Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zasmakuj w owocowych herbatkach"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JulkaJulka

Uwielbiam herbatki owocowe firmy Herbapol, które zachwycają niesamowitym smakiem i zapachem natury :) Mam kilka ulubionych smaków, ale do tej listy dodałabym smaki:
-imbir z pigwą- mój faworyt ;)
-żurawina z pigwą
-biała herbata z wiśnią
-wiśnia z wanilią
mam nadzieje, że spodobają się moje pomysły, a być może niebawem trafią do sklepów ;) gorąco pozdrawiam, pobijając herbatkę :)

Odnośnik do komentarza

Moja ulubiona herbata przenosi mnie w świat mojego dzieciństwa.Pachnie lasem-borówkami,jagodami i jeżynami,które zbierałam z babcią do niebieskiego dzbanuszka;poziomkami z polnej miedzy;i malinami zbieranymi z pierwszym chłopakiem do wiklinowego koszyczka.Pijąc ją w ponure jesienne wieczory,przypominam sobie chatkę na skraju lasu,suszone zioła, owoce na kominku i babcie opatulającą ciepłym szalem i podającą kubek gorącej herbaty z sokiem wnuczce,która wróciła przemarznięta z zimowych harców...

Odnośnik do komentarza

Kiedyś odkryłam rumianek z cytryną. Był drogi, ale jakże smaczny! Rumianek kojarzy mi się zawsze z dzieciństwem, a cytryna z "ciepłymi" krajami. Dodaj do tej herbatki miód. Ten z kolei przypomina mi lato i pszczoły, których nie lubię :), a to z kolei pewne miejsce... Jaskinię solno-jodową w Szczawnie Zdroju. W czasie pobytu w sanatorium spędzałam tak godzinę dziennie, walcząc w ciszy i spokoju z nerwicą. I bardzo lubiłam, kiedy towarzyszyła seansowi muzyka "polna", z dźwiękami owadów. .. Jesień, zaraz zima... trzeba kupić miód, ulubiona herbatkę ...i wspominać...

Odnośnik do komentarza

Mój wymarzony smak herbatki owocowej to moje wszystkie emocje zebrane z całego długiego dnia pracy. Stres wymieszany z uśmiechem być może dałby uczucie relaksu? Kolejny smak to cudownej muzyki połączonej ze spokojnym płomieniem świec kiedy za oknem padałby typowo jesienny deszcz.

Odnośnik do komentarza
Gość misiulek.89

Moim wymarzonym smakiem herbatki owocowej, jest połączenie wszystkich ulubionych smaków w jedno. Tak by zaspokajało wszystkie moje oczekiwania, powinno być to połączenie owoców i lekkich przypraw. Do owoców należałyby: żurawina, pomarańcza, ananas oraz jabłko. Natomiast powinna herbatka być dodatkowo przyprawiona cynamonem.

Odnośnik do komentarza

Ulubionym smakiem herbaty byłaby cytryna z miętą i odrobiną imbiru. Kocham mięte za orzeźwienie, które daje po ciężkim dniu, cytrynę za wyrazisty smak i imbir za to, że potrafi w mig rozgrzać - nawet w najzimniejsze wieczory!

Odnośnik do komentarza

Jako młoda kobieta poszukująca smaków chciałabym znaleźć ten idealny aromat, który komponowałby się z moim codziennym trybem życia. Jestem zauroczona zapachem wanilii , karmelu i cynamonu. Takie zestawienia było by perfekcyjne. Mogę zaryzykować stwierdzeniem, że herbata o tym smaku jest moim najskrytszym marzeniem. Ten układ smaków kojarzy się mi z odpoczynkiem, relaksem, ukojeniem...Zanurzając się w wir zapachu, można by było doznać innych emocji. Gwarantuję, że taka herbata wywołałaby w nie jednej kobiecie subtelny dotyk harmonii. Mój dzień zaczynałby się lepiej a kończył wyśmienicie, gdybym mogła skosztować tego wyjątkowo romantycznego i spokojnego smaku.

monthly_2013_11/konkurs-zasmakuj-w-owocowych-herbatkach_5264.jpg

Odnośnik do komentarza

MÓJ WYMARZONY SMAK HERBATKI OWOCOWEJ TO JAŚMINOWA Z MANGO...
Już wyjaśniam dlaczego. Jestem niepoprawną romantyczką i w herbacie również poszukuję niezapomnianych przeżyć. Herbata jaśminowa ma głęboki, ale delikatny smak, zdecydowany, a jednocześnie bardzo subtelny.
Mój starszy syn, już nastolatek, uwielbia owocową herbatę z mango. Dodaje mu energii, ożywia, sprawia, że szare komórki budzą się do życia i chętniej zabierają się do lekcji.
Jak to z dziećmi bywa - są i kłopoty, problemy, sprawy, które trzeba poważnie przedyskutować. Siadam wtedy z synem w kuchni, każdy przy swojej herbacie i próbujemy znaleźć rozwiązanie. I często jest tak, że ja swoje, syn swoje... A gdyby tak stworzyć herbatę jaśminową z mango, którą moglibyśmy połączyć dwa pokolenia? Może wtedy jeszcze łatwiej byłoby znaleźć wspólny język?

Odnośnik do komentarza

Moja ulubiona herbata to - herbata biała więc ją wybrałabym jako podstawę , uwielbiam odkrywać nowe owoce , ostatnio zakochałam wie w lychee oraz kaki są bardzo słodkie ale jakże ciekawe. By przełamać mocno owocowy smak dodałabym korzenne przyprawy imbir, gałkę muszkatałową na koniec kwaśną ale specyficzną limonkę dla wydobycia wszystkich aromatów !
Podsumowując mój pomysł na nowy smak to Biała herbata z lychee i kaki z przyprawami korzennymi i limonką

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...