Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U nas szaro buro i ponuro. Zimno że nie chce się wychodzić na dwór....

Wczoraj mieliśmy dzień wariata... o 17:40 przypomniało nam się że mamy iść na 18 do kościoła no i biegiem małego ubrać wózek do samochodu i heja do kościoła... mały wytrzymał mimo późnej pory całą mszę bez pisknięcia rozglądał się słuchał jak grali i śpiewali... po mszy poszliśmy do kancelarii i mimo, że młody był baaaaaaaardzo głodny (ostatni posiłek jadł o 14) i zmęczony (chodzi spać o 19) był bardzo grzeczny. Oficjalnie chrzcimy 25,12 więc najważniejsze, że załatwione.

nicca współczuję nocki a z tą książką - przesadziłaś :D

Beacia powiem Ci, że nie ciekawie z tą spiralką. Mam nadzieję że wszystko się unormuje i nie będziesz musiała jej wyciągać

badanie twarzy
Mały bardzo namiętnie łapie nas za nosy...

Koniec drzemki
Miłego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u60um7mu.png

http://s1.suwaczek.com/200706242438.png

Odnośnik do komentarza

Hehe, po prostu myślałam, że książka mnie uśpi, ale akcja mnie wciągnęła i efekt był odwrotny do zamierzonego :)
A czytałam na dropie, przystępnie napisane, tylko z tamtego wynika, że z tych 2g rozgotowanej kaszy jak da się 2 łyżeczki to jakaś śladowa ilość będzie na początku, a ja dałam całe, no trudno :D Najważniejsze, że na razie wszystko ok i Q. też ładna była dziś :) Czyli po prostu chodzi, że musi być "stężenie" odpowiednie glutenu w posiłku, a ilość na początku to już mniejsza o to :) A na jakieś stronce z kolei czytałam, że z tym glutenem i kp to zalecają od 4 mż, bo większość kobiet karmi do 6 mż., a przez 2 miesiące od rozpoczęcia trzeba kontynuować kp. A jak się zacznie później to nie szkodzi, tylko trzeba kontynuować odpowiednio kp. :)
Może i skok, gdyż pobudka następna była wpół do czwartej, tylko obudził nas nie płacz tylko jakieś podejrzane hałasy. My patrzymy, a nasze dziecko wierzga radośnie stópkami po osłonce szczebelków....w części gdzie zazwyczaj jest główka :D I tak leżąc "do góry nogami" na powitanie zrobił "ghhhh" i zadowolony. że ktoś go podziwia :) Potem zjadł ładnie i poszedł spać, ale.....nie powiem nic więcej, bo Krzyś najwidoczniej też czyta fo :D

Pati - a mnie się dziś śniło, że poszłam z Młodym do kościoła, ale nie podobały mu się śpiewy i musiałam szybko wychodzić:D
To jak Twój malec był taki grzeczny, to chrzest się zapowiada bezproblemowo :)

https://www.suwaczki.com/tickers/j5rbiei3b7sf7w64.png

Odnośnik do komentarza

Wklejam to co napisalam wczoraj jak forum mialo przerwe a ja mialam czas :D zarz do Oxfordu no i Fifi wola mleeeeeeko :D
Co do piersi to jakos nie mam presji ale mi sie nie podobaja, dlatego bede je traktowac podczas kapieli zimna i ciepla woda, ale chce tez nawilzac wiec szukam dobrego kremu, moze jakis znajde co dziala super, wiec nie zaszkodzi a moze pomoze :D tez mam wrazenie jakby wlasnie byly puste, i sie zmniejszyly, sa duzo mniejsze niz przed ciaza, a w ciazy znowu byly dla mnie za duze :D zobaczymy, zawsze trzeba pielegnowac :)

Beacia: wlasnie, zakonczylyscie kp, wiem ze duzo jadlas, ale cos specjalnego juz sobie zjadlas czego nie moglas ? :)

