Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe 2015! :)


bella09

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do mam KP, czy któraś z Was próbowała zwiększyć ilość pokarmu/rozbujać laktację metodą 7/5/3 ? Ja chcę robić zapasy a wydaje mi się, że produkuję tyle ile Mała zjada na bieżąco, bo tą metodą dzisiaj ściągnęłam 100ml (po karmieniu z jednej piersi).
Może wiecie czy trzeba ją powtarzać kilka razy dziennie czy wystarczy raz?

ps. pisałam do Poziomkowej z prośbą o dołączenie do dropa ale nie dostałam żadnej odpowiedzi a to już kilka dni...wiecie coś może?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4p4fld5j85.png

Odnośnik do komentarza

Katarzyna_Honorata, jestem, jestem. Jakos nie miałam weny na pisanie.
Mała ma lekki katarek, czyszczenie nosa jest straszne, dostaje okropnej histerii, rzuca sie jakbym nie wiem co jej robila...
Pochwale się swoją glupota. Na początku tyg z rana oswiecilo mnie, że zapomnialam wziąć tabletki anty (zwykle biore wieczorem). Niby jeszcze nie minęło 12 godzin, postanowiłam wziąć ale jakos tak przypatrzylam się temu opakowaniu i jak w morde strzelił gdzieś wczesniej pominelam jeszcze jedną tabletkę... Stwierdziłam, że nie będę brala, bo jaki sens to ma. Już dostalam okres i nie wiem dlaczego ale jakos ciężko go znosze - brzuch mnie boli, glowa, i ogólnie czuje się jak dętka. Kiedyś byłam bardzo skrupulatna w braniu tabletek, chyba musze pomyslec o alternatywie.
Szczęśliwy Lipiec, dzięki za cynk odnosnie tego kremu La Roche Posay. Jest drogi dosyc, ale u nas też super podzialał, po 2 czy 3 dniach skóra się wygladzila. Warto było kupić :).
chopsuey, a czym się objawia alergia u Twojej córki? My też będziemy rozszerzać dietę dopiero po 6 mcu, nie jesteś sama ;).
Mary.wa, wyslalam Ci zaproszenie tego samego dnia w którym dostalam adres. Sprawdz proszę jeszcze raz skrzynke (wiadomość od dropbox).

Jeśli któras z Was chciała by dołączyć do naszego forumowego dropboxa, w którym umieszczamy fotki naszych dzieciaków i nasze to zapraszam do wysłania mi wiadomości prywatnej z Waszym adresem mailowym :).

Skoro tak się wywolujemy to co u Was ninja, izabelap, anwa?

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe20mme8xnfduo.png

https://www.suwaczki.com/tickers/010igzu3unfednv7.png

Odnośnik do komentarza

I ja się melduje. Jak zaczynalam pisać to mały się budził albo zaczynał marudzic. A pozniej to jiz nie woedzialam co i komu mialam pisac. Ale cxytam caly czas.

Wzielam się za wybieranie i wywoywanie zdjęć. Część chce moim dziadkom sprezentowac. Kupilam album, dam zdjęcia. Dalam cynk rodzinie, oni też swoje zdjęcia przywioza i będzie wspólny prezent na święta. Babcia powiedziała, że im nic już nie trzeba, bo maja wszystko. A myślę że z rodzinnych zdjęć będą się cieszyc.

Zrobilam też że zdjęcia małego pocztówkę świąteczna. Grafikiem nie jestem, wiec to taki chałupniczy twór wyszedł. Ale, mam nadzieję że rodzina mi o wybaczy :D na następne święta postaram się bardziej, mały będzie większy, może będę miała wiecej czasu (oby).

Ogólnie zastanawiam się jak moje dziecko zniesie sylwestra. Obawiam się że będzie jeden wielki ryk i wycie jak go fajerwerki obudza w środku nocy. Mieszkamy w Warszawie, na 10pietrze. Wiec będzie głośno. A może do rodziców się wybierzemy?

