Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

Bałam się o Wojtusia ....... jak siedziałam z tym telefonem w kuchni w nocy to od razu miałam prosić aby szybko go wyciągali i ratowali a nie mnie ....... takie mysli miałam.

Aha miałam napisać do koleżanki która trafiła do szpitala z powodu wielowodzia.
Kochana nie martw się ja też mam dużo więcej wód na granicy normy i wiem o tym już od badania połówkowego ale jak i lekarz z cieszyna tak i mój gin mówią że nie ma obaw do paniki bo lepiej mieć więcej wód jak mniej. Więc trzymaj się kochana maluszkowi nic nie grozi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfodf75l3q.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Mamuśki:)
Iwa
Ty kobieto to i nas o zawał przyprawisz!!! Na kolacje masz zjeść porządne porcje, nie głodzić się i przede wszystkim trochę zwolnić tempo!!!! I bez gadania że okna trzeba myć - odpuść trochę..... dobrze, że ten sen realistyczny to Cię obudził...
Kalijka
Mnie tez dziąsła krwawią raz bardziej raz mniej ale to już od jakiś 3 miesięcy. Moja dentystka ze zdjęciem kamienia powiedziała że poczekamy do rozwiązania ale co lekarz to inaczej. A jeśli chodzi o krwawienie to faktycznie mówiła że tak w ciąży ma większość kobiet kazała płukać w szałwii i myć pasta lacalum activ, pastą myję ale o szłwii zawsze jakoś zapominam:)
AnulkaJ
Ja chyba tez się wcześniej spakuje, ale odwlekam ten moment coby:):)
Klaudia
Co z tym nabiałem w związku z cukrzycą, ja tez mam cukrzycę ciążową ale jem nabiał. Ja tez miałam i od czasu do czasu mam ketony w moczu (nie nawidzę ich) i dlatego troszkę więcej jem cukry rano 90 - 95 ale Pani diabetolog powiedziała że nie jest źle osobiście wolę mieć większe cukry niż te pierońskie ketony
Sweet
Nio faktycznie wydatki sa w związku z budową ale jak się coś już zrobi to serce się raduje
Zosia
Bez stresu one w niczym nie pomogą, a Natalka na pewno silna babeczka jak mamusia.
Choatic
No nie ma to jak wsparcie najbliższych - czytają suni:):):)

A ja wstawiłam pranie Miłosza kolorowe pogoda ładna trzeba to wykorzystać, idę szykować 2 śniadanko, potem musze się zebrać w sobie i wybrać na pocztę i do rosmana a i chlebek IG musze kupić - nie podwyższa mi cukru, tylko że on w wybranych sklepach jest.
Miłego dnia wszystkim mamusią i ich pociechą życzę:)

url=http://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/3fk98c9.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Aha zapomniałam Chaotic mój pies kładzie się na brzuchu i tuli.
Dziś rano mąż chciał pocałować brzuch a BOBO mój pies wystartował aby chapnąć męża położył się na brzuchu i aż oczy mu się świeciły na męża. Nie dopuszcza nikogo do brzucha, boję się że jak Wojtuś do domu przyjdzie to on będzie się na nim kłaść i nikomu nie pozwoli się zbliżyć, bo ten drugi pies suczka nie ona nic nie czuje i trzyma się od brzucha z daleka. Ale ten bydlak pilnuje , a jak wzięłam go na dwór bo nie chodzę z nimi tylko córka to szedł przy mnie i tylko zaglądał czy idę a jak stanęłam to i on stawał ani na krok nie poszedł szybciej. MĄDRE TE PSY SĄ

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfodf75l3q.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Czytam Was na bieżąco.Nie piszę bo nie mogę się zebrać w sobie.

5 dni temu zaczął się remont pokoiku dla synka. Jest to jedna wielka porażka, tragedia. Dwóch "majstrów" wystawiło nas do wiatru. Cały pokoik skuty do cegły, i to wszystko. Nie mogę znaleźć osoby która umie dobrze tynkować,przecierać,gipsować itp...Nowy majster ma przyjść dopiero w sobotę i to nie wiadomo czy się podejmie roboty bo chce najpierw zobaczyć co i jak.
Jestem strzępkiem nerwów,zdążyłam pokłócić się z mężem od rana, bo on uważa że do porodu mam jeszcze kupe czasu. A mnie szlak trafia.
Jestem przygnębiona,smutna i chce mi się wyć.
Wiem że mój problem w porównaniu do waszych to błahostka ale po prostu nie mam do kogo gęby otworzyć.

