Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zasmakuj w owocowych herbatkach"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo lubię owocowe herbaty i próbowałam już wielu smaków ale nigdy jeszcze nie piłam herbaty o smaku papai z domieszką np.ananasa Popijając taką herbatkę można się przenieść w tropikalne strony i w zimie pomarzyć o ciepłych stronach. Mam jeszcze pomysł na herbatę z owocu Lulo to będzie taka mięszanka smaków :pomarańczy,cytryny,kiwi i ananasa Może trochę kwaśny ale gdy osłodzimy sobie może trzcinowym cukrem ,nada to słodkiej nuty i będzie w smaku aromatyczna :)

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena Maciołek

Moja ulubiona herbata przenosi mnie w świat mojego dzieciństwa.Pachnie lasem-borówkami,jagodami i jeżynami,które zbierałam z babcią do niebieskiego dzbanuszka;poziomkami z polnej miedzy;i malinami zbieranymi z pierwszym chłopakiem do wiklinowego koszyczka.Pijąc ją w ponure jesienne wieczory,przypominam sobie chatkę na skraju lasu,suszone zioła, owoce na kominku i babcie opatulającą ciepłym szalem i podającą kubek gorącej herbaty z sokiem wnuczce,która wróciła przemarznięta z zimowych harców.

Odnośnik do komentarza
Gość Izabela P.

Marzę o tym, aby spróbować kiedyś smaku herbaty której komponentami byłby ananas, grapefruit i imbir. Taka kompozycja musiałaby być nieziemsko orzeźwiająca i rozgrzewająca za razem, połączenie ananasa z grapefruitem wydaje mi się idealne. Mam nadzieję, że kiedyś napiję się herbaty którą sobie wymarzyłam.

Odnośnik do komentarza

Hmmm
Uwielbiam owocowe i ziołowe herbatki, jednak na rynku chciałabym aby znalazły się takie smaki jak:
- zielona herbata z żurawiną
- czerwona herbata z truskawką
- melisa z trawą cytrynową
- czerwona herbata z cynamonem
- zielona herbata z imbirem i maliną

Odnośnik do komentarza

Gorąca herbata to mój kompan na chłodne dni,
gdy deszcz pada lub śnieg na oknem się skrzy...
Nic tak nie rozgrzewa, humoru nie poprawia,
nic mi większej przyjemności smakowej nie sprawia.
Jaka więc powinna być herbata idealna?
Musi być to jakaś mikstura unikalna,
która zawojuje moją kuchnię a mnie zauroczy,
zapachem, smakiem, kolorem zaskoczy!
Musi być też zdrowa, bogata w minerały,
aby jej stosowanie cuda urodowe zdziałały
powinna dodawać energii, poprawiać humory,
być idealnym dodatkiem na długie wieczory.
Mój ideał smakowy to byłaby herabata biała
do niej kilka listków jaśminu bym dodała,
do tego karamola dla dużej świeżości
i płatki kokosa dla aromatyczności.
Lecz na jednej idealnej herbatce bym nie zaprzestała...
poszaleć mej fantazji kulinarnej bym dała
i stworzyła drugi wariant genialnego napoju,
w dziesiątkę trafiony dla podłego nastroju...
Musiałoby być słodko - a więc czekolada,
toffi, cynamon i imbir to świetna obsada,
do tego nutka wanilii i soku z maliny-
po takiej herbacie gwarantowane zachwycone miny.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam maliny więc wymarzony smak herbatki owocowej będzie na bazie malin do tego nutka czarnej porzeczki i zurawiny uwielbiam smaki , które są mocno owocowe lekko kwaskowe.Herbatka powinna rozgrzać i przenieść mnie w krainę fantazji i spokoju gdzie beztroska to podstawa udanego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Gość Laura52872

W każdej porze roku mam ochotę na inny rodzaj herbatki i jest to oczywiście uzależnione od owoców sezonowych, a gdybym miała wybrać ulubioną mieszankę z pewnością byłby to połączenie granatów , liczi i śliwek. Mmmm moje ulubione owoce musiałyby komponować cudowny smak herbatki lekko orzeźwiającej ale i delikatnej :)

Odnośnik do komentarza

Moją ulubiona herbatą owocową jest herbata, którą nazwalam "Cicha noc..." w płatkach róży ukojenie można znaleźć w delikatności w malinie i cierpkości w aronii... Wszystko to zaparzone nutą gorącego westchnienia pozostawia za sobą magiczną mgiełkę pięknej, aromatycznej cichej nocy...

Odnośnik do komentarza

Aronia z maliną przyda się nam zimą.
Zawsze z Herbapolem gości masz bez liku,więc parz swą herbatę w dzbanku czy czajniku. Bo gdy zawsze w domu Herbapol się parzy to zdrowie każdemu zawsze też się darzy.Dzięki tej herbacie zmniejszy się ciśnienie,uspokoi życie a zdrowie jest w cenie.Dlatego ją pijmy walczmy z cholesterolem niech będzie w użyciu niech będzie idolem.

Odnośnik do komentarza

A ja mam dla wszystkich do zaoferowania świetną mieszankę. Hmm cudownie romantyczną z ekskluzywnym smakiem... Tak, tak to właśnie moje ulubione wiśniowe szaleństwo w rumowej kąpieli. Hibiskus, rodzynki, czarny bez, ananas kandyzowany, wiśnie to cudowne składniki magicznie odprężającej oraz wyzwalającej niezwykłe relaksacyjne efekty herbatki. Taka mi się marzy - z dzikością natury, z szaleństwem ananasa oraz aromatem wiśni. Taka słodycz idealnie podana w rumowej kąpieli.... Och mniam!!

monthly_2013_11/konkurs-zasmakuj-w-owocowych-herbatkach_5206.jpg

Odnośnik do komentarza

Kiedy myślę o herbatce owocowej przypomina mi się czas kiedy byłem dzieckiem, a kiedy myśle o dzieciństwie czuje zapach jabłek z sadu u cioci... czuje smak soczystych gruszek i słodkich przepysznych malin które zrywałem z kszaka. Właśnie o takiej herbatce marzeń wyśmienitej w smaku, zdrowej bo z prawdziwych owoców i gaszącej pragnienie:) o smaku tych trzech owoców o smaku mojego dzieciństwa...:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...