Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Pszczółka Maja i Gucio"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martusia12044

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że są "naszpikowani" dobrym humorem. Rezolutna Maja i trochę gapkowaty Gucio potrafią bawić nawet wtedy, gdy znajdują się w niebezpiecznych sytuacjach. Boje od nich taka "zdrowa energia", którą zarażają widzów. Obserwując ich ciekawe przygody opuszczam chwilowo szarą rzeczywistość i przenoszę się do świata pięknych i żywych kolorów.

Odnośnik do komentarza

Gucia i Maję uwielbiam za to ,że po prostu są! Maja jest chyba najbardziej niegrzeczną pszczółką na świecie , która pomimo wielu kłopotów zawsze znajduję radę i pocieszenie u swoich przyjaciół : Gucia i Filipa. Jej pomysły czasem oburzają , śmieszą ale i uczą tego ,że trzeba słuchać się starszych i mądrzejszych. Gucio jest archetypem typowej pszczółki - leniwy , zaspany i wiecznie głodny. Postrzegam tą parę jako typowe małżeństwo -Maja roztrzepana żona Gucio leniwy ale za to skory do wyciągnięcia Mai z kłopotów. Uwielbiam ich także za piosenkę Zbigniewa Wodeckiego :) Maja przyjaciółka dzieci .

Odnośnik do komentarza

Maja i Gucio to część mojego dzieciństwa, tego okresu fantastycznie beztroskiego i pełnego radości i nadziei, dzieciństwa pełnego wyobraźni, zabawek urządzanych z niczego, grania w klasy, gum turbo i donald. Maja i Gucio to część tego kim byłam i kim jestem. Pamiętam jak dziś, jak mama wołała mnie z okna, bo prawie nikt nie miał wtedy zegarka o komórce nie wspominając. Biegłam do domu z resztą dzieciaków i oglądaliśmy Maję i Gucia z zapartym tchem, jeszcze brudni po ekstremalnych zabawach z piaskiem wysypującym się z butów. Uwielbiam Maję i Gucia za te wspaniałe wspomnienia i cieszę się, że mogę tę bajkę puszczać mojej własnej córeczce...

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za ... Za to że są i uczą i zawsze tu będą ,czy jest źle czy dobrze ,oni pomogą jak mogą , dzieciaki je kochają zawsze oglądają jak na jakimś ekranie się pojawiają. Są z nami już od lat. Każdy od nich uczy sie zdobyać świat , pracować , wszystko prosto załatwiaja i przemocy nie używaja :)

Odnośnik do komentarza

Maję i Gucia uwielbiam za to, że byli ze mną przez całe dzieciństwo. Dzisiaj, kiedy w telewizji zobaczę pszczółkę, jestem wgapiona w ekran wraz z moją mamą, która potrafiła spędzić cały dzień przy oglądaniu Mai. Czasami jesteśmy bardziej zainteresowane niż moja młodsza siostra, dla której właśnie są włączone bajki! :)

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że od wielu lat
pokazują wszystkim świat.
Wszak nie tylko starszaki i maluchy,
też dorośli w czasie pluchy,
dla poprawy nastroju,
oglądają Maję i Gucia w boju.
Bowiem ukazują oni świat pełen uczuć pozytywnych,
razem ze skutkami tych niepożądanych – negatywnych.
Oni uczą, bawią, wychowują,
trudne sprawy w proste słowa ujmują.
Wiele wiedzą o przyrodzie,
ważna nauka jest pozostawiona w każdej ich przygodzie.
Oni dzielni, chociaż mali,
świat przyrody pokazali.
Owad taki czy owaki, który się pojawi
na pewno jakąś zagadkę im pozostawi,
oni świata ciekawi – będą poszukiwać,
dzieciom właściwe wzorce wskazywać.
Chociaż to owady takie,
posiadają wiedzę na tematy różnorakie,
no i ją przedstawić potrafią jasno,
tak by nikt nie zasnął.
Przy tym mordki sympatyczne,
o nich dzieła pisać można, wprost liryczne!

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to że są tacy żywiołowi . Czerpią dużo nauki ze swoich przygód , pokazują co to przyjaźń a poza tym są dobrymi wartościami dla dzieci by brac przykład z ich dzilenych , odważnych i dobrych postaw

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za...

a-atrakcyjne przygody
b-beztroskie dzieciństwo
c-cudowne charaktery
d-dużo śmiechu
e-energicznych przyjaciół
f-figlarne minki
g-gustowne występy
h-harmonie
i-inteligentne dialogi
j-jakość ponadczasowa
k-kolorowe królestwo owadów
l-leniuchowanie z dziadkiem podczas tej bajki
ł-łatwość nawiązywania kontaktów
m-mnóstwo pomysłów
n-nostalgicznego filipa
o-owocne zakończenia
p-piosenkę która ciągle nucę córci
r-radość podczas oglądania
s-subtelne teksty
t-troskę i pracowitość
u-usamodzielnienie
w-wspaniałą nasycona kolorami scenografie
z-za to ze wciąż istnieją

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że są takimi wspaniałymi pszczółkami dzięki którym dzieci mogą się dowiedzieć wiele mądrych rzeczy oraz poznać świat przyrody widziany oczami owadów. Jest to ulubiona bajka z czasów mojego dzieciństwa dzięki której zrozumiałam, że owady są pożyteczne i trzeba je szanować. Chociaż są takie malutkie to też mają uczucia. Pragnę tego nauczyć moją trzyletnią córeczkę Amelkę.

