Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Beacia: co do wypluwania marchewki, kiedys na pewno zasmakuje. My tak mielismi ze wszystkich plynnym. Nawet woda nie smakowala. Dawalismy, wypluwal, na drugi trzeci dzien to samo. I potem tydzien przerwy i juz pil normalnie. To samo bylo z herbatka rumiankowo koperkowa czy rumiankiem. Ja sie poddawalam i przestawalam a potem mowie a sprobuje jeszcze raz i pil znany smak :)

Blania: wszystkiego najlepszego dla Boryska, trzymam kciuki zeby wszystko w niedziele wyszlo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Jaś jeszcze niedawno miał 3 regularne drzemki, a obserwuję od kilku dni, że ma ich teraz 5-6, wow ;)
Jeszcze nie wzięłam się za sprzątanie :D. Potańczyłam sobie z Jasiem, pogadałam i tak czas zleciał :)
Ale koniec laby, Jaś znów śpi, więc czas ogarnąć mieszkanie, bo dziś starszak wraca z kolegą z klasy więc wolę, żeby widział czyste mieszkanie :D


Ania, pytam o tę niespokojność, bo przeszło mi przez myśl, że może siusiak boli Filipka i dlatego tak się zachowuje.
Ja w łóżku też leżę ile się da, czyli max. do 7.10, bo już trzeba wstać i wyprawić dzieci do szkoły. Ale w weekend nadrabiam i jak K. weźmie Jasia do salonu, to doleguję/dosypiam w zależności od możliwości do 8.30.-10.00 :D

Blania, ooo, znalazłaś czas, żeby do nas zaglądnąć, fajnie :)
Serdeczności dla ćwierćrocznego Boryska :*
Dziwnie czytać, że masz piękną słoneczną pogodę. Też chcę słońca :D
Wesela nie zazdrość, nie ma czego ;). Jedziemy na wesele pracownika i będę się tam "niezręcznie" czuła. Ciągle liczę, że po ślubie stamtąd czmychniemy. Szkoda tylko 3h drogi w jedną stronę.
A tej znajomej strasznie szkoda, tkwi w toksycznym związku. Powinna jak najszybciej zgłosić się na policję, założą jej tam Niebieską Kartę i w razie wu będzie miała podkładkę.

Beacia, teściowa ma do nas kawał drogi (170 km) i nie zawsze da radę przyjechać kiedy my chcemy. Sprzedała swój dom i mieszka z córką, zięciem i wnuczką i ma tam co robić. Dlatego rzadko do nas przyjeżdża. Ze względu na to, że nie chce mi się jechać na to wesele, to akurat by mi pasowało, żeby nie dała rady przyjechać ;)
A chłopaki za babcią przepadają, bo ona z tych co rozpuszczają wnuki ;)

Odnośnik do komentarza

Beacia -wlasnie wczesniej pisalam o aleosie moja tesciowa to stosowala na niemowle z azs bo miala wykwity. I jak reka odjal.
DZieki za link ale u mnie cwaniaki zalozyli sprawe juz po pol roku od zlapania(dostalam "wyrok" na papierku od komornika) i niestety oni sa na wygranej pozycji bo jak ja udowodnie ze nie otrzymalam tego. Juz nie chce mi sie bawic z nimi. Splace bede miec spokoj.
A teraz nie mam czasu na bieganie po adwokatach.
Co do brokułów ja podalam malemu malego kwiatuszka brokolow i kupa byla cala jakby jadl kiwi, no i wysypke dostal ale malo. Wiec obserwuj. MArchwi moj tez nie chcial jesc dopiero za 5 razem zjadl.
PAmietac trzeba ze te "zle "rzeczy dzieci szybciej sie ucza niz tych dobrych:) a pozniej gorzej wyplewic.
Emwro -ja caly czas kapie w gotowanej wodzie ale fakt faktem dolewam zwyklej zimnej z kranu zeby szybciej przygotowac kapiel. Ale wiecej wody jest gotowanej .
Blania- mialam podobna sytuacje jak twoja znajoma, na policje liczyc nie moglam bo mnie olali. Twoja znajoma raczej nie chce odejsc albo nie wie jak potrzebuje pomocy osoby 3 . Ktora jej pomoze ze wsyzstkim a nie tylko slowem"odejdz od drania". Taka osobe trzeba doslownie za reke prowadzic, no chyba ze jest z tych co lubi dostawac wpiernicz bo znam taka. Ciagle wraca do tego samego faceta ktory ja bije.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Beacia- a jak wygladaja te cwiczenia ?
Beacia i Dziubala - ja tez jej wczoraj mowilam o policji ale ona mi wytlumaczyla ze dla niej to jak wyrok. On panicznie boi sie policji. Jesli ona go poda to tak jak by podpisala na siebie wyrok. Policja=wpier$@& jak to ona powirdziala "po pojsciu na policje niewoem czy drugi raz zdolam tam dojsc". Ktos musial by z jia caly czas chodzic . Dzieci nie maja a do pracy jjezdzi w nocy-pracowala ze mna. To jest kuchnia na. 3/4 :00. Ehhh ja poprostu nie mam pojecia jak moge jej pomoc.

