Skocz do zawartości
Forum

andzia19

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Koryciska

Osiągnięcia andzia19

0

Reputacja

  1. Chętnie spróbowałabym herbatek brzoskwiniowo-miętowej,arbuzowej,anasowej a my najchętniej pijemy zwykłą z cytrynką,malinową oraz herbatka z dodatkiem soku z aroni;)
  2. Majcia uwielbia zabierac Lence jej książeczki z przedszkola miedzy innymi do religi;)
  3. Moja pół roczna MAjcia zaczyna siadac i bardzo polubiłą swój pierwszy instrument organki;)Lubi grac bo juz opanowałą i wie ze jesli coś naciśnie to bedzie piosenka;)NAtomiast Lenka ma 4 latka i uwielbis swoje 2 zabawy swoja toaletke gdzie ma swój kącik i się maluje ,bawi w fryzjerkę oraz łóżeczko+wózek+lalka to jest jej dziecko jej córunia;)
  4. Witam;) 1.Witamina C raz dziennie;) 2.Tran;) 3.Owoce i warzywa;) 4.Dieta;) 5.Hartowanie:) 6.Świerze powietrze w pokoju;) 7.Herbatka z dziką różą oraz z cytryną;) 8.Ubranie według pogody;) 9.Higiena;) 10.Brak kontaktu z osobami chorymi;)
  5. Atak moja córcia wpadła na pomysl gdy mama cos robila a ona glodna była;)
  6. Witamina D i wapń w diecie dziecka Dziecko do 3. roku życia zwiększa 5-krotnie masę urodzeniową, a długość jego ciała może być nawet 2-krotnie większa niż w dniu narodzin. Aby szybki wzrost przebiegał bez problemów, mały organizm potrzebuje odpowiedniej ilości wapnia i witaminy D w diecie dziecka. Układ kostny malucha, który w tym okresie rozwija się bardzo intensywnie, będzie służył przez całe życie. Wapń i witamina D w diecie dziecka – w ilościach dopasowanych do potrzeb malucha – wspierają prawidłowy rozwój kości. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami żywieniowymi ekspertów zdrowe dziecko po 1. roku życia potrzebuje 15 mikrogramów (600 j.m.) witaminy D i 700 mg wapnia dziennie*, co oznacza, że do 3. roku życia powinniśmy mu podawać aż 18 razy więcej witaminy D i 4 razy więcej wapnia na kilogram masy ciała niż osobie dorosłej. Układając zbilansowany jadłospis małego dziecka należy szczególnie zadbać o to, by dostarczał on odpowiedniej ilości zarówno witaminy D, jak i wapnia. Składniki te „współpracują” przy budowaniu kości – witamina D trzyma pieczę nad prawidłowym wchłanianiem i regulowaniem poziomu wapnia i fosforu, które stanowią najważniejszy budulec zębów i kości. Wielu rodzicom wydaje się, że wapń i witaminę D bez problemu znajdą w mleku i przetworach mlecznych. Tymczasem produkty te zawierają przede wszystkim wapń, zaś witaminę D jedynie w niewielkiej ilości. Zatem, aby zapewnić dziecku zdrowy wzrost, powinniśmy oprócz nabiału podawać mu posiłki szczególnie bogate w „słoneczną witaminę”, takie jak tłuste ryby lub tran. Na rynku dostępne są także produkty dla dzieci – np. mleko modyfikowane, kaszki mleczno-zbożowe – wzbogacone w witaminę D, co znacznie ułatwia rodzicom zaplanowanie odpowiednio zbilansowanej diety najmłodszych.
  7. Witam;)My podczas kąpieli właczamy pozytywkę,zawsze pomaga;)Tak jak przy pierwszej córce tak i przy drugiej.Gdy już usiadłam to podstawa kaczuszki i inne plastikowe zabaweczki do wody;)
  8. Uwielbiam Pszczółkę Maje,więc swoją drugą córeczkę ochrzciłąm Maja.Kojarzy mi się z tą bajką.Gdybym miała w przyszłości syna dałabym na imię Gucio;)Jest polska bajka, która opowiada o prawdziwym ,,życiu"...Każdy odcinek to spotkanie z innym mieszkańcem lasu. Są pracowite mrówki, jest mucha Bzyk, niebezpieczna ważka, dżdżownica Magda i wiele, wiele innych mieszkańców lasu.Bajka uczy prawdziwej przyjaźni ,cech charakteru,dobroci i myślę że moja córka bedzie miała taki cechy.I oczywiście Maja i Gucio mają ciekawy wygląd,który zachęca do nich;)Moja Majeczka będzie oglądac tą bajeczkę a ja oczywiście z Nia;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...