Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie sierpnióweczki.Ja dzisiaj byłam na usg 12-14 tygodnia i póki co ze szkrabem wszystko ok,przezierność 1,47,kość nosowa widoczna,wszystkie narządy prawidłowo wykształcone,tak że od rana pomimo mroźnej pogody w moim serduszku słońce i maj:)
Nie wiem dlaczego ale jak patrzyłam na tą rozbrykaną siedmiocentymetrową istotkę to cały czas myślałam o dziewczynce,kto wie może Tymon będzie miał siostrę:)
buziaki i miłego dzionka

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

oby Laura, proszę się nie drażnić:P
Ma być chłopczyk pierwszy bo wychodzimy z założenia, że Brat będzie opiekować się młodszą Siostrą. A jak wiesz mieszkamy i żyjemy w kraju (no Ty nie:P) w którym 12sto latka jest w ciąży z 13sto latkiem. Gdzie moja 10 letnia kuzynka chodzi na przystosowanie do życia w rodzinie i po powrocie do domu pyta Mamy: "Mamo czy Tata robi Ci minetę?".
Gdzie w autobusie gimnazjaliści dojeżdżają do szkoły z podstawówką bez żadnej opieki, bo gminy nie stać?
Dlatego chciałabym by mój Syn opiekował się moją Córką. A z racji iż planujemy nie planować przyszłości naszych dzieci, tylko ewentualnie pomóc im w realizacji ich planów, to nie wiem w jakim kraju wezmą ślub. Ale wspierać będę ich zawsze.
Co do filmów które się naoglądałaś:) moja najbliższa rodzina od strony Męża ma dzieci: 3 córki i 2 synów. Hmmm... więcej córek niż synów?!
A kiedyś Martyna Wojciechowska też robiła reportaż o Żonach zmarłych Mężów odsyłanych na świętą wyspę, kolejna masakra, niedawno zmarł kuzyn w wypadku, wdowa została w domu! nikt jej nie wyrzuca. Mam Babcię która już nie ma Męża, ale jest wesoła i dalej mieszka z rodziną, nikt jej nie wywiózł na świętą wyspę.
Indie są tak wielkie jak cała Europa, więc jest tu wiele wyznań, zaliczają się do tego mroczni muzułmanie także.
Ale Mąż wywodzi się z części w której komara się nie zabija tylko odgania.

Polacy na świecie uznawani są za pijaków i złodziei, od 2 lat nie piję alkoholu- żadnego, bo po prostu nie- odechciało mi się, a nikomu nigdy nic nie ukradłam, nawet wracam się jak ktoś mi źle resztę wyda! A jestem Polakiem.
Strasznie się nerrrrwuję jak ktoś obrzuca błotem inne narody, nie tylko Hindusów, ale wszystkich. A Polacy to ogólnie hejtują wszystko po koleji. Nawet teraz biedny Owsiak i WOŚP dostał słono po dupie! A tyle zrobili dla Polski! Nawet gdyby mieli przyznać Owsiakowi po 5% od każdej Orkiestry, to i tak bym dawała pieniążki, bo tyle zrobił dla Polski!
oby Laura, nie bój się nie chowa urazy, chciałam Cię tylko troszkę odkleić od łez:P prawda nie zawsze jest taka jak ją nam pokazują. Ale reportaż zawsze można zrobić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/oeua43r8yivziedp.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
Czytam Wasze posty już od kilku tyg. i dziś postanowiłam dołączyć :)
Chciałam wcześniej ale obiecałam sobie, że zrobię to jak będę po pierwszym USG.
Jestem Ania, 27 lat, to moje pierwsze dziecko. Planowaliśmy z mężem najpierw zbudować dom ale że to tak szybko się nie stanie to najpierw zostaniemy rodzicami:)
Ostatnio został poruszony temat mężów. Muszę przyznać, że mój Kochany jest w tej kwestii w porządku. Myślałam, tzn. nie spodziewałam się po nim zbyt wiele ale się wykazuje i jestem z niego dumna.. Nawet tłumaczy kolegom,że jest jak jest i to normalne, mniejsza z tym że oni są bardziej doświadczeni.. hehe.. ;p
aschka7: ludzie są różni, jeśli się czegoś nie zna, to się generalizuje, każdy generalizuje, to mamy dzięki naszej naturze:) ja sama poznając jakiegoś Muzułmanina - uważam ale jestem otwarta i dzięki temu poznaje nowych ciekawych ludzi (mieszkam w UK, West Yorkshire)
Sama też doświadczyłam co to znaczy "wrzucanie do jednego worka", gdy chce coś załatwić a nie mogę, bo jestem polką..
Zastanawiałam się co Wy tu piszecie ze tak się rozpisujecie a sama proszę ile nastrugałam :D
Pozdrawiam Wszystkie Mamusie i ich Brzuszkowe KinderNiespodzianki :p