Trzymajcie się dziewczyny.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqyx8djmshckqs.png

Odnośnik do komentarza

Zosia- dasz radę jeszcze troszkę. Wiadomo lepiej ,żeby się nic nie przyplątywało ale najważniejsze,że zbadana i od razu leczą.jesteśmy z Tobą.Widać końcówka ciąży dla większości z nas będzie wyjątkowa- ale damy radę dziewczyny, kto jak nie my:)))

Mika88- nie błahostka skoro się smucisz. Trzeba się wygadać. Może awaryjnie poszukaj jeszcze kogoś i zadzwoń żeby w rezerwie mieć. Będziesz spokojniejsza. A faceci tacy już są ze wszystkim jest czas i nie rozumieją naszego podejścia i nerwów. Nie smuć się zdążysz ze wszystkim:)))i tak proszę myśleć.

Milka75- no właśnie jak się polepszyło to też zapomniałam o szałwii:)

Tu mój brzuszek bo już kiedyś miałam wstawić i tak mi zeszło:)) robienie zdj telefonem w moim wykonaniu po prostu pełen profesjonalizm hahahahhaahhaahha:)

monthly_2014_08/pazdziernikowe-fasolki_14929.jpg

monthly_2014_08/pazdziernikowe-fasolki_14930.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3714i267vtp.png

Odnośnik do komentarza

Cześć baby ;)

Iwa-
mój wuja ma cukrzycę, co prawda to coś innego niż ciążowa, ale jemu też cukier często spada i mówi że na takie coś to najlepsze są cukierki czekoladowe( michałki, trufle) albo cola. Czuje, że mu spada a np. jest gdzieś w drodze to zawsze ma cukierki zjada jednego albo dwa i jest ok :)

Zosia-
nie martw się, antybiotyk będzie skuteczny. Kiedyś tych badań nie robili i dzieci się rodziły zdrowe, tak będzie i z Twoją laseczką spokojnie:)

Wanienkę mam zwykłą po Marcelinie, do tego taki stojaczek dla dziecka teściowej zakup - zobaczymy czy się sprawdzi, a z Marceliną miałam tą gąbkę o której pisałyście i nie narzekałam. Zawsze po kąpieli była suszona i co jakiś czas wymieniana. Przydała się bardzo kiedy przeniosłam młodą do dużej wanny :D

Karolina-
mi brzuch ostatnio nie twardnieje, ale za to kłuje mnie w pipce często i boję się czy mi się szyjka przypadkiem nie rozchodzi albo nie skraca. Powiem Ci, że bardzo bym już chciała być w tym "bezpiecznym" czasie:)

Kasiulqa-
pisz co u Ciebie, jak wyniki?

Odnośnik do komentarza

Zosia ja tak jak mowilam mialam tylko dwa razy oznaczane IgG za to IgM ani razu. Sama nie wiem co mam o tym myslec :/ masz pomysl gdzie sie moglas tym dziadostwem zarazic? masz kontakt z kotami, ktore chodza po dworze? czy jadlas surowe mieso? bo ja z kotami nie mam nic wspolnego a na mieso uwazam,zeby bylo dogotowane ale sama nie wiem czy to wystarczy czy mam jeszcze zainwestowac po raz kolejny sporo kasy zeby to badanie zrobic.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Kasiulka - nie martw się pobytem w szpitalu, wielowodzie to nie jest duży problem (prawie nieistniejące ryzyko komplikacji czy też problemów dla Dzidziusia) za to małowodzie jest straszne, skontrolują Ci wszystko co należy i będziesz duuużo spokojniejsza :) pisz co i jak na bieżąco :)

Iwa - ja przy okazji ciąży dowiedziałam się, że mam prawdopodobnie cukrzycę typu 1 (wtf), ale będą mogli mi to potwierdzić dopiero po urodzeniu Młodej. Co najlepsze ja bardzo często miewam takie akcje typu, że strasznie szybko spada mi cukier i nagle się pocę, głowa mnie boli i tak jakby odpływam. Nauczona doświadczeniem "odziedziczonym" po tacie, też cukrzyku, wiem co należy robić w takich sytuacjach. Jak tylko poczuje, że mi cukier spada (a to da się bez problemu poczuć w przeciwieństwie do wzrostu cukru) piję kilka łyków coca coli (nie ma szybszego lepiej przyswajalnego cukru - czysta chemia :D ), działa na prawdę ekspresowo (warto mieć przy sobie zawsze butelkę), a przed snem herbata z miodem (cukier z miodu za to równomiernie długo się przyswaja, więc jest idealny na noc) - to jest mój patent na to by się obudzić - wiem, że to brzmi strasznie, ale inaczej się nie da i trzeba umieć z cukrzycą sobie dawać radę. Poza tym w takiej sytuacji rozważ zmniejszenie ilości branej insuliny wieczorem, niektórzy lekarze nie zalecają brania insuliny po godz 16.