Mania: no z tego co piszesz to wszystko mi znane, tylko Filip nie ma tak non stop, wieczwalam to na skoki. U Ciebie moze byc tak jak u Pipi. Poza tym badajcie ten mocz, smarujcie dziaselka. A jak jest troszke grzeczniejszy po jedzeniuto moze zwyczajnie mu sie nudzi pozniej, jak ja to mowie 'no ilez mozna lezec' - ze tak czesto Fifi mysli, bawimy sie duzo, i teraz nawet jak bardzo nie pasuje mu cos, to jak sie zabawimy to jest ok i nie musze go nosic.
Tak poza tym dziewczyny juz mi nikt nie powie 'nauczylas to nos' bo teraz mozna go inaczej zabawic itd. Juz tak tego nie potrzebuje, wiec to sie nie sprawdza mimo ze nosilam nawet calymi dniami :D

Pipi: tak sobie dzis myslalam wlasnie ze zaraz was to poochrzaniam ze sie nie odzywacie :) pewnie ze tesknimy :D i pozostale mamusie tez nawoluje, odezwijcie sie! Duzo cierpliwoscie, u nas przeszlo, a moze u Was to jednak cos innego buziaki dlaDominisia :*

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was Wszystkie.
Jak się cieszę,że trafiłam tutaj. Szkoda tylko,że tak późno. Od niedzieli czytam Wasze posty i odnajduje niektóre odpowiedzi na trapiące mnie pytania. Jestem mamą DojRzaŁą :) trójki dzieci, Basia lat 15, Adaś lat 9 i Małgonia 5 m-cy. Ostatnia latorośl "wepchnęła" się sama, bo jakoś tak nie moglismy się zdecydować. Spełniła moje marzenie i przyszła na 40 urodziny :)

Odnośnik do komentarza

Cześć :)
U nas teraz deszczowo, dobrze, że zdążyliśmy do domu przed większą ulewą, bo przynajmniej nie zmokliśmy. A byłam z Jasiem u moich rodziców, żeby się wnukiem nacieszyli, bo dawno się nie widzieli. Bałam się spotkania z siostrzeńcem, bo jak wczoraj u nas byli, to Jasiek źle znosił jego towarzystwo, bo tamten ciągle płakał, wrzeszczał, marudził itd. Bunt 2 latka się zaczął ;). Na szczęście dziś siostrzeniec był w miarę grzeczny i Jaś był tym samym spokojniejszy :)

Co do słoiczków, to te które Jaś zjada mają 125g i zaspakajają jego głód na ok. 2,5h, dlatego pisałam, że 1 mleko można wyeliminować. Dziś Jaś kończy 5 m-cy, więc zwiększyłam mu 1 mleko do 180 ml, bo coś na dobę za mało tego wychodziło. Jedynie wieczorną kaszkę ma 180ml, a resztę mlek po 150ml, ale powoli też je będę zwiększać do 180ml. W czwartek ma wizytę szczepieniową u pediatry, ciekawa jestem ile Jaśko waży ;)


Beacia, Jaś jest złotym dzieckiem to fakt, ale idealny nie jest, bez przesady :D
A czemu piszesz, że jeszcze długo mleczka nie będziecie zastępować?
Z plamieniami, to dobrze, że już wiesz na czym stoisz, ale obyś nie musiałaś czekać do 3 m-cy.

Ania, pisałam że to JA o tych godzinach dzień zaczynam, nie Jaś ;). W weekendy K. zabiera Jasia do salonu, a ja dosypiam, dlatego tak późno dzień zaczynam ;)
A ze zrozumieniem czytam, dlatego pisałam, że kaszki czy mleczka rzeczywiście nie powinno się zalewać wrzątkiem chyba, że na opakowaniu jest takie zalecenie :)

Bia, nie wiem dlaczego smoczki nie pasują do butelek. Wydawało mi się, że wszystkie smoczki z Aventu są kompatybilne do butelek Aventu. Przerobiłam z tej firmy teraz 3 różne smoczki, 2 różne butelki (różnica w pojemności) i wszystko do siebie pasuje. Zapytaj może w sklepie, tam powinni wiedzieć co jest niehalo, a może jednak coś źle "założyłaś"?