Próbujemy rozszerzać dietę. Ale młody tylko jabłko chce jeść. Najlepiej dane do ręki w całości.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkjw4z7rnaggcp.png

Odnośnik do komentarza

Anwa moj tez tak robi od jakiegos czasu:D albo odrywa sie spoglada, znowu lapie i tak w kolko, slodkie to :) a jak sie naje to nieraz tak mruzy oczka i cichutkim glosikiem do mnie cos mowi po swojemu, teraz widze, ze kp to tez bliskosc z dzieckiem, bo na poczatku tego nie czulam zupelnie

a co do rozszerzania diety to my zaczelismy od wczoraj, marchewka smakuje ale kaszki zjadl tylko 50 i dokarmilam cycem( myslalam ze zje 100 i bedzie jako zastepczy posilek), jak to jest u Was? a ten gluten to jak wprowadzacie, bo mnie lekarz kazal kaszki 1/2 lyzeczki dziennie narazie

nam lekarz kazal narazie sloiczki a potem dopiero sama mam gotowac

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64i09k6h3lw61h.png

Odnośnik do komentarza

Mlody drzemie i mam chwile wiec napisze co u nas. W srode bylismy na rehabilitacji. Olek dopiero zaczal sie obracac. Wg rehabilitantki rozwoj ruchowy prawidlowy. Lezac na boku unosi glowke. Unosi klatke piersiowa lezac na brzuchu. Laczy nozki lezac na brzuszku (tak jakby kolyske chcial robic) no i zaczal sie obracac. Robi to sporadycznie ale robi. Asymetria delikatna jest ale nie przeszkadza w rozwoju. Dalej jest wzmozone napiecie ale widac ze jest lepiej, ja zreszta tezvto widze bo wreszcie nie mam problemow z zakladsniem kurtki i kombinezonu!!!Natomiast tak jak podejrzewalam dziecko ma lekko zaburzona sensoryke. Objawy dla nadwrazliwosci na dotyk: nie da sobie nic zrobic przy twarzy. Mycie buzi, oczu,smarowanie kremem, mascia, zakladanie bluzeczki- maly sie dusi jakby ktos mu nosek zatkal! zle reaguje na waciki, gaziki, nie lubi zabawy pieluszka tetrowa na twarzy, ponadto nie zasnie przykryty. Trzeba czekac az usnie zebt go przykryc. Rehabilitantka tlumaczy ze to co ja czuje jako miekkie np waciki czy kocyk dla Niego moze byc odczuwane jakby ktos kaktusem go dotykal...
Objawy dla nadwrazliwosci sluchowej ( ja chyba tez takowa mam bo odkad pamietam mialam Bardzo Dobry Sluch): budzi go skrzypniecie podlogi, skrzypniecie mojego kolana grneralnie wszystko. Jak spi to albo musi byc absolutna cisza albo wlaczony bialy szum. Musimy nad tym wszystkim pracowac.
Olek tak jak Wasze dzieciaki jest ostatnio bardzo absorbujacy. Wszystko mu sie szybko nudzi nawet na rekach ostatnio mu zle. Ja jestem malo kreatywna wiec mam problem z wymyslaniem zabaw ale staram sie. Lubi kolysac sie na pilce rehabilitacyjnej i to na obecna chwile jedyna rzecz ktora potrafi go zajac na dluzej niz 10min. Sasiadka pozyczyla nam nawet lezaczek bujaczek- maly wytrzymuje max 5minut. Lubi masaze wiec tu tez mam szerokie pole do popisu. W zwiazku z nadwrazliwoscia sluchowa mamy rzadko wlaczac te wszystkie migoczaco-grajace zabawki o zastapic je na jakis czas sypkim ryzem fasola itp w butelkach, roznymi grzechotkami i zabawkami ktore wydaja pojedyncze tony...
Na szczescie spacery dalej lubi ale pogoda nie sprzyja dlugim spacerom.
