Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

kornelka w poprzedniej ciąży z synem miałam wiele razy wykonywane ktg i za każdym razem musiałam leżeć na lewym boku, a teraz 1 KTG będę miała w piątek i na pewno też mi na lewym boku każą leżeć. I tak jak dziewczyny piszą jeśli dziecko się mocno rusza podczas badania to takie "spadki" ciśnienia są normalne, bo maluch spod głowicy ucieka i już dobrze może nie pokazać.
Po za tym u mnie w piątek to będzie ostatnia wizyta przed porodem - w razie przeterminowania wizyty będą co 2 dzień na ktg w szpitalu (o ile oczywiście będziemy czekać do akcji)

Odnośnik do komentarza

mamaaili GRATULACJE !!! dla Ciebie i malutkiej:) hmm.....napisałas mi o odczuciach przy cesarce to się przeraziłam :)
Ja jutro mam dzwonić do gina, bo ma dyżur i powie mi czy się kroimy 8 czy 9. Chyba, że pojadę wcześniej. I nie wiem czyt mi jutro na ktg nie każe jechać skoro ma dyżur. Chyba byłabym spokojniejsza. U nas tylko wózka nie ma bo zus jakoś się nie spieszy do wypłat. Młody czasami fika jak szalony...z tego całego strachu nie mogę się chyba doczekać jak go obaczę i przyłożę do piersi, mam nadzieję, że będzie do mnie podobny, córcia cały tatuś.....

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzięki:)

kornelka a to na ktg to normalne mi spadało do 30 i zaraz wynosiło 186 , ale to tylko sprzęt.Ja leżałam na plecach ale z tego względu , że mnie kręgosłup bolał więc kładłam się na prawo albo lewo.

beata j to nieźle was koleżanka urządziła;/ ... jak zawaliła to mogła coś wam załatwić.

magalena3 ojj czekamy na relacje

Dziś dali mi lampy na sale i będę mogła córeczkę karmić przewijać itp huraaaa:)

Odnośnik do komentarza
Gość kornelka-pisze z kom

W sumie moze macie racje, pewnie mały się przesunął i stad był ten spadek tetna bo jak się obrocilam na lewy bok to tetno wróciło do normy-tak też tłumaczyła mi to pani dr. Nie mniej jednak była to stresująca sytuacja.
W piątek znowu mam przyjechać na ktg. Pewnie bede juz tak do porodu jeździła, jejku to juz niedlugo- ten tydzień do końca, caly następny, a w poniedziałek juz na oddział. Ale bede miała stracha...

Odnośnik do komentarza

mamaali gratuluję :) najlepszego dla Ciebie i córci :)
kornelka niedawno jak byłam w szpitalu robili mi ktg na lewym boku,tylko raz na plecach ale to położna zapytała jak wolę,to spróbowałam na plecach ale i tak kręgosłup bardzo bolał. Mała się ruszała to i słychać było czasem słabo ale rytm bicia serduszka był równomierny i to było widać na zapisie( tak,zaglądałam co tam się drukuje,a co).
beata j to Cię koleżanka ładnie urządziła.
Najbliższa wizyta za tydzień,chyba ostatnia. Nie miałabym nic przeciwko,gdybym zaczęła rodzić za 2 tygodnie. Czuję się jak ociężała,brzydka kaczka z popuchniętymi grubymi nogami.
http://www.suwaczki.com/tickers/oar89n73zga63cat.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.1Wyspane?bo ja tak średnio,nawet nie wstaje w nocy,ale chodzę póżno spać,bo jakoś takmi schodzi,a rano budzę się już po 7, a przecież nie muszę,ale cóż poradzić.To i ja się pochwale,dostałam tyle ciuszków na małą od koleżanek,że chyba połowy nie zdąży założyć,a teraz wstawiłam ostatnią turę do prania-tydzień prania,chyba z 10 pralek,a dziś mają przyjechać koleżanki z pracy i pomóc mi to wszystko wyprasować.Jak mi się mąż nie udał,to chociaż koleżanki-są cudowne.Ostatnio jak byłam u położnej,to sprezentowała mi butelkę z aventu-niby mam zamiar karmić piersią,ale zawsze się przyda,jeden zakup mniej.Miłego dzionka, u nas od rana słoneczko wita.

