Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Pszczółka Maja i Gucio"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam Maję i Gucia..
bo odciagają dzieci od bicia,plucia no i gum do żucia.
Mimo to, że żądło mają
prawie go nie używają.
Pszczółek świat malutkich takich
uczy nas zachowań ..jakich?
Samych miłych ,grzecznych i serdecznych.
Przygód masa na nas czeka
i nie zmruży sie powieka..
Maja ,Gucio przekonuję
da wam pokaz-gwarantuję!

Odnośnik do komentarza
Gość Greta Kamińska

Gucio i Maja - ta bajka jest wspaniała.
Nie ma w niej przemocy -ona każde dziecko zauroczy.
Kiedy byłam mała to z przyjemnością ja oglądałam.
A teraz z zaciekawieniem ogląda ją moją córeczka i mówi:
Ale świetna ta bajeczka:)

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za uwrażliwienie na bliźniego i przyrodę. Ta sympatyczna para przyjaciół zawsze sobie pomaga w potrzebie i pokazuje uroki otaczającego środowiska - bajecznie kolorowych kwiatów, krzewów i drzew. Maja i Gucio to zwinne, rezolutne i pracowite pszczółki, które kierują się przydatną w życiu dewizą, że najpierw praca, a później przyjemność :)

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Pszczółkę Maje,więc swoją drugą córeczkę ochrzciłąm Maja.Kojarzy mi się z tą bajką.Gdybym miała w przyszłości syna dałabym na imię Gucio;)Jest polska bajka, która opowiada o prawdziwym ,,życiu"...Każdy odcinek to spotkanie z innym mieszkańcem lasu. Są pracowite mrówki, jest mucha Bzyk, niebezpieczna ważka, dżdżownica Magda i wiele, wiele innych mieszkańców lasu.Bajka uczy prawdziwej przyjaźni ,cech charakteru,dobroci i myślę że moja córka bedzie miała taki cechy.I oczywiście Maja i Gucio mają ciekawy wygląd,który zachęca do nich;)Moja Majeczka będzie oglądac tą bajeczkę a ja oczywiście z Nia;)

Odnośnik do komentarza

"Uwielbiam Maję i Gucia za ...
- za niewymowną naiwność, co ku lepszemu prowadziła,
- za pokazanie przyjaźni co ponad wszystko wygrywa,

- za ogromny hart ducha co w małej pszczółce siedział,
- za Gucia co zawsze wszystko lepiej wiedział,

- za życiowe mądrości pięknie w bajce przekazane,
- za Filipa i Teklę przez dzieciaki uwielbiane,

- za uśmiech promienny co jak miodek słodki,
- za skrzydełka i czułki i ten nosek słodki,

- za przeogromą odwagę i siłę jaką pokazują,
- za wiarę i miłość którą innym przekazują,

- za magiczne minuty razem spędzone,
- za przygody jakie ich spotykają szalone,

- za piękną piosenkę która w uszach mi gra,
- za pozytywną energię jaką Maja i Gucio w sobie ma!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to,że pokazują dzieciom świat owadów,uczą kultury,dobrych manier.Za to,że pokazują dzieciom,że lenistwo i kłamstwo to nie jest dobra droga. Na mnie bajka Maja i Gucio wywarli w dzieciństwie takie wrażenie,że mam teraz córeczkę i synka i mają na imię właśnie MAJA I GUCIO.I oczywiście wszyscy rodzinnie oglądamy stare i nowe odcinki Pszczółki Maji. Maluchy by się na pewno bardzo ucieszyły z maskotek z ich imiennikami.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiamy Maje i Gucia za to , że są. Jest to bajka ponadczasowa która uczy naszych dzieci m.in poznawać świat owadów. Po drugie byla inspiracją do nadania mojej córce właśnie imienia Maja, bo jest taką małą pszczółką. Ma obecnie 18 miesięcy i uwielbia maskotki pszczółki. A jej tata od czsów szkolnych ma przezwisko Guciu wiec mam w domu i Maje i Gucia, więc przydałyby nam sie jeszcze oryginalne maskotki naszych przyjaciół.

Odnośnik do komentarza
Gość Jolanta198@interia.pl

Maja I Gucio to nasi przyjaciele.
Wprowadzili w świat tak wszystkim wiele.
Mogliśmy poznać przyrodę świata
Co w trawie piszczy i gdzie, co lata.
Zawsze uczyli nas wciąż dobroci.
Bo gdy ktoś dobry to los go ozłoci.
Jak zdobyć sobie przyjaciół wkoło
Jak zrobić w życiu by było wesoło
I jak poradzić w trudach życiowych .
I jak też zdobyć przyjaciół nowych.
Zawsze ta bajka uczy i bawi
I wiele z siebie dla pokoleń zostawi.

Odnośnik do komentarza

Ale heca! Ale draka!
Super konkurs dla młodziaka!
Bardzo lubię Maję z Guciem
bo z ich przygód mam 100 uciech!
Wielką przyjaźń pokazują
a dzieci ich później naśladują!
Za to lubię brzęczne pszczółki
i oglądam je we wszystkie wieczorki!!! :D

Odnośnik do komentarza
Gość MamaManiManiani

Lubię Maję i Gucia za prawdę jaką przekazują dzieciom o świecie od wielu lat, że należy być zawsze ciekawym jak dziecko i pytać jak Maja dlaczego tak jest, że świat nie jest różowy jak lalka Barbie i nie ma w nim tak jak w grze że zabija się bez konsekwencji przeciwnika. Maja i Gucio pokazują że świat jest wielobarwny i najważniejsza jest przyjaźń i przyzwoitość dziś tak nie modne.

