Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Niznajoma- nie chce mi sie juz zasmiecac forum bo zostalo dostatecznie juz zasmiecone ale ostatni raz odpowiem: kto zna najlepiej swoje dziecko? - wlasnie matka. I ja swoje znam. Nie wiem jak Ty ale podroz 1000 km bym jechala na noc. Moje dziecko spokojnie by podroz przespalo ale nie ze zgietymi nogami... a nie wyobrazam sobie wychodzic zima gdzies na trasie z rozespanym i wkurzonym dzieckiem. Kto tu mowi o wpierniczaniu sie w przeszkode jadac 100 km/h? Nie wiem czy masz prawo jazdy ale rownie dobrze mozna nie zwolnic jak sie jedzie te 60 gdy cos nagle wyskoczy. Moze te foteliki nie maja testow wiekszych ale czy Twoj fotelik ma testy gdy tir sie wpierniczy w tył samochodu?(czego nikomu nie zycze) No wlasnie nie- i to jest taka sama sytuacja co do fotelika przodem. Kazda sytuacja ma swoje plusy. Ale widze ze Ci bardzo zalezy to zrobimy tak: podamy Ci nr konta i kazdej dziewczynie przeslesz ta brakujaca kwote,ok? My bedziemy zadwolone i Ty chyba tez. Chcesz z nami pisac? Ok, ale dolacz normalnie do nas. Napisz cos o sobie itd.

DW- uszyj mi taka maskotke ;-) ja igla jeszcze sie posluze ale maszyna...Dorotka przecudasna :-)

Zielona- podziwiam ze umiesz tak karmic w publicznym - ja to dzikus jestem ;-) ale przynajmniej zyjesz pelnia i nie myslisz kurcze nie oplaca mi sie wyjsc bo maly niedlugo bedzie jadl... szacun ;-) a co do tych zdjec to zgadzam sie, oczywiste ze w bieliznie nikt publicznie nie karmi ;-)

Szczesliwa m- to wczoraj byl chyba jakis dzien wypadkow. Moj mial 2...

Ela- ja musialam tez z tym becikowym chodzic 4 razy. Pierwszy raz wydrukowalam ze strony osrodka ten wniosek, wypisalam i zle - bo oni musza miec niebieski druk nie czarnobialy...

Odnośnik do komentarza

Ohhh dziękujemy za miłe słowa :D

Odpowiem wieczorem co i jak, a tylko chciałam napisać Nieznajomej (choc mam mocne poczucie ze znajomej tu z forum jednak!)- zgadzam się z Tobą. Foteliki rwf sa najbezpieczniejsze (dlatego Odsetka jezdzi i bedzie jezdzila tylem!) i na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać! tak samo jak na zdrowiu, odżywianiu, ruch itd. Jedne robią zdrowy jogurt same a inne dają danonki, jedne woza dzieci w bagażniku a inne w de Best fotelik ewer. Co zrobisz? Nic!
Rozumiem ze chcesz pomóc i zrobić dobrze, ale atakując też zostaniesz zaatakowana. Głową muru nie przebijesz wiec nie psuj dobrej atmosfery u nas- tylko dołącz i napisz cos więcej o swojej majoweczce :-)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dobra Wróżko, też przez głowę przebiegła mi myśl, że Nieznajoma jest jednak może znajomą z forum ;)
Jakby nie było w kwestii fotelików. Syn lat 5 od 10 miesiąca życia jezdzil przodem do kierunku jazdy, raz: nie byłam świadoma, że powinno być tyłem, dwa: i tak nie byloby mnie stać na taki fotelik. Na szczęście nic się nie stało, nie bral udziału w wypadku drogowym.
Maja jeszcze jeździ w nosidełku, ale,rozglądam sie juz za nowym fotelikiem montowanym tylem. I tu, nie wywyższam się, nie narzucam reszty swojego zdania, każdy robi jak uważa. Dyskusja nad fotelikami przypomina kultowe kp kontra mm. Więc każdy wie swoje.
A tak w ogóle to dzień dobry, przepraszam, ze tak ni z gruszki ni z pietruszki, ale jakoś brakło czasu ostatnio. Postaram się później napisać tradycyjnego posta.