Werka, z tym ideałem to tylko wrażenie ;). To prawda, że Jaś ogólnie jest grzeczny i nie sprawia większych problemów, jak na razie ;). Do tego jest bardzo pogodnym dzieckiem, ale też ma swoje marudy i jojczenia, no ale jest niemowlakiem i ma do tego prawo ;)
A z badaniem twarzy, to coś w tym jest, bo co prawda Jaś przygląda się jej od dawna, a ja uwielbiam na niego patrzeć jak odwzajemnia mój uśmiech czy jak się cieszy na mój widok, ale zauważyłam od kilku dni, że dodatkowo próbuje łapać swoimi łapkami moją twarz :). Fajnie, kolejna umiejętność :)
Już ostatnio miałam pytać, czemu chcesz czekać z rozszerzeniem diety do 6m? Wg norm żywienia na 2014, zaleca się by mamy kp rozszerzały menu dzieciaczkom po 4m. Nie chciałabyś już teraz dać mu coś do spróbowania? Dzieci, które wcześniej zaczną jeść chętniej jedzą potem nowości :). Pytam z ciekawości ;)
O glutenie dla kp pisałam tu już kilka razy, że jest po 4mż, a dla mm po 5 ;)

Mania, i co powiedziała pediatra?

Monika, co Aaronek robi ze swoim ptaszkiem? ;)

Nicca, ja też miałam nieciekawą noc, bo Jaś obudził się o 1.30! Na chwilę zasypiał i znów się budził się, i tak w kółko, by o 2.00 wołać o mleczko. I też potem nie mogłam zasnąć, więc też czytałam, ale nie książkę ;), bo nie chciałam świecić światła, tylko wiadomości na komórce ;). Podejrzewam, że Jaś znów źle znosi zmianę pogody, a jak jest taki marudny i źle śpi, to często pokrywa się z tym, że jest potem gorsza pogoda, w sensie deszczowa. Dziś się to znów sprawdziło.

Anka74, witaj Mamo 3 dzieci :). Też mam 3-kę pociech i też mam 9 latka o imieniu Adaś :)

Odnośnik do komentarza

Jej, jaki tu spokoj, nie mialam co czytac w drodze powrotnej, chociaz w sumie rozmawialismy duzo z K. i jego marzeniach coby to bylo jakby wygral w totka :D marzyciel, chociaz w sumie, dwie wrozki przepowiedzialy mamie jego ze tylko on w rodzinie moze wygrac. W sumie z takim pechem praktycznie na codzien jedno pozadne szczescie mogloby byc :D

Dzis w Oxfordzie udalo sie pobrac krew, ciekawe na jakim poziomie utrzymuja sie te niechciane przeciwciala. K. wspomnial o tej szyi i glowie czy ma to zwiazek z naszym portem. Zaraz zbiegli sie lekarze, pobadali, pokrecili, powiedzieli ze byc moze, ze zaraz zadzwonia do fizjoterepeuty by sie skonsultowac ale niktnieodbieral w ich tej siedzibie i skontaktuja sie z nami jak sie dodzwonia, poza tym mamy czekac na ta wizyte z neurlogiem, ale jak sie dowiedzieli ze u nas nie w Oxfordzie to chcieli nam zalatwic najlepsza jaka znaja jakas kobitke, ale jak wyjdzie zobaczymy:) generalnie bardzo reaguja zwlaszcza lekarze od naszej choroby. No i to jest dziecko, a dziecko najwazniejsze.

Fifi drzemie na ostatniej drzemce, a my odpoczywamy :) moze mi sie uda podac jeszcze mj marchewke, bo zazwyczaj robie to na karmieniu kolo 12, ale dzis niestety sie nie udalo.

Dziubala: tak napisalam, bo juz myslalam ze myslicie ze daje mm na ten wrzatek :D ja strasznie nie lubie jak ktos krzyczy, zwlaszcza jakies inne dzievko przy Filipie, bo widze ze nie do tego jest przyzwyczajony, zwlaszcza mnie to denerwuje w sklepach, a najgorzej jak wlasnie spi, i jest nadzieja ze zakupy sie udadza :) chociaz ostatnio jest ok, na pewno juz po S.