Poza tym stwierdzilam ze brakuje nam rutyny. Wszystko bylo super dopoki nie zmienilismy czasu. Od tego momentu dzien sie skrocil i wszystko sie nam poprzestawialo. Oczywiscie od tego momentu noce sa do vani. Myslalam ze to przez zavkowanie ale wydaje mi sie ze mlody lepiej spal wlasnie jak mial poukladany dzien. Spal w dzien wiecej byl wypoczety zadowolony i w nocy byla 1-2 pobudki. Teraz jest przemeczony bo karmienia sa o roznych porach ,spacer o roznych porach, drzemki o roznych porach itd..tak wiec podjelam proby przywrocenia rutyny. Zobaczymy czy sie uda i czy poskutkuje.
Jutro ma przyjechac szwagierka. Fajnie ale chce nocowac. Ostrzegalam ja ze mlody budzi sie milion razy i mamy nieprzespane noce ale stwierdzila ze jej to nie przeszkadza- taa jak pol nocy nie bedzie spala to zobaczymy. Bede sie czula niekomfortowo bo nie dosc ze przy dziecku bede chodzic na palcach to jeszcze bede uwazac zeby jej nie obudzic...
Mamy duzo wydatkow. Z kasa krucho, mamy niewiele oszczednosci i juz musielismy je ruszyc. M robi nadgodziny w tygodniu ale sprzeciwil sie przychodzeniu w sobote bo stwierdzil ze w tygodniu syna malo widzi wiec weekend chce Mu poswiecic. Przez to nie dostal premii. Ja bym chciala cos na soboty lub zdalna prace na wieczory ale ponoc przez pol roku macierzynskiego nie mozna... a zapomnialam napisac ze na szczescie minelo nam przeziebienie. To tyle u nas.
Anwa fajny pomysl z prezentem dla dziadkow. Tez sie zastanawiam co bedzie w Sylwestra...
poziomkowa Olek tez sie rzuca przy czyszczeniu noska. Jak bralam tabletki to tez zapomnialam ze 2razy ( nie biore juz bo mialam ponad 2 tyg krwawienie)
OlaFasola mnie ten gluten przeraza. Ktoras z dziewczyn wrzucala jakis czas temu link do zalecen dotyczacacych rozszerzania diety chyba trzeba bedzie tam zajrzec ponownie bo ja je przejrzalam ale niestety tak jak juz pisalam kiedys mam skleroze (powaznie zapominam wiele rzeczy).
irysekjak z kupkami? Dalej Hania robi czy przeszlo?
Cukinia jak biore malego do siebie to potem sie budze na krawedzi lozka (cud ze jeszcze nie spadlam) a mlody spi prawie w poprzek lozka :) i tez mnie wszystko boli po tym wspolnym spaniu.
mamasitka szeleszczace ksiazeczki? Musze obczaic :D
annaendi o kurcze masakra z tym siedzeniem do 2!
Achaja o matko fatalnie ze musicie jezdzic po przychodniach. Ja mam podobna sytuacje. Mieszkam pod Warszawa i jedyny dojazd to pociag lub samochod. Mamy jeden samochod ktorym M jezdzi do pracy. Do tego ja mam czasowe prawo jazdy ze wzgledu na wadw wzroku i waznosc skonczyla sie w czerwcu! Musze isc do lekarza na badania (200zl) i zlozyc wniosek o wydanie nowego (100zl) nie mam kiedy i nie mam kasy ale trzeba to wreszcie zalatwic.
Fka a jak z kupkami po marchewce u Was?
avel trzymam kciuki za wynik badania. Sporo przeszlyscie z Julcia wiec mam nadzieje ze teraz bedzie juz tylko dobrze.
Swoja droga SzczesliwyLipiec a jak plucko Kubusia?
Keithy wrzucalas moze diete na dropa?
Uff przepraszam ze tak sie rozpisalam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09hdgeywb1h2o0.png