Odnośnik do komentarza

Nieznajoma Twoje argumenty muszę przyznać,że dały mi do myślenia. Poczytam o tym więcej, bo też gdzieś slyszalam, że najbezpieczniej jest tyłem...my jeszcze miescimy się w nosidełku więc nie zastanawialam się nad tym jeszcze dogłębnie. Bez znaczenia nie pozostaje jednak kwestia ceny fotelikow...Natomiast jasny i pewny ton Twojej wypowiedzi jakby znany....

Ponowiam pytanie i prośbę do Marti i Hm o to czy nie znacie może jakiegoś zaufanego klubiku malucha?Niani godnej polecenia?

Odnośnik do komentarza

Nieznajoma ale mi pojechalas haha ;p nie chce Ci juz ODP ale nie bylabym sobą. Wyrywaj do Szwecji, tam maja wszyscy foteliki tyłem do 5 rz albo naucz się żyć i znosić Polaków gdzie nie wszyscy są klasy średniej.

Ela no co Ty?!? A jest możliwość ze w miastach trzeciego świata ( Zabrze) nie maja tej empatii? No empatii nie maja na bank ale może ten program ;p ja muszę zawieźć z US zas o zarobkach z zusu tez i z pracy i pit z 2014 zas o zatrudnieniu akt urodzenia zas lekarskie wniosek o jednorazowa zapomoge, oświadczenie na które dziecko na nr bankowy jaki i oświadczenie o nieopodatkowanych dochodach ( których nie mam )

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Chodzę jak zombie. Noce są kiepskie dość. Trzeba nosić, a do tego Maja chce non stop do mnie! No naprawdę!!!!
Dziękujemy za komplementy ♡
Tanna -ja nie znaju żadnych żłobków itp :/ poszukaj opinii ma trójmiasto.pl forum.
Nieznajoma - zaloguj się pod swoim nickiem plisss. Co do fotelika. Zgadzam się, tylko rwf jak dla mnie, ale też nie mogliśmy kupić tego, który chcieliśmy, bo był za duży do auta i mam tańszy i mniejszy. Także taka sytuacja :P
Dobra Wróżko - śliczna lala, a Dorotka? Cóż Dorotka?! Istny cud świata!
Anela - Zuzia jaka dorosła!!!! Naprawdę już tak poważnie wygląda na tej huśtawce :D
Zielona - ♡♡♡♡♡♡♡ a, i karm z cycem na wierzchu. Najbardziej zawsze lubią sobie patrzeć stare baby i zazdrosne samotnice, które takich nie mają :D
HM - konczcie ten remont ! Co to? Willa jakaś? Trzymajcie się tam, bo nerwy to już pewnie na ostanich wodzach trzymacie :(
Tanna - słuchaj, moja mama długo jeździła tak, aby omijać skrzyżowania z torami :D fakt, jest tego trochę w gda,ale z tego co kojarzę, to wszędzie są światła i raczej małe szanse na kolizje z tramwajem ;)
Jak się urządzicie obydwie w Gda, to może jakiś spacer?
Hanka - włoski krótkie, ale szybko dorosną, to po pierwsze, a po drugie,Kaceprek jak malowany! Przyznaj się, jaki to fotoszop? :D

Dobrze, że mąż wszystko robi. Inaczej bym zgniła i zarosła w domu brudem :(
Majka zaczęła stawać przy meblach. Śmiga po całym domu, wszystko do gęby pcha. Dziki dzik z niej !!! No i woła mnie już "mama", nawet krzyknie jak nie przyjdę. A tata to jest "ata", a zamiast papa, macha rączką i mówi "tatata" :D

