Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

U nas tragedia. Mam mega dola i czuje że jestem zła matka... Justyna w miesiąc przybrała UWAGA 50 g ! Waży 7350... Mam ją dokarmiac mm , ograniczyc picie i jak najwięcej dawać jeść. Hm.. Mm... Po pierwsze są mega zatwardzenie a po 2 jak wypije 30 ml to już coś. Picie , jak widzi butle to aż się trzesie bo tak ją chce , a jedzenie.. Cuda wyprawiam już by coś zjadła . zrobiła się strasznym niejadkiem... Np zje dwa kawałki mięsa i ani grama więcej , jak ugotuje jej zupę i jak widzi łyżeczkę automatycznie ucieka... Rosol lubi ale nie może jeść tylko rosołu... No i cyc. Ale nie moze zyc na samym cycu. Czasem jest tak jak już nie mam siły że jej po prostu na chama wciskam. Cuda wyprawiam , walcze o każdy kes.... A pediatra powiedział że jeżeli ma taka urodę to choćby na głowie stawała nie dobijemy tych 10 kg... Przed świętami idziemy na ważenie jeżeli waga nie ruszy dostajemy skierowanie na badania... Nie siadamy, nie pelzamy nic . robimy papą i dajemy buzi z nowości. To już chyba nie jest normalne aby 10miesieczne niemowlę nawet nie siadalo ! Coś robie źle... Tylko co ? Nie mam już siły... Nie nadaje się na matkę . z każdej strony jestem atakowana tak jakbyma ją specjalnie glodzila . łatwo się komuś z boku mówi... Wybaczcie że o sobie tylko ale naprawdę już wysiadam

http://fajnamama.pl/suwaczki/98q2pw6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/b5ltwan.png

Odnośnik do komentarza

Panifiona mój tez sam nie siada, nie pełza. Tak ze nie jesteście jedyne. Spokojnie dopiero się martwiłam ze wogole nie siedzi aż w końcu się doczekałam.
Dw co tam u was ?
Frankamama jestem w szoku ze on juz tyle je. To mój narazie raczej mleczne, deserki no i zupki ale zmiksowane.
Ola1992 jest szansa :-) mój syn w przyszłym roku konczy 18 lat :-)
Zielona zafundujesz sobie dzidzie na 40 i będzie moc !!!

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Panifiona- nie daj sie atakowac ze jestes zla matka! Jestes dobra matka! Chociaz sie nie znamy na zywo ale Przeciez piszesz tu na forum i wiemy ze nie glodzisz wlasnego dziecka. Nic na sile. Staraj sie jesc przy Justynce roznorodne kolorowe rzeczy daj jej dotykac,wachac i pomalutku bedzie probowac az nie bedziesz mogla nad tym zapanowac i bedziecie miec upragnione 10 :-* trzymamy mooooooooooocno kciuki :-*
Elzbietta no on tyle wpiernicza. Non stop rusza buzia i nikomu nie przepusci jedzenia. Trzeba sie chowac z niezdrowym jedzeniem ;-) ja mysle ze on ma zoladek doroslego juz bo nie ma umiary i zje WSZYSTKO. Ktos moze myslec ze jestem nienormalna ze takie male dziecko wszystkiego probuje ale gdyby ktos zobaczyl co on robi... szarpie i placze jak mu nie dasz. Wiadomo ze nie daje mu np.mielonego z biedronki. Wtedy jak np.robie spaghetti to gotuje mu osobno jego wiejskie sprawdzone mieso. A takto je to co my. Tylko nie daje zadnych kostek rosolowych i nie sole duzo. A i zero slodkiego. Gdy my jemy cos takiego to trzeba mu dac od razu jego flipsa lub wafelka zbozowego bo inaczej czarna rozpacz :-D ja mam czasem nerwy ze on tyle je i chce nawet rzeczy ktore nie powinien ale juz wole zeby mial apetyt bo wspolczuje mamom ktore sie mecza zeby ich dziecko jadlo i mialo witaminki a ono nie chce. Wiec juz nie narzekam. Swoja droga zobaczcie jak nasze babcie karmily dzieci. Dawaly im wszystko i nie patrzyly ze trzeba rybe czy jajo. Albo to jest od tego miesiaca a to od tamtego. Mleko krowie od razu i wszystko i bylo git. Ale wlasnie nie bylo takiej chemii kiedys...

