Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Misiabella nie sądzę aby tardyferon miał wpływ na wynik badania,choć ja poszłam przed wzięciem leków. Podobnie jest z wodą,ja wypiłam sporo,pielęgniarki uczyły mnie,iż przed badaniem należy wypić przynajmniej 2szklanki wody,bo inaczej krew nie chce lecieć. Ciężko jest stwierdzić, co tak naprawdę może spowodować cukrzycę... Ale nie ma na to wpływu ani co zjemy lub nie zjemy wcześniej... Pociesze Cie,że da się z nią przeżyć tylko jest trudniej, choć mimo wszystko mam nadzieje,ze Ciebie to ominie. Trzymam kciuki!

http://www.suwaczki.com/tickers/16udgzu35dkibaiz.png

Odnośnik do komentarza

też mam zgagi :( chyba już od 4 miesiąca :( i w pierwszej ciąży też miałam i również urodziłam włochacza :D
już po zakupach jestem :) opanowałam ikea dzisiaj i szlajałam sie po między półkami 4h!!! :D teraz tylko pozostało się przeprowadzic... czekam z utęsknieniem na tą chwilę :) uwielbiam urządzac układac ahhhhh i nareszcie będe mogła kącik dla maluszka zrobic :)

Odnośnik do komentarza

Hej brzuchatki:))
Ja juz od godziny nie śpię i tak mysle co by zjeść na sniadanie;p bo dzis czeka mnie wycieczka do poznania;p
Wiec siły musza byc:))
Co do zgagi to niestety pojawia sie u mnie ale juz mleko nie pomaga renni idzie w ruch bo czasem taka mam mega zgage ze masakra;/
Pytanie czy kupować baldachim nad łóżeczko czy tez nie??
bo u mnie łóżeczko niestety będzie stalo kolo okna i tak myslalam ze ten baldachim ochroni troszke przed tym powietrzem co ucieka z nieszczelnych okien.
Oosaa te buciki to rozmiar 17/18(nawet nie wiem na jakie duze dziecko to jest rozmiar;p:)) ale ja tam uważam ze dzieciak najszczęśliwszy gdy jest na boso;p
Ale moja niunia sie rozciaga po lewej stronie mam nozki a po prawej stronie glowke;p

Odnośnik do komentarza

kurde a już myslalam ze bede 1 :D no nic... :P

Emii słyszalam ze baldachimy i wszelakie moskitiery sa siedliskiem tylko kurzu....a moze lepiej zakupić jakaś zaslone do okna?ja tez bede miała łożeczko przy oknie i nie planuje takich rzeczy :)

bombka uuuuu cos Cie moze uczuliło....daj znać co lekarz powiedział na to :) zdrowiej!

a mi na zgage nawet taka mega pomaga zawsze mleko :) zimne z lodówki mmm :D moge pic je szklankami:D

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

hejo :)
Emii ja mam baldachim. Kupiłam bo bałam się przewiewu w pokoju i prałam zawsze razem w z pościelą czyli 2 razy w miesiącu. Nie zauważyłam żeby jakoś więcej kurzu było niż zwykle, mała zdrowo się chowała, no i jak zajefajnie wygląda :D moim zdaniem ochroni przed tym powietrzem z okien, ale tak samo jak dłuższe firanki i zasłonka, więc musisz sama zdecydować czy ci się podoba

bombka a może płyn do płukania, lub proszek? w ciąży tak bywa ;/
moja mama miała cholestazę w każdej ciąży to też od wątroby, wyobraź sobie że swędzą stopy a ona ma potworne łaskotki na stopach :D:D
no a wysypka od wątroby może być...tylko że wtedy przejdzie dopiero po porodzie ;/

ja dzisiaj jadę męża do domu sprowadzić :D i będę grzybki nawlekać do suszenia bo mówił że 2 wiadra nazbierał :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny:) tez mam termin na listopada a konkretnie na 9 :-) mimo tego, ze sie tutaj nigdy nie udzielalam, czesto Was czytam. Mam pytanie i mam nadzieje ze to nie problem ze tak nagle sie udzielam i to jeszcze jak mam problem. A wiec dzisiaj wlasnie skonczylam 30tc a zaczelam 31 a lekarz nie zlecil mi abym zrobila badanie krzywej cukrowej, ale kiedy czytam Wasze posty wydaje mi sie, ze kazda z Was robila to badanie czy moze sie myle i nie kazdy musi je robic? Martwi mnie to troche tym bardziej z w 29tc bolal mnie brzuch i wymiotywalam pojechalam do szpitala i tam okazalo sie ze bolacy brzuch to normelne bo rozciaga sie macica, ale byli zaniepokojeni wymiotami bo mala wazyla wtedy niecaly kilogram. Wizyte u swojego lekarza mam jutro. Myslicie ze powinnam sie upomniec a raczej zapytac co z tym badaniem krzywej?? sama nie wiem. Mam nadzieje, ze doradzicie jakos. Pozdrawiam :*

Odnośnik do komentarza

Hej Ewela! ! No trochę mało waży ta Twoja kruszynka. ...a Ty mieszkasz w PL czy zagranicą? ? Badanie krzywej robi się jak się nie mylę do 26 tyg ciąży lub 28 nie jestem pewna wiec jakiś dziwny ten Twój lekarz ze Ci tego nie zlecił. A w ogóle nie zainteresował się tym że dziecko jest takie małe? ?? Mój w 25tyg ważył juz ponad kilogram. Ja bym skonsultowala to z innym lekarzem. Może masz słaby przepływ przez łożysko? I zapytaj się czemu nie zlecił ci badania krzywej.... i daj znać koniecznie co się dowiedzialas! !!