Dziewczyny, czy trzeba z dzieckiem iść na jakieś ważenie itd? Bo my ostanio wizyta taka na 6mcy przy szczepieniu ;) a kolejna, oby, dopiero w lipcu na następną dawkę. Na wadze domowej mi wychodzi około 9 kg.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Wojna fotelikowa!!! ;-)
Nad wyzszoscia fotelikow tylem do tych przodem nie ma co sie rozwodzic bo to oczywista oczywistosc! Nie kazdego stac ma taki fotel lub na zmiane auta bo fotelik jest monstrualny. U nas sie nie miesci.
Co do realiow skandynawskich wnioskuje ze nieznajoma tu nie bywa zbyt czesto. Z mojego 7 rocznego doswiadczenia...widzialam doslownie kilka osob wozacych dzieci tylem. Norwedzy najczesciej kupuja maxi cosi lub shit z tutejszej biedronki. Chwala sie wszedzie ze w 2015 roku na norweskich drogach nie zginelo zadne dziecko ale nie dlatego ze jezdza tylem tylko dlatego ze tu sie jezdzi 40 do 60 km/h, na autostradzie mozna poszalec 100 km/h. Przekroczenie predkosci slono kosztuje....mandat ze polowa pensji lub utrata prawka jesli jedziesz o 20km za szybko.

http://lb1f.lilypie.com/qZ8Ip2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hgaar6rba.png

Odnośnik do komentarza

boziu, marti toć to jakiś sajgon jest...niby do przodu a tu podłoga która miała być dawno temu jeszcze nie doszła.. aaAAaaaAAA

Moja J. ciągle za mną czworakuje jak szalona żeby się po mnie wspinać..

Noce z dupy jak nie przez J to przez koty ktore mi sie wpychają do łóżka jesli J. grzecznie sama lula u siebie...

Spijam kapuczinosrapuczino i zaraz biore sie za jakis obiad..

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

HM - kuwaaa....z tą podłogą i ludźmi nią zarządzającymi !!!!
Emagdalenka - no to masz tu wojnę ze mną :P ja kupiłam maxi cosi! Jak się okaże, że byle co, to kurdens....czego wcześniej nie pisałaś :D a co do prędkości, to masz właśnie rację. Kultura jazdy u przestrzeganie prawa! W pl to szukać ze świecą kierowców takich.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

ahhh z tymi fotelikami - wszystko już napisałyście także ten tego :) jak zmieści się joie towezmę joie a jak nie to przodem i tyle :p póki co mieści się w maxi cosi :)

HM - no dalej kończ już ten remont ;) ile można czekać na parapetówe :D a koty ucz spać w ich łóżeczku skoro J. może to one też :p

zielona - ja też zmieniałam pracę w 2014 i nawet miałam 2 miesięczną przerwe w zatrudnieniu ale u nas była miła Pani :p

marti - współczuje nocy - to jeszcze zębolki Was męczą? myslałam że już wyszły :/ my mamy wizyte dopiero też na roczek z okazji szczepienia.Miałam iść sama się zgłosić że chcę dziecko zważyć ale boję się że jakieś choróbsko się przypląta mimo że osobne wejście dla dzieci zdrowych

DW - jak Ty takie piękne rzeczy szyjesz jak jesteś wymęczona to co to będzie jak się wyśpisz?Lala super ale Dorotka cud miód :*

Dziękuje za komplementy - przyzwyczajam się i czekam aż troszkę odrosną ;)

U nas od tyg noce fajne - pierwsza pobudka ok 1,druga ok 5. Niestety wstał dziś po 6 - ale co tam ;)wieczorem coś zasnąć nie może - widać że śpiący i sił nie ma a sen nie przychodzi :/ ale nie narzekam - wolę to niż mylijony pobudek :)
Jejku Kacperek chyba od poniedziałku zacznie adaptacje w żłobku :( boje się :( nie tego że będzie płakał ale tego że inne dzieci go popchną, nadepną,zabiorą zabawkę i zrobi się przez to agresywny a teraz jest taki kochany :( i chorób się boje:(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Hanka a w jakim wieku dzieciaki będą w żłobku? Mieszane grupy?