Odnośnik do komentarza

A więc najpierw to GRATULACJE dla mamaali i Juleczki. Zdrówka życze i szybkiego powrotu do domu.

A u mnie tak. Poniedzialek ok 10:00 zgłosilam sie na IP i o dziwo szybko mnie przyjeli bo o 10:45 juz leżałam podłączona do KTG na swoim łóżku. Oczywiście żadnych skurczy, mała sie denerwowala i sie ruszała dużo, ale poza tym spokojnie. Po KTG na badanie ginekologiczne poszłam i miał mnie badać ten ordynator do mi USG robił ale stwierdzil ze zrobi to Pani doktor bo on idzie na przerwe. A wiec badanie super bez prolemów , 500 pytań do... i poszlam sie polozyc do siebie do wyrka. Dali mi luteine dopochwowo i spasmoline 3 razy dziennie ale spoko stwierdzilam ze pewnie tak ma byc. Na drugi dzien na badaniu badal mnie juz ordynator i sie zaczelo.... 2cm szyjka twarda zamknieta i twarda macica... a wiec ja szok oczywiscie powiedzial ze kroplowka ale co gdzie jak nic wiecej kazal isc na USG zeby sprawdzic co mała bo przyszlam do szpitala z podejrzeniem ze mala zle przybiera na wadze ale nie przyznal sie ze moze maszyna albo on sie pomylili. Na USG spoko wszystko wporzadku . Dali mi kroplowe i sie zaczelo... po dluzszych wypytywaniach co to za kroplowka jedna z poloznych powiedzial ze to na ta macice i ze kroplowka bedzie leciec nawet 24h i ze bede miala kolatanie serca i drgawki i daja mi na zlagodzenie jakis lek dodatkowo. Oczywiscie KTG 2 razy dziennie bez skurczy i wogole. Wczoraj pytam sie Ordynatora na obchodzie czy wyjde bo to 3 dzien i ja chce wyjsc to powiedzial ze na wlasne zadanie i jak wyjde z miekką macica moge sie pozegnac, ale odkad podlaczyli mi kroplowke to moj brzuch zaczal twardniec byly momenty ze mala skakala mi po kilka godzin po brzuchu bez przerw, na dodatek to kolatanie serca. I jak sie zapytalam czy jak bede tez lezec w domu i brac te leki co w szpitalu co bedzie dobrze to powiedzial ze tak tylko nie dostane tej kroplowki.
Wiec stwierdzilam ze wychodze bo nie ma sensu lezec tam, denerwowac sie, a po kroplowce jest coraz gorzej. Wczesniej moze troche mi sie brzuch napiął jak mi sie siusiu chcialo ale nie zawsze, a po kroplowce corz czesciej i coraz mocniej mialam wrazenie ze kamienie mam.
I tak do 17 z tą kroplowka polezalam sobie w szpitalu dopoki po mnie nie przyjechali i wrocilam na do domu na wlasne żadanie. Brzuch oczywiscie twardniaj ale mialam tabletki ze szpitala jeszcze. Dzis maja mi odebrac wypis i recepte ale juz mi brzuch nie dretwieje ani nic sie nie dzieje.
Czuje sie jak wczesniej tylko stwierdzialm ze nic nie jest wazniejsze teraz i ciagle leze, tylko wc wstaje i jesc.
Ale jak pomysle sobie jakbym zostala i jakbym sie czula to masakra.

troche sie rozpisalam ale musialam sie wygadac :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze dodam ze co powiedzial ordyntor to nikt ale to nikt sie nie odezwal, to co on powiedzial to swiete i koniec.