Anka: witaj, napisz cos wiecej i oczywiscie zapraszamy w miare mozliwosci do nas, i dzielenia sie z nami wszystkim :))

Nicca: Ty nie mozesz zasnac a ja to odplywam w sekundzie po karmieniu, czy dluzszym czy krotszym w nocy, chociaz my to robimy blyskawicznie, srednio z przewinieciem 10-15min, i wtedy Filipowi nie robi roznicy ile zje, wiec bede dawala coraz mniej i moze stwierdzi ze sie nie oplaca wstawac w nocy, za to Jas Dziubali to ile mu dadza tyle zje :D
Dziubala: przyznajcie sie co temu Jasiowi dosypujecie do mleka? :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala - zgodnie z nowym schematem wskazane jest aby wylacznie kp było do końca 6 mż. Chyba że mamy inne schematy. A możesz podesłać mi schemat gdzie jest wskazanie żeby rozszerzać dietę po 4 mż :)? Wszystkiego najlepszego dla Jasia ! Super że jest taki grzeczniutki :)

Ania - słyszy się różne opinie o angielskich lekarzach ale dobrze że tak podeszli do sprawy. Co do piersi to ok 1 roku zajmuje dojście ich do siebie (jeżeli nie karmiłas to jest szansa że będą podobne do sprzed porodu o ile w ciąży Ci duże nie urosły i nie rozciagnely sie ; ))

Anka 74 - napisz coś o swoim dziecku, porodzie itp. :) witamy w naszym gronie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/sbe251pzkrye3etd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kq98nmtk1.png

Odnośnik do komentarza

Nicca - dzisiaj podałam kaszkę manna :) zrobiłam tak jak było napisane w książece czyli pół łyżeczki kaszki zagotowalam Ze 100 Ml Wody i dalam Z Tego 2 lyzeczki wymieszane z moim mlekiem. Bardzo mu smakowało :) teraz powoli będę zwiększać ilość tych łyżeczek aż w końcu zje te 2 3 g na 100 ml. A dlaczego trzeba kontynuować kp przez 2 mc od podania glutenu?

Pati - super że Twoje dziecie takie grzeczne było dzisiaj. Mój dzisiaj też wyjątkowo grzeczniutki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/sbe251pzkrye3etd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kq98nmtk1.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala- Piotruś na wizycie zaczął się wypinać w pałąk, tak jak przez ostatnie 2 tyg, tyle, że dziś jakoś bez płaczu, Pani pediatra dała nam skierowanie na rehabilitację i do neurologa, na kupkę miałam dać małemu czopek glicerynowy, zrobił, ale płakał nadal, zobaczymy jak będzie jutro, ach boje się tej wizyty u neurologa :( mały oprócz tego, że się pręży nie obraca się z pleców na brzuch, nie unosi jeszcze na dłoniach (choć troszkę próbuje), jak leży na brzuchu dłużej niż 5-10 min to zaczyna "dziobać głową" i się denerwuje, mam wrażenie, że to wszystko przychodzi mu z trudem, chociaż pięknie bawi się zabawkami, przekłada z ręczki do rączki, ostatnio kilka razy bujał sie na brzuchu, może to faktycznie wzmożone napięcie, przez to płacze bo chce coś zrobić, a mu nie wychodzi...bawię się z nim ile mogę, jak tylko da się położyć na brzuchu to go kładę, żeby ćwiczył... sama już nie wiem, będę informować na bieżąco

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3712sqa9jmf.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam wieczornie :-)
Za dużo w sumie nie mam do pisania, bo nic ciekawego się u nas nie działo. Mysza chyba na razie przestawiła się na poranne jedzonko (ok. 5 rano), ale dzięki temu dzień zaczynamy trochę później, bo 7.30-8 no i dobowa dawka nam się trochę polepszyła.
W ogóle wiecie co jest najlepsze przy karmieniu mm? :D To, że wreszcie bezkarnie mogę spać na brzuchu! Oj jak mi tego brakowało! :D W ciąży wiadomo, a później nie dało rady z pełnymi cycami heheh. Już nawet zaryzykowałam wreszcie spanie bez stanika i wkładek laktacyjnych.
W ogóle Iśka się wyrywa do siadania jak szalona! Jak się złapie palców i się ją podciągnie na chwilę to zaraz chce jeszcze i znowu i znowu... masakra :-) Oczywiście staram się to robić jak najrzadziej, ale jej radość jest bezcenna :D

