Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tetide ale bym Cię uściskała teraz:-) Jesteś pierwszą osobą która mi to powiedziała:* Mała od urodzenia czysty tatuś aaaaleee:-) Już się trochę wymieszana robi:-) Za mną ma nosek i duże oczy. Zobaczymy co będzie dalej bo faktycznie się buźka zmienia:-) A tak strasznie Jej rzęsy przez tydzień urosły i się podkręciły że wszyscy w szoku bo miała bardzo krótkie:-)
A co do gadania to moja Emi dzisiaj upodobała sobie głowę z rogami która wisi u mnie w salonie tuż nad sofą na której dzisiaj leżała:-) Patrzyła cały czas w górę i badawała hak katarynka:-)

tina wydaje mi się że możesz być spokojna o Klaudię bo wydaje mi się że jeśli kilka razy dostanie butelkę to od razu się nie przyzwyczai na tyle aby nie chcieć piersi a dzieci i tak z reguły wolą chyba cycusia:-) Dobierz butelkę która nie zaburzy ssania np lovi czy dr browns'a to na pewno ułatwi trochę sytuację:-)
Co do słodkiego to może galaretka z owocem lub biszkoptem jeśli możesz? Ja jadłam po porodzie przez długi czas bo bałam się placków , ciasteczek itp a ochota na słodkie była:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny za rady odnosnue rehabilitacji. Po Waszych wpisach widze, ze problem jest powszechny albo teraz zwraca sie bardziej uwage na takie rzeczy niz kiedys. Przyznam, ze jestem raczej zielona w temacie, ze studiow pamietam tylko, ze Vojte kojarze jako cos nieprzyjemnego dla dziecks i rodzicow. Szczegolow nie znam, nie chce sie uprzedzac, zobaczymy jak bedzie postepowac ta terapia. Grgosiu, a jaki problem mial Twoj starszy syn, tez asymetria? Rehabilitantka poradzila aby skonsultowac z neurologiem, bo ortopeda powie, ze to ulozeniowe i samo sie wyrowna. Takze co lekarz to opinia.

Tetide, nam na SR mowili, zeby nic do noska nie wsadzac, bo mozna uszkodzic sluzowke. Jedynie sol plus aspirator.
Czy u Was tez dzieci tak czesto kichaja? Moj kilka razy na dobe. Ponoc norma, ale poza domem nie zauwazylam i martwie sie, czy to nie na koty... Nie chcialabym pozbywac sie naszych futrzakow :(

Tina, ja mam na czarna godzine mleko ha, takie na razie zalecila alergolog, ale nie probiwalam reakcji. Moze zanim wyjedziesz, sprobuj podac z raz, zebys wiedzuala, jak zareaguje. Bo szkoda od razu dawac hydrolizat, moze ha wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Tetide, la mariposa u starszego stwierdzono ATOS asymetryczno toniczny odruch szyjny, niestety dopiero w wieku trzech lat jak już sama zaczęłam drążyć temat bo jakoś żaden pediatra nic nie widział choć jestem pewna że już jako niemowlak miał coś nie tak z napięciem miesniowym. Ogólnie atos to odruch pierwotny który powinien zniknąć po ok 6 miesiacach życia.
Przetrwanie atosu objawialo się tym u syna że był zbyt "ostrożny" np. na placu zabaw, nawet nie potrafił bez asekuracji wejść do piaskownicy. Tu bardzo pomogła terapia integracji sensorycznej.
Do tego jest nadwrazliwy sluchowo no i nasz największy problem na który jeszcze nikt nie pomógł to to że w chwilach emocji macha rączkami i pręży się. Juz był podejrzewany o aspergera i autyzm, ale lekarze zaprzeczyli żeby to miał. A tak to jest bardzo inteligentny. Mówił już pełnymi zdaniami jak mial 2 lata i jest uzdolniony matematycznie. I jest przekochany.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Co do miesiaczki to tez juz mialam niestety. Rozmawialam z moim ginekologiem na ten temat jeszcze zanim ja dostalam i mowil tak jak ktoras z Was napisala ze to organizm decyduje kiedy jest gotowy na nastepna ciaze i ze karmienie piersia wcale nie hroni przed ciaza. Mam zreszta przyklad mojej siostry ktora 5 miesiecy po urodzeniu corki zaszla w ciaze pomimo karmienia piersia i braku okresu. Ludzkie cialo jest nieodgadnione do konca nigdy. Teraz ma dwojke urwisow i juz nie eksperymentuje z brakiem zabezpieczenia mimo ze dalej karmi.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3qtkfj2r8gfdn.png

Odnośnik do komentarza

Ado pasta byla tu do dostania http://www.biovea.com/pl/mobile/product_detail.aspx?PID=4582 teraz jest niedostępna. Z dobrych past mogę Ci polecić jeszcze logodent. Uwielbiam ja jest na bazie ksylitolu super doczyszcza a truskawkowa to hit dla Danci.