Nie pamiętam już która dziewczyna pisała, że ma malucha mniejszego niż powinna mieć na swój tydzień ciąży. Moja kruszyna obecnie waży około 1800gr więc też nie dużo jak na ten tydzień, a jej wymiary przy ostatnim usg wskazywały, że jest o tydzień do tyłu. Pan doktor, który wykonywał mi usg w szpitalu powiedział, że tak na prawdę każde usg to jest losowanie i nie można się tym przejmować za bardzo, gdyż sam stopień możliwego błędu wynosi około 35%, po drugie nie każde dziecko rośnie liniowo, czasami w ciągu jednego tygodnia może przytyć 200/300gr a w kolejnym tygodniu nic. Problem się pojawia dopiero gdy tendencja bez wzrostu utrzymuje się 3/4 tygodnie i mamy pewne dowody hipotrofii, albo na starzejące się łożysko czy też problemy z przepływami. Wtedy rzeczywiście warto przyśpieszyć rozwiązanie.

Ja już od wczoraj w domku jestem, byłam też u mojej gin wczoraj. Mam nakaz odpoczywania (większość czasu mam leżeć), zakaz na seks, mam brać 2 razy dziennie luteinę dopochwowo, magnez 6 tabletek dziennie, plus no-spę 3 razy dziennie. Stąd moje pytanie do Karoliny - pisałaś o jakimś fajniejszym zamienniku no-spy, mogłabyś mi przypomnieć jego nazwę? Szyjka nadal twarda, nie skróciła się bardziej niż te 1,5cm, więc po burzliwej dyskusji z panią doktor ustaliłyśmy, że pessar sobie odpuszczam i trzymam kciuki, żeby to moje ciągłe stawianie się brzucha nie powodowało dalszego skracania się szyjki.

http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge0gdslw8c.png

Odnośnik do komentarza

Iwa jejku ale mialas czuja,daj znac jak.z toba I czy juz sie unormowalo.

Ktoras pisala o zamowieniu okien do domu gratuluję,zdaje sobie sprawe jakie to uczucie I zawsze do przodu aby zamieszkac w wymarzonym wlasnym m. Ja mam podobnie bo jestem na etapie omawiania formalnosci dot. wykonczenia naszego mieszkania :)kasa juz czeka I tylko kwestia aby osoba ktora bedzie to robic ustalila szczegoly z nami I we wrzesniu wziela sie za robote :)

ktoras pisala o mamie w szpitalu-lepiej juz?mam nadzieje ze wszystko dobrze sie skonczy.

a ja od poniedzialku mecze sie z bolem miednicy I spojenia łonowego bo chyba mi sie rozwarstwilo. Ból niesamowity,ani sie przekrecic w nocy,obrocic,normalnie kazdy krok sprawia ból,nog nie idzie podnieść I łatwiej sie schylic po cos niz nawet noge podniesc by buta zalozyc itd :/ w pt ide na wizyte to sie dowiem czy mam racje co do diagnozy ale wszystko na to wskazuje. Jeszcze miesiac pracy eh:/ jakos trzeba zacisnac zęby I dac radę.

To wracam teraz do nadrabiania postow bo jestem sporo w plecy.
Milego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Mirisz

Ja już panuję nad spadkiem cukru w dzień.

Ale w nocy gdy śpię to już to nie jest takie proste bo człowiek śpi.
A jeśli chodzi o insulinę to biorę taką inna jak do posiłków mam 2 jedna do posiłków a ta druga to przed spaniem aby rano był cukier w normie bo na czczo miałam wysoki. A w dzień biorę przed posiłkami insulinę mniej już bo zmniejszyłam sobie bo cukier ok. Ale jak widać noc pokazała jakimi prawami się żądzi.

Jak rozmawia£am z swett to jej któryś z rodziców któty ma cukrzycę i napewno to cukrzyk doświadczony też taki koszmar przeszedł przez sen.

