Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Margiiam wczoraj była u mnie siostra środowiskowa, sprawdziła Lilke jak wyglada, wypytałam mnie o to czy karmie piersią , powiedziała o bezpiecznym spaniu co powinnam a co nie, sprawdziła mi brzuch, wypytała o moje samopoczucie, zapowiedziała następna wizytę w srode. A do szpitala co zabrałam? Hmm... Musze teraz sobie przypomnieć ;) ja brałam dwie torby jedna dla mnie druga dla dziecka, w torbie dla dziecka znalazło sie : ręcznik , dwa komplety w dwóch rozmiarach, ubranie na wyjście, 10 pampersow , mokre chusteczki, krem na odparzenia, kocyk, dwie pieluszki tetrowe, wazelinę, waciki i to w zasadzie wszystko.a w torbie dla mnie wzięłam ubrania na wyjście, koszula do karmienia + stanik ,koszula do porodu, ręcznik, kapcie , skarpetki, majtki bawełniane, dwie paczki podpasek poporodowych (ani jednej nie użyłam, bo skakali nade mna po tej całej sytuacji), cienki szlafrok, majtki jednorazowe, kosmetyki, szczotkę do włosów, biszkopty , wodę do picia , dokumenty i to chyba wszystko ile o czymś nie zapomniałam .

Odnośnik do komentarza

MARI trzymam kciuki! Powodzenia! Czekamy na wieści :)

RUDA MARUDA moja tak robi jak piszesz czyli trochę po je a raczej popije tego słabego pokarmu po czym przysypia i nie da się jej obudzić a za pół godz lub godz znowu karmienie i tak w kółko. I złości się bo się nie najada. Ja już nie mam sił na to bo nie wiem co robić. A przy trójce dzieci i od jutra przy szkole jeszcze to ja nie mogę sobie pozwolić na takie karmienie co 5 minut :/ A tak było fajnie bo długo jadła a potem długo spała ale chyba za dobrze bym miała :)

JOANNA co za chora sytuacja brak słów :/ ale chyba lepiej wyjść na panikare i wiedzieć ze jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Joanna89a - takie zachowanie i teksty babki sa niedopuszczalne. Staraj sie nie panikowac. Mysle, ze jezeli czujesz regularne ruchy dziecka, tak jak wczesniej to mozna poczekac do wyznaczonej wizyty i bedzie ok. Mi po KTG w szpitalu w wyznaczonym terminie porodu kazali przyjsc na IP po tygodniu, czyli w najblizsza srode (na ktg wszystko wyszlo prawidlowo). Z drugiej jednak strony jezeli cos Cie niepokoi - masz prawo to sprawdzic - chodi przeciez o Twoje dziecko :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ogłaszam że dnia 29 sierpnia o godzinie 23:49 (11 minut przed terminem z OM :-D) przyszedł na świat mój ukochany syn Piotr:-) 4010gram i 58cm. Dziecko zdrowe:-) niestety poród odbył się na cito drogą cesarskiego cięcia, ale pôki reszta dziewczyn się nie rozpakuje to pozwolcie że nie opiszę tej traumy...
Odezwę się jak już dojdę do siebie, bo póki co rwie mnie i ciągnie z każdej strony...

Odnośnik do komentarza

Gratulacje Pampuszka!
I masz racje, nie pisz szczegolow. A jesli bedziesz chciala to zaznacz to prosze w poscie wyraznie to nie przeczytam.
Najwazniejsze ze juz po - teraz czas na dojscie do siebie.