Odnośnik do komentarza

Monia-chce odejsc ale sir boi tego,ze on bd sie odgrywal na nirj. Ja nie mogr jej gwarantowac tego ze bd ja na 3:00 w nocy na przystanek odprowadzac do pracy. Jedyne wyjscie widze zebu sie zwolnila albo wyjechala gdzies. Ale za to pojawia sie problem spalty kredytu gdy sie zwolni.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze wyprowadza sie w miejsce mu nie znane(oczywiscie nawet znajomym nie mowi gdzie bo to latwo wychodzi), po drugie jesli zacznie ja nekac to zaklada mu sprawe i dostanie wyrok o niezblizaniu sie do niej wtedy facet za kazdym razem ma przerabane. W koncu odpusci. Bylam workiem treningowym i nie tylko dla swojego ex ,przesladowal mnie. NA jakis czas musi mu zniknac z oczu wtedy jemu przejdzie. Dbrze jakby zmienila prace albo wziela urlop. Jesli bedzie siedziec w tym gownie i bac sie jego gadek to cale zycie takie bedzie miala. FAcet wie ze moze zrobic co chce bo ona z tym nic nie robi. Czuje sie pewnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Byliśmy chwilę na spacerku, bo nagle zaczęło tak strasznie wiać więc uciekliśmy :D w sumie było z 30minut, dobre i to. Zaraz się biorę za obiad, Fifi dalej śpi, więc zajrzałam jeszcze. Pooglądałam zdjęcia na dropboxie:
Pipi- ten języczek jest po prostu rozbrający, Filip robi identycznie, jak i inne dzieciaczki pewnie :) Po tych wenflonach juz nie ma śladu i sie nie martw juz tym! teraz jaki usmiechniety radosny chłopak :)
Veronica: Emilia cudna młoda dama :)
Beacia: dzięki za poradnik, o noszeniu i przewijaniu widziałam Z. na youtubie ;)

-----

Blania: wpisałam sobie nick w google i faktycznie, w zdjęciach nawet Fifi jest! :d no ale jestesmy swiadome że to internet, wrzucasz zdjęcie i to zostaje nawet jak je usuniesz :) a co z facebookiem? tez na to wyrazamy zgode, nie martw się :) a nick nie wiem jak się zmienia, i chyba nic juz w tej sprawie nie zmienisz. Co do koleżanki, szkoda mi jej, dopiero wczoraj widziałam, że ofiary przemocy domowej wypełniłyby cały Kraków nieoficjalnie, a oficjalnie zgłoszonych przypadków jest z 4 razy mniej. Smutne to, nie wyobrazam sobie tkwic w takim związku.

Dziubala: nie ma to jak wesela w rodzinie, pewnie :) a sluzbowe to dziwne uczucie. Spędzicie chociaz pare godzin z mężem sam na sam, szkoda że wiecej w samochodzie :D A co do bólu siusiaka, brałam to pod uwagę, ze wzgledu na ten stan zapalny, przemywam rumiankiem. Dzis jest już lepiej :)

Szczepienia
W ogołe tak nie dawno siadłam zagłębiłam się w te szczepienia. Bo generalnie na początku czytałam szczepić czy nie, a jak już szczepić to niech będzie jak ma być. My tu w Angli mamy 5w1! Nie wiedziałam ile wkluc jest w normalnej tradycyjnej sciezce szczepien i tak doczytałam, że Filip będzie miał wkłuc 12 do 3 roku życia, także teraz to juz spokojna jestem. Tyle że dokładam mu te pneumo i meningo. No i rota doustnie. A polio miał i w pierwszej, w Polsce chyba tez tak jest. Gorączkował ale tez wyczytałam że gorączka też jest w jakis sposob dobra po szczepieniu, nie za duża oczywiście. Szczepionka sie przyjmuje itd.

Pampersy
Aaa i dziewczyny zwracam 'honor' co do rozmiaru pampersów, bedziemy musieli zaraz przejść na 3! Myslałam że tak syzbko się z pampków nie wyrasta :) Bo to jest chyba oznaka, ze mimo że dobrze pampka zakładam, qpka co druga jest na plecach! Eh ile się naprałam :D

Ok zmykam, trzymajcie się ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

To forum też nie jest anonimowe i każdy może tu zajrzeć, każdy ma dostęp do wrzucanych tutaj zdjęć, dlatego dobrze że mamy dropboxa :-)

Blania - pierwsze co to jak oni nie mają dzieci to spakowałabym manatki i pojechała zagranicę do pracy.Na kuchni pracę spokojnie znajdzie... Stamtąd spokojnie kredyt będzie mogła spłacać i jeszcze starczy jej na życie. Widać że niestety trochę szuka sobie wymówek jako ofiara :-/ Wrzucę Mychy ćwiczenia na dropa.

