Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

KariKari hehe no nie wiem czy maluszek potrzebuje tyle czekolady ile ostatnio pochłaniam :p

marysia1002 no sama jestem zaskoczona że mi tak powiedziała. We wrześniu też miałam przyrost wagi 3kg i wtedy nic nie mówiła że dużo. No ale 3kg to nie niecały 1 jak zwykle.

Co do bierzmowania, ja dostałam od mojego świadka bransoletkę i naszyjnik (nic szałowego), od kogoś dostałam 50 zł nawet nie pamiętam od kogo. Tak jak dziewczyny piszą to nie komunia czy 18 żeby robić jakiś wielkie prezenty (chociaż w przypadku komunii to niektórzy też przesadzają z hojnością :p)

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

I jak sie nie obroci to bedziemy musieli.inaczej dzialac, hmm mowil zeby dobrze.bylo zeby posiedzial jeszcze z 5_6tygodni to bedzie super, tyle ze brzuch mialam caly czas.napiety ale pan dokotr powiedzial ze najwazniejsze ze passer trzyma, ale jakis.byl dziwny wczoraj. Ehh . Dzisiaj tez mam napiety brzuszek wizyta 3.listopada. powodzonka kochaniutkie dzisiaj na wizytach

Odnośnik do komentarza

Kowalcia- Ja zakupiłam słupek na ubranka, łóżeczko, mały stolik i wstawiłam fotel :) Dodam kosz na śmieci i wystarczy, bo dziecko szybko z tego pokoiku wyrośnie, chociaż ja zamierzam tylko potem wstawić jej inne łóżeczko i jakieś kosze na zabawki, kszesełko do stolika itp. :)

Co do bierzmowania, to ja nic raczej nie dostałam, a było to kilka lat temu :P Ja bym kupiła ewentualnie coś słodkiego, żeby nie iść z pustą ręką jak już i tyle :)

Progosia- czekoladoholizm i mi się udziela :D powstrzymuję się, ale z trudem... tak samo chipsy, a szczególnie te z lays strong papryka z limonką, o mamo! A ostatnio chciałam kupić nachosy i do tego dip serowy, ale akurat niebyło, na szczeście albo i moje nieszczeście hihi :P

Powiedzcie mi, was też odrzuciło od tego samego co na początku ciąży? Moja mama się cieszyła, że zaczełam wszystko normalnie jeść, a teraz znów narzekam, że zamiast obiad z kotletem czy coś to jem ziemniaki z surówką :P :P Albo zupy ostatnio :) No i jakieś takie duperelki jak czekolada i chipsy... McD mi się chce też...

Z mięsa to jedynie Tatara bym zjadła, ale to mam tak przez całą ciążę, bo mi tego nie wolno , a ja uwielbiam i cały czas o tym myślę, że chce zjeśc :P

Odnośnik do komentarza

co do mebli dziecięcych to ja mam że tak powiem początki do pokoiku dziecięcego. :)
Łóżeczko, komoda, fotel do karmienia, pudełka różowe na ciuszki większe niż 56 i 62 oraz drugie pudło na zapas artykułów higienicznych... Potem będę mogła tam wrzucić zabawki...
Później dokupi się stolik, krzesełka, huśtawkę taką co wam linka pokazywałam i jakąś półkę na zabawki :)
Miłego dzionka dziewczynki. Ja muszę poleżeć bo kiepsko coś się czuję...

Odnośnik do komentarza

Carolineee jasne że zmienia się podczas ciąży apetyt na różne produkty bo organizm sam reguluje zapotrzebowanie na różne składniki :) i tak ja w 2 trym miałam fioła na punkcie sera białego i mleka a teraz na ser nie mam w ogóle ochoty
za to zaczęłam jeść mięso którego na początku nie mogłam jeść
uważam że trzeba się wsłuchiwać w organizm ale i korygować go jeśli ochota jest wyłącznie na słodycze czy fast foody :)
a akurat ziemniaki z surówką to fantastyczne i zdrowe połączenie więc nie napychaj się na siłę bo ktoś coś mówi :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczynki w ten pochmurny dzień. Zapowiadają minusowe temperatury w tym tygodniu. Koniec lata :) Mnie dziś od samego rana głowa boli i czuję się kiepsko
madziara, mamaMa, kowalcia, marysia, monikam, mimi czekamy na wieści z wizyt
Marta A o kurcze, ale dawno to było. Nie pamiętam czy coś dostałam na bierzmowanie od chrzestnych. Od świadka też chyba nic nie dostałam. Zaprosiliśmy rodzinkę na obiad do domu i tyle. Zgadzam się z dziewczynami, to nie komunia, 18-tka czy ślub.
KariKari ja nie czuję żadnego ciągnięcia w pachwinach czy podbrzuszu. Piszesz, że powinnyśmy pospać w dzień, ja mam problem, bo nie umiem spać w dzień. Będę chodzić zmęczona, śpiąca ale nie usnę, straszne to jest.
Kowalcia na początku Gabrysia będzie z nami w sypialni, do której wstawimy łóżeczko, bo tylko ona zmieści się :) Dodatkowo kupujemy komodę z ikei, wstawimy ją do dużego pokoju. Z czasem jak podrośnie przygotujemy Jej pokój
asiek25 spokojnie, ma jeszcze czas na przekręcenie się. Nie denerwuj się. Odpoczywaj dużo