Marti my poszliśmy do przychodni dzieci zdrowych (też obok chorych ale osobne wejście i przyjęcia w innych godzinach) bo chciałam skontrolować, do książeczki zawsze wpisza i lekarz ma potem jakieś rozeznanie w rozwoju dziecka. Kazali znów za dwa miesiące się przyjść sprawdzić :)
Nie wiem kogo podejrzewacie o bycie Nieznajoma ale do mnie argumenty też przemawiają i choćbym miała się zapożyczyć to kupimy fotel do jazdy tyłem ;)
U nas noce też kreci się i nawet cycy nie pomaga do końca :( Zębuchy część kolejna.
A wczoraj udało mi się namówić męża do wspólnych ćwiczeń aż do teraz uwierzyć nie mogę :D I do lekarza poszedł bo go brzuch wiecznie boli. Niektóre wojny to po latach dopiero można wygrać :D

Odnośnik do komentarza

Hanka 05 - ja wiem :D chciałam tak podtrzymać napięcie dla Nieznajomej, w końcu się namęczyła co nie? A emagdalenka mnie zaintrygowała tym zestawieniem,stąd taki odzew w jej stronę ;) jednak niestety, 0 czy 10 gwiazdek, nic innego nam się do auta nie zmieści :/ Ja to w ogóle czytałam na jakimś forum, że maxi cosi tp tylko kupują atesty i tyle, że to ściema te ich foteliki itd,a najlepsze są jakieś tam, już nie pamiętam jakie :D
Także tego :D emagdalenka winna mi wyjaśnienia ♡♡♡

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Ola - to najmłodsza grupa ale najmłodsze dziecko kończy w marcu roczek, reszta starsza a więc Kacperek będzie najmłodszy :( na dniu otwartym była na sali dziewczynka która ma być z Nim w grupie - ok 1,5 roku - widziałam jaka była różnica. On na Nią nie zwracał uwagi a Ona ciągle w koło niego - rzucała piłką, chciała wziąć to co On brał. Łaziła w kółko i się o Niego potykała bo On na czworaka :/

marti - a który model wybraliście? wrzuć link :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

http://www.bobowozki.com.pl/foteliki-dla-dzieci/foteliki-na-topie/p/maxi-cosi-axiss-fix-i-size-2016-fotelik-obrotowy-rwf-juz-od-4-go-m-ca-cena-1399zl-6578.php

Hanka 05 -taki.

Ja to w ogóle myślę, że jak teraz mamy roczki i babcie i dziqdkowie nie wiedzą co dać, niech dadzą na fotelik! My akurat kupujemy sami, ale od samego początku wiedzieliśmy, że wcześniej czy później, zależy od kasy,będzie rwf. A jest wcześniej bo też Majka nam się non stop drze, a tutaj będzie troszkę wyżej j może to pomoże. W każdym razie nawet nie będę próbować jej sadzać przodem.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Zielona jesli zmienilas prace to ta poprzednia to dochód utracony a ta nowa to uzyskany. No i wtedy to rzeczywiście więcej tych dokumentów. Ale emp@tie powinny miec juz wszystkie ośrodki. Bo to ogólnopolski prikaz. Zapytaj pań :-)))
Frankamama no nie wierze ze baby kazaly ci wypełniać nowy wniosek bo kolor nie taki. Boszeeee ale bym sobie użyła na takich cholerach. Szkoda ze wczesniej nie mówilas. Byśmy je załatwiły za taki numer.
Az mi szczeka opadła ze mają takie pomysły. Nam teraz do 500+ tez drukarnia zrobila niebieskie to tez się zastanowię jak nam ktos na białoczarnym przyniesie ;-)) ha!ha!ha! Sorry ale wkurza mnie takie gnębienie ludzi.
Marti u nas tez noce bardzo kiepskie. Tez ledwo ogarniam wszystko. Nawet nie mam kiedy okien pomyc na świata. Ale co tam. Kto powiedział ze nie można tego zrobić po świętach

