Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zzo przeraża mnie kłucie w kręgosłup i tego skutki. nie lubię igieł i boję się takiego kłucia. U mnie w szpitalu sa inne sposoby na łagodzenie bólu, jest Tens, gaz rozwesalający, wanny, więc jest jakaś alternatywa. Ja jeszcze nie pytałam się mojego lekarza jak to jest u niego na oddziale ze znieczuleniem.
Pogoda dzisiaj paskudna :/ cały czas leje.
W rossamanie jest promocja na chusteczki Pampers za 2 paczki dwupaku wychodzi 22 zł.

aablik współczuje sytuacji z kotkiem

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Spaaaaaaaaaaaaaaać! Ja chcę spać... Całą noc grzecznie przespałam, nawet bezlitosne chrapanie męża mi nie przeszkadzało. :) Ale przed 9 zadzwonił teściu czy możemy pzyjechać bo muszą z Nami porozmawiać. Ehh... Okazało się, że z teściową jest tak źle, że natychmiast dostała skierowanie do szpitala w Warszawie. Jutro jadą. Zobaczymy co dalej...

Kobity uspokójcie się! Tak jak napisała Carolinee jesteśmy tu żeby się wspierać, wyrażać własne zdanie a nie krytykować i skakać sobie do gardeł. Wiadomo każda z nas ma własne zdanie i ma prawo je wyrazić, ale nie dogryzajmy sobie... :)

Co do znieczulenia, u mnie w szpitalu jest ten 'gaz wziewny' no i możliwość znieczulenia w kręgosłup. I szczerze mówiąc jeszcze o tym nie myślałam... :)

aabalik- Super, że u Ciebie ok. Szkoda kociaka...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

ja to wielokrotnie czytając posty chciałam nacisnąć lubię to:P ale to nie fb... heheh
wracając do znieczulenia to wiadomo w każdym szpitalu jest no bo przecież używają ich do innego rodzaju zabiegów ortopedycznych, ginekologicznych itp i do cc.. tylko wychodzi na to że w niektórych placówkach na porodówkach nie ma opcji zzo na życzenie... a to wg polożnej jest tzw "standard okołoporodowy".. no ale co zrobić..

co do masażu właśnie w aptece zakupiłam zel intymny co by masować.. przyznam się wam że nigdy go nie używałam i tak dobrze się czułam jak anonimowo zamówiłam durex play:P hehehe a nie w aptece na osiedlu...
nam położna mówiła że masaż ma zacząć się od 2 palców a skończyć na 4 :P kierunek jak w zegarku od 3 do 9 :) i pamietać o tym że najpierw wewnątrz a warstwa zewn na koniec żeby nie dopuszczać bakterii. No i ma trwać początkowo od kilku do kilkunastu minut :) no to tyle co można opisać:)

Odnośnik do komentarza

O! Przypomniałam sobie nazwę tych znieczuleń dostępnych u mnie OPIATY :P No i wanna, zzo, wziewy, tens na życzenie też jest, można korzystać z piłki, rodzic na samolocie lub w innej dogodnej pozycji, na łóżku itd.

4leks4ndr4, asiek - też czasami mi tej fejsowej opcji brakuje :P :P :P

aasiak- też szukałam, ale nigdzie nie ma ;/ wiem, że z nivea coś takiego było kiedyś ale nie znalazłam jeszcze. może na necie coś będzie?

Odnośnik do komentarza

A teraz trochę poodpowiadam:

Kowalcia - moja diabetolog powiedziała mi, że jak cukier jest nadal za wysoki po jedzeniu to zwiększać jednostki, a jak to nie działa to na 45 minut przed posiłkiem podać, ale to wszystko wychodzi w praktyce... więc cierpliwości i będzie dobrze...