Odnośnik do komentarza

Hej! Oczywiscie nie pamietam co komu odp.
Klaudia konczy roczek 8 kwietnia wiec juz calkiem niedlugo.
Co do fotelika my mamy baby design amigo polska firma, cena bardzo dobra, dobre wyniki testow pimot i 3 lata doswiadczenia mamy. My jestesmy zadowoleni. Wlasnie kupilismy kolejny fotel tej firmy 18-36 kg dla Laury.
U nas leniwa sobota po ciezkim tygodniu. Pogoda calkiem niezla wiec pewnie zaraz dziewczyny na spacer wyciagne.
Milego weekendu! :-*

http://lb1f.lilypie.com/qZ8Ip2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hgaar6rba.png

Odnośnik do komentarza

PANIFIONA jeśli coś Cię nie pokoi idź do lekarza po skierowanie na ćwiczenia... Uwierz Oli nie przybiera waży 7400 już ponad miesiąc, ma taką urodę nic nie zrobisz... Eli Syn też podwoil wagę po roku dopiero..
Zawsze się chwalillam że Oli tyle wcina teraz uwierz że nie lubi prawie nic...jajka zje kawałek parowy jadła teraz rzuca tym. .. W biedronce kupuje warzywne trio robię na maśle i sama trochę zje bo ode mnie nie chce nic..chleb bułki jadła też nie...już sama nie wiem co dawać ani jogurciki nie pasują naleśniki..mój syn też ma 6lat a suchy chleb nawet bez smarowania je...A na siłę nie wpycham jedzenia bo to nie ma sensu...

Ela ta piosenka rewelacja o nas :)

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko nie umie zasypiac.. a jak zasypiac ma to trwa to tyle ze ja prawie zasypiam..

My ważymy 10 kg juz od miesiaca jak nie od dwoch, ale ja stopuje moją panne bo byla na 97 centylu a nawet i ponad, a teraz na szczescie przystopowala.. Wiec widzisz Panifiona jak nie niejadki to obżartuchy, tak źle i tak niedobrze..

Ja od stresu schudlam 2 kg, mąż 5! Takze jest git :D

Co do repertuaru obiadowego u nas tez nuda.. Ostatnie dwa dni byl bialy krem :
kalafior, por, pietrucha, seler, kasza jaglana, dorsz/indyk

Dzis gotuje: marchew, por, seler, pietrucha, ryż, na rosole z miesa od radosnej kury

Wczesniej wloszczyzna z brokułem albo jako pomidorowa czyli warzywa plus koncentrat.
Na zmiane kasze/ryz/makaron/ziemniak/rozne miesa/ryba/jajo

Aaaa poki pamietam, dajecie jakies zioła? a jak tak to jakie i do czego?! :D

Moja J od 3 dni wstaje. Prócz tego jak slyszy ze ktos otwiera lazienke to pedzi jak szalona zeby macać kibel... :/ Zębów ma nadal 5 i dwa są w drodze do wykiełkowania.

Ogólnie jakas dupa ostatnio. 3 dzien mnie boli glowa.. życ sie nie chce.. wjosno wyjdź już no!

(chcialam tez miec znow moc w cycu, ale moja jul kreci beke z cyca i nie chce jesc.. wiec nie to nie! ps. co zrobic zeby nic nie leciało? bo ona nie chce ani łyka pociągnąć a mi sie zatory robią chociaz tam kilka kropelek dziennie jest... :/ )

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

zieloona
Dzięki dziewczyny! Co ja bym bez Was ;)

DW! Co tam? Napis z ze Doris śpi cala noc Cyc jej wpychasz na chama wyszło jej 6 zębów nie wiesz kiedy jest mega grzeczna i dobrze bo Ty musisz się w ciąży oszczędzać ;p i ze masz jeszcze ostatnie kartony do zakończenia przeprowadzki do domu!!! Czekam na potwierdzenie info ;)

To chyba muszę jeszcze na dłuuugo zniknąć :P
Niestety-nic z tego nie jestem w stanie potwierdzić :(
Zębów 0, kresek 1, godzin w nocy przespanych 3 :D
Ale za to zasypia sama (i to w 15-20 min!) -co wcale nie przekłada się na grzeczne spanie w nocy :/
Waga nie pokazuje jej nawet 8kg...

