Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Elleves, ja nie zrobię tak z dłonią jeszcze:) brzuch wysoko, położna mówiła że nie wszystkim opada, mam nadzieje że mi trochę opadnie, to z tą zgagą może będzie lżej.
Zielona olivko, mam siemię lniane, używałam, ale nie pomagało mi, nie mam mielonego, jutro kupię, może ulży choć trochę.
Ja na wagę małej biorę zapas -+200gram, tak mówił lekarz. Jak podał mi ostatnio 3,100 to mówił że w rzeczywistości może być to 2,900. Czy Wam lekarze mówią że bąbel waży tyle i tyle i kropka.?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3c6edhqlfzyyo.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

IgaJula gratulacje!!! trzymajcie się dziewczyny! i daj znać jak już złapiesz oddech:) Zosia się przekręciła?czy była cc?
Anmiodzik plan porodu ma sens chyba tylko w szpitalach gdzie jest stosowany. U mnie jest szpital gdzie personel twierdzi że można go sobie wsadzić...natomiast w szpitalu gdzie będę rodzić jeśli nie masz swojego to właśnie musisz wypełnić taki ich standardowy-więc możesz oszczędzić sobie papierologii
Zdrówka dla córci!
Truskawka waga maluszków obarczona jest błędami pomiaru oraz tym że nie da się każdego dzieciaczka wcisnąć w ramy algorytmów. Z pewnością jest wszystko w porządku.
Dziewczyny pamiętajcie że "podkład" może oznaczać zarówno wielgachną podpachę jak i ceratkę na łóżko.
Mili wiem że do zabrzmi egoistycznie ale cieszę się że nie jestem sama w tej sytuacji:)będzie dobrze - nie ma innej opcji:)
emka w niektórych szpitalach jest możliwość kangurowania dziecka przez ojca po cc. A do szpitali podobno weszło zarządzenie żeby nie kąpać, chyba że na wyraźną prośbę mamy. Więc to i tak zależy od szpitala. Nam położna tłumaczyła że dzieciątko ma na sobie barierę ochronną której lepiej za szybko nie zmywać. Ja jeszcze nie wiem co zrobię.
kassandra u mnie jest odwrotnie - mi przeszkadza jakiekolwiek pukanie i skwierczenie:)
Deetus zazdroszczę spacerów, wiem że pomagają na lepsze samopoczucie - ale ja wieczorem ledwo co się do łazienki przemieszczam...:) trzymam kciuki za dietę
Elleves ja kupiłam taką kostkę przy okazji kupna kocyka - ma jeden bok szeleszczący, no i metki:) http://allegro.pl/kostka-sensoryczna-sensorek-minky-gryzak-metki-i4685404577.html
moniik głowa do góry, będzie dobrze, maluch na pewno szybko przybierze na wadze, a Ty w końcu odbijesz cobie te wszystkie jedzeniowe wyrzeczenia
Limonelka podobno u chłopców bezdech jest częściej spotykany, ale nie oznacza że występuje tylko u nich. Ponadto narażone są dzieci z niską wagą, wcześniaki i dzieciaczki z różnymi wadami.
Angel podziwiam że tak długo pracujesz!
ana333 nam położna na zgagę polecała łyżkę majeranku zalać gorącą wodą i to pić
Malyna no to już tuż tuż

ciekawe czy w nocy przybędzie nam jakiś dzieciaczek po tej stronie brzucha...
życzę przespanych nocy:) i dla brzuchatek i dla tych rozpakowanych

Odnośnik do komentarza

a mi brzuch stoi wysoko i opaść nie ma zamiaru;(
Leżeliśmy sobie dzisiaj z P. i wspominaliśmy jak się poznaliśmy...
Dał mi do zrozumienia że "byłam" szczupła i atrakcyjna. Mega mi się źle zrobiło. Poprawił się, że urodzę i się zmienię...jeżeli można to nazwać poprawą...
powiedziałam, ze już możemy "wywoływać"...to on że się boi...jasneee.
Czuję się teraz bardzoo paskudną, grubą babą;( A myślałam, ze ten brzuch nic nie zmieni.
ech..