Monika - tak właśnie mi się coś kojarzyło że któraś wspominała o tym aloesie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Ale było szalone popołudnie, miałam 6 chłopaków w domu. Dobrze, że zrobiłam naleśniki, bo było czym poczęstować głodną dziatwę. Teraz jestem tylko z Jasiem i napawam się względną ciszą ;). Jak K. po meczach porozwozi chłopaków, to pojedzie odebrać swoją mamę z dworca i będzie można uznać weekend za rozpoczęty. (Nie)stety na wesele jedziemy więc umówiłam się do manicurzystki i fryzjera. Jako żona szefa muszę godnie go reprezentować, haha :D


Blania, nick można zmienić, musisz napisać do Administratora. Jeśli się zdecydujesz zmienić, to potem daj znać, że Ty to Ty ;)

Beacia, Jaś też śpi, to jego ostatnia drzemka. Dobrze, że mieszkanie mam już sprzątnięte, to mogę wyłożyć nogi na ławę :D

Odnośnik do komentarza

beacia - dziekuje za linki. Wiem, ze to liszajec, ale nazwa jest tak obrzydliwa, jak jakis podstepny robal, ze staram sie jej nie stosowac.
Co do azs to musze wniknac w temat. Na ile nasilenie objawow jest wynikiem tylko i wylacznie alergii czy moze tylko bywa czynnik zapalny. I jak duza jest zaleznosc.

Malutek mi dzis sporo, jak na niego i ost.dni pospal, pewnie za sprawa zyrtecu. Dobrze, odpoczniemy obydwoje. Chociaz i tak daje mniejsza dawke od zaleconej.

Odnośnik do komentarza

emwro - no fakt, nazwa delikatnie mówiąc, nie jest zbyt przyjemna... Dobrze że Dominiczek więcej śpi, wtedy się pewnie nie drapie więc to dla niego lepiej..

Dziubala - to trochę tych naleśników musiałaś nasmażyć na 6 chłopa :-) Masz rację, żona szefa musi szałowo wyglądać, ale nie zazdroszczę tych 3h podróży w jedną stronę.

Dzisiaj na obiad poszaleliśmy z sushi, mam nadzieję że Myszy nic nie będzie, a daaawno nie jadłam. Tylko trochę mi winka do tego brakowało no ale cóż... :-)
Zaraz zbieramy się na kąpiel, butla i spać, chociaż Iza już przysypia przy memlaniu cyca, biedactwo zmęczone po ćwiczeniach.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Witam :) Jesli chodzi o neurologa- Mysza jak się urodziła to w pierwszej minucie życia dostała 7 pkt w skali Apgar- za odruchy, napięcie mięsniowe i kolor skórki. Po 10 min już wszystko było ok. Na samym początku była strasznym spiochem ( o ile można być większym niż teraz :))więc jak spała to miała strasznie wiotkie mięsnie, ale tylko w trakcie snu, poza tym nic. No a że miałam lekarkę jaką miałam ( po pierwszej wizycie wyszłam zaryczana bo usłyszałam, że moje dziecko jest chore, słabe i że mam mało pokarmu przez co ona nie ma siły na nic i że głodzę swoje dziecko, więc dodałam mm czego bardzo żałuję, bo zamiast mi pomóc w laktacji to poszła na łatwiznę, no ale nie o tym miałam pisać) dostałam skierowanie bo na bank jest z nią cos nie tak. No a pan doktor wczoraj powiedział, że nie ma sladu po obniżonym napięciu, mała pięknie trzymała głowę i siadała :) więc WSZYSTKO JEST OK! Tylko mam ją obserwować i jak cos mi nie będzie pasowało to mam znów przyjsć. Powiedział jeszcze, że do 4 miesiąca dzieci mogą mieć przyzwyczajenia z "brzucha" i potem mogą zniknąć, a jak to się nie stanie to wtedy do roboty trzeba się brać :)
Kuurde dziewczyny w czasie ciąży mi było ciągle ciepło a teraz wróciło moje ciągłe telepanie i lodowate ręce i stopy :) najbardziej mi szkoda małej... Jak czasami ją dotknę to aż nią wzdryga :) Ogólnie to kurde zimno jest! Musimy chyba piec w domu włączyć bo mamy 19-20 stopni...
AA ostatnio z łojcem zostawilismy małą z dziadkami i poszlismy na koncert!! Rewelacja! Kocham koncerty więc się super wybawiłam, pomimo, że co 5 min patrzyłam nla telefon czy nie dzwonią, że cos jest z małą :) Ogólnie koncert był na 1500 osób w jednej hali na terenie stoczni gdańskiej:) super:)
Miłego wieczoru! Ja biorę herbatę z miodem i cytryną i pod koc bo inaczej zamarznę!!