Nasivin oczywiście do noska. 4xpo jednej dozie przez tydzień. Podobno może pomoc wiec próbuje.
Oko dzisiaj mokre ale bez ropy. Kanalik jeszcze nie udrozniony;( sic!
No nic mamy jeszcze 12 dni oby sie udalo...

Martyno Kanal lzowy odprowadza lezki z oka a nie je produkuje. Jak jest zablokowany to oko jest pelne lez nawet bez placzu... Tak ze u Ciebie jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza

Gosiu i Grgosiu- u mnie cyrku ciąg dalszy. We wtorek w nocy miałam gorączkę ale przeszło i było ok. Dzisiaj rano z kolei obudziłam się z bólem zęba- równo 6.45. O 8 zadzwoniłam do dentysty, kazał przyjść o 10. Poszłam i co się okazało? Albo czekam i dostaję silny antybiotyk (absolutny zakaz karmienia piersią) albo leczenie kanałowe. Oczywiście wybrałam leczenie kanałowe, bo miałam dość tego bólu a nie chciałam rezygnować z kp. Ząb zrobiony i ma nie boleć. Ale po kieszeni znowu uderzyło, bo już prawie 300 zł poszło- chodzę prywatnie, bo dopiero od niedawna tu mieszkam i nie wiem gdzie co i jak. Dobrze, że sąsiad dał namiar na tego stomatologa, bo inaczej umarłabym z bólu. Z drugiej strony wcale nie wziął tak dużo, byłam przygotowana na więcej. Ale może przynajmniej skończą się te męki.
Z tą gorączką we wtorek to bałam się że może to efekt jakiegoś zakażenia, ale na szczęście nie. Tylko na powiekach i w oczodole popękały mi naczynka i mam takie jakby markerem zrobione czerwone punkciki.
Póki co czekam aż znieczulenie mi zejdzie.

Gosiu czekam na zdjęcie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Kati dla swojego dziecja robi sie wszystko jak kazda z nas. Nie ja jedna mam kolki wiec przetrwamy. Grunt ze popoludniami nie jestem sama bo ciezko byloby caly dzien nosic i nawet chwile nie odpoczac.
Niestety wczorajsza kolka lrzeze mnie bo zjadlam ryz z jablkiem i bol bezuszka gwarantowany. Nie wiem wczesniej mu nie szkodzil a od jakiegos czasu jest problem.
La mariposa moze sie skusze zeby mu ulzyc. Dzis juz lepiej ale pozostalosci sa. Zostaje mi jesc mieso i ziemniaki. Aj jak mi brakuje warzyw i owocow. Jem tylko banana. Probowalam pomidora i tez chyba jest ok wiec moze po polowie raz na jakis czas nic nie bedzie. Moge jeszcze marchewke gotowana.
U mnie kolki chyba sa bardziej przez jedzenie. Daje mu dicoflor tak zalecil alergolog i infacol przez 3-4dni jak przejda kolki to stop a jak wroca to znow podawac.
Oj mi tez sie marzy cos slodkiego ale nie moge nic jesc. Zrobie sobie uczte za pol roku.

Odnośnik do komentarza

Moja niunia śpi w dzień 3-4godz za to po 20 zaśnie i śpi do 3-4 a potem 7-8. Je co 2h czasami częściej od kiedy odstawialam nabiał. Tak jadła co 3h.
Byliśmy nad morzem cały dzień to Klaudia wieczorem zasnela o 20 i spała do 5:30.
Co do jedzenia to w biszkopcie też jest białko. Słodkie co jem to właśnie kisiel, galaretke. Owoce to te co jadłam małej nic nie było (wiśnie,banany,truskawki,brzoskwinie,nektarynki,porzeczki,jablka i maliny). Pomidory, ogórek, marchewke,kalafior, brokuły też znosi dobrze.
Brakuje mi nabiału :( w lodówce leży twarożek, mizeria :( ser na pizzy :( Jechać na wesele a nie móc nic jeść :(
Rodzice i ciocia podejrzewają że mała ma coś z kręgosłupem, że ją boli. Przy podnoszeniu, zmianie pozycji płacze. Najgorzej jak chce karmić na ręku na lewą piers. Co się uspokoi to w pionie. Przeważnie karmie na leżąco.
Na poniedziałek umówiłam się z kobietą na masaż shantala. Przyjedzie do mnie i będzie nauka :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hfo9e3dlt.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hhxfwzhxa.png

Odnośnik do komentarza

Anuszko, Sabrinko, moj glodomor tez tak ma, czasem wytrzyma te 3 godz ale zazwyczaj 2, w nocy lepiej bo najpierw 4, potem 3.

