Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

U nas też wczoraj przed 1.00 obudził się i dobre 15 minut marudził i popłakiwał z zamkniętymi oczami i nie chciał zasnąć. I nie pomagało jak do tej pory podawanie smoka, bo go co chwila albo wypluwał albo gubił. Zobaczymy dzisiaj, czy to jednorazowy przypadek czy nie.
To chyba nie pielucha bo w końcu zasnął - poza tym ja staram się bez potrzeby nie ruszać pieluchy bo nasz się momentalnie wybudza jak tylko go na przewijak kładę i potem trzeba czuwać zanim nie zaśnie znowu :/. Ząbki - może - chociaż po dziąsłach nic nie widać.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Mogu sa kaszki Holle ekologiczne. Sama ich jeszcze nie uzywalam.

Z tego co dalam rade wyczytac to pierwszy zabek na forum u Magdy ;) Gratulujemy :D

U nas nocne jazdy, czeste pobudki plus zaparcie od dyni... Zaczelam podawac koper wloski do picia, moze zaradzi.

Napisalabym wiecej, ale musze zmykac ;(

Forum sie tak rozszalalo, ze juz nie ogarniam!!! Przydaloby sie wiecej czasu :P

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcqtkflu42baxi.png

Odnośnik do komentarza

Magda buziaki dla pierwszego posiadacza zęba ;)
U nas dzisiaj średni dzień,pogoda przydka więc spaceru nie było,dobrze że byłam zawieść badania bo młoda w samochodzie zasnela i spala ponad godzinę,tak to bez spaceru na sen w domu w ciągu dnia nie mam co liczyc.dziwna rzecz się stała,chyba mloda solidaryzuje się z waszymi dzidziorami które uczą sie zasypiania,bo jak nigdy nie miałam z tym problemu,mloda zasypiala przy cycu,odkladalam ją do lozeczka i był sen,to dzisiaj masakra,najpierw nie mogła zasnąć,a jak sie w końcu udało to ledwo po przeniesieniu do lozeczka był paniczny ryk.
Tak jak większość z Was jestem padnieta przez to nocne wystawianie,oby ta noc była lepsza,trzymajcie sie dziewczyny,papa

http://www.suwaczki.com/tickers/961l2n0abd3xxsqn.png

Odnośnik do komentarza

Mama Olka - mój Piotruś juz drugi raz miał zapalenie oskrzeli i antybiotyki... :/

Moj maluch zaczął słabo jesc. Mleka wypija w ciagu dnia 100-120ml trzy razy, obiadku zjada kilka łyżeczek a jest dzieckiem bardzo chętnym do wszystkiego podawanego łyżeczka. Jedynie owoce ładnie zjada. Kaszka na kolacje tez kilka łyżeczek. Zasypia i budzi sie 22-23, wypija 180ml mleka i o dziwo spi do rana (3 noc). Dotychczas zjadal 3x180 mleka, cały obiadek, cały deserek i 150 kaszki gęstej.

Po drzemce jedziemy na pobieranie krwi. Kontrolnie po anemii.

Dzis moja siostra przyjeżdża, a jutro urodzinowa imprezka mojej 7 letniej panny. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zh0rso9x4.png

Odnośnik do komentarza

U nas noc kiepska... obudził się przed 24 i nie mógł zasnąć, w końcu po godzinie skakania usnal... później pobudki na jedzenie, już nawet nie wiem kiedy bo byłam strasznie padnieta... to chyba zęby, bo wczoraj wieczorem był strasznie marudny, nawet na rękach, uspokajal się tylko z gryzaczkiem w buzi, na którego się rzucał jak piesek ;) ogólnie od jakichś 3 dni strasznie gryzie, niestety mamę po piersiach także... ale dziąsła wyglądają jak wyglądały...
Miłego dnia wszystkim :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkx1hpljtuzh6z.png

