Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

dziewuszki dzis kompleksowo;) teraz siedze u fryzjera :))
alergolog b fajny wysluchal, wytlumaczyl skladniki lekow i mam wziac zyrtec-przez 2-3 dni. przepisal tez skierowanie na probe watrobowa i na zelazo bo znow mam taki sobie wynik, choc wcinam dodatkowe zelazo.
jestem dobrej mysli:)
a mala wazy 1800 kg i rozwija sie prawidlowo:)
dzis na obiad szaleje - stek z krowy, fasolka zielona szparagowa i brokuly :)) ale to po fryzjerze..

milego dnia. u mnie w koncu slonce wyszlo:)

ps. pisze ostatnio z telefonu i trudno mi sie wlaczac w watki dyskusji ale sledze i trzymam kciuki. jestem mega rozkojarzona, wczoraj pod prad jechalam:(

Odnośnik do komentarza

Hej Mamutki :)
ależ postów natrzaskałyście :)
oosaa ty to masz z tym spaniem,a raczej z jego brakiem... jak nie zeby młodego to sikanie... współczuje i łączę się w bólu :*
Cukierkowe mamuśki życzę wam dużo siły i zdrówka:* jeszcze troszkę i zostaniecie pięknie wynagrodzne za te trudy :D
malyna ja wczoraj miałam kocią niespodziankę :) wróciłam ze sklepu a u mnie na łóżku kot sąsiadki sobie leży i mruczy :) słodziak ale niestety nie mój :P
gabi idz do lekarza i lepiej to sprawdz, będziesz spokojniejsza :*
a już nie pamiętam która z was chce myc okna, słyszałam że na tym etapie ciąży od długiego wyciągania rąk może odkleic się łożysko więc może się wstrzymaj albo poproś kogoś o pomoc... w końcu masz ich 27...
no i nareszcie przyszła moja apteczna paczka tylko mąż ją w pracy przechwycił i nie mogę się pocieszyc widokiem tych gadżetów dzidziowych :) i zamówiłam też pościel i materac do łóżeczka więc jeszcze tylko parę drobiazgów i wyprawka dzidziusiowa gotowa :D tylko mama musi zainwestowac w piżamkę i mamy wszystko :) już nie mogę się doczekac listopada chociaż po cichutku marzę urodzic w grudniu :)

Odnośnik do komentarza

Malyna no lwia fryzura jest obłędna :D a Ty zdaje się miałaś się swoją pochwalić i co ;p

Gabi również bym nie zwlekała ale myślę, że nie ma się co martwić na zapas. Anemia dotyka połowy kobiet w ciąży i pewnie masz zwykłą anemię, jeśli do tego np. byłaś przeziębiona, to liczba białych krwinek automatycznie spada bo one pochodzą z układu immunologicznego, który walczy z chorobą, przeziębieniem. Nie trać więc niepotrzebnie nerwów, dla świętego spokoju podejdź jutro i sprawę wyjaśnij. Lekarz pewnie zleci Ci ponowną morfologię z ręcznym rozmazem.

bombka nie wsiadaj kobieto za kierownicę!

Cześka no widzisz, a ja marzę, żeby urodzić w październiku :) im szybciej tym lepiej ( oczywiście granicach zdrowego rozsądku - 38tc ) :D

Dziewczyny, ręce mi opadły i to tak nisko, że niżej już chyba nie mogą.
2 miesiące temu lekarz wystawił mi L4 5 dni przed przedłużeniem poprzedniego terminu niezdolności do pracy. Okazało się, że może wystawić max 4 dni wcześniej i szanowny ZUS cofnął druk. Zadzwoniła Pani informując mnie, że mam sobie po druk przyjechać, zawieźć go do lekarza i oddać poprawiony. HALO? JESTEM NA L4 JAK MAM JECHAĆ NA DRUGI KONIEC KRAKOWA???? WG ZUSu mogłam. Dzisiaj kontaktuję się w prawie zmiany adresu prowadzenia działalności gospodarczej będąc na L4 ( dzięki Bogu, ze coś mnie tknęło!! )dogrywam właśnie polisę, i chciałam od razu wciągnąć działalność pod nowy adres. ZUS STWIERDZIŁ, ŻE BĘDĄC NA L4 NIE MOGĘ ZŁOŻYĆ PODPISU :) a jeśli złożę, stracę prawa do zasiłku :) ALE JEŹDZIĆ PO KRAKOWIE KURWA MOGĘ!!!! wybaczcie , ale inaczej się nie da. CO za kraj. Ciekawa jestem czy na macierzyńskim będę mogła przenieść działalność czy będę musiała dojeżdżać do pracy z noworodkiem i małym dzieckiem .... finał w każdym bądź razie jest taki, że będę stratna, bo jeśli teraz nie wciągnę działalności pod adres, potem robiąc aneks do polisy będę musiała zawrzeć kolejną osobno płatną min.259zł także zajebiście, dzięki Ci zusie :/