Ania
No to jak nic Was nie goni z mieszkaniem to faktycznie w razie czego na spokojnie można poszukać. Ale chyba nie mogą tak bez powodu Was zbywać?
A w sumie po odstawieniu specjalnie nie zaszalałam z jedzeniem, bo nawet na końcówce kp jadłam już wszystko na co miałam ochotę.
Z marzeniami to dzisiaj mnie poniosło i wysłałam smsa na rmffm, gdzie główną nagrodą jest 4oo tys.zł heheh, nie wiem czego się spodziewałam :D
Fajnie, że lekarze tak bardzo się interesują i konsultują to od razu z innymi.

Anka74
Witamy w naszym gronie! Napisz coś więcej o sobie i maluszku! Cieszymy się tym bardziej, że jesteś doświadczoną mamą i też na pewno będziesz mieć dla nas jakieś cenne rady :-)

Dziubala
Całuski w stópki dla Jasia!
U nas z jedzeniem jest tak, że Mysza nie jest za bardzo chętna do jedzenia z łyżeczki, w zasadzie je tylko na smaka, kilka łyżeczek, więcej nie chce, więc chcąc nie chcąc na razie tym nie zastąpię butli. A po drugie nie mam na to jakiegoś ciśnienia po tym jak wyczytałam, że nawet do 1rż mleko może stanowić posiłki. Jak będzie gotowa to będzie jeść, a tyle o ile będę podawać nowe smaki dla wprowadzenia. Chyba że coś jej się odwidzi i nagle zacznie pięknie jeść z łyżeczki.

Mania
O bilirubinie to nawet nic mi nie przypominaj... co ja się nadzwoniłam czy ktoś Myszy zbada i nie mogłam nikogo znaleźć, bo każdy bał się kłucia noworodka...
Każdy maluszek rozwija się indywidualnie, ani się obejrzysz i fiknie z plecków na brzuch.
Mam nadzieję, że neurolog Cię jutro uspokoi, daj znać :-)

Monika
"Odkrył swojego ptaszka" padłam :D :D :D

Werka
Iśka uwielbia badać moją twarz :D Jak się nad nią nachylam tak twarzą w twarz to wyciąga rączki, łapie mnie za nos, policzki... obserwuje co i jak. Boskie to jest :-)

Pipi
Jasne, że tęsknimy!!!
Ja nie liczę dokładnie kiedy ma się zacząć/skończyć skok, bo te ramy czasowe co są wszędzie podane też są orientacyjne, a przynajmniej zawsze jak Mysza marudzi "bardziej" to mam na co zwalić :D

Nicca
Mi na filmiku najbardziej podobał się moment jak jedno dziecko wychodzi z łóżeczka, później uwalnia drugie i wraca się, żeby zasunąć z powrotem bok łóżeczka :D Albo następny co pod barierką przechodzi :D A z siłą to nie wiem czy zaobserwowałyście, co prawda u naszych maluchów jeszcze nie, ale ogólnie często tak jest, że po dzieciach nie widać zmęczenia dopóki nie padną.

Werka
Może "nie przyjąć" to za dużo powiedziane, chociaż powiedzmy że tak można to nazwać. Jak krwawienie nie ustaje to wskazane jest wyjęcie, ale pojawiło się dla mnie światełko w tunelu, bo mam wrażenie że dzisiaj tak jakby już nie leciało :D

Inga
Tobie by było szkoda zakładać nakładki na stopki, a mnie denerwuje z kolei ściąganie skarpetek chociaż nawet jeszcze u nas nie ma etapu ściągania ich rączkami tylko przez "bieganie" :-)

"Nowe" Mamusie - jak możecie zróbcie sobie suwaczki :-)