Odnośnik do komentarza

Katarzyna z kupkami dalej rożnie. Bez względu na to czy dokarmiam czy nie. Zauważyłam ze kupa po marchewce jest pomarańczowa i ciut gęściejsza :) dzis juz drugi dzien bez kupy. Jutro podaj jabłko surowe i mam nadzieje ze pomoże :)
Achaja i jak z tym tańcem? :P ja dzis stosuje metodę 3:5:7 ale po swojemu. Mały właśnie leży w łóżeczku i chyba powili zasypia ... Ale byłoby super gdyby sie udało :)
Poza tym Karol jest przeziębiony :( ma katar który mu schodzi do gardła i przez to kaszle. Lekarz nas dzis nie przyjął bo nie było numerków i mu sie spieszyło....:/ żal

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgbqdn01el.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny.mloda spi bo od 15 nie spala! A ja musialam byc ciagle obok.wszystko mnie boli.jennnnnyyyy myslicie ze kiedy zaczna sie przespane noce cale? Chyba za rok:-) chociaz noce da sie zniesc pomimo ze dzis mala jak sie budzila to krecila sie zanim zasnela a jak zasnela to tez sie krecila a ja ciagle na posterunku wstawalam i ja przykrywalam.suma sumarum spalam z 5 6 h nie ciagiem. Ale kiedy mloda zacznie sama soba sie zajmowac? Nasze aktualne obiady sa niezdrowe bo najszybciej cos podsmazyc.boli mnie to.tak samo jak brak ruchu.wczesniej chodzilam na pilates i joge regularnie. Korzystalam z karty multisport bo mialam z pracy za grosze. Niech zyje korporacja! A teraz tylko spacery i to krotkie przez pogode.odnosnie alergii to skora mojego dzidziucha jest cala jakby popekana w liszajach.nic nie pomaga.mleko neocate,emolienty,do smarowania masc robiona na bazie bodajze tylko 2 skladnikow.u nas w rodzinie nie ma alergikow,zwierzat nie mamy... Zobaczymy za 2 tyg kontrola. Odnosnie zabaw to u nas ostatnio karuzelka dziala cuda. Ale wiadomo na krotko.pelno zabawek mamy ksiazeczek. Czytam jej bo jestem ciekawa dalszych przygod pana kreta i szczura ale mala raczej male zainteresowanie.lubi jak intonuje wtedy patrzy na mnie i zaciesza.oplacalo sie brac udzial za dzieciaka w przedstawieniach hehehe ogolnie to najjlepiej ja nosic na siedzaco. Taaa matka nos a potem po rentgenach sie szlajaj.wczoraj sprzatalam podlogi a dzis juz brudne nosz.... Zajechac sie mozna.marze o powrocie do pracy ale niestety w tym smutnym kraju pierwsze co matka doataje po powrocie z macierzynskiego to wypowiedzenie.i mnie tez to pewnie czeka. Mam ochote otworzyc swoj biznes tylko pytanie jaki. I skad kase ech.myslicie o kolejnym dziecku? Bo jak dla mnie to duzy wydatek i nie wiem czy bysmy dali rade.poza tym znow ciaza porod brr mnie trzesie jak pomysle. Dlatego co jak co ale pigulki lykam co do minuty hehe chociaz tez mysle o spirali.ma ktoras moze? Albo miala? Albo planuje? Jak to kosztowo wychodzi? Biore pigulki dosc drogie zoely wiec w sumie pewnie spirala wyjdzie korzystniej.wkurza mnie to ze ww tym kraju trzeba sie liczyc z kazdym groszem chociaz obydwoje pracujemy a maz ma dodatkowo dzialanosc. Zenada. Oby moje dziecko w przyszlsci mialo lepiej. Dobra ide sie myc i moze coa obejrze chociaz padam na twarz.przepraszam ze nie wymieniam was z nickow ale pisze zz tel ktory mnie strasznie denerwuje i ciezko mi wrocicc do waszych wypowiedzi.dobrych nocek!!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Padam:(((
M z kręgosłupem lepiej ale dalej nosić nie może malucha:(
W niedziele jedziemy do Polski :-))))) jestem szczęśliwa :)))) do 6 stycznia :)))
Zaczęłam pakować siebie i córeczkę i jutro Kubusia
Bardzo mu się spodobał szczeniaczek uczniaczek czy jakoś tak, córeczka dostała na roczek
Polecam na prezent jest super i jeszcze wyciagłam kule hule i Kubuś zafascynowany :) chce juz sam siedzieć :)
Dostał 3 łyżeczki ziemniaka z marchweką i bardzo mu smakowało
Katarzyna_Honorata płucka dobrze pracują tylko troszkę za szybko ale jest duzo lepiej, w lutym mamy zdjecie rentgenowskie żeby sprawdzić wielkość
Współczuję problemów z pieniążkami:(((
Poziomkowa cieszę się, ze i u Was sprawdził sie ten balsam. Jest drogi bo tu kosztuje 180kr ale zamówiłam w Gemini za ok 41zl. To tez nie mało ale jak pomaga to warto

