Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny od wczorajszego wieczora mam problem z piersiami.. Wygląda on tak, że nagle zaczęła mnie boleć lewa pierś, tak jak przy nawale była twarda i mleko leciało ciurkiem. Udało mi się z niej wycisnąć 30 ml mleka podczas masowania a później laktatorem dociągnęłam do 120 ml. Tyle dawałam radę z dwóch piersi, nie jednej... Dałam małej to mleko na noc, dojadła jeszcze z tej lewej bo jej nie wystarczyło i poszła spać. W nocy okazało się, że w prawej piersi nie mam w ogóle mleka bo mała się wkurzała dopóki nie dostawiłam do tej lewej, która w nocy znów napełniła się do maksimum. Mam wrażenie że przejęła rolę obu piersi.. W nocy miałam gorączkę, do tej pory pierś mnie boli od samego jej ciężaru, nie muszę jej dotykać..
Jak już nakreśliłam problem mam pytanie - czy to jest zapalenie piersi? Czy przy zapaleniu nie powinno być zastoju pokarmowego? Czy tak też może się objawiać? Do kogo mam się z tym zgłosić? Do ginekologa? Czy do położnej? Nic nie wiem, sierota ja :(

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzcwa1y1ul5yo0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/vpjwxzdvhnaaa3fj.png

Odnośnik do komentarza

Rewolucja u nas to było tak ze pojechaliśmy z malutkim do pediatry bo bardzo płakał powód kolka ta po zbadaniu stwierdziła ze wszystko z małym Oki zdrowy na 100 % no ale żebyśmy mieli pewność na 200% kazała zrobić posiew i po badaniu okazało się ze jest bakteria więc kazała powtórzyć badanie bo być może źle tzn nie sterylnie pobralam mocz więc za drugim razem porządnie małego umylam tzn przygotowana wodą z emolientem Plus oktanisept Plus ryvanol no i niestety wynik wyszedł dodatni.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5em1exb2q0.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :-)

Jak bylam na bierzaco tak teraz troszkę się pogubiłam, ale nadrabiam :D
U nas jedzenie bylo przez pierwsze 3 tyg po 15 min. a teraz to czasem je tylko około 6/7 min. i idzie spac, ale polozna mi powiedziała ze jak intensywnie je a nie przysypia itd. to może być ok ( tymbardziej ze dobrze przybiera, dziś kończymy 7 tyg i waży 5kg :) )
Nocne karmienia mam identycznie jak Silv tyle ze dla mnie jak karmie o 22 to jest już czas kiedy jestem bardzo zaspana bo o tej porze to ja już od dawna śpię ;) wiec można powiedzieć ze mam ok 3 nocne karmienia ale jeśli zaraz po jedzeniu synek idzie spac to w dzień czuje się całkiem ok.
Byliśmy na szczepieniach we wtorek i w końcu zdecydowaliśmy się na 6w1, rotawirus i pneumokoki. Maluszek był później ospały ale na szczęście goraczki nie bylo, a jaki dzielny na szczepieniach! Tylko zapłakał jak bylo wkłucie i koniec :) ( gorzej bylo ze mna, jak łzy mi zaczely leciec zanim pielegniarka wbila igle ehh..;) )

Czy ktoras z Was ma kłopot z tym ze dziecko daje głowke na jedna strone? Tzn mój synek zdarzy się ze na prawa strone spojrzy wiadomo...ale ewidentnie preferuje lewa strone jak spi to ZAWSZE ma glowke na lewa str itd. itd.. Pani dr powiedziała ze teraz jeszcze może tak być przez ulozenie w brzuchu ale mamy przyjść za 6 tyg na kontrole jeśli do tego czasu dalej tak będzie to rehabilitacja ;( tylko ja nie mam pojęcia jak go uczyc aby patrzyl na prawo, zabawki jeszcze nie interesują go na tyle aby się do nich odwracał, ja mogę spiewac mowic i pokazywać cos z prawej str to popatrzy pare sekund a później glowa na lewa str. i woli w sciane patrzyć eh..

Milego dnia mamuśki ;-)

http://s4.suwaczek.com/201508161352.png

Odnośnik do komentarza

CzarnaMamba, trzymaj często synka na lewej ręce. Skieruje twarz w Twóją stronę.
Ja mam właśnie na odwrót. Moja uwielbia na prawo patrzeć(sama ja do tego przyzwyczaiłam, trzymając właśnie na lewym ramieniu). Do tego jedno uszko cały czas jej sie zawija i za chwilę będzie kłapouszkiem:-)
Zakładam jej opaske na głowę, ale często jej spada