Wrzucę parę nowości na dropa, w tym dzisiejsze hardcorowe huśtanie i radość Myszy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Z nowościami technicznymi u mnie na bakier :)
Napisać coś więcej, nie wiem od czego zacząć. 5 m-cy to kawał czasu ale może zacznę od końca.
Od około dwóch tygodni zaczęłam Małgo przyzwyczajać do butli i szło nam bardzo dobrze. Na początku wypijała 90ml a ostatnio juz całe 120ml. Niestety coś przegapiłam przy tym odstawianiu od cyca i dostałam zapalenia, więc znowu musiałysmy przejść na kp. Wróciło wszystko do normy - znowu butla, najpierw 2 razy dziennie i potem już 3 a tu od wczoraj problem :( Rano jeszcze wypiła z butelki, po południu już zakwiliła podczas picia (pomyślałam brzuch) a wieczorem po kąpieli nie wzięła smoczka do buzi, gdy próbowałam jej wepchnąć płacz. W trakcie całego dnia smoka też nie ssie. Wygląda to tak jakby ją urażały smoczki. Znowu musiałyśmy przejść na kp. Cycki moje chyba oszaleją :) Obejrzałam buzię wymacałam palcem na wszystkie strony i nic nie widzę, na zęby też mi to nie wygląda. Zasypia na cycku (podczas ssania nic ją nie boli) i na szczęście daje się odłożyć. Boje się żeby to nie był jakiś związek z CHRAPANIEM mojego dziecka. Czytałam,że to nie jest normalna sytuacja kiedy niemowlę chrapie. Nasza p.doktor też bardzo się zdziwiła i nawet nie umiała mi nic powiedzieć. Kazała na razie ją kłaść do snu na brzuchu (u nas niewykonalne) i na boku i poczekać do następnego szczepienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff2io4plymhszxi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Blania i Borys

Czesc Dziewczynki moje Kochane !

Przepraszam Was ze tak dlugo sie nie odzywalam ale straznie duzo sie dzieje !
Obiecuje,ze na dniach zasiade do Was.
Tak po kkrotce to od 1-wszego mamy to mieszkanko wiec pomiedzy ogarnianiem Bola a gotowaniem,praniem,sprAtasprAsprAtaspsprAtasprAsp. SPRataniem -sory tel mi warjuje . pakpp.

Pakuje kartony powoli.

Ptocz tego zaczelam ostro cwiczyc.
Podjelam wyzwanie 30-to dniowe z Mel B . na youtube polecam Wam.
Dzien w dzien jade ostro z nia do tego wlaczam sobie zumba patric zajebisty typ pelen energii codziennie laze z zakwasami ale odzyskaodzyskalam energiee do zycia !

DIs byly oststenczne pomiarpomiary i wazenie zobaczymu eefekty za msc.

Obiecuje ze odEwe sie.

Ucalujecie moje kochane maluszki w stupkststupkstust - KURWA ! W STOPKI !
IZAUNIA
PIOTRUS
GOSIA
FILIPEK
AARONEK
NNINA
JAS
STAS
ALEX
WANDiWAND-WANDZIWAND-WANDZIA
LIWIA
KRZYSIU
DOMINIK
HANIA EMILKA
ROBERT !!
WSZYTSKIE WAS CIOCIA CAAAALUJE !!!! :*:*
TRZYMAJCIE ZA CIOCIE KCIUKI

przepraszam ze tak pojevanie pisze ale tel ma jakies jazdy.

Buziaczkj kochane mamusie :-* Ws tez caluje goracgoraco

Odnośnik do komentarza

Ania, Werka, Beacia, dziękuję za życzenia dla Jasia :*
Niesamowite, że mam już tak dużego Szkraba :). Kochany z niego słodzinek :)))

Ania, ciekawe, że gro marzeń ma związek z kasą ;). A K. wysyła totka? W końcu trzeba dać szczęściu szansę ;). Ja jakoś nie daję ;)
Dobrze, że lekarze od „Waszej choroby” szybko reagują. Kiedy będziecie znać wyniki badań krwi?
Jaś w nocy (noc oznacza u nas 4.30-6.00 ;)) wypija 150 ml w ciągu 12 minut :D, zawsze do ostatniej kropli, nawet jak usypia pod koniec ;). Ciekawe czy jest jakaś max. ilość mm, którą by naraz wypił. Ale lepiej nie będę się przekonywać :D, zostanę przy 150-180 ml ;)

Werka, jeszcze w ciąży gdzieś czytałam, że karmienie piersią do końca 6 mż. należy rozumieć w tym sensie, że po pierwsze - jeśli mama jest w stanie karmić piersią to żeby nie dawała też mm do 6 mż. A po drugie, by nie rezygnować z kp w 4 czy 5 mż., tylko dotrwać do końca 6 mż. Ale pewnie co jedno źródło to inne rozumienie tematu ;). Natomiast rozszerzać menu wg wytycznych na 2014r. należy po 17 tż. i nie później niż w 26 tż. Tu ten nowy schemat żywienia dzieci kp, był już tu wklejany kilka razy http://babyonline.pl//pub/babyonline_2014/schemat_piers.pdf
Przyszła już ta nowa mata, którą zamawiałaś?

