Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Detuś, IgaJula - cieszę się również, że się dziewczynki odezwałyście :) Trzymam kciuki:) Wszystko się na pewno dobrze poukłada. Buziaki dla Was :*

Misiabella, Agi123, Krofka, Osa - zakupy przez internet to świetna sprawa. Niestety w moim przypadku jest ciężko trafić na dobrego sprzedawcę. Wiem, że na allegro jest dużo taniej, ale np teraz próbuję wyegzekwować zwrot kasy za odesłany przeze mnie regał. Mam chyba jakiegoś pecha. Dlatego jak widzę, że ktoś coś fajnego kupuje, pytam od kogo. A może byście podzieliły się z nami namiarami na swoich sprawdzonych sprzedawców? Allegro, apteki internetowe czy sklepy. Fajnie by było, gdyby udało nam się wynegocjować jakiś rabacik dla parentingowych mamusiek :)

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Normalnie spałam do 10!! :D jejjjjjjj dawno tak długo nie pospałam:) mąż wczoraj wypił piwo sie wkurzyłam i poszłam spać do stołowego bo mi chuchał....i normalnie ahh :) czuje sie jak młody Bóg hahaha :D

Elleves z tego co wiem duzo dziewczyn z parentingu robi zakupy w aptece GEMINI :) wpisz w google ci wyskoczy :)kiedys przegladałam i ceny bardzo fajne mają :) a co do allegro niestety nie znam:(

Emii ja nieraz jak za duzo łaze brzuch sie tak napnie jakby miał zaraz pęknąć i czasem nawet zapiecze...wtedy biore magnez i sie kłade i przechodzi. to udanej imprezy niespodzianki!:) ahh zjadłabym jakis tort :(

dziewczyny w poniedziałek robimy AKCJA BRZUSZEK!!!:) wstawmy zdjecia swoich brzucholków:) jestem ciekawa jak juz duze macie:D

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

O kurde jak ten czas leci :) 30 tc to juz naprawde wysoko :)
Akcaj brzuszek? hmm...to trzeba aktualną fotkę pierdyknąć :D

Co do akupów na Allegro, to nie mam jakis srawdzonych. Poprostu patrze na komentarze i ilosc sprzedanych rzeczy. Ja kupuje na Allegro dosłownie wszystko. Tym bardziej teraz przy remoncie, poczynając od firanek i karniszy, po łóżka, meble, nawet wczoraj tanio trafiłam kuchenkę gazową srebrną nówkę ze sklepu za 600 zł:) a w sklepie normalnie dałabym za dnią dwa razy tyle. Ciuszki, nawet pieluchy zamówiłam, łózeczko i wózek dla małej tez z Allegro. Nie przejechałam sie jeszcze ani razu na sprzedawcach. Po prostu trzeba kupować rozważnie ;)dołozyc te 100 zł wiecej, ale sprzedawcy, który ma mnóstwo pozytywów i sprzedaje kilkanascie rzeczy dziennie, niz kupic tanio od jakiegos nowego na Allegro kontrahenta. Ja ogólnie nie lubie zakupów. Od czasu do czasu na chwile dla relaksu owszem, ale łazic po sklepach , szukac, przymierzac...mnie to meczy...wolę usiasc z kawką pzed laptopem i an spokojnie szukac :) tym bardziej teraz w ciaży :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

Gabi85 - to ja mam tak ze spożywczymi i chemicznymi zakupami. Kręcenie się między półkami w markecie mnie męczy i wkurza. Dlatego zamawiam z Tesco przez internet i wsjo mi dowożą. A ostatnio to robię też zamówienia dla rodziców, którzy są starsi i nie chcę by dźwigali ze sklepu proszki czy wodę. Polecam Tesco, bo ceny jak w sklepie a i czasem ciekawsze promocje.
Po cenach jakie sprawdziłam w gemini, już wiem, że zakupy apteczne też pójdą online. A resztę to muszę dotknąć, pomacać, przymierzyć :D Choć jedną z tunik Osy chyba zamówię przez neta.