Dziewczyny, mam jeszcze takie pytanie: czy u ktorejs z Was lekarz, przy wyliczaniu terminu z OM bral pod uwage Wasza dlugosc cyklu? Bo moja lekarka korzystala ze standardowego "koleczka" dla 28-dniowego cyklu a moje cykle byly dosc regularne ale trwaly az 37 dni! To moze dlatego ja wciaz czekam na rozpakowanie (juz 5 dni)? :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny:)
Ogłaszam wszem i wobec ze dnia 29.08. O godz 17:40 przyszła na świat nasza córeczka Pola:) 9 dni po terminie z om a nie nosiła żadnych oznak przenoszenia. Urodziłam sn. Nie było najgorzej ale mąż nie dał biedny rady i tym razem parte doczekał na korytarzu.
Moja niania jest piękna i słodka ale jest też mega ssakiem i nie chce spac tylko ciągle jeść. Mam nadzieje ze to się wkrótce unormuje. Pozdrawiam was mamusie A nierozpakowanym życzę szybkich i bezproblemowych porodów.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, które karmią mm ile wasze dziecko zjada na raz? Nam pani dr powiedziała, że karmić na żądanie bo takie maleństwo jak się później denerwuje je łapczywie może się kolki nabawić ;/ i zastanawiam się czy na 3 tydzień zjada dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ewulka8 mój mały jest mm i katmimy się również na żądanie czasami są to przerwy 3 godzinne czasami co godzinę i je różnie jeżeli jest przerwa długa ton potrafi zjeść 100 ml 90 ml a jeżeli krótka to 30 ml 60 ml. Byliśmy na kontroli miesięcznej i mały bardzo dobrze przybiera nawet ciut za dużo bo po miesiącu noworodek powinien przybrać 700 gr a nasz cały 1kg. Jest bardzo zarloczny i niestety mamy kłopoty z kolkami i już wszystko przerobilismy od zmiany mieszanki po krople typu espumisan delicol bobotik I słynne cudo niemieckie sab simplex i niestety kolki są. Podobno nie ma na to złotego środka można jedynie łagodzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5em1exb2q0.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie z tym mm to tak jest, babka od laktacji w szpitalu mówiła, że karmią noworodki na oddziale co 3 godz. bo dłużej się trawi. A z kolei zaufana pediatra-gastrolog, do której jak byłam mała też czasami chodziłam jak mojego dr nie było powiedziała że na żądanie. Olek zjada różnie najczęściej 60ml i przerwe ma tak na 2- 3 godzi. czasami zje 60ml i za pół godz jeszcze 30ml. Za jedym razem więcej niż 80ml nie zjadł jeszcze. My podajemy Bebilon Comfort bo po Nan pro 1, miał problem z kupką, robił takie bobki małe a tyle się przy tym namęczył. Teraz kupki są normalne ale też się trochę musi na pracować. Dr kazała podawać od czasu do czasu rumianek, jutro zaparzę zobaczymy jak będzie. I podajemy codziennie 5 kropelek bio gai. A co do odbijania też macie problem, że czasami nie chce odbić?

Odnośnik do komentarza

mój mały odbija ale tylko w pozycji na ramieniu, tzn kiedy jego główka juz jest praktycznie przechylona przez moje ramię, ja wtedy całą dlonią klepię go w plecki i zazwyczaj beka ze dwa razy (wazne by ramię naciskało trochę na brzuszek - jak się mały zsunie w dól to juz nie działa), no i robie przerwę na odbicie w połowie butelki, potem drugi raz, - dzieki temu przestał chlustac jedzeniem - wyrwana z kontekstu -może tobie taka technika tez pomoże?
Oczywiście Krzys tego nie lubi, wybudza się, ale wole to niz jego ulewanie. teraz oczywiscie tez czasem ulewa ale troszkę, a wczesniej zdarzały sie wręcz wymioty.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamaIgnasia2014

Ewcia jeszcze może zmiana butelki. Ja osobiście karmiłam piersią ale znajome mamy używały nuk first choice. Albo Avent Natural. I wszystko się później uformowalo. A z tymi cudami na kolkę to jest tak ze wszystko to ma ta sama substancje czynna czyli symetykon
Tylko albo w 3 kroplami albo w 20 kroplami na dawkę. Także nie szukajcie sam simplexu bo trudno dostępny i drogi. Bobotic kupicie w każdej aptece w granicach do 25 zł. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Byłam dzisiaj u lekarza z Agatka bo poza tą wysypka na buzi dzisiaj cały dzień płakała i juz nie wiedziałam co robić :-/ no ale ta wysypka to nie potowki ani uczulenie ale taka wysypka która sama przyszła i sama przejdzie:-) ale Mari jutro wyślę Ci nr bo chciałabym zobaczyć na przyszłość jak wyglądają potowki:-) ogólnie mała zdrowa jak ryba :-) tylko pępek jej troszkę wystaje i jak będzie wystaje bardziej to mam go zakleic plastrem:-) Agatka przybiera 40 gram na tydzień i to jest niby idealnie a też mam wrażenie że ulewa wszystko co zje ale chyba tak nie jest skoro rośnie :-) a to stekanie też ma przejść... Mam nadzieję że to nastąpi szybko bo wyglądam już jak zombie z tymi przekrwionymi oczami :-/

Odnośnik do komentarza

Ania mi właśnie nic... Odsłuchal ja, dokładnie oglądał i powiedział że nic złego nie widzi. Może miała gorszy dzień po prostu... Natomiast mała zrobiła u niego zeza co w domu też się jej zdarza no i kazał jeszcze trochę poobserwowac i iść do okulisty. Kolejny problem:-/ ale za to dzisiaj właśnie karmimy się drugi raz tej nocy ale nie było stekania:-D ciekawe jak będzie za chwilę...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...