Odnośnik do komentarza
Gość Czarnamamba123577

silv myślałam dokładnie tak jak Ty... tylko wlasnie chodzi oto ze ja pow tej dr ze małego w łóżeczku układam na prawa str i daje z tylu rulon z koca a ona na to ze nie chodzi oto zeby "na sile" mu utrudniać ten ruch tylko Że on ma sam z siebie symetrycznie patrzeć , tylko ciekawe jak u dziecka 7 tyg to wyegzekwować jak on ledwo co te zabawki kuma :/

Odnośnik do komentarza

Moja w dzien zjada z jednej piersi tylko czasami troszke dojada z drugiej ale wieczorem po kApieli karmie ja juz z dwóch:)
Olga my jemy o 20 i następny posiłek o 3-4 nad ranem a jak czasem przebudzi sie około 22 i ja dokarmie to wtedy śpi do 5-6. Przybiera wiec znajoma położna mówiła ze nie ma potrzeby jej budzić:) a my sie mamy wysypiać;)

Rudamaruda przystawiaj do obu zeby w tamtej mleko nie przestało sie produkować. I masuj ta nabrzmiała. Zapalenie bardzo by bolało wiec raczej odpada ale moze to zastój? Położna powinna cos poradzić.

Rewolucja jaka wit c dawałas Hani? Cebion?

Tosia dZisiaj zrobiła kupę nie po pachy a po szyje:D pierwszy raz taka! JesCze akurat sama byłam z nia i cieżko było to ogarnąć bo mała nadawała sie do mycia w wanience:D hah. Jade właśnie na wizyte do gin:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Olga już mnie ewolucja wyręczyła , ale potwierdzam: mój synek je ok 20.00 180-210 sporadycznie i następny posiłek ok 5 rano, zdarzało się mu zjeść 90 i tez spać do rana, dobrze przybiera, wiec nie widzę potrzeby wybudzania , a widzę potrzebę spania- u siebie, wiec jako wyrodna poddaje się woli syna swego haha przy córce było podobnie- zanim zdarzyłaby się zirytować i zmęczyć nocnym wstawaniem- ona zaczęła przesypiać noce, ja sumuje zawsze ilośc wypitego na dobę mleka i widzę, ze młody po prostu ' wyrabia' swoją normę do 20.00. Wiec na logikę pózniej obżarty śpi

Kasia paranoja i schiz przy drugim dziecku są tylko nieco mniejsze, ewentualnie orbitują w inne obszary

Czarnamamba u nas tez Dawid ewidentne był ' wygięty' na początku tak, jak w brzuszku, ale sam się naprostował, albo ja nie dostrzegam nieprawidłowości , córka miała asymetrię ale to wynikalo po części ze złamanego obojczyka i chodziłyśmy na rehabilitacje- nic strasznego, trochę delikatnych ćwiczeń z miłą panią , spróbuj metod opisanych przez dziewczyny

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny no poszła matka z dzieckiem do szczepienia. Wszystko ok ale o nic się nie spytalam głupia bo mi z głowy wypadło. Noz az mi słów brakuje :(((

Mała ma już 5250 i 64 cm. Szczepienie tylko drugie na zoltaczke nam dała.reszta za 4 tyg ze względu na słabo podnoszona głowę. Dlugo mielismy pepek i zoltaczka tez dlugo byla i dlatego słabo głowę podnosi.
samo szczepienie ciężko. Ja przy tym nie byłam bo rozmawiałam z dr a M był do wklucia. Płaczu kupa ale się potem uspokoila i poszła spać.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a teraz z innej beczki temat. Może Wy mi pomożecie jak mam powiedzieć mojej teściowej która niestety mieszka z nami żeby za każdym razem jak mały płacze nie wpadala do naszego pokoju irytuje mnie ta kobieta a jak tylko zostawię małego wieczorem z S bo np jadę na zakupy przyjeżdżam a ta już siedzi u nas i bierze małego wkurzam się bo mój S wychodzi z domu o 6 a przychodzi o 20 i chce żeby w tym czasie to on zajął się małym miał z nim kontakt a jak tylko wychodzę ta kobieta od razu leci do małego. Nie lubię tej kobiety jest bardzo zazdrosna o wszystko szczególnie o S . Dzis np przyszla ze sklepu i z tekstem do mnie ze S kazał jej kupić cukierki i musiała dla niego iść do biedronki bo on lubi te z biedronki. (Wie ze ja bardzo rygorystycznie podchodzę do słodyczy bo S ma wysoki cholesterol ) i już mi umiejętnie ciśnienie podniosła. Kurczę jak tu żyć z tak baba pod jednym dachem. Sorki ze swoje problemy opisuje ale nie mam komu się wygadać.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5em1exb2q0.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, współczuję Wam Waszych teściowych.... jak tak czytam, to cieszę się, że ja nie mieszkam ze swoimi teściami. Jeszcze teściową to bym zniosła (ona z takich, co by pewnie zagłaskała na śmierć, co też na dłuższą metę byłoby męczące, ale ogólnie dobra z niej kobitka i rozumie jak jej się coś powie; gorzej z teściem...... o matko! miałam z nim starcie w ciąży!!! ojjjj, jak mnie rozwścieczył!!! i wiem, że w życiu nie chciałabym z nim mieszkać pod jednym dachem!!! mam nadzieję, że życie nas do tego nie zmusi :))
ewcia może niech Twój S powie "kochanej mamusi", że nie chcecie, by za każdym razem, kiedy mały zapłacze, przychodziła do Was... prosto z mostu. nie zrozumie jasnego przekazu? a co do wieczorów, to też uważam, że sam S powinien jej powiedzieć, że teraz on ma swoje chwile z synkiem i nie musi go brać. Hmm... Nic innego chyba nie wymyślę :-) ale u mojej kuzynki zadziałało, kiedy właśnie własny syn poprosił jej teściów w podobnej sytuacji o troszkę więcej wyczucia.

