Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Carolineee bardzo ladny brzusio :))
Ja wczoraj zrobiłam fotke to i swój wrzucę :)
No i pochwalę się szyszuniami, bo dziś zrobiliśmy z G w końcu, tak mnie ochota naszła :D

Jestem b.zadowlona, bo dostałam dziś na maila zdjecie z warszatów świadomej mamy, bo była ekipa i robiła zdjęcia z free, wiec jedno taki ładniejsze mam, to może potem wrzuce :)

Marta89 ja mam z canpola te wkladeczki http://www.bangla.pl/opinie/p41073/canpol-babies-ulepszone-wkladki-laktacyjne-standard-1-651-1-652-disposable-breast-pads-soft-dostepne-od-2014-r generalnie przy kupnie kosmetyków itd. sprawdzałam opinie na tej stronce.

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18861.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18862.jpg

Odnośnik do komentarza

kurcze napisałam długiego posta i nie dodało :(
aasiak niezła niespodzianka, ja przez przypadek dodałam sobie drugą córkę o tym samym imieniu i dacie urodzenia :)
Zarejestrowałam sie jakiś czas temu i nic jeszcze nie dostałam
Martaa89 dostałam na sr i warsztatach mamo to ja wkładki laktacyjne johnson baby. Nie kupowałam jeszcze.
MłodaFasolka kiepskie wieści, zdrówka życzę teściowej. Powiedz jej że musi zmniejszyć ilość godzin pracy w Biedronce, bo wnusio w drodze i kto Tobie będzie pomagać i chodzić z nim na spacery jak podrośnie :)
Megi dziś w pepco kupiłam 3 leginsy dla naszej malutkiej w rozm 62. Były dwie firmy, jedne 62 mniejsze i szersze a drugie większe i węższe
Carolineee piękny brzucholek :)
Marysia dużego masz Kubusia, zdąży się jeszcze obrócić
Lenson malutki masz brzuszek
Madlenka dziś też na obiad miałam babcinego gołąbka + ziemniaczki. Brzusio było pełne :)

Odnośnik do komentarza

Hej:) Przeczytałam Was, ale nie dam rady już odpisać za dużo dziś, bo miałam baaardzo aktywny dzień i padam z nóg.
Powiem Wam że lubię takie dni jak ten - czas szybko leci i ciągle coś się dzieje:) Wtedy przynajmniej nie mam kiedy się czymkolwiek niepokoić i o cokolwiek martwić..

Lenson
super brzusio :)

Marysia
Kubuś duży chłopaczek:) fajnie że wyniki się polepszyły i że u Was dobrze:)na pewno posłucha mamusię i się obróci:))

trzymajcie się kochane:) dobrej nocy

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

hej może wam się przyda, ja dzisiaj szukałam w Katowicach szpitala o 3 stopniu referencyjnosci a więc wam przesyłam listę placówek jak byście chciały ( są tu wszsytkie nei tylko ginekologiczne kliniki)
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ.
w sprawie krajowej sieci szpitali oraz ich poziomów referencyjnych.
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1998-164-1193

Odnośnik do komentarza

Coś dla Was mam. Jeśli, któraś oglądała fakty to wie o co chodzi.

Ja osobiście nie wiem co o tym myśleć, wiem jedno nie będę już narzekać na nasz system edukacji :D

http://www.tvn24.pl/nasiusiac-sloniowi-w-trabe-czyli-nauka-literek-po-norwesku-rodzice-w-szoku-minister-rozbawiony,479696,s.html

Ogólnie to moje dziecko opanowało do perfekcji boksowanie piąstkami mojego pęcherza... Jak przyfasoli to aż podskakuje z bólu. :) Ale mojemu kluskowi wybaczę wszystko...

Monikam- Super, że po wizycie ok!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie o poranku ! :)

Miałam dziś najlepszą noc od kiedy tylko pamiętam -przespałam całą bez ani jednej wizyty w toalecie .Piękne to było .To pewnie wszystko po wczorajszej wizycie. Maleńka waży 2100 (tak bardzo się cieszę :D ) ,szyjka nieznacznie dłuższa ale bardzo miękka (i jak powiedział mój gin. że lekarze mówią na takie szyjki w swoim żargonie "flak" no i dowiedziałam się że nie tylko długość szyjki ma znaczenie ale i "jakość" ) -leżeć leżeć leżeć i oby nie było skurczy bo moja szyjka nie wytrzyma .poza tym wszystko w najlepszym porządku .Z wizyty jestem zadowolona :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

witam w deszczowy dzien strasznie jest za oknem !Mozna powiedziec ze sie wyspałam 1 raz wizyta w toalecie i od 5 juz nie spie bo malutka wariuje :)

Dziewczyny graruluje udanych wizyt fajnie ze babelki rosna :)

Marysia to masz tak jak ja moja mała tez jest miednicowoi licze ze sie obroci chociaz psychicznie nastawiam sie juz na cc ;/ ale licze jeszcze , ze mała jeszcze sie obróci .
Jak bede miała cc to 2 tyg szybciej w 38 tyg czyli 2 grudnia

Lenson ale malusi brzuzek i przepiekne szyszunie :):D

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Dzięki za rady odnośnie tego cukru i odżywiania.