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Cześć dziewczyny. Nie było mnie trochę, ale tyle się stale dzieje, ze brakuje mi czasu na wszystko.
Dziś spędziliśmy super dzień z Dominika i Lenka, Ola i Kubusiem i Ania z Mikołajem. Było domowe przedszkole, a właściwie żłobek :) Lenka juz sama stoi, przemieszcza się przy wszystkim co tylko ma przy ręku, jest cudowna. Gips jej w niczym nie przeszkodził!
Kuba słodko przemieszcza się na pupie, jest taki rozkoszny ze będzie łamał wszystkie dziewczęce serca. A Mikołaj taki poważny, dzielnie przyjął wszystkie maluszki do swojej zabawkowej zagrodki i dzielił się wszystkimi swoimi zabawkami.
Wesoło było :)
Hanka, trzymam kciuki za żłobek. Zeby Kacperek jak najszybciej się zaklimatyzowal.
HM - oby remont szybko minął, jak zobaczysz efekty to juz nie będziesz pamietać o tym, ze się tak dłużył:-)
Tanna, gratuluje ze tak dobrze poszło z przeprowadzka. Jesteś wielka.
Dobra wróżko, jesteś niesamowita z tym szyciem. Podziwiam Cię! Dorota śliczna, Matylda rownież:)
Marti, ślicznie wyglądacie z Majeczka. Ona jest Twoja kopia! :)
Jeśli chodzi o wizytę w przychodni, to my teraz mamy wyznaczona jak skończymy roczek. A ostatnia była 3 marca. Chodzimy średnio co dwa miesiące.
U nas ostatnie dni i noce były bardzo ciężkie, podobnie jak Marti chodziłam jak zombie, kładłam się spać o 20, bo i tak wiedziałam ze bedą częste pobudki - noc w noc z zegarkiem w ręku co 2 godziny. Wszystko przez zeby. Mamy juz kolejne dwa górne - jedynkę i dwójkę. Rodziły się w bólach. A idą kolejne dwa górne.
Ostatnie dwie noce - zeby nie zapeszyć- nie były juz takie złe (Alleluja, bo juz myślałam ze zejdę z tego przemęczenia).
I niech tak juz zostanie. Hanka, u nas podobnie jak u Ciebie - spanie w łóżeczku od 20 do 1, potem cyc i spanie z nami do 5-6. Tyle ze cyca juz nie ma non stop, a jest wiecej przytulania w nocy. No ale takie były dopiero dwie noce, wiec staram się nie robić sobie nadziei ze tak zostanie, zeby się ewentualnie miło rozczarować:)
Co do fotelika, to my tez myślimy powoli o zmianie na większy, mamy juz wybrane dwa modele, musimy je jeszcze przymierzyć do samochodu, bo może się okazać ze nie bedą pasować.
Ile osób- tyle opinii, jak ze wszystkim. Trzeba się nawzajem szanować, a nie krytykować jak Ty, Nieznajoma.
W każdym temacie mozemy mieć zawsze rożne zdania, ale każda z nas ma prawo je mieć. Można coś doradzić, podpowiedzieć, ale nie można wpadać tutaj i zachowywać się w taki sposób jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Oczywiście o czymś zapomniałam, skleroza nie boli..:)
Hanka, wyglądasz Super! Fryzura ekstra. A Kacperek taki poważny :)
Frankamama ja czasami nawet się nie zastanawiam czy mam wyjsć, bo Hania np. powinna niedługo jeść, tylko wychodzę. Biorę ze sobą zawsze jakieś jedzonko dla niej i karmie gdzieś w miejscu publicznym - niewazne gdzie idę czy jadę. Nie ograniczam się pod tym względem; jeśli idę na spacer i jest piękna pogoda, to żal mi wracać zaraz do domu, biorę wszystko ze sobą :) W dzień juz rzadko kp, wiec zabieram z domu co potrzeba i w drogę :)

