Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczynam czytac o waszych straconych kg to robi mi sie smutno, po pierwszym porodzie/ naturalnym kg moment zlecialy a teraz po tej,cesarce to jeszcze dobre 5 czy 8kg zanim wrócę to swojej wagi. Ostatnio zaczelam codziennie cwiczyc ale mój m stwierdzil ze za wczesnie i zebym odpoczęła. I tak zrobilam sobie przerwe bo brzuch mnie bolal i tak jak pisala ktoras z was tez srodek brzucha na dole mam jakby zdretwily i boli przy dotknięciu.

mój maluszek lubi cieplo. Na noc przykrywam go lekkim kocykiem i zapinam rożek. Spi w bodach na krotki rękaw i na to pajac i skarpetki, bo bez tego nóżki mu uciekają :-) juz raz jedna wystawala miedzy guziczkami :-) tez go biore do siebie do lozka i moment zasypia jak sie do niego przytulę a jak nie to spi kolo lozka, bo kolyske sobie podrzucę :-) i nie trzeba wstawać.

moja starsza corka jest czasami zazdrosna a zwlaszcza jak męża siostra przyjdzie z córkami to one wtedy siedza przy malym, buziaki dają mu w nóżki i są zapatrzone i jak corka wola je do zabawy to one nie chcą bo kacperka pilnują :-) to wtedy mowie ze on musi isc spac a one niech idą sie bawic. Albo stoja zapatrzone jak z cyca je :-)

Odnośnik do komentarza

Babcia sprawila nam kolderke i płaską poduszkę , Flora spala pierwszy raz i na moim dyrzurze od 3.00 przespala 5 godzin. Ale jestem happy! :) a rano obudzila sie z usmiechem. Teraz w nagrodesluchamy sobie kolysanek ( wiem, bez sensu kolysanek) ale m8je dziecko uwielbia kolysanki Turnau i Umer i wcale przy nich jie spi tylko tancuje nóżkami :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relggu1r56mu5jpr.png

Julek :* 23 tc, kochamy Cię Aniołku!

Odnośnik do komentarza

Silv mój mały zauważyłam, że "rzuca się" przy piersi w trzech sytuacjach. Albo irytuje się, że mleko zaczyna wolniej płynąć i musi się bardziej napracować albo połknął trochę powietrza i go to drażni i trzeba zrobić przerwę na odbicie albo (i to najczęściej) męczą go gazy i jak puści bączka to mu ulży i jest ok. Jak zaczyna wierzgać to delikatnie klepię go po pupce i najczęściej po chwili idą bączki.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eabcsdhra.png

Odnośnik do komentarza

Czesc czytam Was ale żeby coś napisać to ciężko się zebrać. Moja Hania też ma często zimne raczki i zakładam jej skatpetki bo te rękawiczki to minuta i już ich nie ma:) u nas też już chlodno mamy 22 stopnie w domu a jak u Was ? Do kąpieli podgrzewam grzejniczkiem do 25. Hania tez zlapala katar jaki aspirator polecacie bo gruszka nie daje rady. Ania daj znać jak po wizycie ja idę 8 do gin bo w sobotę będzie 6 tyg niby krwawienia nie ma ale taka wydzielina jest też tak macie mialyscie bo nie wiem czy to normalne? No i blizna ciągnie niestety.

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

witajcie mamusie
chciałabym zacząć od najlepszych życzeń w dniu chłopaka dla wszystkich naszych forumowych chłopaczków :) Zawsze ciepłego mleczka, suchych pieluszek i wspaniałych przygód w odkrywaniu świata!

Ja już po wizycie. Pan doktor był zadowolony jak się wszystko zagoiło, nawet blizna którą mam powiedział że ładna i że sie dobrze zeszło - to nie chcę wiedzieć jakby wyglądała zła wersja ;/ zrobił mi też USG i generalnie wszystko OK. I dał zielone światło na przyjemności z mężem :D Dostałam receptę na pigułki, ale jeszcze nie wiem czy będę brała... wolałabym juz nie brac hormonów ale strach mam że zajdę, a tak szybko to bym nie chciała. I chociaż karmię piersią po usg mówił że widać, że w zasadzie już organizm gotowy do owulacji. Oczywiście nie wiadomo kiedy ona będzie, ale mam tydzien od dziś by na spokojnie zacząć te pigulki, potem już ryzyko ciązy jest i powinnam przed zażyciem robic test ciązowy w razie czego... kurcze nie wiem co robić. Pomyślę... czy któraś z was miala takie dylematy?
Lolka ja miałam różne plamienia do zeszłego tygodnia, więc prawie 7 po porodzie, teraz już spokój. Co do ciągnięcia to też trochę mam, lekarz mówił że nawet do roku można czuć, ale "czas leczy rany"-dosłownie, i powinno byc coraz lepiej z każdym dniem.
A 22 st w domu to chyba optymalnie dla zdrowia co? ja nie wiem ile u nas, ale nie grzejemy jakos za bardzo, staram się cieplej ubierać maluszka na dzien, jak mało czasu spędza przykryty jak na noc.
Miłego dnia kobietki, ja zaczynam świętowanie ;) i piuerwszy raz wybieramy sięz małym na obiad (mąz ma wolne dziś) -oby nie zrobił sceny (syn, nie mąż :P)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

też byłam wczoraj u gin, wszytko dobrze - w tym tyg. owulacja kazał uważać :P
dziewczyny mój mały chłopak ma katar, ale taki co jeszcze "siedzi" w nosku co zrobić? psikam wodą morską i próbuje coś wyciągnąć nose frida, ale niewiele się udaje. A męczy go czasami w nocy bo spływa do gardła i wtedy kaszle.
Chcę kupić katarek pod odkurzać, ale też muszę kupić odkurzacz i stąd moje kolejne pyt. jakiej mocy do takiego katarku. Czy warto?
Aaa i jeszcze jedno jak ubieracie teraz swoje dzieci? w domu i na dwór? pogoda już nas nie rozpieszcza, ale nie jest źle.
Miłego dnia i najlepszego dla Waszych chłopaków :D