Mania, dobrze że pójdziecie do neurologa sprawdzić co jest z Piotrusiem. Lepiej o jedną wizytę za dużo niż za mało. Daj potem znać co się dowiedziałaś.
A na pocieszenie to niewiele dzieci jest w stanie z lubością leżeć na brzuchu dłużej niż kilka-kilkanaście minut. Na przewracanie się z plecków na brzuch jest czas do 7 mż. Podpierania się na dłoniach to dzieci na razie teraz próbują, nie jest to obowiązkowe w tym wieku ;)

Beacia, też lubię spanie na brzuchu, ale o dziwo bardziej wolę spanie na prawym boku, chyba jeszcze się nie przestawiłam z czasów ciąży :D
A mleko do 1rż. ma stanowić większość posiłków ale nie może być jedynym posiłkiem. Może Iśce łyżeczka nie pasuje ;). Albo jedzonko nie smakuje ;). Ja Jasiowi kaszkę daję z butli (jako ostatni posiłek wieczorem), a obiadki łyżeczką. Z 4 słoiczków, które na razie dostał najbardziej uszy mu się trzęsły od jedzenia ziemniaków z dynią, a najmniej mu się podobał krem szpinakowy z ziemniakami, ale dzielnie jadł :D. Fajnie tak obserwować co dziecko lubi bardziej a co mniej ;)
Super filmik z radośnie śmiejącą się Iśką :D. Nie mogę za długo patrzeć na kołysanie się, bo mi błędnik szaleje ;)

Anka, fajnie, że masz już suwaczek :)
A jak Mała nie chce smoczka, to nie dawaj na siłę, może będzie bezsmoczkowa ;)

Odnośnik do komentarza

Blania
Super, że się odzywasz, GRATULUJĘ MIESZKANKA! Wyobrażam sobie tą kupę roboty, my już przeprowadzaliśmy się dobre kilka razy, dokładniej na 6 lat 4 przeprowadzki :D Dobrze, że napisałaś że to wina telefonu, bo bym pomyślała, że nie do końca trzeźwa jesteś :D Kusisz tą MelB... hmm...

Anka74
No i widzisz jaki ładny suwaczek :-) Może Małgosia traktuje pierś też jak smoczek? Odkąd Iśkę odstawiłam od piersi to częściej zasysa smoczek, nie ma ciągłej potrzeby, ale czasem ją najdzie. A tak to dopominała się cyca tak co 1,5h nawet.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Blania, dziękuję za całuski dla Jasia :*
Fajnie, że zajrzałaś, myślałam dziś o Tobie i zastanawiałam się właśnie czy już mieszkacie w swoim mieszkanku :). Powodzenia z przeprowadzką :). Mama się cieszy, że się wyprowadzacie, czy namawia Was do zostania? ;)
Nieźle Ci telefon szaleje :D, ale tak mocno na fo nie przeklinaj ;)
Wstaw linka do Mel B, ale jak to na YT, to nie wiem czy mi się filmik otworzy. Tę zumbę też wstaw przy okazji. Może się otworzy. Miałam się zapisać na zumbę, ale ciągle mi nie po drodze, może w domu będzie mi po drodze do laptopa :D

Odnośnik do komentarza

Ania: no udalo sie :) pomalu dojdziecie do celu ktory sobie zalozylyscie ze butla zamiast piersi :) ja sama jestem Ania, i nie lubie odmiany Anka, wiec bede Ci pisac Ania, a dziewczyny jakos beda musialy nas odrozniac :) tez bym chciala miec trojke Maluchow ale jakos na razie tego nie widze :D ale fajnie by bylo :)