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Misiu już śpi choć pewnie zaraz się obudzi na nocnego cyca ale był już tak zmęczony że odleciał tzn mam problem bo ostatnio zasypia mi tylko na rękach w pozycji plecy-brzuch no ale 5 sekund i go nie ma :)

Ver0nica dobrze że z malutką wszystko już dobrze, szkoda że trafiłaś na początku na takiego konowała no ale cóż NFZ ma swoje ciemne strony... No i szkoda że nie karmisz piersią skoro chciałaś ale jak już pisaliśmy nie sposób karmienia decyduje jaką jesteś mamą :)

Emwro współczuję problemów skórnych ale pamietaj nie poddawaj się wszystko minie walcz no i zdrówka dla malutkiego :*

Dziubala podziwiam Cię za opiekę nad 6 dzieci!!! OMG!!! I mimo wszystko życzę udanego wesela no i "żona szefa" to prawie jak szefowa to musisz się zrobić na bóstwo i pokaż im że młode mamy mogą być sexy :)

Blania po twoim poście wpisałam nick i faktycznie jest wszystko no ale jak Beacia napisała w internecie nie jesteśmy anonimowi :) WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ DLA BOLKA :*** jak ta twoja przejaciółka nie będzie chciała sama wziąć swojego życia za łeb to nawet najlepsza pomoc nie pomoże wiem bo moja sąsiadka(mama bliźniaczek) mieszkamy drzwi w dzwi też jest bita ma niebieską kartę ale jak dochodzi do wojny to ona broni tego karakana (facet 155 cm w kapeluszu), zamyka drzwi przed policja a jak już otworzy to bagatelizuje wszystko więc my już nie reagujemy tylko szkoda mi dzieci ale powiedziałam że jak je ruszy to mu jaja z tyłka powyrywam ale ona po prostu lubi ten sport i tyle

Monia zapłać mandat i będziesz miała z głowy.

Ania dopiero pampki 3?? My już je od daaaaawna używamy ale powiem wam że pampers pampersowi nie równy bo np. pampki DADA 3 są większe od pampków huggies 3 ale cóż

Teraz o nas
Mały wczoraj pierwszy raz przełożył sobie grzechotkę z ręki do ręki. Na początku myślałam, że to przypadek ale NIE bo dałam mu drugi raz i faktem jest że parę razy mu spadła bo za szybko puszczał ale za którymś kolejnym znów mu się udało a co sie na skupiał i na wkurzał jak mu spadału to jego :) Uwielbiam tą minke jak młody się na czymś skupia :) Pogoda nie nastraja do zbytniej aktywności i młody dzisiaj pobił rekord w spaniu w dzień bo jak zawsze spał max 30 min tak dziś UWAGA 12-15,30!!! Wstał jak skowronek no i teraz 30 min temu zasnął ponownie :) Ja zaraz kąpiel i lulu bo mój mąż oczywiście poszedł się odchamić jak co weekend wiec ja piszę do was drugim okiem oglądam TzG
Miłego wieczoru :*

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u60um7mu.png

http://s1.suwaczek.com/200706242438.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala-milej i fajnej zabawy :) Czy ja dobrze zrozumialam ze ktos zabrosil na swoje wesele szefa? czyzby jakis lizus>:) heheeheh zartuje Ty z 6 dajesz rady a ja 3 mam dosyc:) Podziwiam. Chociaz w zlobku mialam grupe 30 dzieciaczkow i bylam ja z kumpela wiec jakby nie patrzec na glowe przypadalo 15 -ka:)
Blania- naj naj dla mlodego
Pati- taki mam plan ,splacic i miec ich w nosie. Znam ten bol ,moj jak sie czasami wkurza na cisnienie w piersi to potrafi zlapac i pociagnac wlasnie z odwracaniem glowy(zazwyczaj wieczorem jak jest bardziej zmeczony). Raz za kare zabralam mu na 15min. cyce bo mnie bolalo musialam odczekac az przestanie szczypac.
Veronica -juz po ptokach teraz skup sie na rozwoju dzieckana milosci jak pisala pati ma byc szczesliwe:)
Emwro- wiem ze nie lubisz tych nazw ale to jest liszajec czy liszaj? wracajcie szybko do zdrowka

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...