Odnośnik do komentarza

Witam i ja, fajnie, że następne mamy dołączają do nas, witamy :-)
Monika super, że dzidzia zdrowa i wszystko ok.
U mnie jakoś dziś znów dół...:-( byłam u ortopedy i niestety, ale nic nie poradzi-pływać, leżeć ile się da, nie dźwigać, ba ograniczyć się do noszenia torebki, no i ogólnie zacisnąć zęby i czekać do porodu, wtedy ostro się wziąć za badania i pomoc dla mego kręgosłupa... Jestem załamana

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3gzu37egk3l41.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqg91swhuv5.png

Odnośnik do komentarza

Ja przeżywam ciążę dość "delikatnie" w porównaniu do niektórych kobiet. Trochę mnie mdli gdy jestem głodna, trochę, gdy coś zjem ale dziś to masakra. Cały dzień wyjęty z życia. Może to już niedługo będę miała to największe stężenie hormonu, przez który tak się czujemy..

cukierkowamama : nie martw się, dla mnie dzisiejszy dzień to też udręka ale będzie dobrze:) Kiedyś usłyszałam takie zdanie od swojej koleżanki: "Staram się nie denerwować rzeczami na które nie mam wpływu". Jakoś zapadło mi ono w pamięć:)
Na pocieszenie coś Wam napiszę.
Mój mężu ma czasem takie teksty, że nie wiem czy się śmiać czy płakać.. I to jeden z nich (właściwie nasza rozmowa):
Ja: Misiek, czemu włączasz ogrzewanie?? Temp.jest OK.
M.: Bo zimno.
Ja: To czemu się rozebrałeś?
M.: Żeby poczuć ciepło..
I weź tu zrozum mężczyzn xD

Odnośnik do komentarza

cukierkowamama - głowa do góry, wszystko na pewno się ułoży, teraz niestety będziesz musiała się męczyć, ale jak zobaczysz swoje maleństwo to na pewno ten widok zrekompensuje Ci te bóle a później raz dwa i Cię wyleczą :)
Ja mam martwicę kości krzyżowej , więc łączę się z Tobą w bólu :)

P.s witam wszystkie nowe sierpnióweczki ! Będzie wakacyjne baby-boom !

Odnośnik do komentarza

Witajcie sierpnioweczki dolanczam do grona ciezarnych:)termin mam na 22sierpnia. Mam do Was pytanie, chcialam sie ubezpueczyc,by pozniej dostac pieniazki za narodziny,lecz w mojej pracy jest to niemozliwe bo karencja wynosi 6mc czylu musialabym placic przed zajsciem w ciaze, znacie moze jakas ubezpieczyczalnie ktora niema karencji i zechcialaby jeszcze mnie ubezpieczyc??

Odnośnik do komentarza

Cześć :)
goha0101 muszę Cię zmartwić , ale wszystkie ubezpieczenia mają karencję ok. 9 miesięcy na wypłacenie za urodzenie dziecka. Wiem , bo orientowałam się dość intensywnie.
Ja na szczęście się załapałam w PZU , bo nie mieliśmy grupowego w ogóle i utworzyliśmy grupowe dla wszystkich - dlatego ominęła nas karencja.
Natomiast jak istnieje już grupowe ubezpieczenie w firmie to nie ma szans - zawsze dla osoby dopisującej się jest od 6-9 mcy karencji.
Na własną rękę indywidualne- mają od 9-12 mcy karencji.