Gratuluje udanych wizyt. Śliczne macie brzucholki :)

My mamy ostatnio nawał zajęć. Dlatego też nie miałam czasu i sił i nie zaglądałam na forum. Ostatnie przygotowania przed ślubem i zakupy do mieszkania. Wczoraj robiliśmy jeszcze zakupy dla mojego K. buty i koszula do garnituru. Ja dla siebie nie znalazłam żadnej marynarki/bolerka. Dziś chyba poszukiwań część dalsza. Za to wszyscy gapili się na mój brzuch a jedna "miła" Pani postanowiła nawet zagadać i stwierdzić, że już chyba na ostatnich nogach jestem i zaraz rodzę bo brzuch tak nisko :/ Tylko mnie wkurzyli i tyle.

U nas pogoda okropna, ciemno za oknem, deszczowo nic się nie chce.

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie... nie wiem jak za oknem jest bo mam rolety zasłonięte i leniuchuję w łóżeczku jeszcze
dziś tradycyjnie się nie wyspałam mimo, że malutka grzeczna jest. Chyba przodem skierowana jest do moich wnętrzności dlatego czuję ją delikatniej, ale czuję i te ruchy są regularne więc chyba niema powodu do zmartwień.
Dziś jadę z mężusiem na zakupki a wcześniej spotkam się z psiapsiółą w końcu... aż się cieszę z wyjścia z domku...
dziś stanęłam na wagę i widzę 1 kg schudłam... i tez po jedzeniu widzę, że mam mniejszy apetyt

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Ja zaczynam odczuwać chroniczne zmęczenie :/ Potrzebuję odpocząć, w ogóle mam dziś samopoczucie do d...
Mała oczywiście zrobiła sobie dyskotekę jak się tylko położyłam do łóżka, ale i tak nie przeszkodziło mi to w tym żeby spać jak zabita. Pospałabym dłużej po prostu. A najgorsze jest to że w najbliższym czasie wakacji nie będzie w ogóle :/ buuuu chce mi się ryczeć.
A z takich miłych rzeczy to śniło mi się że nosiłam na rękach moją kruszynkę :)

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

iza-majka- co do znieczulenia ZZO to moja gin mi odradziła, że lepiej korzystać z wszystkiego innego niz z tego bo mozna zahamować akcję porodową, a bólu i tak nie usuniemy... mówiła, że warto tych wziewów spróbować, albo kroplówki z jakimiś tam lekami ( nie pamiętam jak to się nazywa, ale są różne). No i wspomniała o bólu kręgosłupa przez jakiś czas ;/

Co do wkładek laktacyjnych to ja mam (chyba...) Baby Ono, takie pakowane pojedynczo i dostałam tez z baby dream no i bardziej mi się podobają te z babyono, bo te drugie takie grubaśne są :P

Ja właśnie niedawno wstałam! Padłam o 24, przespałam do 6 i wtedy na siusiu szybko i znów do łóżka :D No i dopiero teraz kolejne siku mnie obudziło i burczący brzuch :D Mała chyba jeszcze śpi, ale już niedługo będzie kopać bo mama jej daje jogurt wiśniowy i winogronka :) Mialam zjeść mięso... ale jakoś mi znów nie wyszło :(

Pogoda- brrr, szaro buro i ponuro ;/

mamaMa- no to musisz troszkę poodpoczywać z tą szyjką, ale już bliżej niż dalej! :)

Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt i takich duzych dzieciaczków! :)

Odnośnik do komentarza

No bo powiem wam tak... ja do tej pory byłam wręcz na anty.. a po wczorajszym soptkaniu sr zastanawiam się nad tym że warto się przygotować do znieczulenia. Czyli pójść wcześniej do anestezjologa i podczas przyjęcia do szpitala pierwsze co Ci robią to badania krwi na krzepliwosc żeby ewentualnie można było podać. .. ale.... wcale nie musze brać. Po pierwsze to jeśli poród szybko postępuje to i tak nikt nam go nie da. A po drugie jak się okaże że jednak cc potrzeba to myk i nie trzeba czekać na badania przed znieczuleniem... ech....