Dziewczyny, które robiły posiew moczu. Jak to się robi? tzn. to potrzebny jest mocz z różnych pór/ dni, czy jak?!

czarnamamba mój też lubi jedną stronę - prawą.... Odkąd to zauważyłam to właśnie biorę go na moją lewą rękę, jak leży, to ja jestem po jego lewej stronie.... i chyba od dziś zacznie spać z kilogramem cukru!! :D muszę wypróbować ten sposób!

Kasia witaj w klubie! ja nadal mam schizy, z tym, że z różnym nasileniem :/ to moje pierwsze dziecko i jak tak dalej pójdzie, to ze względu na swoją psychikę nie zdecyduję się na drugie.... całkiem serio! Dziś rano miałam kryzys. Byłam senna (choć w nocy całkiem ładnie śpimy), smutna, płaczliwa i doszłam do wniosku, że ja nie wiem, czego on chce jak tak płacze, że chyba nie dla mnie rola matki, że mnie to nie cieszy, tylko przeraża, że nie wiem, czy z nim wszystko w porządku, itp. itd. Minęło, ale było mi ciężko.

Justynka tak, ta witaminka c polecana tutaj na forum to cebion w kropelkach (nie wiem, czy padła odpowiedź, najwyżej powtórzę się). My też ją stosujemy :) z tym, ze w ciągu dnia jakoś strasznie nie męczy go ten katar, gorzej nad ranem, po nocy... więc pewnie szczepienie nam się przesunie!

Ewulka8 ja nie podawałam bebilonu, ale też mamy problemy brzuszkowe (dosyć duże) i zastanawiam się nad przejściem na hippa biocombiotic, bo nadal niestety nie wiem, czy mleko, które mamy, jest ok dla niego. Lekarka zasugerowała nutramigen, ale całkowicie nie podpasował mojemu synkowi.

Odnośnik do komentarza
Gość SandramitPaul

Czesc dziewczyny, któraś z was pisala ze dziecko daje glowke na jedna strone i moj syn robi doklafnie to samo, ma 6 tygodni i 1 dzien :-) bylismy na pierwszym szczepieniu i kontroli lekarz zauważył to odrazu i powiedzial mi zebym nie czekala i kupila specjalna poduszke do lozeczka poniewaz przez to moze mozg sie inaczej rozwijac co prawda mieszkam w niemczech i maja nieco inne podejscie do dzieci... powiedxial rowniez, ze jesli za 4 tygodnie na kolejnej wizycie glowka bedzie tak samo sie ukladala to zaleci rechabilitacje... Podal nazwe poduszki ale nie wiem czy w polsce tez takie sa i czy tak sie nazywają... Delta Baby SJ-6 a tu wam daje strone http://www.amazon.de/gp/aw/d/B000SZ90ZS/ref=mp_s_a_1_1?qid=1444315250&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=delta+baby+sj+6&dpPl=1&dpID=31ob8J7t6vL&ref=plSrch

Odnośnik do komentarza

Ewulka ja daje mleko bebilon pepti dha. Czy jestem zadowolona to mi ciężko Stwierdzić bo za dużo problemów miałam z młodym. Jak dostawał śladowe ilości bebiko plus pierś dostał zatwierdzenia... Teraz już dostaje tylko mm i własnie bebilon pepti pierwsze bo myślałam że ma uczulenie na laktoze a teraz ze względu na kolki bo jest Lżejsze. Mój syn jest glodomorem więc je co 2-3 czasami trochę Dłużej wytrzyma. Cały czas płakał i płakał od kilku dni daje mu duuzo naparu z kminku i nie to dziecko... Dawałam tak często mleko i bólal go przez to brzuszek.. Nie wiem czy to przez mleko czy przez moje dzieciątko (bo inne dziewczyny dają też mało picia i nic dzieciaczka nie ma)no ale każde jest inne. Ogólnie mleko ma bardzo dobra opinie i jest refundowane także super ;)(ps.Tylko trochę śmierdzi ;p)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...