Odnośnik do komentarza

gagawspółczuję tego szpitala wenflonu no i że z tym wszystkim jesteś sama. Oby wszystko dobrze juz bylo na kontroli.
Avel trzymam kciuki za dobre wyniki i żebyście w końcu zaczęli mieć już z górki.
Achaja no łatwo takiej powiedzieć...dziwi mnie ze takim maluszkom chcą od razu z żyły...no chyba że tyle badań.
Ja byłam ostatnio z córką i specjalnie jechałam do przychodni gdzie pobierają z paluszka to gościu rzucił na tacke 3 ampułki czy jak to się tam nazywa i z uśmieszkiem że z żyły bierzemy bo dość trochę tego potrzebujemy na co mała w ryk. ZERO podejścia do dzieci. Ostatecznie żeby nie zrazić małej ograniczyłam się do morfologii więc było z palca ale przed ukluciem i tak dodał że teraz będzie bolało.
Dziewczyny mam pytanko czy możliwe że przez dropa lapnelam wirusa? Jak dałam usuń zagrożone pliki to ikonka zniknęła. Tak czy inaczej walkę z komputerem przegrałam...padł. Tyle dobrze ze w ostatnim momencie udało mi się ewakuować najważniejsze rzeczy no i wyselwkcjonowane zdjęcia bo po kilku dniach siedzenia nad selekcja ja bym chyba padła jakby mi to przepadło.

Nocki dalej koszmarne. Mały zasnął o 20 no i już jesteśmy po jednej pobudce i pewnie lada minuta następna...Tyle tylko że teraz pewnie już nie zaśnie tylko będzie buszowal do 23.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09ks7sqr0nj.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribhf90nd6k.png

Odnośnik do komentarza

Mamusie KP chciałam jeszcze zapytać czy jedzie cytrusy? Ja ogólnie jem praktycznie wszystko ale z nowości w ostatnich tygodniach to tylko one i zastanawiam się czy one nie są przyczyną naszych nocnych przygód. Wczoraj jak położyłam małego zjadłam pomarańcze ten po 30 min oczywiście już pobudka, cyc i po pół godz. sajgon. Brzuszek jak skała dopiero po dość intensywnym masażu purciochy no i potem już jak nowo narodzony Jakoś dotąd myślałam że cytrusy mogą ewentualnie uczulac i powodować wysypkę a ostatnio dopiero doczytałam, że mogą też powodować bóle brzucha. Dziś odstawiamy i zobaczymy. Póki co się nie obudził drugi raz więc ciekawe czy już jakas poprawa czy zbieg okoliczności czy skutek niespania w dzień.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09ks7sqr0nj.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribhf90nd6k.png

Odnośnik do komentarza

Włożyłam młodej do łóżeczka koło głowy mój stanik z nadzieją że jak będzie czuła mleko to będzie spokojniej spać i jak na razie obudziła się tylko raz, ale dałam smoka i od razu zasnęła więc mam nadzieję że to pomoże..