Perlaaa

Już jest ok dalej czuję że cukier niski, zjadłam brzoskwinie ale insuliny nie wzie£am dziś jeszcze nie mam odwagi.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfodf75l3q.png

Odnośnik do komentarza

Karolina-
powiem Ci, że takie czekanie i odliczanie dni też jest meczące. Zwłaszcza że chciałabym dotrwać i potem jeszcze trochę pochodzić i pochwalić się brzuszkiem ludziom haha ;)

Mirisz-
skróciła Ci się o 1,5cm? Ile teraz mierzy szyjka?
Będziesz brać te wszystkie "prochy" a brzuch na pewno przestanie twardnieć;) Poza tym jak ładnie poleżysz to szyjka też może się jeszcze wydłuży tak jak mi ostatnio:D

Odnośnik do komentarza

Kurcze tyle napisalam i mi sie skasowalo :(

Dziolszki, co to sie dzieje :/ tyle informacji ze nawet nie wiem co ktorej mam odpisac. Szkoda tylko ze tyle niewesolych wiesci :( Trzymajcie sie mamusie, juz tak sciskam kciuki za Was ze zaraz odpadna. Wybaczcie, ze pisze tak ogolnie a nie do kazdej z osobna, ale kazdej zycze tego samego - zebyscie byly zdrowe i Wasze dzidzie tez.

Mika jak mozna tak kogos w ciula robic? :/ kopnac takich w dupe i z drugiej strony tez.... poslalabym Ci mojego mezczyzne na pomoc ;) szkoda tylko ze taka odleglosc....

Dziolszki nie moge doczytac jak nazywa sie ta pasta do zebow na krwawiace dziasla? Pomoze ktos?

Mirisz jak sie tak zastanowic to moje dziecko tez nie jest duze, a wrecz raczej mniejsze... w 27 tygodniu i 5 dniach ciazy policzyli ze dziecko mialo 1005g wiec tez szalu nie ma... ale wszystko jest w normie, po prostu mam kruszynke bo sama jestem drobna i ojciec dziecka tez nie jest wiekoludem...

Zosia prawda, toksoplazmoza przenosi sie nie tylko przez odchody kotow lub tez zadrapania pozostawione przez nie. Kurcze czego sie nie dotknac to jakis syf :/ a tak sie czlowiek pilnuje...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprqps6h1sh18bu.png

Odnośnik do komentarza

Iwa, to chyba naprawdę może być niebezpieczne. Może jednak powinnaś prędzej skonsultować się z lekarzem a nie czekać do wtorku?

Kalijka, mi dziąsła krwawią od początku ciąży cały czas, tzn. przy każdym myciu zębów. Jak pytałam stomatolog, co zrobić, to powiedziała, że to hormony i niewiele da się zrobić. Zaproponowała tylko usunięcie tylko kamienia nazębnego, które mam mieć jutro. Ale czy to pomoże to nie wiem.

Kasiulqa co tam u Ciebie?

Zosia, Ty też się trzymaj.

Wczoraj miałam usg, mały waży 1750g. Lekarz powiedział, że wszystko wygląda dobrze. Tylko później sobie tak uświadomiłam, że on właściwie nie mówi nic o wodach płodowych. I nie wiem czy je nawet bada, czy mierzy? będę musiała zapytać się na następnej wizycie, jak nie zapomnę ;) Niestety coraz trudniej mi się chodzi... Tak od około 1,5 tygodnia pobolewała mnie kość łonowa, potem doszedł ból brzucha na dole. Ale lekarz mówi, żebym po prostu bardziej się oszczędzała. Tylko, że ja i tak już się oszczędzam. Na przykład dzisiaj jak wstałam nic, nie robiłam, siedziałam sobie tylko i śniadanie zrobiłam. Wyszłam do sklepu tak po 12. i jak tylko zeszłam ze schodów już mnie brzuch zaczął w dole boleć. Więc to napewno nie ze zmęczenia. Zauważyłam, że każde chodzenie robi się dla mnie trudne. A wczoraj wieczorem jak leżałam na kanapie to już naprawdę nie mogłam się przekręcić, poruszyć. I nie wiem co z tym robić. Ginekolog powiedział, że mogę pobrać nospę, ale ja jakoś nie jestem przekonana. I wolę pocierpieć trochę niż miałoby to zaszkodzić małemu. Gorsze jest tylko to, że nie wiem, czy te bóle to normalne zjawisko, czy to może jakieś skurcze albo coś. Sama nie wiem...

http://fajnamama.pl/suwaczki/uh0b6jj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...