http://s1.suwaczek.com/201412114580.png

[link=https://dzidziusiowo.pl/suwaczki]noborderhttps://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5fa867d16cfeb.png[/img][/link]

Odnośnik do komentarza

moniniuss - pomyśl sobie, że jeszcze trochę i zamiast tego brzucha, będziecie mieli najcenniejszy w waszym życiu skarb.. ja też czuję sie już mega gruba, dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z takim przeczuciem - mam jednak nadzieję, że to tylko etap ostatniego miesiąca - hormony itp.. i że już niedługo zupełnie inne myśli będą zajmowały moją głowę! Czego również Tobie życzę!!

Nati wypociła wszystko.. i narazie spadło do 37... śpi jak ciapek... a ja czuwam przy niej - nie da rady zasnąć, kiedy obok takie słabiutkie dzieciątko leży ( mimo, że już 4,5 roku ma.. nadal jest moją kruszynką) ...
Oj mówię Wam.. problemy w ciąży to nic w porównaniu z tym, co jest później ;)... matka martwi się zawsze! o wszystko!!

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :-) Ja już po śniadaniu. Odkąd pojawiły mi się te ketony w moczu staram się jeść zaraz po przebudzeniu, a z racji tego, że mąż wychodził do pracy na 6 to dzisiaj miałam wczesną pobudkę. Zresztą nie najlepiej mi się spało, chyba przez tą pełnie księżyca, do tego pies mi chrapał i mlaskał i co chwile musiałam go upominać i budzić. Mówię Wam ten pies chrapie i sapie jak stara lokomotywa ;-)

Moniniuss ja też mam brzuch wysoko, nie ma mowy, żebym wsadziła płasko ułożoną rękę pod biust. Co do faceta to się nie przejmuj może tak głupio powiedział i nawet się nie zastanowił. Faceci tak mają, mój też patrzy na mnie wielkimi oczami i mówi "ale masz wielki brzuch". Przez tą cukrzycę nie przytyłam dużo ale wiadomo że przytyłam i "rozciągnęłam" się na tyle, żeby mój syneczek miał się gdzie zmieścić.

anmiodzik dobrze, że Natalce spadła gorączka. Nie dziwie się, że czuwałaś przy Małej. Dzieci to największy skarb swoich rodziców i pewnie jak będą w średnim wieku to matki będą się o nie martwić jak o małe dzieci :-)

ugo wiem, że USG jest obarczone pewnym błędem, lekarka mi powiedziała na ostatniej wizycie, że jest to plus minus 500 g. Na co zbladłam i zapytałam czy aby na pewno na plus, bo z tego wynikałoby, że mój Grzesiuniu waży już 3600 g. Myślę, że jednak aż tak mnie to USG nie okłamało ;-)

Wczoraj spotkaliśmy się z mężem z położną w szpitalu. Sale porodowe piękne nie są (pewnie dużo ładniejsze są na Brochowie) ale położna bardzo fajna, miła i konkretna, a ja bardzo cenie konkretnych ludzi. Wzbudziła nasze zaufanie dlatego umówiliśmy się, że ona pomoże mi urodzić i już finalnie zdecydowaliśmy się na szpital. Rozmawialiśmy przez godzinę, położna widziała chyba, że jestem mega przerażona bo na odchodne powiedziała "wyluzuj się kobieto". Mówiła, też że jak najbardziej można rodzić w pozycjach wertykalnych nawet w drugiej fazie porodu, że nacinanie nie jest rutynowe, jednak położna musi ocenić stan porodu i jeśli uzna że dzidziuś jest zmęczony i mama nie ma siły przeć to za przyzwoleniem mamy nacina to krocze. Lewatywa też może być wykonana, jednak to zależy od tego jakie ma się rozwarcie w momencie przyjęcia do szpitala. Pytałam też o plan porodu, ale zareagowała trochę dziwnie, bo powiedziała, że teraz na nic nie muszę się godzić nawet na transfuzje krwi ratującą życie. Zastanawiam się czy jest sens to robić bo co ja teraz tam pozaznaczam, że nie chcę, żeby nacięli mi krocze? Jeśli będzie trzeba to niech nacinają. Sama nie ocenie co jest konieczne a co nie, ani teraz siedząc przed komputerem ani później na sali porodowej. A i co jeszcze ważne to to, że maleństwo jest z mamą dwie godziny po porodzie i położna pomaga przystawić dzidziusia do piersi.
Ja byłam przerażona i robiłam oczy jak pięć złotych, ale mąż też był nieźle przestraszony ;-) I cały czas pytał co on ma zrobić jak zaczną się skurcze i czy zdąży mnie przywieść do szpitala. Położna patrzyła na nas jak na wariatów i uspokoiła go stwierdzeniem że tempo rozwierania szyjki u pierworódki to 1 cm na godzinę więc statystycznie pełne rozwarcie trwa 10 godzin ;-)

