Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Pszczółka Maja i Gucio"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że oglądając ich w dzieciństwie wprowadzili mnie w piękny świat polskiej przyrody oraz uczyli przyjaźni, współpracy oraz tego, że należy pomagać każdemu bez względu na to, czy jest naszym wrogiem czy też przyjacielem.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że oglądając bajkę z ich udziałem mogłam nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, Ci bohaterowie swoją postawą uczyli jak się dobrze zachowywać, byc dla siebie nawzajem miłym i uczynnym, jak szanować wszystkich do okoła.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że byli stałym elementem mojego dzieciństwa. Do dziś pamiętam miodowe tabliczki z Mają i Guciem, piękną piosenkę śpiewaną przez Zbigniewa Wodeckiego i codzienne oczekiwania na dobranockę, która wyznaczała mi koniec dnia, później już tylko kąpiel i sen z bajka pod powiekami. Obecnie uwielbiam Maje i Gucia za to, ze jest to bajka, którą mogę włączyć dzieciom nie martwiąc się, ze dotrą do nich treści, których mogłabym się obawiać czy nie akceptować. Po prostu dwie pszczółki poznające świat, uczące się jak współpracować z innymi, cieszyć się, bawić, po prostu żyć. Dzieci uczą się, że nie każdy jest przyjazny, że różnimy się charakterami i temperamentami, ale powinniśmy się akceptować i szanować. Bajka pełna walorów edukacyjnych podanych nienachalnie, w sposób, w który sama chętnie objaśniam dzieciom świat.

Odnośnik do komentarza

"Uwielbiam Maję i Gucia za"
Gdzieś jest, lecz nie wiadomo, gdzie.... Tymi słowami zaczynała się wspaniała przygoda.
Jedna z najwspanialszych bajek w historii. Niosąca przesłanie przyjaźni, wzajemnego szacunku i tolerancji.
Z piękną piosenką w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego i niesamowitym głosikiem Ewy Złotowskiej.
Uwielbiam Maję i Gucia za to, że już od tylu lat pokazują nam swój świat. Że towarzyszyli mi przez całe dzieciństwo, a teraz pomogą mi kształtować moje dziecko.
Znów zasiądziemy przed telewizorem i zapytamy: Maju, cóż zobaczymy dziś?

Odnośnik do komentarza

Ponieważ to jedna z najciekawszych i najmądrzejszych bajek. Maja i Gucio uczyli nas, nasze maluszki i z pewnością jeszcze kilka następnych pokoleń, pokazując wielką potęgę przyjaźni i pomocy innym. Nie naznaczając swoich przygód przemocą (tak jak ukazują to "dzisiejsze" bajki - nawet jeśli to przemoc w imię dobra).
Barwne obrazy bajki przyciągały uwagę a wesołe sytuacje rozbawiały; tak skutecznie że pamiętam do dziś część przygód pszczółek.

Odnośnik do komentarza
Gość konwalia15

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że w okresie mojego dzieciństwa mogłam przeżywać razem z nimi wspaniałe przygody, poznawać świat otaczającej nas przyrody-owadów, roślin-pełnej przyjaźni. Jest to bardzo mądra bajka, która uczy dzieci jak być koleżeńskim, że trzeba pomagać innym w potrzebie, uczy samodzielności, szacunku do przyrody. Maja i Gucio są mali, więc często wpadają w tarapaty ale mają przeróżne i ciekawe pomysły żeby z nich wyjść. Są bardzo sympatyczni i za to ich kochamy.

Odnośnik do komentarza

Maję uwielbiam za to, że nigdy nie robi tego co inni jej każą, czasami popełnia błędy, jest pełna energii, krzykliwa i czasami nieznośna, ale na koniec zawsze uczy się czegos nowego. Za to Gucio choć nieporadny, to wierny przyjaciel, nigdy nie zostawia jej w potrzebie. I kiedy patrzę na ta bajkę, to jest odzwierciedleniem mnie i mojego brata w dzieciństwie. Nie tylko byliśmy jak Gucio i Maja, ale też kochaliśmy tą bajkę ponad wszystko! Te dwie postacie przywołują ogromną ilość wspomnień, których tutaj nie da się opisać i to chyba jest najpiękniejsze.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za słodkie wspomnienia z dzieciństwa.Dziś oglądam z moim brzdącem tą bajeczkę i wracam myślami do czasów,gdy rzucaliśmy wszystkie zabawki w kąt,przerywaliśmy gry,bijatyki,śmiechy i zasiadaliśmy z rodzeństwem przed telewizorem.W tamtych czasach były tylko bajki na dobranoc,więc ze zniecierpliwieniem czekało się cały dzień na przygody ulubionych bohaterów.A Maja i Gucio byli moimi ulubionymi postaciami,pełnymi radości i chęci pomocy innym.Maja rozważna i zawsze wiedząca co zrobic w danej sytuacji,a Gucio-ah ten śmieszny Gucio,przypominał mi zawsze mojego młodszego brata,trochę fajtułapę i wiecznie jedzącego coś słodkiego :) To piękna bajka,która jak jest dla wszystkich pokoleń.Gdy mój maluch ją ogląda nie muszę się martwi,bo wiem,że to bajka pełna wzorców postępowań i jakże piękna opowieśc o przyjaźni :)

Odnośnik do komentarza
Gość AgnieszkaKobryń

Uwielbiam Maję i Gucia za...wspomnienia z dziecińtwa! Są to jedyne owady,które wywołują uśmiech na mojej twarzy :)
Uwielbiam ich do tego stopnia,że mam w domu swoją małą osobistą pszczółkę Maję,która ma 17 m-cy ;)

kobryn.agnieszka@gmail.com

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za:
- towarzyszenie mi od najmłodszych lat,
- okazywanie szczerych uczuć,
- naukę odróżniania dobra od zła,
- przenoszenie do świata przyrody,
- wypełnianie mojego czasu wolnego w taki sposób, że nigdy się nie nudziłam,
- cudowne wspomnienia,
- piękną piosenkę, którą do dziś śpiewam mojemu Sebastiankowi, a pracując w przedszkolu śpiewam ją moich wychowankom,
- ich poczucie humoru,
- radzenie sobie nawet w najbardziej trudnych sytuacjach,
- pokazanie jak wygląda prawdziwa przyjaźń,
- pokazanie pozytywnych wzorców, które można naśladować,
- radosne chwile spędzone z nimi,
- naukę różnych nazw owadów i innych zjawisk przyrodniczych,
- ich mądrość życiową i pomocne rady,
- zero agresji w ich przygodach,
- zawsze szczęśliwe zakończenia,
- przenoszenie mnie w świat niezapomnianych przygód,
- pokazanie, że pracowitość jest ważna w życiu, stąd przysłowie: Pracowity jak pszczoła".

Po prostu KOCHAM ICH !

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za ich ponadczasowość. Od tylu lat są na topie. Dzieci ich uwielbiają za to, że są po prostu sympatycznymi pszczółkami pokazującymi Świat w pięknych kolorach i uczącymi nasze maluchy pozytywnego nastawienia do całego Świata.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...