Zielona -ja tam cycobunt? No i jak imprezka? :D
Panifiona - najlepsze na wzrost wagi jest cyc 24/7! Z 'dorosłego' jedzenia wagi nie będzie, więc dawaj jej cyc tak często jak się da!
Emka - kupiłam 'najszczęśliwszego śpiocha..' na razie mi się podoba podejście gościa. Zobaczymy co dalej :D
Hanka-my dziś krupnik jemy :D ogólnie Odsetka nie jada żadnych papek od kiedy siedzi i jak czasem chce ją czymś pokarmić to bunt! Ona je, to co my-zdrowo!
House- Ja stosuje zioła wszystkie normalnie, a zamiast np soli do zupy daje lubczyk i jemy wszyscy razem :) soli i cukru w ogóle nie stosujemy

Więcej nie pamiętam-Odsetka daje ostro w kość!
Było o pastach: z Ziaja jest bez fluoru u mnie ok 5zl kosztuje w sklepie
Fotelik: Odsetka jak słomka więc do 13kg w 2rż dobije to nie myślimy o wymianie :P

Ołwer!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

No i katar i marudzenie wyjaśnione. Mamy kolejnego ząbka. Górna jedynka. Chyba mu cos dziwnie z nowym nabytkiem bo zgrzyta zębami ( wszystkimi trzema :-))) )
Hanka pokaz fryz.
Dw cos w tym cycowaniu jest bo mój cycoch tez juz 10 kg wazy. A wcale dużo nie je dorosłych rzeczy.
Mój średni to tyle wazyl jak miał 1,5 roku. Tak ze każde dziecko jest inne.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Emagdallenka dzieki za odpowiedz co do fotelika. Fajny jest i widze ze cena tez fajna :-)
Szczesliwa mamusiu - moze Oli zaczela juz dbac o linie bo chce zostac modelka? ;-)
HM- no to niezle stoicie w centylach ;-) co do ziol ja daje tez lubczyk, pietrucha,koperek, majeranek,oregano, bazylia. A daje np.do ryby,do pulpecikow,kotlecikow,zupy itd.
A na zanik latacji tak jak dziewczyny pisza ze szalwia. Znam jeszcze jeden sposob wydaje mi sie glupi i nie wiem czy jest prawdziwy - obwiazywanie cyków np.pielucha tzn. Zeby ścisnac je. Nie wiem czy to prawda czy nie ale tak robila moja kuzynka i ciotka i pokarm zanika. Wydaje sie bez sensu i az smieszne dla mnie ale kto wie ;-)
DW-a moze Odsetka robi sie juz dorosla i nie chce jesc 'dziecinnego' jedzenia? ;-)

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja w końcu:D
Podczytuje,ale co mam plan odpisać ,to 'ktoś'czyt,Kubek domaga się uwagi:)

Spotkanie u Wisienki -SUPER:D ,chyba mój mały mężczyzna czuł się troche zdominowany przez kobietki:))))
We wtorek spotykamy się u nas,bedzie jeszcze Kalina Mi z Miko:D

Mamy 1 ZĘBA:D!!! i chyba wychodzą kolejne:),poza tym Kubek zaczął przesypiać całe noce,śpi od 22-7/8,czasami jest pobudka w nocy ,ale taka 2 minuty:) tak więc jestem mega happy,bo wiem co to znaczy nie sypiać po nocach:(
Poza tym moje dziecko jest mega żarłoczkiem,ostatnio zjadł jajecznice z 2 jajek i pomidora,kt,mieliśmy zjeść razem:D,nawet nie sprobowałam...nie chodzi,dalej jeżdzi na pupie,potrafi wstać i stać,ale mu się nie chce chyba.Dzisiaj dawał smoczka raz mi ,raz sobie i miał wielki ubaw:)

Panifiona,
nie jestes zła matka! nie myśl tak o sobie! kochasz Drotke,ą ona Ciebie:) Kuba też miał okres niejedzenia,ale wtedy ja konsekwentnie go zagadywałam i karmiłam,dawałam troche,a za godzine próbowałam znowu:) i tak sie przemógł,że teraz nie ma problemu i w ostatnim miesiącu przybrał prawie pół kg.Pomimo,ze jest ok,staram się pilnowac i karmie go co ok 3-3,5h.Spróbuj z serkami homogenizowanymi,jogurtami naturalnymi.Daj jedną łyżeczke,żeby spróbowała.Co do rozwoju ruchowego,to może rzeczywiście poproś o skierowanie na rehabilitacje,moja Karolina ze wzgledu na cięzki poród była rehabilitowana do 9 roku zycia,przez 4 lata 2x w tygodniu.Konsekwentnie to robiliśmy,bo tylko regularna rehabilitacja daje efekty.Też sama nie siedziała do 9 miesiąca,a zaczęła chodzić w wieku 16mcy-sama.Tylko u nas oprócz tego,że łożysko się odkleiło i była niedotleniona,to jeszcze miała skrócone ścięgna achillesa i chodziła na palcach,co powodowało,że się przewracała.Dopiero teraz jak patrze na Kube,to widzę jaki on jest sprawny,jak skacze ,kręci się ,przewraca,siada.U Karoliny nie ma śladu ,jest sprawna,ale to zasługa ćwiczeń i mojej mamy,kt.z nią tam chodziła,kiedy ja studiowałam i pracowałam.Ja bym na Twoim miejscu znalazła dobrego FIZJOTERAPEUTE,bo oni sie spotykają z różnymi przypadkami i sie go zapytała jak on to widzi.Nie pytaj lekarzy,bo oni nie rehabilitują,nie zauważają pewnych nieprawidłowości.Ja Karoline metodą Bobath ćwiczyłam.
Zrób to jak najszybciej,najwyżej dowiesz sie ,że jest wszystko ok:) a jeżeli nie to im wcześniej zaczniecie tym lepsze i szybsze będą efekty.Powodzenia!