Odnośnik do komentarza

Ciężko było nadrobić, ale mój smerf wymaga uwagi non stop, a wczoraj padłam wieczorem. Niestety o 23 była mega fontanna w łóżku i przebieranie łóżka, Wiktora i mnie. ;-) Ehhh, uroki posiadania synka. ;-)
Ola_90, u nas podobnie jeśli chodzi o zasypianie w łóżeczku. Łóżeczko = zabawa i machanie kończynami. Muszę go jednak zacząć do niego przyzwyczajać bo już oczami wyobraźni widzę jak mi się turla na podłogę jak zacznie się więcej poruszać. Ehhh..
Frutek, trochę późno ale odpowiem na Twoje pytania dotyczące kaszek. Ja robię kleiki ryżowe, kukurydziane i jaglane na wodzie. Pod koniec gotowania dodaję odciągnięte mleko. Proporcja 1:3 na rzecz wody. Więcej mleka bym niestety nie odciągnęła bo moje cycki są nielaktatorowe. :D Co do jedzenia ogółem to mój mały jest żarłokiem. Mimo jednego stałego posiłku dziennie wcale nie je mniej. Na szczęście polubił jedzenie łyżeczką więc wszystko poza mlekiem może nią dostawać.
Liath, o ile dobrze kojarzę to Zuzka Osy miała takie objawy (wyginanie w rogalik) i właśnie zdiagnozowano u niej napięcie. Poobserwuj małego i jak nie będzie się poprawiało to wybierz się do lekarza.
es_ze, ile lekarzy tyle zaleceń. Najlepiej popatrzeć w ogólne zalecenia dot. rozszerzania diety WHO i kierować się własną intuicją. Za lekarzami stoją czasem producenci leków, kaszek itp.
Magda, ze mnie też cienias bo mały nie dość, że zasypia przy cycku co drugą pobudkę to jeszcze śpi ze mną w łóżku. I jakoś nie mam sumienia go wyeksmitować.
Asia, i ja podeprę się Twoim doświadczeniem. Co prawda zaczęłam trochę od innych warzyw, ale tak jak Ty zacznę sama gotować zupki z mięskiem jak już wprowadzę warzywa i owoce.
Rosenthal, Wiktor zaczął obroty od jednej strony. Ale z biegiem czasu widzę, że już mu wychodzi z obu stron. :D
Marysia, nie martw się. U nas jest płacz codziennie jak krasnal budzi się w nocy. Jest po prostu zły, że się obudził. A budzi się najczęściej z powodu mokrej pieluchy. Ale z doświadczenia Ci mogę powiedzieć, że marudzi też więcej przy skokach. No i słyszałam też, że niektóre dzieci strasznie płaczą przed samym wyrżnięciem się ząbka. U nas na płacz jest dobra tylko mama i cycek. Nic więcej nie pomaga.
Anka, już pisałam na prywatnym forum, że niektóre z kaszek Holle zostały wycofane ze sprzedaży z uwagi na obecność szkodliwych substancji. Powinny zostać wycofane ze sklepów. Mowa o następujących typach:
1. Holle Bio-Babybrei Hirse (z ryżem)
2. Holle Bio-Babybrei Hirse Apfel-Birne
3. Holle Bio-Babybrei 3-Korn
4. Holle Bio-Milchbrei Hirse
5. Lebenswert bio Hirse & Reis Vollkornbrei
Sylwia, wszystkiego najlepszego z okazji 7 urodzinek Twojej królewny. :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugzu3z9ol9e0b.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jk2vhn4bn.png

Odnośnik do komentarza

U nas po marudnym dniu wczorajszym noc jak marzenie. Papu o 22, 4 i o 6,30 pobudka :). Teraz drzemeczka a potem spacer.
Mieliśmy dziś umówioną kontrolę bioderek w Sosnowcu. Mąż wziął urlop, pojechał do rejestracji a panie z informacją, że lekarz odwołał dziś wizyty :(.
W zeszłym tygodniu jechał tam zapisać ją na wizytę bo dodzwonić się nie da i też brał urlop. Za tydzień znowu musi wziąć wolne i jechać 2 razy bo rano do rejestracji a potem do lekarza. Armagedon :/ ...suma sumarum będzie nas to kosztowało drożej niż prywatna wizyta.

http://www.suwaczki.com/tickers/d69ctv7338b7ozvj.png

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim mamusiom :)

U nas noc w miarę ok - pobudki: 0, 2:30, 5:30, 8 - da się przeżyć, ale przez tą pogodę musiałam obdzwonić większość koleżanek, które nie pracują, żeby się jakoś naładować pozytywnie,

bo dalej mam stracha czy brać małą na zewnątrz, czy nie (4 stopnie, mżawka), dawniej bym wzięła nawet na krótko, ale po ostatniej chorobie mój optymizm się mocno skrócił ...