Odnośnik do komentarza

Oosaa - z moich obserwacji szanownych lejdis pracujących w ZUS, wynika, że one w dużej mierze nie posiadają wiedzy odpowiedniej do zajmowanego stanowiska. Nie wkurzaj się, weź to na zimno. Poszperaj, pogrzeb w temacie. Warto poradzić się zawsze prawnika - ja korzystam z forumprawne.org Przejrzyj sobie podobne posty lub załóż wątek. Dzięki forum napisałam odwołanie od decyzji, w które wpakowałam same artykuły z kodeksów i numery wyroków sądu w sprawach podobnych do mojej, przemawiające na moją korzyść.

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Elleves no że one niewiele wiedzą, też już wiem, ale mam informację z mojego biura rachunkowego. Polisę muszę podpisać dzisiaj. Księgowa radzi abym odpuściła zmianę adresu, tym bardziej, ze meldunek będę miała i tak stary.... tak czy siak porażka ....

Mika88m na Twoim miejscu zaczęłabym od mleka z czosnkiem, masłem i miodem plus rutinoscorbin

Odnośnik do komentarza

Oosaa, to są absurdy urzędnicze, bezsens totalny, no ale tu jest Polska, machina urzędnicza, ma utrudnić życie człowiekowi, a nie pomóc. Człowiek na zwolnieniu nie może złożyć podpisu, co to jakieś więzienie, albo ubezwłasnowolnienie na zasiłku chorobowym, czy co.
Gabi85, nie przejmuj się na zapas, bo w ciąży są różne normy zaburzone, może być to reakcja na infekcję. Idź szybciej do lekarza, to szybciej też rozwieje twoje wątpliwości, a tak będziesz się denerwowała.
Mika88, mleczko z miodem i czosnkiem, tak jak Oosaa mówi, płucz gardło solą, szałwią (szałwia tylko do picia szkodzi), lub septosanem, do nosa sól morska, do gardła tantum verde, lub uniben, jak zatka Ci nos inhalacja.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

Pójde jutro dla świetego spokoju. Anemią sie nie przejmuje, bo wiem, ze to normalne. W pierwszej ciązy dostawałam zastrzyki. A tymi limfocytami sie martwie, bo tu nawet na parentingu wyczytałam, ze jak jest ich duzo wiecej to nie ma czym sie martwic, ale jak ich jest za mało, to trzeba znaleźc przyczyne takiego stanu. Wiec wole sie isc upewnic do ginekologa. Moze przy okazji sprawdzi czy mała podrosła przez tydzien :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

ossaaaa nie denerwuj się bo to paranoja z tymi urzędami i ich funkcjonowaniem. Miesiąc temu byliśmy z mężem w tauronie by złożyć wniosek o założenie prądu w garażu i się okazało, że wniosku złożyć nie możemy bo najpierw musi być rozeznanie czy prąd może być założony..... he he he także złożyliśmy prośbę o rozeznanie czy prąd może być podłączony mimo iż w garażu jak byk jest puszka - tylko wystarczy ją podłączyć. I tak właśnie czekamy drugi miesiąc już na decyzję, a potem dopiero wniosek. Porażka.

autem już się bardzo organiczam.... bo za dużo debili na drogach :/ plus sama się łapię, że jakaś ospała jestem za kierownicą. a jeździć kocham :)

Zmieniłam kolor włosów ;) mąż jak wróci w piątek/sobotę to się zdziwi, bo nie zamierzam go informować póki co ;) obudzi się rano w sobotę obok szatynki ;)

Odnośnik do komentarza

:) Umyłam już 6 więc kochane kobitki - zostało mi tylko 21 :)

Wiem wiem, mycie okien niebezpieczne. Mogę wam powiedzieć jedno. Może w pierwszej ciąży człowiek sie przejmował, ale teraz to już tak to nie wygląda. Mam wielki dom, mam dwulatkę w domu. Ciągle pracuję. Dla mnie mycie okien to teraz ostatnia chwila. Uwierzcie że w 36 tygodniu żadna z nas już nie bedzie myslala o myciu okien. A póki czuję sie dobrze musze to wykorzystac. :)

No ale jestem szcześliwa bo zamowiłam dzis nowe firaneczki do salonu :D Ach juz nie moge się doczekac.. :D

Nie wiem jeszcze czy jutro ide do pracy ;/ do bani. nie lubie niewiedziec co mam robic..

