Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Madlenka
A teraz nie jem bialego pieczywa wogole tylko czarny chleb albo pieczywo wasa wiecej owocow takich jak pomarancza grejfrut jablko kiwi a nie jak predzej same banany i ananas bo to ma najwiecej cukru potem wogole zero ziemniakow zamiast tego do kazdego obiadu miesko ale bez panierki np brokul kalafior oblany jogurtem naturalnym albo Marchewka z jakas salatka hmm co jeszcze wiecej malych posilkow . To by bylo na tyle ah i slodycze i zachcianki juz nie jak predzej. Czasami zjem jakis batonik albo kosteczke czekolady ale kosteczke a nie jak predzej cala tabliczke :)

Odnośnik do komentarza

Hej, hej! :) Wieczorem już mam lepszy humor!

Asiak- ty chyba pisałaś o próbkach perfum z yodeymy prawda? Jesli nie to przepraszam, ale dostałam dziś 15ml próbkę, więc polecam skorzystać :)

Megi- też jestem ciekawa bo jesz, że waga stoi w miejscu bo ja juz w tym miesiącu znów 2kg na plus... jak całą ciążę nic nie tyłam tak ostatnie 2 miesiące po 2 kg, a lekarka mnie opieprza, że tak duzo i ze musze przystopować troche :P Jak na razie 6kg na plusie, zobaczymy co przez najbliższy miesiąc się zmieni, mam nadzieję, że nic :P

magda111- dobrze, że jesteś już w domu, widzę, że jesteśmy w podobnej sytuacji... ale po 34tc dzieciaczki już są bezpieczne jako wcześniaki, aczkolwiek najlepiej po 37tc urodzić :) trzymam kciuki, żeby się udało!

mamaMa- super ciuszki i pościel! Ja mam jedną bo uznałam, że nie będę kupować drugiej bo pewnie i tak nie zużyje, a podczas prania po prostu moja mała będzie spała w koszu mojżesza, aż pościel wyschnie hihi :)

Brakuje mi zakupów ubrankowych i chyba zaczne niedługo wychaczać jakieś promocje dla starszych dzieciaczków :P

Odnośnik do komentarza

Madlenka mała kręciła się przed wizytą, a podczas usg ruszała sobie nóżką :) cały czas jest miednicowo ustawiona i kopie mnie po żebrach :p
Aleksandra dokładnie to powiedziałam mojej dr, że muszę słodkości zastąpić owocami :) no i chyba będę musiała się przerzucić na ciemne pieczywo. W ciągu dnia nie napycham się jakoś dużo, ale przyznam że słodycze mi ostatnio wchodzą idealnie :p U mnie 3 kg między wizytami to dużo, bo normalnie przybierałam niecały kg.

Dziewczyny piękne ubranka i pościele. Ja chyba na razie pościel sobie odpuszczę bo mam 2 komplety od szwagierki, a mała prawdopodobnie i tak na początku będzie w beciku spała. Ale mąż mi obiecał że jak remont się skończy i się trochę odrobi finansowo to mnie zabiera na zakupy nie tylko te dla małej :p

Dziewczyny trzymam za was kciuki żebyście jeszcze troszkę wytrzymały, odpoczywajcie i nie stresujcie się (czyli to co wszystkie tu powtarzamy :p)

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Carolinee
W polsce jest od 37 tyg ciaza donoszona ? Tutaj wszyscy mi mowia ze jak zaczne np rodzic w 36 tyg to moge jechac do normalnego szpitala a nie musze do kliniki ciaza bedzie jako donoszona .
Co do jedzenia to u mnie ta waga od samego poczatku szla jak szalona . przestalam palic w dniu kiedy dowiedzialas sie o ciazy a normalnie predzej palilam po wielkiem paczce na dzien. w kazdym razie zmienilismy menu i od 1,5 miesiaca mam 1 kg + wiec jest dobrze :)
Madlenka
Jeszcze zapomnialam ze nie jem makaronow :)

Odnośnik do komentarza

Progosia moja tez jest ułozona miednicowo jestem ciekawa czy sie obroci ma czas jeszcze 4 tyg pozniej juz planowana cc bedzie prawdopodobnie w 38 tyg hehe wolała bym naturalnie ... kupiłam piłke i w 34 bede cwiczyc zeby pomoc małej sie obrocic a jak to nie pomoze to cc
http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/w-oczekiwaniu-na-dziecko/obroc-sie-kochanie.html

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Asiak, ro nie mam skrelozy aż takiej hihi :D to też może zamówię do kogos bo te co przyszły oddam mamie, dla mnie za ciężkie... :P

Megi, tak od 37tc liczy się ciąże donoszoną. Czyli w 37t+1d moge rodzic hehe :) Obym tyle wytrzymała! A podobno jak w 36tc u nas sie rodzi to jako wczesniak i szczepionki ma wtedy za free :)

