Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zasmakuj w owocowych herbatkach"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Wymarzona herbata? Tylko o smaku wędzonej śliwki węgierki - piękny, ciemny, bursztynowy kolor i zniewalający aromat. Smak słodki ale złamany nutą dymu zaspokoi niejedno wybredne podniebienie. W wersji rozgrzewającej można podać z nutą czekolady, imbiru, cynamonu i bourbonu.

Odnośnik do komentarza

Herbatek Herbapolu ciągle mi mało, nowości pić by mi się chciało.
Pamiętam, że choć byłam jeszcze mała mama do kolacji miętę z Herbapolu mi dawała.
Kiedy za bardzo w głowie miałam psoty dostawałam melisę by nabrać do pracy ochoty.
Teraz kiedy latek na karku już wiele, marzą mi się oryginalne smaki do popijania w tygodniu i w niedzielę.
Gdyby tak miętę z limetką połączyć, potem grejfruta trochę dołączyć, dołożyć szczyptę wanilii i smak byłby świetny gwarantuję moi mili.
Można by również malinę z melisą pożenić, a całość anyżem nieco odmienić.
Porzeczka z zieloną herbatą też chętnie w jednej saszetce by zamieszkała, gdyby tak jeszcze żurawina do nich dokoptowała.

Odnośnik do komentarza

Gdy rano wstaję radośnie z łóżka prawą nogą
Od razu mam ochotę na herbatkę owocową!
Zbiegam szybko do kuchni, potykam o rozrzucone zabawki
i aromatyczne pudełko wyjmuję prosto z szafki!
Zaparzam wodę, ustawiam filiżanki -
taki rodzinny rytuał każdego ranka...
Mój wymarzony smak herbatki owocowej
To cynamon zmieszay z jabłkiem i sokiem malinowym...
Uwielbiam!
Chociaż przyznać muszę,
że bardzo, bardzo często sięgam również po gruszkę!

Odnośnik do komentarza

Najsmaczniejsze herbatki to te owocowe.Latem na zimno przyjemnie chłodzą,a zimą na gorąco super rozgrzewają.Uwielbiają je wszyscy w mojej rodzinie.Najważniejsze żeby były naturalne,a nie aromatyzowane!Takie prawdziwe to są tylko z HERBAPOLU :-)

Odnośnik do komentarza

Mój wymarzony smak herbatki owocowej to smak poziomkowo - morelowy! Taki właśnie smak kojarzy mi się z dzieciństwem, kiedy to babcia robiła kompociki o tych smakach. Chętnie spróbowałabym również herbatki śliwkowo - wiśniowej, oraz kokosowo - pomarańczowej. Aromat tych herbatek byłby niespotykany! Do każdej z nich podczas przyrządzania proponuję dodać:
-szczyptę miłości
-odrobinę dobrego humoru
-troszeczkę ciepła
-mnóstwo bliskości

A każda z osobna będzie smakowała wyjątkowo!

Odnośnik do komentarza

Wymarzony smak herbaty to taki, w którym już po pierwszym łyku czuć smak owoców, dzięki któremu pojawia się uśmiech na twarzy, a z ust wyrywa się głośne: "Mmm pycha". Uwielbiam pić herbatki owocowe jedno-smakowe oraz mieszane. Malina, żurawina, czarna porzeczka,mięta to normalnie poezja dodana do czytanej wieczorem książki. No i zapach tych herbatek... przenosi w czasy dzieciństwa i życia na wsi, dlatego to są wymarzone smaki.
A tak dodając w domu mówią na mnie owocowa herbatoholiczka :)

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam herbatę.
To mój podstawowy, obok czystej wody, napój. Herbata owocowa powinna odświeżać. Zbyt kwaśny smak nie wszystkim służy i odpowiada. Zbyt wiele składników smakowych powoduje, że "giną one w tłumie", preferuję więc co najwyżej dwu - trzyskładnikową pod względem smaku i owoców, herbatkę.
Konkrety? Delikatny powiew mięty, oparty o jeszcze jeden lub dwa inne owoce np. malinę lub truskawkę.
Albo delikatny powiew cytryny w podobnym towarzystwie.
I pyszna żurawina...
Pycha! Niech żyją dobre herbaty!

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam herbtkę, pić rano i wieczorem. Uwielbiam pić ją w domu, po za domem. I tak, nad smakiem myślę ulubionym, co podniebienie zaskoczy czymś nowym.
Wymyśliłem! Wiem już co zasmakować by przyjemność była duża, ten smak herbatki to Hibiskus i Róża!

Odnośnik do komentarza

Smak,który przeniósł by mnie na lekką jak piórko pierzastą chmurkę to połączenie smaków owocowych z nutką egzotycznej słodyczy,przekształcającej się jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki w lawinę aromatów Dalekiego Wschodu.Musiałyby być to owoce zielonej świeżej figi zerwane prosto ze słonecznego sadu,np.chorwackiego.Do tego dołączyły smak pachnących pól lawendowych-to znaczy kilka płatków-mocno wybarwionych na fioletowo.I mały akcencik-zmielona suszona kolendra.Wszystko przyozdobione listkami świeżej kolendry pięknie się prezentuje na tle lekko fiołkowej ciepłej herbacie.Polecam:)

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam smak herbaty cytrynowej,
nie ukrywam, że kocham też smak malinowej.
Wniosek z tego płynie taki, że cytryna i malina to smak taki, że aż cieknie ślina.
Lekka słodycz, smak kwaskowy
aż tworzy się klimat swoiście bajkowy.
Taka jest dla mnie ulubiona herbata, szczególnie w dni, gdy za oknem deszcz pada.

Odnośnik do komentarza
Gość dagmaraluczak1

Smak mojej wymarzonej herbatki,to soczyste malinki z nutą wanilii :) To smak zabierający nas w podroż w czasie,do lat naszego dzieciństwa,gdy biegaliśmy po babcinym ,wiejskim ogródku i pałaszowaliśmy słodkie,przepełnione słońcem owoce malin.

Odnośnik do komentarza

Z zamkniętymi oczami wdychając delikatny słodki zapach, który pobudza jeszcze bardziej zmysły i pozwala na pozostawienie ciężkiego dnia za sobą, smakuję lekko kwaśnawą malinę połączoną zmysłowo z nutą jaśminu i kilkoma kroplami wody z kwiatu pomarańczy.
email: kacper.wasielewski@o2.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...