Odnośnik do komentarza

100 lat, 100 lat....niech żyje, żyje nam!!! a kto?! Ania125 Wszystkiego naaaajlepszego!!! udanego wyjścia i niech mąż...ups...synuś nie robi scen :D
Mój Malusi dziękuje za życzenia :-) dostał już dziś prezencik ode mnie, także świętowanie pełną parą! :D
Ja też zastanawiam się nad pigułkami.... nie wiem sama.... jeszcze ponad 2 tyg.do wizyty, więc mam troszkę czasu, ale mętlik w głowie jest!

czarnamamba współczuję kolek.... ja już nie wiem jak pomóc mojemu dziecku. W ciągu dnia zje i zaraz po jedzeniu zaczynają się akcje: płacz, prężenie, spinanie i bączki.... widać, że cierpi maluszek. Czasem przyśnie, ale budzi się w krótkim czasie i znowu go męczy. W nocy śpi o wiele lepiej. Wieczorami miewa krzyki, choć nie każdego dnia i o różnym nasileniu, mw. o tej samej porze. Serce mi pęka!!! od wczoraj dajemy sab simplex, nie wiem - może coś poprawi.... Ja mam od koleżanki z Niemiec, bałam się tak w Internecie zamawiać. Pisałam już, że mam nr tel.do gościa, który sprowadzał sab mojej przyjaciółce i jej rodzince, ale sama nie zamawiałam u niego, więc nie mogę ręczyć.

Odnośnik do komentarza

Silv moja też się czasem wkurza przy cycu (nie jest to kwestia miękkiej brodawki bo ja karmię przez nakładki) i też się zastanawiałam nad nietolerancją. Muszę dopytać położnej.

Mmadzia śliczny półuśmiech! Twoja Agatka ma taką ciemną karnację? No lekarka mówi, że 1800 od porodu to "ogrom" i mam absolutnie jej nie dokarmiać..

Kowalska śliczna Natalka, jaki szczery uśmiech :)

Rewolucja u nas 130 zł. Mała super to zniosła, bez ataków płaczu teraz, bez gorączki itp. jakby w ogóle nie była szczepiona

I ja dziś mam gina o 15

Ania wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń! :)
Co do tabletek to ja na pewno brać nie będę. My z mężem od zawsze bez zabezpieczeń (znaliśmy się bardzo dobrze i stwierdziliśmy już przy pierwszym razie, że chcemy mieć ze sobą dziecko) więc teraz sama jestem zielona ale hormonów nie chcę brać bo to że mamy Tosie to już cud a chcemy jeszcze jedno dziecko minimum.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzcwa1y1ul5yo0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/vpjwxzdvhnaaa3fj.png

Odnośnik do komentarza

Lolka

Polecam do odciagania katarku aspirator z canpol. Przetestowalam nose fride i nie polecam bo ma twarda koncowke i moj maly po tyg kataru ma podrazniony nos od tego. A z canpolu ma mieciutkie koncowki.

Dowiedzialam sie jeszcze na wizycie u lekarza ze to wcale nie musi byc katar a mogl byc moj Szymek zle odsluzowany po porodzie i to jest przyczyna tego ze mu rzezi w nosie. Pobrala wymaz z nosa i czekamy.

Odnośnik do komentarza

hejka:-)

ja krwawiła po porodzie 4 tyg, a 6 tyg i 1 dzień po porodzie dostałam już okres- nie karmię piersią

rewolucja ta szczepionka tak optymalnie ok 120 zł powinna kosztować, ja mam zarezerwowaną w aptece, ale nie wiem czy szczepić, bo starsza ma katar, a mnie gardło boli od 2 dni

ania spełnienia marzeń małych i dużych, rozumiem że po pozytywnych wieściach u gin przewiązujesz się czerwoną kokardą i czekasz na męża z tym prezentem na dzień chłopaka? ja planuję ginkę w przyszłym tygodniu i właśnie zaczynam rozkminiać temat antykoncepcji, tabletki brałam lata temu, metalowe gadżety w doopie odpadają, myślę nad plastrami

Ewulka ja na spacer zakładam body dł rękaw, bluzkę z dł rękawem, rajstopy i pajac polarowy
+czapka welurowa i buciki, w domu body dł rękaw i spodenki ze skarpetami lub półśpiochy, mam ok 20 st, odkurzacz do katarku obojętne jaka moc, byle by miał regulację mocy-taki najlepszy, bo można hałas i moc regulować, ja niestety kupiłam nowy odkurzacz i zapomniałam o tym fakcie więc mam bez regulacji, ale też powinno być ok, a warto na pewno, u nas przy starszej córce był w użyciu przy większych gilach, bo frida za słaba, a poza tym jak zaciągnęłam intensywnie, to miałam jakąś hiperwentylację i bolała mnie głowa:-))) ja mam aspirator z rossmanna, ale jeszcze nie używałam

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...