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

IgaJula no w końcu! wszystkie martwiłyśmy się o Ciebie. Bidulko, najważniejsze, ze jesteście pod stałą dobrą opieką. Wszystko zakończy się happy endem, zobaczysz, a i odrobina tęsknoty się chłopakom przyda, jak już wrócicie do domu będą Cię bardziej doceniać :) Dużo zdrowia kochana :*

krófka no widzisz, a mnie wody w ogóle nie odeszły, w trakcie porodu położna przebijała pęcherz płodowy

em87 klasyczne czapeczki to i tak jest podstawa jeśli chcemy aby dzieciątko miało ładne uszka. Jak patrzę na niektóre matki, które czapki dzieciom zakładają byle jak, odhaczając uszy, szlag mnie trafia! My nawet w domu zakładaliśmy czapeczkę, dzięki temu Grześ nie ma odstających uszu. Potencjalny kompleks wyeliminowaliśmy z jego życia :D i wszystkim Wam polecam zwracać na to uwagę.

misiabella czytam i nie dowierzam! To jest chore! a odzież ochronna rzeczywiście musi być chyba jakiegoś znanego projektanta ;)

Badania przeżyłam, chociaż niewiele brakło abym zlała się w gacie albo nie doszła, aż brzuch musiałam dźwigać :D No i uszczupliłam portfel o 140zł :/ plus, ze nie będę musiała dymać po wyniki tylko mi wyślą pocztą do domu. Chwała im za to, chociaż za taką cenę to mi kurierem powinni wysłać.....

Detuś mam nadzieję, że mimo niezalogowania to Ty ;) Trzymaj się dzielnie, wszystkie minęłyśmy połowę, do końca coraz bliżej. Damy radę!

Emiii komplecik śliczny :D jednak do takich bucików podchodzę z wielką ostrożnością. Nie trzymają kostki, dziecko nie chodzi w nich stabilnie, bardzo łatwo nabawia się wad ortopedycznych. Nie wiem jaki to rozmiar, ale zaleca się, aby dziecko przez pierwsze 2-3 lata miało but z wkładką i przede wszystkich usztywnionym zapiętkiem... My właśnie wczoraj jeździliśmy po badaniach za "papciami" dla młodego, ale wróciliśmy z pustymi rękoma. Tak na prawdę nie ma obuwia domowego, doszliśmy więc do wniosku, ze kupimy mu jak kiedyś do chodzika, skarpety z taką specjalną podeszwą. W Rossmanie czasem bywają i na większości placów, za 10-15zł para. Lepsze to niż typowe papcioszki :) Za to widziałam przepiękne kozaczki traperki na zimę w CCC dla młodego. Zakochałam się i wiem, że musimy je mieć mimo, że to nie Bartek, któremu do tej pory byliśmy wierni.. Mam tylko nadzieję, że jak przyjdzie pora na zakup to będzie Grześkowy rozmiar i jemu samemu będzie w nich wygodnie bo są boskie. http://www.ccc.eu/public/upload/foto/fw14-kids-lasocki/big/1596.jpg te pierwsze z lewej :D

A jakie cudne czarne kozaczki z różową kokardką dla dziewczynek widziałam, o miazga! http://www.ccc.eu/public/katalog/medium/2220049090000sur.jpg tylko, ze na foto nie wyglądają tak ładnie jak w realu :) Są przepiękne :)

Elleves ja od lat kupuję głównie na Allegro. Nie mam jakiś ulubionych sprzedawców, po prostu patrzę na komentarze przed zakupem. 90% zakupów - czy to ciuchy, czy coś do domu, kupuję na Allegro. Nawet domek narzędziowy, który nam teraz budują znalazłam na Allegro :D Wg. prawa jeśli kupujesz od firmy masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jeśli kupujesz od osoby prywatnej niestety takie prawo CI nie przysługuje. Gdyby firma zwlekała z oddaniem kasy, wówczas trzeba do rzecznika praw konsumenta. Ja niestety miałam przyjemność 2 razy korzystać ale finalnie obydwie sprawy skończyły się po mojemu. I 2 razy na ok. 10 lat nie jest źle ;) Zazwyczaj z zakupów jestem zadowolona, ze zwrotów również. :)

Odnośnik do komentarza

Z nieznanych nikomu powodów, nie mogę edytować poprzedniego postu, więc wyprodukuję jeszcze jeden.

Dziewczynki, czy macie już zgagę? Pytam ponieważ wczoraj odbyłam następujący dialog z przeuroczą ciocią:
- Ciocia: a zgagę to już masz?
- ja: muszę Cię rozczarować. Nie, nie mam :)
- Ciocia: o cholera, to dziecko na bank się łyse urodzi.

No i mam teraz zagwostkę, ehhh głupi babsztyl.