emka-emka 12. to już całkiem niedaleko :-) Trzymam kciuki, żeby szybko minęło i żebyś trzymała swoje zdrowiutkie dzieciątko w ramionach :-)

Malyna jak tam Twój Szymuś? Zawył dziś do księżyca? :-)

Angel podziwiam Cię, że tak długo pracowałaś, ja bym nie dała rady. Moja kondycja to bolące nogi po przejściu parunastu metrów ;-) Wczoraj poszłam wyrzucić segregacje do śmietników i jak wdrapałam się na pierwsze piętro to tak mnie nogi bolały, że musiałam odpocząć ;-)

Misiabella ależ Ty jesteś niedowiarek. Podtuczyłaś swojego dzieciaczka tak wyszło na USG, wiec dlaczego się martwisz?

Monik cukry pewnie dlatego tak Ci wariują bo się stresujesz. Organizm to naczynie połączone i wszystko ma wpływ na takie cukry: stres, infekcje itp. Spróbuj wziąć to na spokojnie. Zresztą już bardzo niedługo urodzisz i będziesz miała spokój z tą cukrzycą, glukometrem i insuliną. Ja na razie nie mierze cukrów, diabetolog zalecił mi pomiary po jakiś nowościach i od czasu do czasu. Tak więc mam większy luz.

fasolka życzę dużo zdrówka Twojemu synkowi. Mam nadzieje, że uda Ci się karmić piersią i Malutki zacznie ładnie przybierać na wadze. Na ostatnich zajęciach w szkole rodzenia mówili, że przy laktacji najważniejsze są hormony dlatego mama musi być zrelaksowana i uwierzyć w sukces. Na filmiku było nawet pokazane, że partner może pomasować mamie plecy, żeby pomóc jej się odstresować. Wiem, że fatwo powiedzieć a trudniej zrobić, ale spróbuj wziąć to na spokojnie.

Miłego dnia dziewczyny! :-*

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=70504]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3uhit79gg.png

Odnośnik do komentarza

Druga :)
Truskawka nie zawyl :( nadal się nic nie dzieje.....
stwierdziłam ze lepiej jak pójdę na szpital w poniedziałek bo wtorek wolne i w razie w mąż zdarzy na poród:) bo poniedziałek tez ma wolne:) jej tosz to już prawie ! Normalnie stresik mnie dopada :P

moniniuss kobieto glowa do gory:)) figura figurą ale jaki skarb w sobie nosisz:) nie ma co smucic!!
Denerwuje mnie to jak kobieta tak przezywa ze tu przytyje tam jakiś rozstep bo matko i córko facet to zobaczy....ale czy ten facet jest taki super idealny??? Czy on się przejmuje ze dostaje brzucha po piwie?? Albo łazi tydzień nie ogolony? ?? No chyba ze macie super modeli przy których musicie bosko wyglądać. .... poza tym chyba to normalne że kobieta w ciąży tyje, zmienia się jej ciało itp.wiec ja akurat nie widzę powodów do zmartwień i się facetem akurat nie przejmuje;) jeżeli coś nie pasuje proszę droga wolna szukać modelki sobie :P