Odnośnik do komentarza

Asiak, to nie mam skrelozy aż takiej hihi :D to też może zamówię do kogos bo te co przyszły oddam mamie, dla mnie za ciężkie... :P

Megi, tak od 37tc liczy się ciąże donoszoną. Czyli w 37t+1d moge rodzic hehe :) Obym tyle wytrzymała! A podobno jak w 36tc u nas sie rodzi to jako wczesniak i szczepionki ma wtedy za free :)

Odnośnik do komentarza

Marta A duży ten chłopak, co do usg to nie martwiłabym się. Na pewno gin powiedziałby Ci
Progosia dobrze ze wszystko ok na wizycie
Madlenka odpoczywaj i fajnie, że po wizycie wszystko ok
MłodaFasolka pokaźna ilość ubranek :) ja to przy Tobie wymiękam, mam po parę/kilka sztuk. Moja ginka powiedziała abym tak dużo nie kupowała na 56
4leks4ndr4 to było trzeba zapytać się tych ludzi, kto z nich jest w ciąży, skoro stoją do tej kasy?
111magda oszczędzaj się i dużo leż. Dobrze, że jesteś już w domku
Vanesa smacznego :)
Piękne ubranka i pościele wybrałyście

Odnośnik do komentarza

Marta A, ale duży już ten Twój synek :) tak jak reszta dziewczyn wydaje mi się, że lekarka ma obowiązek Cię powiadmoić jakby coś było nie tak. Pewnie okres dostała :)
Progosia, Madlenka - ciesze się ,że z maluszkami ok :)
Młoda Fasolka- sppokojnie, jak dla mnie to na 56 masz nawet za dużo, bo po 3 tyg. te na 56 beda juz za małe :) ja mam większość na 62, tak mi siostry dzieciate radziły :)
111magda- leż jak najwiecej i wysługuj sie kim możesz :) wsyzstko dla dobra dzidzi :)
Vanesa35- tez mam piłkę do ćwiczeń ;D G mi kupil ostatnio hehe :P
asiaak-genial;na pościel ! zamówie z 2 komplety i pewnie bede i tak miała problem z wyborem, bo wiekosc jest cudna ! :)

Odnośnik do komentarza

Troche sie uspokoilam,maz przyszedl i niepotrzebnie przy jedzeniu mu to opowiedzialam bo nagle odechcialo mu sie jesc,kazal mi isc do innego lekarza skoro mam obawy,pocieszyl troche ze moze po prostu boje sie tego ze mi powie cos zlego jak kiedys,niewiem ale maz twierdzi ze by mi powiedziala a nie oklamywala ze jest ok,takze spruböje sie pozbierac!
Dziewczyny kupilyscie piekne posciele,wydaje mi sie ze w polsce sa ladniejsze niz tu.
mamaMa dzieki za porade co do zelaza ale ja niewiem czy cos takiego znajde w niemczech,mialam zawsze ponad 11 teraz 10 möwola ze niejest zle ale tez niezadobrze stad te tabletki.
Progosia fajnie ze u was wszystko dobrze,ja ma 14 kg na plusie takze tez niezamalo!
Madlenka moze jakis dzisiaj dzien ze jestesmy z wizyt niezadowolone? Niby u nas ok ale obawy mimo wszystko sa.
MlodaFasolko niezla kolekcja!
Aleksandra dzieki,ale szczerze möwiac nieufam jej!
111magda witaj w domu,napewno jestes szczesliwa!
Megi ta moja lekarka jest starsza kobieta i nie umie sie obchodzic nawet na nowym sprzecie bo przyzwyczajona byla do starego dlatego nigdy niewiem czy to co möwi jest prawda bo widze jak sie mota z tym sprzetem,niema poprostu zielonego pojecia! Nawet raz zawolala polozna by jej cos pokazala takze niemam do niej zaufania,mi nigdy niepowiedziala ile ma np szyjka cm tylko ze jest zamknieta wkladajac tam polucha! A jak jest cicho to az mnie to przeraza! Ale niema sensu na te 5-6 tyg znieniac lekarza.
Fajnie ze trzymasz sie diety,podziwiam!
Vanesa35 napewno sie jeszvze obröci,niemartw sie.
Lenson,Gabi dzieki za pocieszenie obyscie mialy racje.Okresu juz niedostanie bo jest chyba po 60 tce.
Dziewczyny teraz pytanie z innej beczki,siostra pisala ze jej syn a möj chrzesniak bedzie mial bierzmowanie na wiosne,niewiem czy bede w stanie z malym pojechac do polski ale gdyby,co sie daje w prezecie albo ile? Ja niemam wogöle pojecia i tej wartosci pieniazka jako prezetu w Polsce bo to juz kupe lat,macie jakies doswiadczenie?