Co do żelaza to pokrzywa jest rzeczywiście dobra na wzrost żelaza ale kobiety w ciąży muszą ją pić z ostrożnie nie więcej niż 3 herbaty tygodniowo,
ale właśnie napój z pomarańczy i natki pietruszki (2 pomarańcze i pęczek pietruszki zmiksować i do picia) ale tego soku (w takiej ilości) nie mogą pić kobiety z cukrzycą bo dziennie możemy pić sok z pół pomarańczy

Koszmary biorą się z przeżyć jakie odczuwamy, wię nie należy nastawiać się pesymistycznie, a i "buzowania" naszych hormonów swoje robi.

Carolineee- te bóle to mogą być związane z rozchodzeniem się miednicy a to normalne w tym okresie lub piasek jest w drogach moczowych, ja miałam piasek a to podobny ból (piasek wypłukuje się sam tylko trzeba więcej pić)

Co do obaw czy sobie pradzicie po porodzie, powiem, że tak
instynkt kobiety jest taki, że to samo przychodzi. W szpitalu nauczą Was jak brać maleństwo aby mu krzywdy nie zrobić, a pozostałym członkom rodziny maleństwo dawać w rożku najlepiej tym usztywnionym,

Co do kąpieli noworodka to powiem Wam, że mój syn był wykąpany dopiero wieczorem a urodził się w południe (w tym czasie nie było ciepłej wody bo pralnia przy szpitalna działała) i w porównaniu do córki, która była wykąpana zaraz po urodzeniu to miał wysuszonej skóry. Córkę musiałam w siemieniu lnianym kąpać.

Co do bólu, to oczywiście każda z nas odczuwa go innaczej
ale jak po porodzie połóżą Wam maleństwo na piersi to mówię Wam, że zapomina się o całym bólu dla tej chwili...

Megi1992 - rozwaliło mnie Twoje zdanie - "A co do tego ze ktos nie potrafi przec " - a za przeproszeniem to jak się wypróżniasz? skoro nie potrafisz tego robić! dlatego przed porodem, robią Ci lewatywę

Odnośnik do komentarza

iza-majka- he he he 'dokładny opis po godzinie 22' :D Czytałam o tym masowaniu krocza i podczas którejś tam rozmowy z mężem weszłam na ten temat. Jego reakcja była baaardzo przewidywalna... Oczywiście z chęcią mnie wyręczy. :D

A tak serio to fakt, może to być przydatne do uelastycznienia, może pomóc, na pewno nie zaszkodzi, a jeśli da się w ten sposób uniknąć nacięcia, to ja mogę masować się 24h :D
Boję się tego nacięcia, a właściwie tego bólu po nacięciu chyba bardziej niż cc. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Carolinee- Co do tego kującego bólu to mnie dzisiaj nad ranem strasznie kuł brzuch. To coś po lewej stronie, wątroba? Mały fikołki robił chyba. :)

A co do tych znieczuleń, tak szczerze to każda metoda znieczulenia ma swoje plusy i minusy. O gazie rozweselającym też słyszałam, że NIBY pomaga, ale może opóźnić a nawet zatrzymać akcję porodową.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

ja też dostałam teczkę z płytą od babyprogram

rejestrując się na stronie pampersa trzeba podać swoje dane mi. datę urodzenia, niedawno miałam urodziny i otrzymała takiego maila od nich: "Życzymy Ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Niech Twój dzień będzie pełen dziecięcego uśmiechu i szczęśliwych chwil z rodziną. Wiemy, że rola mamy jest bardzo wymagająca dlatego spodziewaj się od nas drobnego prezentu, który sprawi że Twoje dni staną się prostsze"
jestem ciekawa co mi przyślą, a może już któraś już dostała taki prezent?

Odnośnik do komentarza

widzę wielkie poruszenie co do znieczulenia - każda z Nas ma prawo mieć swoje zdanie i nie zgadzać się z innymi. Na szczęście nikt nikogo do niczego nie zmusza. To sprawa indywidualna i nie ma co tu się denerwować kochane mamusie :)
U mnie stresa troszkę miałam - pisałam Wam o tym dwukrotnie, ale żadna nie odpisała, ale dziwnie czułam Malutką tak jakoś kopniaki delikatniejsze i czuję ją nisko, że ciężko chodzić. Postanowiłam liczyć ruchy i w ciągu 15 minut naliczyłam ponad 10 i jak się ułożyłam wygodnie na łóżku to niektóre solidne były więc to była oznaka lenistwa mojej Niuni. Już się uspokoiłam. Czasami zabolą żebra więc to pewnie moja Niunia jest sprawcą tego :)

aabalik - dziękuję, że dałaś znać i odzywaj się choćby jedno zdanie bo się martwiłyśmy o Ciebie