życzę miłego dnia i cieszę się że jest to forum pełne pozytywnych mam i porad :)

Odnośnik do komentarza

es_ze hmmm... Na pewno o mnie Ci chodzi? Mikolaj dostal paracetamol w ciagu ostatnich tygodni jeden raz (chyba ze o czyms nie pamietam). Zalecenie lekarza (podac, gdy nic innego nie pomaga). Nigdy nie mial goraczki (odpukac). Paracetamol nie musi byc podawany wylacznie w przypadku goraczki.

Madlen, no nareszcie :) gratuluje zębola :)

Odnośnik do komentarza

es_zea zalecenie lekarza z powodu ząbkowania (ponoć okostna i stan dziąseł na to wskazują). Osobiście nic w tych dziąsełkach szczególnego nie widzę, choć ząbki faktycznie czekają pod dziąsłami na wyjście na światlo dzienne. Dość długo to trwa i pewnie jeszcze trochę potrwa. Maly ostatnio dość długo marudził, więc ostatecznie dostał paracetamol.

Odnośnik do komentarza

Mrufks, moj tak jakby wyciąga :)
poza tym, jak go biorę na ręce, obejmuje moją twarz i przysysa się ustami do mojego policzka. Bardzo się przy tym cieszy :)
Ostatnio całymi dniami głosno gada, gestykuluje przy tym, marszczy brwi ;) wypowiada coraz więcej sylab i ta mowa jest taka 'doroslejsza'.

Czy Wasze dzieci też są takie ruchliwe? Mój nie potrafi lezec spokojnie, ciągle macha kończynami, a od kiedy przewraca się na brzuch i z powrotem, ciągle się turla po podlodze i muszę byc stale w pogotowiu!

Odnośnik do komentarza

Hejka,

Dołączam do mam po ciężkiej nocy. Już się zastanawiam czy to po prostu trzeba przeczekać czy należy coś z tym robić? U nas to już chyba 3 albo 4 tydzień, z jednonocnym wyjątkiem :-(

Dodatkowo właśnie półtorej godziny się usypialiśmy na drzemkę :-( Pierwszy raz taki cyrk od dobrego miesiąca, nie wiem skok rozwojowy, zęby, pogoda...

Doomi dzięki za info o kaszkach. To chyba jest dobry pomysł z tą wodą. Nie będzie takiego silnego smaku mleka. Ja do tej pory na próbę dawałam z moim mleczkiem, ale obawiam się, że mój sprytny leniwy synio, dostając mleczko z łyżeczki przestanie ssać.
Doomi, a co chodzi z kaszkami Holle? Ja daję obecnie ryżową i już mam kupioną orkiszową :-( Mam odstawiać?

Dziewczyny i tak jeszcze raz wywołam temat tego glutenu. Słyszałyście, o tym, żeby traktować go jak każdy inny produkt, bez specjalnej ekspozycji? Jakieś nowe badania z października 2014 podobno stwierdziły, że to jest wyłącznie kwestia genetyczna.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73e6yd2t67lssa.png

Odnośnik do komentarza

Frutek, a jak to z tymi nocami jest? Wybacz, bo nie kojarze, tyle nas jest. Maly sie budzi do jedzenia czy po prostu sie budzi? Moj synek przez ok. 6 tygodni budzil sie co 2h, ale po jedzeniu zaraz zasypial. Juz mu przeszlo.

Z glutenem są jakies nowe badania, ale ja osobiscie obawiam się, że kolejne badania obalą te obecne i tak w kółko. Osobiście jak zacznę wprowadzać gluten, to zamierzam robić to stopniowo. Ponoc najlepiej zaczac od malych ilosci kaszki orkiszowej, a nie manny. Jako ze zewszad slysze odmienne informacje na ten temat, poki co nie wprowadzam glutenu wcale :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...