NM ma wyjście, młoda śpi (odpukać) i nie mam co ze sobą zrobić, narzekam i narzekam, że nie mam czasu dla siebie a jak nareszcie mam to mi dziwnie z tą wolnością :)

Z nowości to jak dam młoda na miękkie podłoże np łóżko czy sofe to sama siedzi, kiwa się na boki i leci na jedną czy druga stronę sporo, ale jak siedzi sama, trzyma sie za stópki i uśmiecha to super wygląda :)

Odnośnik do komentarza

Fka, taniec odtanczony imaly pieknie spal nawet z tym, ze nie planwo od 17 do prawie 19. Nie wiem czemu tak padl. Do 20 pobawilismy sie potem kapiel z tata, jedzonko i do spania. I tak lezymy sobie razem... Moze lepsza energia do Ciebie poleciala?:)
Za to zaliczylam piec 6 minutowych filmikow Chodakowskiej. Spocilam sie okropniem. Dla mnie wysilek wiekszy niz przy skalpelu. Plan mam taki zeby 5 razy w tygodniu cwiczyc z nia albo Mel B.
Sadeo, winogrona jadlam i to w ilosciach nie najmniejszych ciagle. Pomarancze po 3 miesiacu i tez jest okay ale wiadomo, kazdemu dziecku cos innego moze nie odpowiadac. A z badan TYLKO MORFOLOGIA.
Szczesliwy lipiec, tez jade do rodzicow na swieta i tez jestem szczesliwa☺☺ jednak pomoc zawsze wielka i jest z kim pogadac☺ poza tym nie wyobrazam sobie swiat bez rodziny☺
Eh... Maly niezadowolony znow a ja chce chwile wolnosci!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa9vvj8fwgpbtd.png

Odnośnik do komentarza

Sluchajcie a propos patologii...jestem na grupie na fb (choc rzadko sie tam udzielam bo w przeciwienstwie do Was tamte dziewczyny wydaja mi sie obce) i padl temat ilosci podawanego mm. Jedna z dziewczyn napisala ze zadne mm nie podchodzilo jej dziecku (ponoc to jej trzecie) i kak skonczyl 3,5mca to zaczela mu dawac mleko 2%. Malo tego ma teraz 4,5mca i je danonki. Szczeka mi opadla. Danonki to syf i podaje go 4,5mcznemu niemowlakowi ktory sie zajada nimi. No zajada sie bo to cukier i syrop glukozowo fruktozowy!! Ludu moj trzymajcie mnie...przepraszam moze nie powinnam osadzac skoro to jej 3 dziecko ale ja wolalabym podac jogurt naturalny z owocami ale nie 4,5niemowlakowi!!

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09hdgeywb1h2o0.png

Odnośnik do komentarza

Katarzyna_Honorata moja się bije. Czasem jak ma zabawkę w ręce to okłada się zabawką..

Wolności zbyt wiele nie miałam jednak wczoraj, młoda budziła się jak zwykle czyli z milion razy, więc ok 22 wziełam ja do łóżka i spałyśmy razem całą noc, a że NM nie ma to było dość miejsca w łóżku więc wyspana nawet jestem. Teraz młoda daje czadu na macie i śpiewa, a ja pije kawę :)

Odnośnik do komentarza

cukinia no to można powiedzieć ze razem pijemy sibir kawke ;).
NM pojechał do pracy, mlody próbuje zjesc wieloryba.. Ciężki wieczór zq nami i noc... Pierwszy raz oddalam malego NM i...zasnelam a on go uspil.. Byłam w szoku. Można było isc spac ale musialam mu wynagrodzic trud :) trudno,wyspie się innyn razem...
Dzisiaj w planach :wizyta i T!!!!! Moja mama mnie namowila bo ona by nie wytrzymała tyle niewidziec wnuka a przecież ona tez jest babcia... Jak wspomniałam o wizycie, NM byl pozytywnie zaskoczony... Obym tego nie zalowala... Pchac się samemu w paszcze lwa?? Czy ja juz stracilam resztki instynktu samozachowaeczego?? Trzymajcie za mnie a raczej za nas kciuki!! ;) niech moc będzie z nami :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15q03p2bpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...