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że u nas to dalej zęby, bo przecież do końca nie wyrosły jeszcze, ale i te nowe umiejętności - stawanie i poruszanie się na boki. Codziennie to ulepsza. Poza tym zrobiła się taka bardziej komunikatywna, wyraźnie rozumie, że czegoś nie może i krzyczy jak mówimy "nie wplno". Myślę,że to się odbija na śnie. Kręci się okropnie, wybudza z płaczem, a potem trzeba nosić i tak śpi.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niznajoma

Przepraszam za napastliwy ton mojej wypowiedzi , chciałam was sprowokować do dyskusji na ten temat , stwierdziłam ze gdybym napisała miło i słodko jak wy tutaj moj post przeszedłby bez echa. Trochę na zasadzie nieważne jak mówią wazne zeby mówili ;) poza tym pisałam pod wpływem emocji, wiec przepraszam za agresje. Dziękuje za odpowiedzi , ciesze sie ze podjelyscie temat. Nie rozumiem tylko tego, ze skoro sa wsród was osoby preferujące foteliki rwf , dlaczego choćby w delikatny sposób nie starały sie doradzić pytającym jaki fotelik kupić. Biernie sie przyglądały jak inni polecają sobie wożenie 10 mięs. Dziecka przodem. A tak sie o siebie martwicie wzajemnie a kwestie bezp. olalyscie, a jak widać nie każdy wiedział o takiej możliwości. Widziałam ze żadna z was nie zwróci drugiej uwagi, bo sobie tutaj tak slodzicie dlatego napisałam.
Fotelik to nie kwestia pieniędzy a priorytetów. Na bezpieczeństwie nie oszczędzam, moge sobie czegoś odmówić, ale w razie wypadku nie bede miała wyrzutów ze zdrowie dziecka było dla mnie warte to kilka zaoszczędzonych stow. Ja kupiłam fotelik za kase ze zwrotu z podatku, bedzie roczek jak pisze Marti, bedzie w końcu program 500+. Na szczepienia wam nie szkoda, a taki fotelik tez chroni życie wg mnie w bardziej istotny sposób niz szczepionka ( ale to juz odrębny temat;)
Zauważyłam jeszcze ze im lepsze auto tym gorszy fotelik w środku, nie wiem czy rodzice tak skąpi czy uważają ze jak maja hiper auto to żadne siły na dziecko przy hamowaniu nie działają.wiem ze tam maja tysiąc poduszek ale dla dziecka to akurat żadna ochrona a zagrożenie .
Emagdalenka- zaskoczyłaś mnie , cóż gdyby u nas tak wolno jeździli moznaby faktycznie byc spokojnym o bezpieczeństwo na drodze. Mam znajomych w Finlandii i tam większość wozi tyłem, No a u nas sie mowi ogólnie ze w krajach skandynawskich tak woza.
Tanna- cieszę sie, ze dzięki moim wywodom postanowiłaś zgłębić temat ;)
Frankamama- napisze tylko tyle, ze uderzenie w tył auta ( fotelik tyłem) a uderzenie przodem i fotelik przodem to nie taka sama sytuacja , co wynika z fizyki, auto uderzone w tył przesunie sie do pr ody i siła bedzie mniejsza niz przy uderzeniu przodem, natomiast uderzenia w tył stanowią najmniejszy procent wypadkow i sa najmniej niebezpieczne. Co do tira na max prędkości to nic nam nie pomoże wiec bez różnicy.
Wiecej was nie dręczę;)
Aha co do bycia znajoma z forum to pewnie nie uwierzycie ale nie jestem. Pierwszy raz tu pisze, a czytam moze od 2 m- cy
Pozdrawiam
Pa;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...