Dziś pochmurno i zimno u mnie. Czyli dzień lenia będzie ...zresztą jak codzień haha:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Cześc dziewczyny :)
emka a u mnie ok :) psychicznie się przygotowuje :D wszystko już gotowe tylko synusia brak :) ale jeszcze tylko 6 dni :) :) :) ja mam byc na 8 :) więc pierwsza pod nóż pójdę :)
z ciekawostek facebookowych Krófka urodziła synka :) Gratulacje i dużo siły dla was :*
IgaJula nareszcie wyczekana córeczka :) gratulacje!!! :*
Malyna Szymek się przestraszył i postanowił zawyc??? czy jednak poczeka do poniedziałku??? :D

Odnośnik do komentarza

moninius, anmiodzik ja tez tak się czuje gruba i nieatrakcyjna... A maz to tylko pogłębia jak mi mówi "ale Ci teraz poszło w nogi" albo "cala teraz uroslas, nawet na plecach nie ma kosteczki tylko tluszczyk" a potem mnie niby pociesza "po porodzie będziesz ćwiczyć i wrocisz do formy"... A ja sobie po cichu myślę, a co jeśli nie? Co jeśli moje lezace od miesięcy ciało juz nigdy nie będzie takie jak dawniej? Po operacji w ciazy moje miesnie brzucha nie mogly sie zrosnac wlasciwie ze wzgledu na rosnacy brzuch wiec pewnie bede miala odstajacego flaka... Z cellulitem tez nie wygram, i co wtedy? Juz mnie nie będzie chciał i juz nigdy go nie będę pociągać?!
anmiodzik zobaczysz jak ta kruszynka nagle urosnie w Twoich oczach jak będzie dzidziuś w domu :-) dobrze ze gorączka zeszła.
angel ja bym nie była w stanie tak długo pracować! Szacunek i podziw dla Ciebie!!!

Odnośnik do komentarza

Hej!

O matko moje dziecko śpi 4h :o szkoda że nad ranem :D.. No ale dobre i to :D

Deetus wiem co mówisz.. Każdy na mnie teraz looka.. I ocenia w głowie.. U mnie nie widać już, że bylam w ciąży.., więc w ogóle mnie to nie rusza.. Aczkolwiek muszę przyznać, że cholernie to widać jak Cię obserwują..

Malyna może to dobrze, że Szymek nie chciał wyjść w nocy :D przynajmniej wiesz, że nie jest żadnym tam wilkołakiem:D

Co do figury w ciąży zgadzam się z Tobą.. To nie nasza wina, że to my zostałyśmy stworzone do noszenia dzieci w lonie, a co za tym idzie nabrania z tego powodu krągłości.. Jak facet chce dziecko to powinien się z tym liczyć i wspierać w tym ukochaną :) Także Moniunius Glowa do góry:) jeszcze trochę i będziesz chudnąć! :)

krofka czyli to Twoje dziecię zawyło do księżyca:D gratulacje!!! Trzymaj się i daj znać jak u Ciebie:)

truskawka podziwiam.. Pobudka o 6 :D ja w ciąży o 10 nie mogłam się zwlec z lóżka:D

Ja po zwiedzaniu porodówki złapałam doła i żałowałam, że widziałam to wszystko wcześniej :D na szczęście szybko wyrzuciłam to z pamięci.. Dlatego nie dziwię się, że byłaś wystraszona :D

emka, malyna, czeska już na dniach zostaniecie mamusiami :-))

anmiodzik zdróweczka dla Natalki :* nadal malujesz ?