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Ewela1234 badanie krzywej cukrowej robi się od 24 do 28tyg ciąży.Teraz lekarze zalecają już tylko OGTT czyli 75g. Osobiście robiłam dwa razy, pierwsze w 22tyg, gdy okazało się, że wychodzą mi ketony w moczu, wynik był na granicy, wobec tego badanie musiałam powtórzyć w 26tyg, kiedy już wyszła spora nietolerancja, a więc jestem na diecie. Jestem zdania, że to bardzo ważne badanie, ponieważ nie leczona nietolerancja/cukrzyca mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka. Ja poprosiłabym lekarza o skierowanie, gdyby odmówił, poszłabym do innego- zdrowie dziecka jest najważniejsze!

http://www.suwaczki.com/tickers/16udgzu35dkibaiz.png

Odnośnik do komentarza

Czaki my w Bartku za buty płacimy po 189zł :/ i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy same wkładki można kupić. Jedno jest pewne -ich buty warte są swej ceny, widzę, po sandałach, których młody nie był w stanie zedrzeć a ciorał je okrutnie :D Grześ też chodzi boso, tam gdzie są panele, ale na parterze mamy same zimne płytki..... więc tuż właśnie te papciochy by się przydały.

bombka wykąp się w krochmalu albo nadmanganianie VII potasu. Pewnie Ci maleństwo przywarło do wątroby ;) Warto też napić się wapna, działa odczulająco jeśli to nie wątroba.

Emii 17/18 to maleńkie stópki, które dopiero uczą się stawiać pierwsze kroki :)

a ja choruję:/ od wczoraj, dzisiaj urodziny i spotkanie z teściową po całej tej akcji.... przykro mi strasznie, że tak się posrało wszystko :/ trzymajcie kciuki, żebym się nerwowo nie wykończyła ;) miłej niedzieli!

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w PL. Ostatnia wizyte u swojego ginekologa mialam 3 tyg temu. Kiedy zapytalam ile mała wazy to powiedzial, ze na nastepnej wizycie bedziemy mierzyc. No, ale z racji tego, ze bylam w tym szpitalu dowiedzialam sie, ze wazy nie caly kilogram. Slyszalam tez, ze lekarz moze sie pomylic z waga nawet o pol kilo, slyszalyscie cos o tym? Staram sie jakos pocieszac bo przeciez wiadomo ze chce dla malenstwa jak najlepiej :( dlatego tez tak bardzo martwi mnie te badanie, jutro na pewno porozmawiam o tym z lekarzem tylko co mi z tego skoro badanie robi sie o 28tc tak jak pisalyscie a ja skonczylam juz 30? Moze bede mogla zrobic je w pozniejszym terminie? Sama nie wiem co ma myslec.

Odnośnik do komentarza

Ewela1234 witaj. USG daje pomiar plus minus. Na dobry początek szczerze polecam zmianę lekarza. Chodzisz do jakiegoś popaprańca. Co to znaczy w ogóle "będziemy dziecko mierzyć na następnej wizycie" dziecko powinno być mierzone na każdej wizycie, na każdej powinno być badane serduszko. Cukrzyca w ciąży jest bardzo niebezpieczna stąd badanie na krzywą powinna wykonać każda przyszła mama. Aż dziw bierze, ze Ci tego nie zlecił. Wiałabym od tego "lekarza" w podskokach!

Odnośnik do komentarza

oosaa koniecznie daj znać wieczorem lub jutro jak było :P pamietaj co pisalysmy! masz byc nad nią, z podniesioną głowa!:) i najlepiej nie wspominac ostatniej akcji bo szkoda nerwow i powtórki z rozrywki ;)

Ewela tak jak pisze oosaa...dziwny lekarz. na kazdym badaniu powinien dokladnie dziecko wymierzyć, sprawdzic prace serca...nie ma ze potem...popytaj znajomych moze znaja jakiegos dobrego ginekologa. jak trzeba nawet idz prywatnie!