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry dziewczynki! :)
dobre jestescie-po jednym dniu 10 stron albo i wiecej. Juz nie pamietam co czytalam ;P
IgaJula fffffreszcie kochana!!! Trzymaj sie tam! Wypoczywaj z Zosienka. Wszystko bedzie dobrze! :*
Detus odzywaj sie czesciej. Nawet jak cos jest nie tak.. W kupie zawsze razniej! :) :*
Elleves moj maz nie moze sie doczekac Polski i pojscia do lasu. Oczywiscie grzyby obowiazkowo w naszym programie wypoczynkowym ;)
CzekaCudu i jak tam weselicho? Udane? :)

Powiem Wam, ze ja lubie zakupy. Chociaz w ciazy przyznam, ze meczace. Jednak najlepsze sa na spontanie. Jak chce sie cos kupic i potrzeba to nigdy nie ma. Wlasnie musze sie dzis wybrac sie na wieksze zakupy przed Polska i juz sie boje , ze nic nie znajde bo akurat potrzebuje! tak jest zawsze!

Oosaa fajne te traperki. My kupilismy drugi raz Conversy dla mlodego. Nie wiem co by ortopeda powiedzial na to ale jemu widac, ze wygodnie..Raz juz bylismy z platfusem.Ortopeda powiedzial, ze na tym etapie normalne. Fakt jedna nozka lepiej ale prawa nadal niezabardzo..Wroce z Pl i sie wezme za to.

aaaaa i ztym porodem sie usmialam...Ale faktycznie tak jest heheh
Sraczka i skurcze oznacza porod! ;)
Wlasnie za pierwszym razem strasznie sie balam kupy przy rodzeniu. Bylo to dla mnie cos nie do przeskoczenia! Kombinowalam jaka tu lewatywe zapodac. Jednak organizm sam sie oczyscil...Wszytsko wylecialo.
Latalam co 5min do kibla...

W Polsce robia lewatywe na zyczenie? W Anglii nie ma czegos takiego...Myslalyscie w ogole o tym dziewczyny?

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja też przekonałam się do zakupów internetowych, aptekę gemini polecam, jestem zachwycona ich cenami, więc zdradzam swoją firmę, ale naprawdę warto! ogromnym plusem jest też to, że paczka jest świetnie zapakowana, dzięki temu nic się nie uszkodzi w transporcie. Czasami teściowie się ze mnie śmieją, bo potrafią mi przynieść nawet 3 paczki jednego dnia :)
Pisałyście jakiś czas temu o rozkładaniu łóżeczka, wiem, że nie wszyscy mają dużo miejsca, ale naprawdę warto rozpakować paczkę- moje łóżeczko i szafa wietrzą się już dwa tygodnie i ciągle cuchną! Cieszę się, że zakupiliśmy wszystko wcześniej, nie słuchając, że takie rzeczy to dopiero po porodzie- nie miałabym Malutkiej gdzie położyć plus to, że nie wiem, czy powinnam wracać do domu do takich zapachów.... Więc nawet jeśli nie montujecie, to koniecznie trzeba je wyjąć z kartonu, filii etc. Podobnie było z materacem- choć nie tak długo.
W poradni diabetologicznej spotkałam się w pewną sytuacją, dziewczyna wykonała test OGTT wyszedł prawidłowy, po czym gdy okazało się, że dziecko jest dużo większe niż wskazuje termin z OM lekarz skierował ją na ponowne badanie- okazało się, że ma cukrzycę. Mimo iż lekarz opiekujący się nami na tym spotkaniu wyśmiał zarówno mnie, jak i ją za powtórne badanie- dla mnie brawo za to, że zostało powtórzone, cukrzyca rozpoznana i już do końca ciąży możemy kontrolować dietę....
Życzę miłego dnia wszystkim :)

http://www.suwaczki.com/tickers/16udgzu35dkibaiz.png

Odnośnik do komentarza

Warszawskie szpitale robią tylko na życzenie pacjentki. Mnie to też strasznie krępuje, powiem Wam, że już od kilku osób słyszałam o tym biegunkowym samopoczuciu...
Ja postanowiłam zaopatrzyć się w jakieś przejściowe botki, na kozaki za wcześnie, w baletkach bez skarpetek marzną mi stopy przy tych temperaturach, a do legginsów trampki nie pasują- mam nadzieję, że coś uda się upolować.
Jeśli chodzi o buciki dla dzieci zgadzam się z Osą. Widziałam jak moi siostrzeńcy chodzili w klapkach, crossach i innych podobnych stópki mieli bardzo wykrzywione- więc koniecznie twarde zapiętki i stabilna kostka. Nawet jeśli maleńkie baletki są przesłodkie nie założę ich swojej córeczce. Słyszałam też, że dziecko nie powinno chodzić w butach ortopedycznych tzn z wyprofilowaną wkładką, ponieważ nóżka w nich nie pracuje. Rozwiązaniem przy płaskostopiu jest pozwolić aby dziecko chodziło na boso po domu i ćwieczenia chodzenia na palcach, to ma wzmocnić mięśnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udgzu35dkibaiz.png