Odnośnik do komentarza

Kowalcia zyczę ci, żeby cukier wreszcie zareagował na dietę, którą stosujesz.

AgaPo mi żadne uczulenie nie wyszło ;) i oby tak zostało ;)

mamaMa super pościel dla dziewczynki ;) piękne ubranka kupiłaś ;) a ten świąteczny komplet ekstra ;)

Marta A super że wszystko dobrze, i nie denerwuj się na zapas, synek zdrowo rośnie i już jest naprawdę duży ;) co do bierzmowania to ja zgadzam się z Lenson to raczej nie jest jakaś uroczystość z pompa ;) ja w zeszłym roku byłam świadkiem na bierzmowaniu u siostry i dałam jej 200 zł a reszta rodzeństwa po 100 zł a że moja młodsza siostra jest piąta i ostatnia w rodzeństwie to i tak trochę zebrała na własne wydatki ;)

111magda super że już w domku jesteś;) to teraz nic innego nie pozostaje jak leżeć i przetrzymać w ciąży jak najdłużej i tego ci życzę ;)

Progosia kurcze 3 kg to tak duzo na miesiąc ?? myślałam że to jest w normie. Ale co by nie było najważniejsze że z maleńką wszystko do dobrze;)

Madlenka nie łam się, odpoczywaj i będzie dobrze ;) najważniejsze żeby mała jeszcze się nigdzie nie wybierała ;)
Młoda Fasolko wydaje mi się że jak na rozmiar 56 masz bardzo dużo ciuszków ja podobnie jak Vanesa najwięcej mam na 62.

Megi super ż skurcze się unormowały ;)

Lenson wybrałaś już fotelik ??

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:)
U mnie dZis pogoda nie nastraja zbyt pozytywnie leje i wieje strasznie bo do Angli resztki huraganu dotarły :/
MartaA
Nie martw sie jak sama mówisz kobieta strasza na sprzęcie sie nie do końca zna wiec zeby wszystko sprawdzić powierzyć to musi sie skupić i nameczyc . U mnie zawsze jak mi parametry dzidzi sprawdzali to milczeli a pozniej stwierdzali tylko ze albo ok albo w normie i tyle. Na pewno nie ukrywała by niczego przed Tobą . A mały juz nie taki mały spory chłopak jak i moja Hania ona ponad 2 tyg tu ważyła 2200 wiec teraz moze byc podobnie jak i Twoj synek:)
Odnośnie bierzmowania to moze w moich stronach ale chrześni nic nie dają tylko świadek którego sobie osoba bierzmowana wybrała ale to tez jakis tam upominek wiec jesli juz chcesz to jakis upominek nic wielkiego bierzmowanie nie wymaga wielkich prezentów:)
111magda
Super ze juz jesteś w domu ;) a teraz lez odpoczywaj i tak do grudnia:) duzo Zdrówka zycze :)
Progosia
Nie ma co z tymi kilogramami ważniejsze nasZe maleństwa a kilogramy zrzucimy juz po :)
Młoda fasolka
No ciuszków w 56 to zależy od dzieciątko bo moze byc tak ze pochodzi lub nie moja bratowa urodziła w 35 tyg i mały 3 miesiące w tym roZmiarze chodził a inna koleżanka urodziła ponad 4 kg dzidziusia i od razu 62 i nawet 68 wiec trudno wyczuć :)
Ja wczoraj ledwo dotrwalam do końca pracy mam nadzieje ze dZis bedzie lepiej. Dobrze ze moj ma jest kochany i mimo że wraca późniejszym pracy niż ja staje w kuchni i gotuje bo ja wracam do domu i padam. Wczoraj moj maź stwierdził ze pod względem ciążowych jestem super żona :):)
Udanego dnia i udanych wizyt sporo ich dzisiaj wiec z niecierpliwością czekam na relacje:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Marta A super, że wizyta dobrze, maluszek już duży :), a co do lekarza to myślę, że jakby było coś nie tak to lekarz by na pewno powiedział. To milczenie mogło oznaczać skupienie i to, że nic nowego nie miała do powiedzenia. Więc spokojnie i nic sobie nie wkręcaj.
mamaMa na niskie żelazo też buraki i sok z natki pietruszki pomaga… :) przegotowaną wodę z cukrem dodajesz do zblendowanej natki pietruszki i do tego wciskasz cytrynę… podobno smakuje super, ale do mnie ta pietruszka jakoś nie przemawia.
Progosia - twoje Maleństwo też pięknie rośnie, a wagą się nie przejmuj… widocznie Maluszek tyle potrzebuje…
Madlenka – nie zamartwiaj się, ważne że szyjka zamknięta, a że krótka to dużo kobiet tak ma i do końca donosi… wytrzymasz te 6 tygodni i tgo się trzymaj, ale odpoczywać musisz dalej… to najlepsze lekarstwo na te nasze nieszczęsne szyjki.
Co do samopoczucia i humorów to niestety wczoraj czytałam, że to normalne, że kobieta w ciąży tak zaawansowanej jak my z ciężaru i bezsilności może mieć takie nastroje, że nic nie cieszy, że nawet dobre wiadomości do nas nie docierają… jeszcze troszeczkę wytrzymajmy dziewczynki… już coraz bliżej…
111magda -dobrze, że się odezwałaś… niestety leżeć musisz tak dla Waszego dobra, na pewno to Ne zaszkodzi i oby wszystko się uspokoiło… trzymaj się i głowa do góry. Lekarze czasem mówią, że ooo wcześniej się dzidzia urodzi a okazuje się, że rodzą się po terminie dzieciątka… więc tu bym miała dystans do tych osądów.
Młoda Fasolka – nie stresuj się – ciuszków wystarczy, teraz skup się na większym rozmiarze bo w tym na pewno będzie więcej potrzeba bo dzieciątko szybko wyrośnie z 56 a w 62 jednak troszkę dłużej pochodzi :)
Widzę szalejecie z zakupkami. Ja muszę zacząć gromadzić ciuszki na 68 i zastanawiam się czy kupowac już lżejsze. Skoro dzieciątko na koniec grudnia ma się urodzić, a w dodatku jest mega drobniutka więc pewnie się malusia urodzi…. Hmmm i ma dylemat…
U mnie wczoraj na SR był masaż noworodka a potem ćwiczenia z parciem… to chciałam się maksymalnie skupić…. Byłam taka wymęczona że już chciałam do domku iść.
Kurcze od wczorajszego dnia – pisałam Wam o tym, ale dziwnie ciągnie mnie w pachwinach i podbrzuszu jakby Niunia bardzo nisko była – brzuch nie twardnieje często – raz albo dwa razy w ciągu dnia…. Dziwnie uczucie ale chyba to normalne. Jak to u was jest?
Wczoraj i dziś to widzę, że jakaś leniwa jest albo kopie w moje wnętrzności bo jakoś tak delikatniejsza jest..
Ja dziś znów się nie wyspałam, w nocy ból bioder zmuszał mnie by pochodzić po pokoju trochę i tak dwa razy… masakra…. Podobno my kobiety ciąży z takimi dolegliwościami podczas snu obowiązkowo powinnyśmy w ciągu dnia spać wtedy organizm się regeneruje – krótki sen, to dla nas odpoczynek a na ciele nie zdążą pojawić się żadne bóle..