Werka: no moje miesiac czasu odciaganie mleka to chyba duzego wplywu nie bedzie mialo, na pozniejszy ksztalt, ale moglyby troche wrocic do swojego rozmairu, no w ciazy byly duzo wieksze, przynajmniej wypelnione :D na kaszkach Holle przynajmniej na tych bezglutenowych pisze ze sa dla dzieci kp przeznaczone dopiero od 6 mż wiec w sumienie po 6. Spokojnie, nie trzymaj sie tak kurczowo, ale skoro tak uwazasz to czekajcie juz nie dlugo. Tak jak piszesz Maksiu gotowy :)

Beacia: nie mam co pisac a taki dlugi post :D no z mieszkaniem to nie to ze zbywaja a ciagle mowia co innego a dogadac sie porzadnie nie mozna. Jak ja bym tak znala angielski to bym tam poszla i narobila rabanu, juz nie o to ze tak nas traktuja tylko ze mieszkanie NA PEWNO obiecali ze bedzie 3 tygodnie temu. Wiec nie wiadomo co robic, z drugiej strony im tego nie powiemy, bo sgwierdza ze nas stac na wynajecie prywatnie, no a to sa wieksze koszty i szczerze zawsze wiecej w kieszeni to wiecej oszczedzone.
Co do rmf fm moja ciocia kiedys wyslala sms i kiedys tak bylo ze trzeba bylo odebrac tel specjalnym haslem, no to dzowni jej syn z innego numeru, a ciocia RMF FM NAJLEPSZA MUZYKA a syn Mamo? Co na obiad? :D

Mania: daj znac jak po wizycie, nie martw sie na zapas, tak jak dziewczyny pisaly wnm w tak wczesnym wieku da sie szybko zniwelowac :)

Werka: te rozne opinie o angielskich lekarza to glownie o tych z krajow muzlumanskich (u nas w przychodni na szczescie wiekszosc angielskich) ktorzy jak to sie mowi wpisuja objawy choroby w google i najczesciej przepisuja paracetamol w porywach ibuprofen :) Oxford, to juz w ogole cudni specjalisci, takze zalezy jak sie trafi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Iśka najchętniej by wcinała banana którego nie może, a tak to kaszki zje powiedzmy pół porcji w porywach, słoiczki to w ogóle kilka łyżeczek i dalej nie chce, więc może się zdarzyć też tak, że będzie w ogóle "niełyżeczkowa", bo kilka różnych łyżeczek też próbowałam. Chcę ją żywić w większości tą metodą blw, więc nie martwię się tym na razie, tyle o ile pociumka te nowe smaki i witaminki w miarę swoich potrzeb. Jak się przekona do łyżeczki i tej formy posiłku to ok, ale nic na siłę. To moje przeciwieństwo, bo jak ja byłam bobasem i mama mi podała coś tam z łyżeczki to już w ogóle nie chciałam jeść z butelki i nawet mleko mi musiała łyżeczką podawać :D Zastanawiam się ciągle nad podaniem kaszki w butelce, zobaczę na koniec miesiąca jak to będzie wyglądać, bo będę wtedy zamawiać smoczki na 6+ to wtedy zadecyduję.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Blania: Ty nasza mamo wariatko ! :D dziekuje za caluski w stopki, ucaluj Bola, super ze macie mieszkanko, obys sprawnie sie uporala ze swoimi chlopami i kartonami :D odezwij sie nie bawem jak sie ogarniesz :)

Dziubala: wynik dzis wievzorem dostalismy, 1.4 - nie wiele Wam to mowi, ale cieszmy sie ostatnio miesiac temu bylo 3.2 a chcemy ZERO wiec idzie w dobrym kiedrunku chociaz moze to potrwac :) no pewnie ze nie probuj ile by mogl Jasiula zmiescic, Filipowy rekord to 180, ale na prawde bywa to rzadko :) najwazniejsze ze ostatnio nasze przerwy sie wydluzaja :)
A K. wysyla ostatnio tego naszego angielskiego totka, bo wlasnie stweirdzil ze musi dac szczesciu szanse no bo jak inaczej :D

Ale nas sie zebralo wieczorem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...