Odnośnik do komentarza

Elleves ja w ciąży z Grzesiem miałam MEGA zgagę, na szczęście tłumiłam ją w zarodku mrożonymi wiśniami. Młody urodził się z bujną czupryną :) https://lh5.googleusercontent.com/-jKJN8unS5Dk/UZ4caDbukZI/AAAAAAAAPbM/oHGwApi51iM/s640/DSC_1974.JPG
Przy Hance mam zgagę od ok. 2 miesięcy, ale też tłamszę ją w zarodku.
Koleżanka zaś zgagi nie miała, dziecko łyse urodziła. Ale bardziej wierzę w genetykę i przypadek niż rzeczywiste powiązanie zgagi i czupryny ;)

Czaki no właśnie ja też się troszkę boję tych z CCC bo wiem, że najlepsze wkładki ma Bartek i zdecydowanie wart jest swej ceny. Staramy się na butach nie oszczędzać, oszczędności szukam gdzie indziej, żeby właśnie na buty min. było :D Ale w tych kozakach z CCC się normalnie zakochałam tyle, że one chyba w ogóle ortopedycznej wkładki nie mają :/ Ale wiem też, że dziecko powinno mieć 2 pary - jedną z wkładką ortopedyczną, drugą bez, no i boso też powinno pobiegać. Na samych wkładkach nie można bazować więc odprawię modły, aby młodemu było w nich wygodnie :D

CO do lewatywy powiem , ze nie jestem pewna jak było ze mną. Mnie się zdaje, że w trakcie porodu, już na sali porodowej przy partych bólach mi zrobiła położna, ale mój R. twierdzi, ze nie. Więc nie wiem, tym bardziej, że zdaję sobie sprawę, że w stanie w jakim byłam mogło mi się wiele rzeczy wydawać :D a części porodu i tak z bólu nie pamiętam :)

o widzisz, Detuś no to mnie utwierdziłaś w zakupie traperków :D

Odnośnik do komentarza

oosaa jaki sodki kudłaczek :D ja mam dosyc często zgage...nie codzienie ale jak dopadnie to ło matko....pudło mleka naraz wypijam:) ostatnio tak miałam u babci:P cały karton jej wychlałam:P wiec kto wie kto wie moze łysolka nie urodze:D Emil zaczyna juz mowic ze ciekawe jak wyglada i bedzie wygladać, jakie włosy, nosek itp;) hehehe...mam nadzieje ze z genami pójdzie za moją rodziną:P i bedzie przepiękny XD

Elleves ja juz prawie wszystko mam ale jak cos ciekawego znajdziesz to wrzucaj :)uwazaj w lesie na kleszcze!! podobno jest ich duzo w tym roku ://

co do butów jestem za normalnymi butami dla dzieci! z porządna podeszwą, gdzie trzeba tam usztywniane....a najbardziej jestem na NIE za uzywanymi butami dla dzieci!! ja nie wiem jak mozna kupic dziecku ktore uczy sie chodzic uzywane buty...przeciez kazde dziecko inaczej chodzi, ma inną tą stopke i o wade nie trudno...no ale tak to jest jak rodzice oszczedzają kase na wszystkim i tym samym na zdrowiu dziecka...... jest pełno promocji np. w dojczmanie ze butki skórzane z porządnej firmy mozna upolować za połowe ceny :) ale nie lepiej dać 30 za uzywane!:/

Deetuś a mi sie podobaja trampki do leginsów :D do tego dluzsza bluzka za tyłek i jest git :))

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

igaJula i detus uff dobrze ze się odezwalyscie bo my się tutaj martwimy!
malyna tak jest biorę na wyzwanie na Klarę i poniedziałek mamy dzień na sweet flocie brzuszkow :-)
Dzięki za namiary na to Gemini :-) dobrze wiedzieć
A ja wczoraj byłam na "wykopkach" he he tzn zajmowalam się 18 m-cznym Chrzesniakiem a pozostali zbierali :-) zrobiliśmy ognisko i pieklismy ziemniaczki a później zjedlismy z maselkiem i serem takie były pyszne! Czarne zwęglone he he mniam

Odnośnik do komentarza

oosaa z czapkami i opaskami że na uszy dobrze - że odstawać nie będą to bujda na resorach i to WIEELKICH :) ja od zawsze uszy miałam odstające i mama zakładała mi opaski (kiedyś fotę wrzucę) :D wreszcie w 4 klasie przestałam je nosić a uszy... no cóż nadal odstają tak samo jak i dawniej :D
ale za to wiem że przekręcanie główki dziecku jest ważne by nie miało płaskiej z tyłu.