Odnośnik do komentarza

Ponadczasowa, wielopokoleniowa bajka nie tylko dla dzieci. Maję i Gucia zna każdy. Lubimy ich całą rodziną. Dlaczego? Maja uczy, Maja pokazuje, Maja jest wzorem do naśladowania, Maja pociesza, Maja jest wrażliwa, Maja umie się dzielić, Maja ma przyjaciół. A Gucio? Gucio leniuchuje, Gucio się boi, Gucio uczy się wiele od Mai, Gucio marudzi. Obraz i sytuacje przekazywane przez bohaterów kreskówki pokazują dziecku w najlepszy z możliwych sposobów, że każdy jest inny, i że można czasem się bać, można czasem poleniuchować, ale i można być uczynnym, dobrym i to drugie zachowanie daje w rezultacie pozytywniejszy efekt niż pierwsze. Maleńkie owady w wielkim świecie to takie dzieci w realistycznym. Mały może zdziałać wiele. Uwielbiam Maję i Gucia za to, że każdy z nas może się z nimi utożsamiać i być choć na chwilę tym małym mądralą ciekawym świata, lub leniuszkiem czekającym na podanie pomocnej dłoni. Syn i córka z chęcią wielką oglądają z nami "Pszczółkę Maję" i jest to dla nas powrót do dzieciństwa, a dla nich nauka i dobra zabawa.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za te chwile szczęścia przed snem w moim dzieciństwie, za radość, którą nam "dzieciom" dostarczali, za ich normalne dziecięce zachowania, za Mai głosik dziewczęcy, a Gucia za to, że często był takim głuptasem takim typowym młodszym braciszkiem :)
Uwielbiam ich za to, że pokazali nam dzieciom, ze pszczoła wcale nie jest taka groźna lecz zabawna i pożyteczna.

"Tę pszczółkę, którą tu widzicie zowią Mają, wszyscy Maję znają i kochają..." Te słowa piosenki zostały i zostaną do końca w moich wspomnieniach...Miałam 4 latka kiedy pojawiła się Maja i Gucio na naszych ekranach...Maja wtedy była dla mnie tzw wzorem, ponieważ była taka dzielna w każdej sytuacji. :)

Pozdrawiam...Iza
:angel_star:

15tydź. 27.02.12http://s10.suwaczek.com/201311064859.png
http://s6.suwaczek.com/201005221774.png
Odnośnik do komentarza

Ponadczasowa, wielopokoleniowa bajka nie tylko dla dzieci. Maję i Gucia zna każdy. Lubimy ich całą rodziną. Dlaczego? Maja uczy, Maja pokazuje, Maja jest wzorem do naśladowania, Maja pociesza, Maja jest wrażliwa, Maja umie się dzielić, Maja ma przyjaciół. A Gucio? Gucio leniuchuje, Gucio się boi, Gucio uczy się wiele od Mai, Gucio marudzi. Obraz i sytuacje przekazywane przez bohaterów kreskówki pokazują dziecku w najlepszy z możliwych sposobów, że każdy jest inny, i że można czasem się bać, można czasem poleniuchować, ale i można być uczynnym, dobrym i to drugie zachowanie daje w rezultacie pozytywniejszy efekt niż pierwsze. Maleńkie owady w wielkim świecie to takie dzieci w realistycznym. Mały może zdziałać wiele. Uwielbiam Maję i Gucia za to, że każdy z nas może się z nimi utożsamiać i być choć na chwilę tym małym mądralą ciekawym świata, lub leniuszkiem czekającym na podanie pomocnej dłoni. Syn i córka z chęcią wielką oglądają z nami "Pszczółkę Maję" i jest to dla nas powrót do dzieciństwa, a dla nich nauka i dobra zabawa.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że dzięki nim moje dzieciństwo było zwariowane, kolorowe i pełne pomysłów. Bo kto jak nie Maja nauczyła mnie odpowiedzialności? Kto jak nie Gucio pozwolił na płatanie małych figielków? Kto jak nie Wodecki spowodował, że mimo iż mam 18 lat wciąż nucę "maję wszyscy znają i kochają... maaaaaaja fruwa tu i taaaam", Maja z Guciem to duet doskonały, gdy są w parze rozświetlają dzieciom świat cały, wystarczy raz usiąść przed telewizorem, żeby zobaczyć jak z tym duetem świat stoi otworem, nie wiem czemu wzięłam się za rymowanie, samo się to wzięło, nic się chyba nie stanie, gdy wspomnienia moje wyjdą na świat, może dzięki nim będę szczęśliwa jak mały szkrab, a będę na pewno gdy Gucio lub Majcia w moich dłoniach będą. :) Poza tym... wyobraźmy sobie taką sytuację...
moja mama: Weronika, paczka jakaś do Ciebie przyszła. ja: nie możliwe, nic nie zamawiałam. moja mama: ale tu jest napisane, że to z jakiegoś konkursu! juhu, to by było coś :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...