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3sprytmgg.png

Odnośnik do komentarza
Gość mama trzeciaczka

No to się musze pochwalić= z maluszkiem na usg wszystko w porządku- przezierność ok kość nosowa ok, wszystkie narządy ok- no i skończyłam 13 tydzień wg usg no i jeszcze jedno- mamy synusia- po krótkich i owocnych rozmowach będzie Tadeusz. A ja od dziś już na zwolnieniu- muszę zwolnić tempo ze względu na ciśnienie. Pozdrawiamy was- no i to co czułam to bulgotanie koło pępka to ruchy Tadzika- potwierdziło się na USG gdy doktor musiał młodego głowicą gonić- bo nie dość , że go obudził to jeszcze chciał go dokładnie pooglądać- poczułam dokładnie gdzie hasał.... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Sylwia
889,Monika 21.08,mamatrzeciaczka,super że z dzieciaczkami wszystko o.k:)
Cukierkowa mama,ja na szczęście mam dodatkowe ubezpieczenie więc trochę kasy po urodzeniu pierworodnego wpadło:)Na becikowe niestety byliśmy za" bogaci",ha,ha:)bo od 2013 są jakieś nowe zasady i dostaje się w zależności od dochodu.
Mamotrzeciaczka,robisz test Pappa,bo ja się zaklinałam że tym razem nie ,a jednak jutro idę,a co mi tam i tak mam za darmo w związku z wiekiem.
Miłego wieczoru sierpnióweczki

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkie Sierpnioweczki! Zagladam tu juz od kilku tygodni ale dzisiaj dopiero postanowilam sie ujawnic. Mam termin na 5.08 , z usg 3.08. Staralismy sie z mezem o dzidzie 1,5 roku, bralam pol roku bromergan na obnizenie prolaktyny , niestety nic to nie pomoglo. Dopiero jak troche wyluzowalismy z mezem , niespodziewanie zaszlam w upragniona ciaze:) Nawet juz przestalam nerwowo obliczac swoje dni plodne, po prostu cieszylismy sie z mezem swoja bliskoscia:) Jestem juz po usg genetycznym, wszystko z dzidzia w porzodku, ma juz 6 cm i slicznie figluje. Pozdrawiam wszystkie Mamusie:)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamusie:-), juz od pewnego czas sledze Wasze wpisy, ale postanowilam dzisiaj napisac po pierwszym usg szkraba. Mam na imie Katarzyna, 28 lat i jestem po raz pierwszy w ciazy. Przepraszam,ze nie uzywam polskich znakow,ale pisze na wloskiej klawiaturze. Wedlug usg termin mam na 20.08. Zastanawiam sie jak bedzie wygladalo nasze dziecko, gdyz moj maz jest pol Wlochem, pol Filipinczykiem (tata Wloch, matka Filipinka), rysy ma typowo wloskie, a karnacje ciemniejsza,pozdrawiam cieplutko

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn343r8wnxmw38i.png

Odnośnik do komentarza

Witamy nowe sierpnióweczki ;)

Cukierkowamama nie przejmuj się to nasze hormony tak robią, dzisiaj też mam taki felerny dzień i udało mi się godzinke pospać to luby mnie obudził i prawie zgrzyt ;) ale wszystko ok jest...
Nie wiem , muszę czekac jeszcze 2 tygodnie do wizyty ale chyba pójde do rodzinnej niech daje mi skierowanie na krew na próbę watrobową i coś z trzustką, mam dzisiaj silne kolki od trzustki i zawroty głowy przy tym silne. Nie wychodziłam dzisiaj nawet na dwór bo się bałam nawet na krótki spacer ,ze upadnę czy coś gorszego ;/ Jutro muszę wyjść pochodzić pozałatwiać a boje się ,że te zawroty głowy zrobią swoje gdzieś na mieście .
Nie moge się doczekać tego genetycznego usg i tego jak moje małe będzie hasać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

hej Dziewczyny :)
strasznie już dużo nas się zrobiło- ale to fajnie :) Witam wszystkie nowe Mamusie:)
Dziś w pracy dowiedziałam się, że kolejna pracownica (już 7) jest w ciąży i do tego z @ ma taki sam termin jak ja heheh :P
Ja jeszcze trochę muszę popracować, ale jest ciężko z koncentracją- mam np. jakieś 3 rzeczy do zrobienia/załatwienia; i tak: jedną zrobię, druga zacznę, a o trzeciej zapomnę :P:P do tego niesamowite lenistwo i spanie- jakaś masakra.. :P:P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...