Gabi jej ja tez nie znoszę zakupów, zawsze wchodząc do sklepu wkurzają mnie sprzedawczynie lub te laski niby do "pomocy" bo patrzą na ciebie jak na złodzieja już od drzwi

Elleves a ja mam zgagę jak cholera i do tego nigdy nie wiem kiedy mnie złapie bo nie ma reguły :(
przy córce tez miałam zgagę ale dopiero pod koniec i to taką że pojawiała się nawet po wypiciu wody no ale Rennie i ulga gwarantowana :) Mała miała włoski jak na zdjęciu

Czaki a mi się nic nie oczyściło i dopiero gdy zaczynały się bóle parte wyszła kupa :) tez się tego bałam strasznie i mówiłam że będę się wstydzić itp, ale jak już były bóle to parło samo i nic nie zrobisz ;/ ale w sumie wisiało mi to a położne nie są zaskoczone bo to jak najbardziej normalna rzecz. Mimo wszystko teraz zamierzam wziąć czopek jak tylko poczuję pierwsze skurcze :)

eh...ta maszyna do szycia nadaje się do serwisu :( i zabulę za naprawę. Do tego coś nie mogę się dzisiaj ogarnąć obiecałam sobie te porządki a jest gorzej niż na co dzień :D

monthly_2014_08/listopadoweczki-2014_15519.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Detuś super, że teraz wszystko u Ciebie gra i możesz odetchnąć w końcu, no i że się odezwałaś na forum.
Jako , że z racji swojego doświadczenia jesteś "specem" od badania cukrzycy, chciałabym Ci zadać może trochę głupie pytanie, ale ja czekam w dalszym ciągu na wyniki i siedzę, jak na szpilkach, a jeszcze niemiłosiernie ciągnie mnie do słodyczy:), choć moje pytanie nie dotyczy słodyczy. Powiedz mi moja droga, czy na przykład to, że na jakieś dwie godziny przed badaniem, wzięłam tardyferon i popiłam go szklanką wody, mogło mieć wpływ na przekłamanie badania? Chodzi mi o to, że przeczytałam gdzieś w jakimś artykule już po badaniu, że nie powinno się nawet pić przed badaniem, nie przyszło mi do głowy, że na czczo może również oznaczać, by nie pić wody, a nie tylko nie jeść.

Ja już wyciągnęłam botki, ale te botki są z bardzo cienkiej skóry i takie króciutkie, bo mi normalnie za zimno w stopy, chyba, że się ociepliło, zaraz to sprawdzę, bo muszę wyjść.

Oosaa, Krófka, ładne, te wasze czupurki:).

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

A mnie jakos zgaga omija. Mialam moze ze 2 razy taka lajtowa ;)
A w trampkach chodze do legginsow i jeszcze do tego marynare zakladam oooooo :) (ale fakt marynara sportowa a legginsy jeansowe albo z grubego materialu-takie spodniowate troszke)
Krofka no wlasnie sie zastanawiam czy nie kupic jak bede w Pl jakis czopkow czy cos..Polecasz jakies? bo ja sie na tym nie znam. Wiem, ze polozne na to nie zwracaja uwagi ale jednak mam obawy i nie chcialabym dodatkowego dyskomfortu. Jak zwymiotowalam po gazie, to przez 2godz przepraszalam polozne. Wiem, ze glupie ale mi wlasnie glupio bylo ;P
Wody tez mi odeszly na korytarzu szpitalnym heh
Oosaa jak bede w Pl to przejde sie do tego Bartka. Chociaz przyznam, ze jak bylam w zeszlym roku to nic mi sie nie podobalo. A tekie AllStary tez najtansze nie sa bo jakies 130zl. Fakt sa plaskie w srodku ale noga wydaje sie byc stabilna...A mozna w Bartku kupic np.same wkladki???

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...