I wogole zeby sie czegokolwiek dowiedziec to trzebabylo sie kilka razy pytac, bo sami nie powiedzieli.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, ja mam tylko takie redakcyjne wtrącenie, otóż redakcja chce uporządkować nasze forum, przede wszystkim stronę główną, aby było nam łatwiej się poruszać po forum i czeka na Wasze propozycje. Można je wpisywać tutaj http://forum.parenting.pl/komunikaty/3150385,zmiany-na-parentingu do końca sierpnia. Zmiany nie zakłócą Waszych wątków, dotyczą jedynie wątków mało używanych. Czekamy na Wasze propozycje w dziale Komunikaty.

Odnośnik do komentarza

magdalena3 współczuję przeżyć w szpitalu.

Mam do Was 2 pytania.

1) Powiedzcie mi, jak to jest z tym ktg? Od któregoś tygodnia się chodzi, czy tylko jak się coś dzieje? Ja jeszcze ani razu nie miałam i się zastanawiam, czy mnie to czeka. Jedyne co, to z racji rozpoczętego 36 tc mam co tydzień chodzić na słuchanie tętna.

2) Zastanawiam się nad zrobieniem sobie teraz jeszcze prywatnie usg - raz, że będę pewniejsza, czy faktycznie kość udowa u małej jest ciut za mała, a dwa, dowiem się wreszcie, ile waży. Pytanie brzmi: czy w moim etapie ciąży jest sens bulić dodatkowo za 3d/4d, czy nic szczególnego nie będzie widać a takie zwykłe usg też mi pokaże te parametry? Jakie Wy macie robione usg?

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbmg7yax8n37wh.png

Odnośnik do komentarza

Mi ktg robili w szpitalu 2 razy dziennie i lezala ze mna pani w 28 tyg. i jej zrobili raz a potem tylko sluchali bo na zapisie stwierdzili ze dziecko ma duzo miejsca jeszcze i ciagle zanikalo i mowili do niej ze nieraz dopiero po 32 tyg. Robia a co do usg to opowiadala ta kobitka ze byla w 25 tyg. i lekarz powiedzial ze nie oplaca sie juz kasy na 3d wydawac bo juz jest dziecko duze i zrobil jej zwykle ale na chwile przelaczyl na tamto to widziala kawalek stopek i raczek

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

mamaali gratulacje!!!, ależ Ci zazdroszcze :) chociaż chciałabym urodzić w terminie który mam na 22.09 bo wiem, że kruszynce w brzuszku jest dobrze :)

co do usg 3d/4d to ja mialam w 30 tyg i zobaczylam tylko nozki i raczki bo Malutka schowala buzię i za nic na swiecie nie chciala sie odwrocic. Lekarze mowią, że im pozniej tym bardziej nie bedzie nic widać bo dzidzius juz jest za duzy.

co do KTG u mnie 36+3 dni i jeszcze ani razu nie mialam i sie nie zapowiada. wczoraj bylam u gin i powiedzial, ze bede miala dopiero KTG w dniu terminu porodu jesli nic sie nie bedzie dzialo wiec nie wiem jak to jest. a Wczoraj na wizycie usłyszałam szyjka twarda 1cm wiec narazie chyba nie zapowiada się na wcześniejszy poród

co do termometru dla dzidziusia to ja mam babyono ktory ma koncowke do ucha i czółka ale też wyjdzie w "praniu" jak się będzie sprawował

pozdrawiam Was dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

hej ;)
TEOSIA super ciuszki , i prezenty ,śpioszki z pandą-extra :)
BEATA J. przykro ,że czasem ludzie zawodzą ,w tej sytuacji koleżanka ..
MAGDALENA 3 współczuję przykrych przeżyć ..
ja tez nie miałam robionego KTG ,mimo ,że jestem już w 37 tygodniu i 4 dniu ...nie wiem może jeszcze przede mną ...

A Wam zaświadczenie do szpitala wypisuje ginekolog,czy macie się wstawić z tkz. ,,wolnej stopy,,?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...