Odnośnik do komentarza

Dzieciństwo bez tej dwójki przyjaciół byłoby niepełne. Gucio i Maja to wspaniali przewodnicy po świecie przyrody. Podczas swych przygód przekazują nam ponadczasowe prawdy i wartości. Miłość , przyjaźń, dobro - to wszystko płynie od tych rezolutnych pszczółek. Sposób w jaki przekazują nam te uniwersalne prawdy jest wiarygodny i miły w odbiorze. Moje dzieci garną się przed telewizorem i z zachwytem chłoną przygody malutkich bohaterów o wielkich serduszkach.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że te wesołe postacie były inpiracją do nadania imienia mojej córeczce Mai i naszej Papużce - Guciowi :).
Zawsze będę miała sentyment do tej bajki właśnie z tego powodu, ale też dlatego, że była to moja ulubiona bajka z dzieciństwa. Każdy odcinek nagrywali mi rodzice na kasetę video ;)

Pozdrawiam,
Basia

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za…

MORDKI tak przyjazne,
pokazujące co w życiu ważne.
Pulchne i pyzate,
ale za to ja widać, nawet gdy duży kwiatek.

OCZKA – śliczne i błyszczące,
bacznie wszystko śledzące,
one skrupulatnie dostrzegają
gdzie pomocy inni wymagają.

CZUŁKI w górę sterczące
i na niebo wskazujące,
jego błękit oraz słońce tam świecące,
odsłaniają tajemnice kryjące się na łące.

UŚMIECHY szerokie i zaraźliwe,
to dzięki nim inne owady są szczęśliwe,
bo przecież jak w prawdziwym życiu,
one powinny być cały czas w użyciu.

GŁOSIKI też niczego sobie,
one przypadną do gustu każdej osobie.
Tyle mądrych rzeczy przekazują,
poprzez bajkę wychowują.

RĄCZKI, które pomagają,
dużo ciepła innym dają.
Choć drobniutkie i malutkie,
to pełne dobrych uczynków są calutkie.
Może dużo siły nie mają,
ale oni z troską na świat spoglądają.

NÓŻKI zwinne oraz małe,
zgrabniutkie są całe,
dzięki nim się poruszają stale,
przez świat wędrując wytrwale.
To co ważne pokazując,
o swoich losach odpowiedzialnie decydując.

SKRZYDŁA, które latać pozwalają
i spojrzenie z góra ułatwiają.
One ich w mig zaniosą,
gdy trawa pokryta rosą.

PASKI ŻÓŁTO-CZARNE,
bo z pewnością nie pójdą na marne,
bowiem te kolory żywe zachwycają,
zmysł wzroku rozwijają.

Takie oto odpowiedzi moje,
na pytanie: za co lubię ich oboje.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że odtworzyły mi oczy jako dziecko na przyrodę. Pokazały jakie zwierzątka otaczają mnie na co dzień, jakie są ich zwyczaje i jaki jest ich posiłek. Maja i Gucio nauczyły mnie, że nie ma co się bać tych zwierzątek, że nie są takie straszne jak małemu dziecku się wydawało. Dzięki każdemu odcinkowi dowiadywałam się, że warto żyć w zgodzie z naturą. Maja i Gucio pokazały też czym jest przyjaźń i że warto podać innym pomocną dłoń. Udowadniali, że warto mieć przyjaciół na dobre i na złe. Każdy odcinek wzbudzał we mnie kreatywne myślenie bo wraz z bohaterami próbowałam odgadnąć powstałe zagadki i wraz z Mają i Guciem próbowałam rozwiązywać każde występujące problemy. Bohaterowie udowadniali, że nie ma rzeczy niemożliwych, że warto i trzeba walczyć o dobro najbliższych i nie tylko. Na każdy następny odcinek czekałam z wielką niecierpliwością. A gdy się kończył odcinek zawsze zastanawiałam się dlaczego taki krótki był ten odcinek? Największymi bohaterami dla małej dziewczynki była wówczas właśnie piękna Maja i uroczy Gucio. Zawsze przy oglądaniu bajki jako dziecko marzyłam aby spotkać Maję oraz Gucia i pobawić się z nimi. Dzięki Mai i Guciowi wyrosłam na osobę kochającą przyrodę. Teraz jako osoba dorosła przy każdej możliwej wolnej chwili wracam z wielką przyjemnością by obejrzeć znowu przygody Gucia i Mai. To moja ulubiona bajka i z wielkim sentymentem wracam do tych bohaterów. I właśnie uwielbiam Maję i Gucio za to, że przez tyle lat, nie patrząc na wiek widzów, przyciąga każdego zainteresowanego przygodami niesfornych i uroczych owadów. Po prostu Maja i Gucio łączy pokolenia :) i oby tak dalej….

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...