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki!
Witam w ten pochmurny i deszczowy dzień.
Nie dam rady Was nadrobić. Przeleciałam tylko ostatnie strony i rzucił mi się w oko jeden temat.
W którym tygodniu ciąża jest donoszona.
Megi U nas w Polsce jest konkretnie akurat tak, że poród w terminie uważa się pomiędzy skończonym 38 a skończonym 42 tygodniem
Ciąża donoszona jest od skończonego 37 tyg czyli od 36.1 tc
Natomiast poród od skończonego 32 tyg nie wymaga pobytu w specjalistycznym szpitalu-każdy na względnie jakimś poziomie przyjmuje taki poród i ma sprzęt by zająć się dzieckiem więc nie jest u nas tak źle.

Gratuluje udanych wizyt, ja do moich mam strasznieee dużo czasu jeszcze.

Jestem w trakcie prasowania ubranek i układani i miejsca trochę mało.Będzie coś chyba w pudłach lądować.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

dzien dobry dziewczyny ;-))) u nas zapowiada się ładna pogoda ;-))) zaraz lece z pieskiem na spacer a potem na 11:30 do ginekologa ciekawe co mi powie, wczoraj z moją połozna rozmawiałam na temat moich wyników cukrzycowych i nakazała abym umowiła się na wizyte do diabetologa jeszcze w tym tygodniubo mówi że mam za małą dawkę insuliny skoro prawie nic nie jem a takie wyniki ... zwłaszcza że niestety z takimi wynikami robie krzywde maleństwu....
jestem po śniadaniu wiec zaraz zobaczę jak dzisiaj
wg wczoraj byłam u koleżanki i miałam możliwość zobaczyć jak moja położna zajmuje się maleństwem po porodzie i powem wam jestem zachwycona i ciesze się ze swojego wyboru ;-)))

a wlasnie dziewczyny mam pytanie jakie mebelki kupilyscie/kupujecie/będziecie kupować do pokoju maleństwa ?? ja mam ogromny dylemat

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...