Dziewczyny, ktore szczepily na rotawirusy, czy dzieciaczki mialy jakies skutki uboczne? U nas dwa dni po zielona kupa i slady krwi, plus bol brzuszka. Wczoraj bylo ok. Mial tak ktos? Ewentualnie moze to byz reakcja na preparat zelaza, ktory dostal wczoraj. Sama nie wiem :/

Odnośnik do komentarza

Monju Aleks też był niesamowicie rozdrażniony kilka dni. Bałam się czy to może nie po tych znieczuleniach, lekach etc. Okazało się, że to jednak był skok rozwojowy. Dzisiaj pięknie zaczął podnosić główkę na ramionkach i obraca się z brzucha na plecy :D a czołga się niesamowicie, na chwilę nie spuszczam go z oka bo gotów mi spełzać z łóżka :)

Ewcikk małymi kroczkami rozszerzasz dietę. Nawet ten plasterek pomidora- niby niewiele a jak cieszy :D

U nas z karmieniem w ciągu dnia tak samo- co 1,5-2 godz, w nocy jak u La mariposy. Ehh mam zachciankę na śledzia w zalewie octowo- korzennej ale mogę sobie pomarzyć :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

la mariposa to są właśnie skutki uboczne że tak powiem. Mi pielęgniarka mówiła, że może być zielona, śmierdząca kupka i bóle brzuszka jak przy kolce więc to pewnie właśnie to.

My właśnie po usg bioderek wróciliśmy do domku:) Wszystko z Emi w porządku:) Mała grzeczna jak Aniołek przez cały dzień ale przed wizytą u doktorka zrobiła taką kupę, że 2 osoby przepuściłam przede mną zanim przebrałam:) Cała poczekalnia zaczadzona:D Ja przez zatkany nos nie mogłam ustać jak zmieniałam pampersa takie zapachy się unosiły:) Zmieniłam jednego a Ona w kolejnego już bombała:D Poza tym zrobiliśmy trochę zakupów w galerii. W smyku mają dużo przecen na dziecięce ciuszki tak w ogóle:)

Poza tym wczoraj się dziwiłam Gosiu 1 czerwcowa, że Twoja miesiączka tak obfita była, że podkładów poporodowych używałaś... A ja dzisiaj kupiłam dwie pary majtek na zakupach, bo 2 razy przeciekłam:/ Godzinę tampon wytrzymał:/ Koszmar!!! Mądra Madzia się w białą sukienkę ubrała:D Na szczęście obyło się bez plam :D

Co do karmienia to w dzień zazwyczaj co 2-3 h (jeśli zaśnie to po przebudzeniu pije mleko, jeśli nie śpi po karmieniu to dostaje herbatkę i mleko pije wtedy później) A w nocy to zależy o której zaśnie, bo pobudka zawsze jest o 3.30 lub 4.30 i później co 2-3 h:)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny, jestescie nieocenione! :* lapalam juz dola, ze znowu cos mu zaszkodzilo.

Madziuniu, to niezla mialas przygode! Mateusz rano oczyszcza sie po calej nocy i kilka razy robi "petardy", dlatego zanim rano wyjde do lekarza, staram sie wymasowac brzuszek. Wczorak bylam umowiona na konkretna godzine, juz koncze karmic, juz wychodze z domu... a tu armagedon! Caly do przebrania i wyczyszczenia, matka miala dobre przyspieszenie ^^ potem jeszcze zeby nie bylo zbyt latwo osikal lekarke ^^ (przepraszam jesli nudze kogos fizjologicznymi przygodami mojego dziecka, zawsze obiecywalam sobie, zeby tego nie robic, niedzieciatym znajomym nie opowiadam takich historii :)

Kati, wczoraj pisalam, ze tez sie cieszylam, ze dziecko przewraca sie z brzucha na plecy ale pani rehabilitantka wyprowadzila mnie z bledu-dziecko traci w ten sposob rownowage, u nas wynika to z asymetrii ktora trzeba bedzie wyrownac. Wlasciwe obroty to 5 mc i z plecow na brzuch

Odnośnik do komentarza

La mariposa nasza pediatra to lekarz starej daty i chyba nie wychwyci asymetrii... Poza tym jak na moje oko to Mały jej nie ma, bo równomiernie obraca główkę i nie ma żadnego przykurczu. Poza tym musiałabym dowiedzieć się gdzie tu jest rehabilitacja niemowląt, bo dla dorosłych nie ma problemu... No nic, przejdę się w poniedziałek do przychodni to zobaczę co i jak.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Mam już dość tego mojego terrorysty. Ręce sięgają mi do podłogi, a presja czasu, że nic nie zrobione przed chrzcinami wcale mi nie pomaga... Każda próba zaśnięcia kończy się półgodzinnym wyciem a potem pada zmęczony. Dobrze, że noce są w miarę.
Jak jutro będzie wył tak w kosciele to umrę na zawał.

Nie mam czasu nawet dokończyć ciasto, wizyta u fryzjera poszła w pindu, o pomalowaniu paznokci mogę zapomnieć. Trudno pójdę jak miotła.

U nas Piotruś też się obraca z brzucha na plecy i nie wygląda to na utratę równowagi... Wysuwa jedną rączkę do przodu i prostuje nóżkę po tej samej stronie i hyc i jest na plecach i jak leży na plecach to się śmieje. Robi to na obie strony więc nie wydaje mi się że to dziwne:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...