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kochane:) my juz po wizycie,ale zadowolona nie jestem:( Niuni nie widzialam od 9tyg. Dzis mialam dostac skierowanie na usg,ale gin stwierdzila,ze na nastepnej wizycie da. Tak wiec za 2tyg wizyta i na usg pewnie uda mi sie umowic po kolejnych 2tyg:( ale za to serduszko Niuni bije jak dzwon a ja dalej przyjmuje zelazo. No i kurde 2kg na plus w 2tyg:p razem 8,5kg:(

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki przyszła mi paczka z bebiprogramu a więc moja interwencja poskutkowała. Dlatego te z Was, które nie otrzymały paczuszki mimo rejestracji polecam :)
Asiek pessar trzyma się do 37 tygodnia -tak czytałam jak miałam mieć go zakładanego.

Czy wy też bardzo chcecie przyśpieszyć czas by mieć chodzenie w ciąży za sobą? Ja na początku mówiłam, że na pewno nie będę narzekać, że to przecież piękne, a teraz chandra mnie łapie, siedzenie w domu dobija i humoru nie mam. Jest mi ciężko chodzić, niewygodnie leżeć, ze spaniem problem i czuję się mało samodzielna.
Do tego jeszcze wczoraj na SR było o parciu - a ja chcąc idealnie wszystko super sprawnie zrobić zaczęłam się obawiać czy zrobię to tak jak trzeba. Nie da się idealnie podczas porodu wszystkiego zrobić - chyba za dużo od siebie wymagam. Zaczęłam sobie myśleć też czy dam radę z dzidzią, czy będę mogła rozpoznać potrzeby dziecka i wiedziała co na danym etapie jej życia powinna umieć i jak ja mogę wpływać na jej rozwój.... chyba dopadł mnie kryzys :(

Odnośnik do komentarza

Hej. :)

Ja na szczęście ostatnio w nocy śpię dobrze, z małymi przerwami na siusiu. Ale mój synuś czasami zapomina, że noc jest do spania i robi się nad aktywny i muszę do Niego pogadać :) W ogóle od kilku dni rusza się praktycznie cały dzień co strasznie mnie cieszy, ale zauważyłam, że te jego ruchy są już takie 'przemyślane' ? Odpowiada na moje 'pukanie' :D Dzięki temu co raz częściej chcę mieć Go już przy sobie. Jeszcze troszkę. :)

Co do bierzmowania, ja dobre kilka lat temu brałam na świadka żonę mojego chrzestnego i dostałam 200 zł i czekoladę. I nic więcej. :)

Madziara- Dobrze, że z maluszkiem wszystko ok, szkoda tylko, że nie mogłaś zobaczyć swojego skarbu.

Mój lekarz co wizytę waży malucha, co prawda zdjęć nie dostaję już takich wyraźnych bo maluch jest za duży, ale coś tam zawsze mi da. :) Usg robi mi najpierw dopochwowo żeby szyjkę sprawdzić a później usg przez brzuch. No i badanie 'ręczne' którego teraz strasznie nie lubię... :/

Dziewczyny dajcie znać po wizytach! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Kari
Chyba taki czas nastał ze mamy wiele obaw, humory itp u mnie tez sie zaczęło porodu sie nie bałam przyjęłam ze wiem ze bedzie bolało i tak czy inaczej musze urodzić a wszyscy mówią zeby wsłuchać sie w swoje ciało i ono wie najlepiej :)
Z opieka tez sie nie martwiłam bo sporo dzieci w rodzinie sie opiekowalam ale .... Teraz właśnie coraz więcej mam wątpliwości z tym czy mała dobrze bede kapała czy dobrze o pępek dbała dobrze układała do snu i codziennie nowe sie pojawiają!!

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Madziara moja robi usg na brzuchu.
KariKari pewnie każda z nas ma obawy czy podoła czy poradzi sobie i czy rozpozna co dzieje się z maluszkiem w danym momencie. Wczoraj na sr też miałam parcie i ćwiczyłyśmy bezdech. Nie wiem czy dałabym sobie radę podczas porodu sn. Muszę podpytać jak wygląda cc, etap po etapie, bo ona mnie czeka :(
Widzę dziewczynki czy nie tylko mnie dziś dopadł dołek. Nie mam siły nawet leżeć i wogóle

Odnośnik do komentarza

Kari- Myślę, że każda z nas ma teraz takie obawy. Czy damy radę przy porodzie... Czy poradzimy sobie z nowymi obowiązkami. Czy będziemy umiały zająć się odpowiednio maluszkiem. To chyba całkowicie normalne! :)
Ja ostatnio co raz częściej zastanawiam się czy mój klusek urodzi się zdrowy i jak to będzie na początku. No, ale musi być dobrze i z taką myślą trwajmy do końca ciąży!!! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...