reszta jutro,jak dokładnie poczytam,bo już nic nie wiem:((( i idę spać:D słodkich!

Odnośnik do komentarza

Ola super ze się odezwałaś i zazdroszczę Wam spotkania :) obiecuję też że latem lub wiosna przyjadę ale któraś będzie musiała mnie przenocować hihi chyba że mnie rodzinka weźmie bo też gdzieś w Warszawie.... Chłopców może uda mi się wtedy z tatą zostawić...A no i ja też całą trójkę metoda bobathow cwiczylam chłopcy też chodziłi dopiero po 15mies siedzieli po 10...
U nas cyc non stop a waga nic :( jogurtów nie lubi ale cóż każde dziecko inne super ze Wam tak dzieciaczki przybierają

Hihi może Oli zeczywiscie już dba o linię... Patrzy jak mama ubolewa nas swoją waga i postanawia już od razu dbać o siebie...

Marti super selfie :)

Hanka właśnie poka fryz

HM tylko szmacenie karmi należy do przyjemniejszyxh. ...

Wszystkim zebusiom gratulujemy :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, czytam wszystko ale jakoś nie miałam weny do pisania, Kuba daje mi w kość od kilku dni a wczoraj to już apogeum jego szaleństwa, o spaniu nawet już nie mówię bo tu jeszcze gorsza masakra :(
Dziewczyny ale wam zazdroszczę spotkania Aj niby 2godziny drogi do Wawy ale ze mnie kierowca żaden ;(
Zaraz święta, wczoraj kupiłam z Jakubkiem palmę wybrał taka w kształcie zajączka :D i od razu chciał ją zjadać i była awantura bo mu zabrałam... Przydałoby się umyć okna po zimie ale kurcze ciągle pada ;/
Miłej niedzieli życzę wszystkim, gonić facetów do roboty a samemu odpoczywać :D mój dziś w pracy więc rzadzimy sami ;)

Odnośnik do komentarza

Hej moje dziecie odsypia nocke przy cycu to coś skrobne.
Hanka wygląda ślicznie widziałam wczoraj:))
U nas cyc non stop a z wagą szału nie ma tzw waga ok ale przybiera mikroskopijnie.
W nocy mamy meksyk i 7 ząb się pojawił pisałam już o tym?
Zaczęłam coś na święta ogarniać połowę okien wczotaj umyłam i firanki poprałam. Dzisiaj muszę wykorzystać że m. w domu i poprasować to wszystko:(
Wczoraj nawet w ogrodzie pograbiłam już tak mi się chce wyleżć i coś porobić tylko u nas jeszcze zimno. Teraz widzę słońce piękne za oknem ale tem -1.
Dw pomalutku już masz mały sukces samodzielne zasypianie brawo:)
Marti Majka słodziak i jaka podobna do ciebie: )
Zieloona byłaś? Jak Filipek?
Ola zazdroszczę przespanych nocek.
Ela pozfrawiamy z Zuzienką zębolka Wiktorka
Hm ja twardo do roczku kp i też zacznę się szmacić szałwią. Też bym chciała żeby Zuzia sama zrezygnowała z cyca ale to raczej nierealne:(
Frankamama no niech je chłopczyk jak mu apetyt dopisuje. Przecież nie tuczysz go świństwami..
Któraś pisała o foteliku ja kupiłam carretero z tego co piszecie to jest z tych tańszych bo niecałe 300 zł ale jest fajny. Wygodny rozkłada się w 5 pozycjach jednym ruchem. Zuzia w nim ładnie siedzi i wygodnie śpi. Teraz muszę dokupić drugi do auta m. i też kupię z tej firmy.

monthly_2016_03/majoweczki-2015_45113.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Dobra Wrożko dobrze,że jesteś:*odsapnelas trochę?fajnie,że Odsetka sama zasypia. Zaraz poprawi się reszta spraw....Też gdzieś czytalam to co radzilas Panifionie,że to co moze podnieść wagę dziecia to wwłaśnie cyc.Nie ludzkie jedzenie... Także Panofionaa nie przejmuj się,powoli dobijecie do 10...będzie operacja. Ola też ma sporo racji z tym dobrym fizjoterapeuta... Dasz radę:*

Hanka jak fryz?zadowolona jesteś?jak dzień otwarty w żłobku?jak Wasze spanko?