Odnośnik do komentarza

Kari to chyba normalne.. nasze dzieci są coraz większe i ruchy się zmieniają, są mniej intensywne, delikatniejsze.. mają coraz mniej miejsca ale Kochane jeszcze miesiąc albo dwa i nie będziemy sie tym stresować tylko czym innym :p dlaczego pupka czerwona, albo dlaczego znów płacze.. albo od czego ma te krostki na buzi... heheh wiem że to zdołuje te dziewczyny które mają termin na koniec grudnia ale ja tak się cieszę że ja mam na 1.12 a to oznacza że np za niecałe 4 tyg mogę już urodzić w terminie:D:D:D no oczywiście może to być i dwa tygodnie po no ale:D:D:D

Odnośnik do komentarza

Nuria
No właśnie nie ma wcale zzo. (było ileś tam lat temu, ale z jakichś tam względów szpital od tego odszedł)można sobie gaz powciągać albo iść pod prysznic, ewentualnie kroplówki lub dolargan (ale ja np. nie chciałabym tego, bo boję się że zareaguje mdłościami czy wymiotami i nie będę wtedy współpracować z położną jak bym chciała, albo przynajmniej nie będę mieć kontroli nad tym co się dzieje choć w małym stopniu.
Dlatego zastanawiam się naprawdę nad tym urządzeniem tens.. Nawet gdyby miało być przereklamowane to choćby placebo zadziała :P
Do innych szpitali mam daleko, a ten ma dobrą opinię, oddział już znam, jest mały procent nacięć krocza.. także chyba tylko brak możliwości zzo mnie boli:|

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

A co do odczuwania ruchów maluszka, to wczoraj się śmiałam do mamy, że mam w brzuchu chyba kilka wnuków dla niej, bo tak kopie mały z każdej strony, że aż mi się to wydaje niemożliwe żeby jeden ludzik mógł takie akrobacje wyczyniać :D W tym samym momencie z różnych stron atakuje..;p
I też często czuje go coraz niżej. Odczuwam już ból w podbrzuszu i w pachwinach, zwłaszcza jak chodzę albo w nocy zmieniam boczek.
A dziś się okropnie wystraszyłam... Wyciągałam z szafki pucharki do deseru z górnej półki, myślałam że wypuszczę je z ręki bo tak mnie brzuch zakłuł. Pierwszy raz tak mocno i co dość dziwne bardzo wysoko. Poleżałam trochę i jest ok, ale strachu się najadłam, aż straciłam ochotę na deser....

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie że tak na raty odpisuję:)
Jeśli chodzi o kąpiel, to na szkole rodzenia położne mówiły że w pierwszej dobie starają się nie myć maluszków, bo maź płodowa jest dla nich najlepszym kosmetykiem :). Chyba że dzidziuś odda tyle smółki, że kąpiel jest raczej wskazana, to troszkę myją maluszka. A później w drugiej dobie mogą umyć rodzice pod okiem pielęgniarki lub pielęgniarka. Po wyjściu ze szpitala polecają codzienne mycie dzieciątka, ale to już decyzja należy do rodziców... A wiadomo, że co rodzice, to inne zdanie na ten temat:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Kari no wybacz.... heheh ale moja radość już jest taka niepohamowana:P jak przez pierwsze miesiące prawie popadłam w depresję bo tak się bałam tak teraz muszę chyba nadrobić radość....

Aleksandra polecane są jeszcze takie piłeczki rehabilitacyjne małe z kolcami do masażu pleców.. u nas niby na oodziale są ale są one na tyle tanie że wart mieć swoje.. natomiast tens to wydatek rzędu ponad 200 zł...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...