Odnośnik do komentarza

no to akurat nie jest tak do końca z zzo bo tutaj jest rozważanie czy sobie zażyczyć dla swojej wygody znieczulenia a jest ono często ze wskazań medycznych
moja koleżanka odczuwała tak silny ból że zaciskała się i to ona hamowała akcję porodową dlatego lekarz zdecydował o zzo i to nietypowo bo podali dwukrotnie w dwóch fazach porodu czego zwykle się nie robi
nie było innego wyjścia ale też nie miała żadnych komplikacji po
jeśli ktoś ma naprawdę niski próg bólu to gaz rozweselający i całą resztę można sobie w buty wsadzić

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja mam bardzo niski próg bólu dlatego też chciałam, ale moja gin mnie od tego odwiodła.. zobaczymy co i jak. Pogadam z nią jeszcze za tydzien na wizycie i wtedy już będę wiedziała wszystko co i jak. Nie wyjdę z gabinetu dopóki nie dowiem się jak będę rodzic i w ogóle. Bo cały czas tym się denerwuję i muszę wiedzieć, bo mnie od środka aż coś trzęsie... taka niepewność. A tak jak bym wiedziała to psychicznie bym się nastawiła i było by mi łatwiej.

Aaa! Miałam się was zapytać jeszcze o coś. Otóż wczoraj leżałam sobie grzecznie na lewym boku, malutka trochę się ruszała, a mnie nagle `tam` i tak jak by na kości łonowej złapał taki ból kłujący, trzymam dosłownie z 10 sekund, ale był straszny! Jak by mi ktoś kości łamał... Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, miała tak któraś z was?

Odnośnik do komentarza

Carolineee nie miałam takiego bólu a może tak u Ciebie objawiał się skurcz... musisz zapytać swojego lekarza

co do kąpieli maluszka to w szpitalu, w którym będę rodzić po porodzie nie kąpią by jak najdłużej zachować pierwotną florę dziecka, chyba że mama sobie tego życzy.. podobno to jest dobre, ale żeby tydzień nie kąpać no nie ma mowy. Przecież dzieciątko leżąc się poci...

Co do znieczulenia ja chcę rodzić naturalnie bez znieczuleń, chyba, że w trakcie wyjdzie, że nie daję rady to wtedy, ale wydaje mi się że jestem bardzo wytrzymała na ból więc trzymam się tego, że teraz też tak będzie

Odnośnik do komentarza

U mnie też pogoda nie nastraja na wychodzenie z domu. Wczoraj padałam przed 22, mąż mnie obudził, abym przeszła do sypialni. Pospałam do 5:30, bo co do łazienki musiałam wstać i sen przeszedł :( W nocy obowiązkowo kilka razy na siusiu. Mała jak zwykle buszuje, upatrzyła sobie prawą stronę żeber. Czasem aż podskoczę jak kopnie :) mała rozrabiaka
monikam dużego masz już syneczka
MłodaFasolka wczoraj akurat nie oglądałam wiadomości, szok
mamaMa ważne że z córeczką wszystko ok no i kochana leżeć
MoniC nie przejmuj się gadaniem innych ludzi
Progosia piekny sen
iza-majka ja przy cc i tak będę miała zzo, dużego wyboru nie mam :( też to słyszałam, albo kąpać maluszka co 2-3 dni
Carolineee jeszcze nie miałam takie kłucia

Odnośnik do komentarza

Witam w ten paskudny dzień, jesień idzie :((
aż z wyrka nie mogę sie zwlec od 8 ;//

Co do ZZO chyba będę na niego skazana, bo nie mam żadnego progu bólowego ;/ Od zawsze tego nie znosiłam, ale taka moja natura niestety, więc się nawet nie nawstawiam, że będzie szybko i przyjemnie.
Jesli natomiast chodzi o opinie lekarzy o ZZO to bedzie ta sama zasada co przy zlecaniu CC - wszystko kosztuje, wiec najlepiej nie korzystac według nich. ;//

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Widzę że wszystkich z nas dopadają obawy przed porodem. Mnie tak samo. Wczoraj oglądałam Porody i tak się zestresowałam, że już chyba sobie daruje ten program. Mój maluszek już nie jest tak ruchliwy jak kiedyś. Chyba nic się nie dzieje, ponieważ przez cały pobyt w szpitalu miałam codziennie ktg i wszystko było ok. Dziś mam wizytę to jeszcze wspomnę o tym lekarzowi.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...