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Krzywa możesz zrobić tez później, ze mną w poradni była dziewczyna która ma tylko 1,5 miesiąca do porodu. W Warszawie jest kilka fajnych klinik,gdzie możesz udać się na konsultacje np boramed invicta Unicare ja tam chodzę na usg. Polecam doktor Miśta, Grzybowski, kondratowicz. Może to tylko błąd pomiaru. Ja od swojego lekarza uciekam, właśnie gdy okazało się, że nie mam kompletu badań.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udgzu35dkibaiz.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.. :D My już po weselichu.. Było świetnie.. :) Wytańczyłam się że chocho... :) TYlko przy takich najbardziej skocznych schodziłam bo sił już brakowało.. i do 4 rano szalałam.. :)
Ale o 7,30 już pobudka do małej.. :) Więc za dużo nie pospałam.. :)

Jutro 1 września - zaczynam myc okna.. :( - a mam ich 33 w domu. Ach, może któraś chętna do pomocy?

bombka - ja też miałam wysypkę w 1-wszej ciąży. Jak prasowałam ciuszki po praniu mi wyskoczyła na całym brzuchu. Wtedy mi mama powiedziała że miałam uczulenie w dzieciństwie na proszek dziecięcy.
No i przez to tylko raz młoda miała ciuszki w dzieciecym uprane.. :) Ale spoko, po wapnie przeszło.. Czyli prawie po porodzie bo wyskoczyła z tydzien przed :)

http://www.suwaczek.pl/cache/02953dc74c.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny,
wlasnie nadrabialam lekture :-), postanowilam sie wylaczyc w ten moj ostatni tydzien urlopiku, poza tym mialam jakies mrowki w tylku i nie moglam ani przez chwile usiedziec
IgaJula, Detus super, ze sie odezwalyscie, jak sie czujecie dziewczyny, Iga jak chlopaki znosza rozstanie? odwiedzaja Cie codziennie?
Justys o Ty jak sie czujesz? jak Twoja drobniotka krolewna?
Elleves polki super :-) ale macie przebicie ;-)
ja bylam w Ikei w tym tygodniu i kupilam pudla, pudeleczka i kupe pierdolek, a Ty kupilas ta wiszaca polke?
ja zgagi nie mialam i faktycznie moja corcia urodzila sie moze nie lysa, ale krotkowlosa, choc przy hiszpanskich berbeciach to wygladala jakby wogole nic na glowie nie miala, one maja takie bujne, czarne czupryny
teraz moja corcia ma piekne blond geste wlosy
teraz zgagi tez nie mam, ciekawa ta teoria
tak mala jest juz odwrocona glowa w dol i teraz czuje jej nogi - tak nad pepkiem z prawej strony, raczkami rozpycha sie w podbrzuszu, ale najgorsze jest jak zaczyna krecic glowa, zawsze tak mi naciska na pecherz, ze koncze w ubikacji robiac siusiu
jak sie zaczyna przeciagac to czuje jej plecki albo z prawej albo z lewej strony brzucha i ja glaszcze
duzo sie rusza, zwlaszcza jak siedze to brzuch mi co chwila podskakuje :-)
porzadki moje i organizacja zakonczone :-) wczoraj zrobilam pierwsze pranie ciuszkow malej,
przyjechai moi rodzice i przejeli czesc obowiazkow, teraz przyszedl czas na lenistwo, ciekawe czy mi sie uda tak nic nie robic

Odnośnik do komentarza

Tata mi przywiózł ciuszki dla małego od przyszłej mojej bratowej ;) Tylko proszek kupić i wyprać.

Ja tą krzywą w 29 tyg. robiłam.
Czy badanie krwi glukometrem boli? Bo coś czuję, że u mnie po wtorkowej wizycie u ginekologa wyśle mnie do poradni... Ciekawe ile bym czekała na wizytę. Ale to we wtorek wam powiem czy następna z cukrzycą ciążową to JA ;)

Ostatnio to mnie coś mdli od tygodnia prawie że.

I serio zmień ginekologa Ewela. Mój co wizytę mierzy małego i sprawdza czy wszystko w porządku. Badania już wszystkie mam zrobione jakie się dało.

Dzisiaj po 2 w nocy poszłam spać. Spać mi się nie chce normalnie hehe. A teraz to bym się przespała z chęcią. I chyba zrobię jak tutaj dziewczyny wyciągnę z folii materac żeby wywietrzał i pościel wypiorę ;)

Dzisiaj na obiadek krupnik zrobiłam ;)

Buziaki dla wszystkich :*

Odnośnik do komentarza

Kasia79. Wiem,że do wizyty nie chciałaś o tym myśleć ale proponuje zacząć stosować dietę- wytyczne masz na stronie szpitala na karowej. Ja do poradni czekałam 1,5 tygodnia, do innych trzeba nawet dłużej np w instytucie zdrowia matki i dziecka zaproponowali mi termin nawet na październik. Możesz id razu jutro zadzwonić i się umówić, będziesz potrzebowała skierowania od lekarza, który ma umowę z NFZ ustal ze swoim czy ma, jeśli nie umów się gdziekolwiek np do rodzinnego. Samo naklucie mnie boli, ale można robić tak ze klujesz nie opuszek ale z boku bliżej paznokcia, jest mniej bolesne i szybciej się regeneruje, najlepiej jest też wcześniej rozmasowac palec. Jesteś z okolic Warszawy? Możesz przypomnieć swoje wyniki?

http://www.suwaczki.com/tickers/16udgzu35dkibaiz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...