A na przeziębienie na pewno - RUTINOSKORBIN + TANTUM verde do psikania. :D Mleko z czosnkiem albo chociaz samo na ciepło. :D

http://www.suwaczek.pl/cache/02953dc74c.png

Odnośnik do komentarza

CzekaCudu wariatka no!!!:P ja to się boje pranie wyżej powiesić a co dopiero okna myć :)))
Bombka żeby mąż zawału nie dostał ze do innej babki do wyra wlazl hahaha:))

a ja mam pytanie. .nie lubię pytać o tak intymne rzeczy no ale po coś tu jestesmy:P
Chodzi mi o śluz. ...jaki teraz macie...gesty biały, wodnisty. ...przezroczysty??? Zastanawiam się bo ja od dłuższego czasu mam biały gesty a to niby oznaka infekcji tylko ze mnie nic nie boli ani nie piecze. .....dziwary:P

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

ohhh dostałam już paczuszkę i nie mogę przestac się cieszyc :) normalnie jak dziecko w klockach lego :D
CzekaCudu skoro dobrze się czujesz :) ja to nawet nie wiem ale mama nie da mi szansy spróbowac ale nie dziwie jej się ona tak urodziła za wcześnie i dzidziuś nie przeżył to chyba był początek 8 miesiąca ale już nie pamiętam dokładnie...
co z tym zusem? maskra jakaś!!! oosaa mam nadzieję że batalie przejdziesz bez szwanku :)
malyna ja na pewno mam więcej śluzu ale on raczej taki przeźroczysty jest... ale skoro gin nic nie mówił żeby coś się działo to chyba nie musisz się martwic :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Tak jak przypuszczałam zakup pierwszej wyprawkowej rzeczy pociągnie za sobą resztę. I tak się wczoraj rozpędziłam, że nawet meble pojechaliśmy kupić do pokoju Synka :)) Dzisiaj kurier przywiózł mi ten mój pierwszy zakup czyli kocyk, jestem nim zauroczona więc się od razu chwalę i wklejam zdjęcie (o ile mi się uda). Z tego wszystkiego domówiłam jeszcze do kompletu poduszkę :D

Niestety nie znam się na chorobach, wynikach, cukrzycy itp. więc w niczym nie mogę pomóc, ale trzymam za Was kciuki żeby wszystko było z Wami i Maleństwami OK.

ALE znam się na jednym: OOSAA - jeśli dobrze rozumiem prowadzisz działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. I masz wpis do CEIDG. Więc zmianę adresu prowadzenia działalności gospodarczej zgłaszasz w JAKIMKOLWIEK urzędzie miasta w Polsce - tam gdzie masz najbliżej, a nie w ZUS. A w Urzędzie Miasta nikt nie patrzy czy jesteś na L4 czy nie. Ale jesli ZUS robi z tym problem to faktycznie daj pełnomocnictwo najlepiej komuś z rodziny bo bezpłątnie wtedy jest, a najlepiej wtedy gdy takie pełnomocnictwo będzie miało datę sprzed L4. Tak czy siak wszystko zgłaszasz w urzędzie miasta a nie w ZUS. Nie wiem czy coś pomogłam, ale też nie znam dokładnie Twojej sytuacji :)

Parę postów dalej przewinął się temat kotów a ja mam pytanie z innego gatunku :) Dziewczyny, która ma psa? Czy przygotowujecie jakoś psa do nowej sytuacji? Macie jakieś obawy? Nas swego zcasu troszkę szkoleniowiec wyczulił, że psy różnie reagują na nowego członka "w stadzie" i tak się zastanawiam jakie Wy macie na ten temat zdanie lub doświadczenie? :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a czy któras z was cierpi na spiaczke na tym etapie ciazy? ja spie po 10 h w nocy i jeszcze z godzinke w ciagu dnia (wlasnie sie obudzilam). W zyciu tyle nie spalam, przed ciaza czesto na bezsennosc cierpialam. Mam teraz w ciazy niedoczynnosc tarczycy ale biore leki i wyniki robiam nawet tydzien temu i wyszly ok, czy ktoras z Was tez tak ma?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...