym jedzeniem a on do mnie ze przecież jeszcze 1,5 miesiąca aż Agatka skończy 6. Takie ma ojciec pojęcie o wieku dziecka.

REWOLUCJA zdrówka dla Hani.

OLGA cieszę się ze już w domciu. I spróbuj choć trochę się oszczędzać. Ja miałam usuwany woreczek jak Ania miała 8 mcy. U nas następne dwa mce spedzilysmy na podłodze. Z racji żeby jej nie nosić miałyśmy poduszki kołdry porozkladane na ziemi i drzemki i wszystko się tam odbywało. A ze raczkowala to wesoło było.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Inez, K.a.s.i.a. dzięki. Dziś nie rozstaje się z butelką wody:) a dzisiaj rano było lepiej. mała spokojnie zjadła z jednej piersi a z drugiej odciągnęłam 80 ml ale tez i w nocy karmienia nie było bo Mała przespała cala noc... najgorsze jest to ze ona na noc nie chce piersi a wlasnie to ostatnie karmienie chciałam pociagnc jeszcze ze 2 miesiace... tak mi tego brakuje:(
a moze któras z Was wie jak zrobic kaszke błyskawiczna na gesto? bo wg przepisu wychodzi taka ze mozna pic ja przez smoczek a nie podawac lyzeczka. probowałam tez dac mniej mleka a wiecej proszku ale po chwili tez sie robi wodnista...

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry kobietki :)

my z Tosia dalej walczymy z ospą - wykwity zaczynają wysychac i robia sie strupki. Skupiam się na pielegnacji skory: 2 razy dziennie kapiele w nadmanganianie potasu, spryskiwanie octeniseptem, gencjana (Tosia wyglada po tym jak krówka Milka :) Najgorzej jest noca - mała czesto sie budzi, poplakuje. O wychodzeniu na dwor mozemy zapomniec przez kolejne 3 tygodnie :( Trzecie szczepienia (szczepie jednorazowo 6w1, pneumo i rota) musialam przelozyc o 2 mce....
Dziewczyny pomyslcie o szczepieniu - nawet jak dzidzia zachoruje, to przebieg tej choroby bedzie łagodniejszy.
Kadaga rozmawiałam wczoraj z koleżanką - lekarz jej powiedział ze możliwa jest refundacja szczepienia na ospe, z tymze zlobek musi wystawic jakies zaswiadczenie, a nie wszystkie zlobki sa chetne. Musialabys sie dowiedziec w tym konkretnym.
Co do jedzenia Tosi: karmie piersia, ale juz od ukonczenia 4 mca wprowadzilam malej stale pokarmy - bardzo lubi jesc :)
Generalnie karmie piersia mniej wiecej co 2 h, ale okolo 13 jest obiad: caly sloiczek 190 gr warzywny lub z mieskiem z lyzka kaszy mannej (zjada wszystko :), nie dostaje juz mleka tylko wode (ucze ja pic z kubka doidy cup), potem kolo 16 dostaje deserek: zwykle jest to kaszka jaglana holle zrobiona na moim mleku z musem owocowym, bardzo to lubi, potem kolo 18-19 cyco, kolo 21 butla MM 150 ml - i jeszcze ze 2 razy cyc zanim zasnie. I w nocy tez z 2 razy cyco :) Troche mnie niepokoi fakt ze przy jedzeniu pokarmow stalych, jakos tak dziwnie sie nadyma, robi sie czerwona, tak jakbym miala problem z przelykaniem - nie wiem czy Wasze szkraby tez taka maja czasami...? Bywa ze nosem jej wychodzi pokarm - zdarzylo sie tak kilka razy.
Toska tez zrobila sie bardzo ruchliwa - przekreca sie na brzuszek i 2 dni temu udalo jej sie przekrecic na plecy, czym mnie zadziwila bo przeturlala sie z kanapy na pufke, jeszcze jeden przekret i bylaby podloga... takze teraz ani na chwilke jej nie zostawiam samej. W lozeczku kombinuje jak moze, w nocy zaczyna sie sama ukladac na boku.
Co do mojej diety - to jem praktycznie wszystko. Uwielbiam slodycze - szczegolnie czekolade i ciezko mi z niej zrezygnowac. Jem juz tez cytrusy, miod - jakos nie widze zeby Tosia reagowala alergicznie.
Pozdrawiam Was dziewczynki i zazdroszcze codziennych spacerków ktore zawsze byly dla nas taka atrakcja dnia

Odnośnik do komentarza

ANETA współczuję wam tej ospy. Ale dzielne jestescie dacie rradę. Dużo buziakow dla Tosi :*
Moja sie przekreca na brzuch a z brzucha na plecy nie umie tak mi się przynajmniej wydawało. Wczoraj ja zostawiłam na środku łóżka a znalazłam na brzegu nie było mnie może minutke a ona musiala na brzuch się obrócić a potem na plecy i znów na brzuch (bo łoże wielkie) i jak to zrobiła? Chowa przede mną chyba swoje umiejętności...

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...