U nas dzisiaj drugi spacer, a po południu wizyta pediatry :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;)
krofka Gratulacje!
Dziewczyny co wy się przejmujecie tą figurą? Chcieli wasi faceci dzieci to niech teraz nie wydziwiają , jeśli kocha to i pokocha więcej waszego ciałka . Mój K nic mi nie dokucza tylko mówi mój Ty brzucholku :D Bo w sumie tylko brzuch i cycki mi urosły w ciąży. Ja to nawet chciałabym żeby te 56 kg które teraz mam mi zostało ... Przed ciążą ważyłam tylko 49 i wyglądałam jak patyk teraz bynajmniej widzę swoje okrągłości i wcale mi to nie przeszkadza :D Kochanego ciałka nigdy za wiele. Właśnie jak już któraś pisała jeśli mąż wam ciśnie że jesteś taka czy owaka to nie dać się i też mówić że mógłby wziąć się za siebie i ogolić albo spalić ten brzuch od piwska. Ja do mojego nic nie mam kochamy się takimi jakimi jesteśmy i nic ani nikt tego nie zmieni ;)
Lecę się ogarnąć i jedziemy na KTG mały dziś jest trochę bardziej ruchliwy może nie będę musiała zalewać go co chwila wodą żeby trochę pokopał :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uannyx8dilyw28lz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom4z178ztb7e1b.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;)

Krófka - gratulacje !!! Jak znajdziesz chwilę czasu, to opowiedz nam jak tam, co tam :)

Właśnie wróciłam ze szpitala, ostatnie badania krwi. Ufff :)

Włączając się do Waszej dyskusji na temat krągłości i figury - każda z nas jest inna, ma inne uwarunkowania genetyczne i inny gust. Ja od zawsze biegałam i pływałam. Dlatego ważna jest dla mnie podstawowa sprawność ruchowa, do której chciałabym powrócić. A ponieważ jest mnie wysokościowo nie za dużo, to każdy dodatkowy kg u mnie widać. Dlatego bardzo będę się starać, by po porodzie jak najszybciej zacząć nad sobą pracować. I to przede wszystkim chciałabym zrobić dla siebie. Zaś jeśli chodzi o faceta - to będziemy nie tylko matkami, ale też przede wszystkim kobietami.A jakby nie było, mężczyźni są wzrokowcami;) Dlatego też zawsze fajniej być ogarniętą i zadbaną, bo to wpływa na nasze poczucie pewności siebie, niż wyglądać jak wór po ziemniakach ;) To tak jak pisała Em87 "szczęśliwa mama, to zadowolone dziecko" i podobnie ja uważam, że: zadbana kobieta, pewna siebie to zadowolony, dumny mąż ;) A tak na zakończenie, to mój J od mniej więcej 2 miesięcy nazywa mnie: BUKA :) czyli, że wyglądam jak ona:

monthly_2014_11/listopadoweczki-2014_19586.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Tych facetów co tak stękają o waszą figure to wziełabym przez kolano i pasem zdzieliła..wkurwia mnie takie coś.....tak jak pisałam wyżej co oni tacy idealni ze beda was oceniac ?zreszta wkurwia mnie takie coś! kobieta w ciazy ma prawo przytyc, ma prawo miec rozstępy i worki pod oczami! oni chyba nie zdaja sobie sprawy z tego jak cieżką prace wykonuje organizm kobiety podczas ciazy! wrrrr.....az mi sie przypomniałm film PŁYTKI FACET nie wiem czy ktoraś z was widziała ;)
noooo....ulżyło mi :P chociaz mogłabym o tym pisac i pisać ;)

em dzis też pełnia:D ale sa chmury:( wiec do czego mam sie wystawić! dmuchać prosze zeby było widac ksiezyc haha:)
daj znać po wizycie u lekarza:)

agi to mowisz ze lecimy razem:D u mnie obstawiaja ze wyjdzie 11 :P patriota hahahaha :D odrazu z flagą w ręku :P

Detuś dobrze ze Ty masz w sobie zaparcie i chcesz po ciązy wrocic do dawnej figury...ale wspołczuje Ci ze tak sie przejmujesz opinią innych....
w ogole ja nie rozumiem osob, ktore ślepo sugerują sie zdaniem innych i tylko to sie liczy " co powiedzą ludzie"...jakbym miała sie tak wszystkim przejmowac to bym chyba z domu nie wychodziła bo jestem gruba, mam naczyniaka na poliku i w ogole jestem ble :P laski troche wiary w siebie i pozytywnego myslenia!!:)) a na złosc facetom zjedzie przy nim wielki kawał ciacha:D hahaha

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...