Sylwiunia szkoda,że nam się nie udalo spotkać....

Emka,Atka,Dominika???

Anela78 Zuzia piękna...jak mama;)

Mialalam chwilowo doła przez to, że Oskarek znów czesto budził i że był
Problem z samodzielnym zasypianiem. Senna wróżka mówiła,że przy chorobach,ząbkowania,przeprowadzać moze być regres w spaniu. Mówiła też, że samodzielne zasypianie nie jest dane raz na zawsze i że naukę trzeba ponwiac. Ciężko mi było to ogarnąć. No ale dziś na szczęście spał już 7 godzin pod rząd...Także widzę promyk...Poza tym drzemki w dzień się poprawiły. To dla mnie tak wazne, że sobie sprawy nie zdajecie. On tak pięknie wygląda taki wyspany...
Co do gotowania to muszę poszukać jakis nowych pomysłów i inspiracji...Bo bardzo lubi jeść i świetnie sobie radzi. Jeszcze bardziejuwielbia picie...
A powiecie ile Wasze dzieciaki zjadają mm na raz? Oskarek 210ale poplakuje jak się kończy...Jakie dajecie owoce?

My wybieramy się dzis na plaże na spacer. Chciałabym już odnaleźć się w tym miejscu...narazie ogarnęłam trochę kawałek osiedla. Muszę się też zmotywowac do jazdy autem po Gdańsku. To glupie wiecie?sama przewiozłam Oskarka ponad500km po Polsce, a teraz mam jakiegoś stracha...

Odnośnik do komentarza

Ja o 21 wyjechał am z domu o 23 byłam juz z powrotem... Tygrys darl się w nieboglosy i tylko mamama ciągle... D go nie mógł uspokoić! O piciu mojego mleczka z butli czy niekapka możemy zapomnieć, wyrywa i wyrzuca w pisduuu! Ehh taka impra była ;p
Za to jak wrócił am i go uspalam to spał 4 h ciągiem!!

DW radzisz sobie szybkie postępy ;) Buziaki dla Doris!!

Chcialabym umieć szydelkowac i uszydelkowac taka czape Tygrysowi na wiosnę ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Tanna,
kocham Trojmiasto:) zazdroszcze Ci tej plaży podobnie jak Elżbietta:) Gdańsk jest piękny:) Dasz rade,ja dałam radę w Stolicy,to Ty tym bardziej:D Ja cztery lata temu spzredałąm mieszkanie w Tychach,spakowałam moją pierworodna i przyjechałam do mojego już męża,postawiłam wszystko na 1 karte:D a wcześniej ze soba nie mieszkaliśmy :P i jezcze przygarnęliśmy nasza psią córke ze schroniska:D co tam raz się zyje! i jest super!

Zielona,musisz cycusia obciąć:P a tak serio to pewnie już niedługo....Fifi bedzie pil tylko cyca:) Moj Kubek traktuje cycka po kumpelsku,ale na pewno nie jest on już dla niego zródłem pokarmu,tylko pocieszenia:Dja tam planuje do roku mu dawać i dość!jakoś dwu/trzy latek wiszący przy cycu to dla mnie już przegięcie pomimo wszelakich badań:) ale to my opinion:)

A ja nie widzę Marti Twoich fotek :( i właśnie się dziwiłam co to za czarne kwadraty,mądra ja:D

DW,mysłę zę to Twój organizm się buntuje,poniewaz jest przemęczony tymi nockami.A tak na marginesie to Cie podziwiam,ja bym sie teraz świadomie nie zdecydowała,po prostu padam na twarz ,chociaż moje dziecko ładnie sypia i generalnie jest grzeczne,ale mam wrażenie,że nie mam chwili dla siebie.

Emagdallenka,fajny ten fotelik,a do ilu on jest kg?też muszę coś kupić bo niby mamy do 13kg,a Kubek moze 8500 waży ,ale jakoś tak ciasnawo mu już w kurtce,poza tym w wakacje jedziemy do Chorwacji i wtedy to już musi miec wygodę:)
P.S
Podziwiam ,ze Twoj mąz dał radę taka podróz z dwójka ogarnąć:)

Hanka,fotke dawaj,proszę:)
Frankamama,to widzę,że też masz żaroczka:)

i coś jeszcze chciałam,ale zapomniałam:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...